Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Nisan Ayı İstatistikleri  (Okunma sayısı 4860 defa)

Ruhi

• E-Posta
Nisan Ayı İstatistikleri
« : Nisan 09, 2012, 12:32:35 ÖÖ »
7 Nisan Cumartesi
Imperial Guard (Ruhi) vs. Tyranids (Semih)
Spearhead / TÜSOT B5 formatı 1. oyun (İlk Görev Annihi. 3 farkla, ikincil görev Masa Quarterları)
1500 pts, Friendly
Imperial Guard Victory

Officer of the Fleet'in müthiş iş çıkarttığı bir maçtı. Semih'in Reserve birlikleri tek tek 2.,3.,4. round geldi. Yani her birisiyle tüm ordu teker teker ilgilenebildi. Maçı tek başına bu kazandırdı diye düşünüyorum.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Ruhi

• E-Posta
Ynt: Nisan Ayı İstatistikleri
« Yanıtla #1 : Nisan 13, 2012, 08:50:11 ÖÖ »
12 Nisan Perşembe
Imperial Guard (Ruhi) vs. Dark Eldar (Batuhan)
Spearhead / TÜSOT B5 formatı 2. oyun (İlk görev Masa Quarterları'nı almak, ikincil görev simetrik dağılmış 5 objektifi tutmak)
1500 pts, Friendly
Imperial Guard Victory 3-1 (İlk görev IG, ikinci görev berabere)

İlk defa daha bir ateş etmeden, yerinden kıpırdamadan 2 Leman Russ'u kaybettiğim bir oyundu. Bir daha da olmaz umarım. Çok garip bir işmiş. Heh. Oyun anlaşılabileceği gibi çok hızlı başladı Dark Eldar için, ancak 1-2'de Raider'larını da ben patlattım karşı ateş ile. Bu her şeyi değiştirdi diye düşünüyorum. Keza, trooplar benim canımı acayip yakacakken yarı yolda kaldılar.

Oyun her zamanki gibiydi, masada çalışan bir şey kalmadı bizim tarafta. Hemen tüm ayakta kalan çocuklar da bizim taraftaki 2 quarterda kalmışlardı.

İşin garip tarafı 3 kişi kalmış bir troop choice'a(3 witch), HQ'lu tayfa ile 2 round shooting ile bir wound veremediğimden; Oyun 5. round sonunda Dark Eldar'ın dı. 6. Round sonuna geldiğinde puanlara bakmak lazımdı ama 3-2(Primary görev bizim, secondary DE'ındı) gibi bizimdi sanırım. 7. round sonunda ise shooting ile ölmeyen witch'leri HQ power fist ile tamamen aldı ve maçı da 3-1 aldık.

Manticore oyun boyunca pek iş yapamadı. Ama hani iyi korkuttu. Sonuna kadar da ayakta kaldı hani. Gayet keyifliydi. Archon ve ekibi oyunun kıralıydı diye düşünüyorum. Merkezi toparladılar, shooting'den bir şekilde sağ kurtuldular, sağı solu kestiler falan.

Edit: Okunaklı hale getirmeye çalışma. :)
« Son Düzenleme: Nisan 13, 2012, 09:17:29 ÖÖ Gönderen: anchorite »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Nisan 13, 2012, 09:33:45 ÖÖ »
Süper maçtı abi çok sağol, tüm gemileri patlattık ama bu sefer de okul çıkışını engelleyecek adam kalmadı :) Manticore'un tek yaptığı işin 5-6 wych öldürmesi gerçekten çok acayipti. Ama asıl korkmamız gereken şeyin Leman Russ'lar fln değil sürüsüne bereket multilaser, meltagun  ve lasgun olduğunu tekrar hatırladık...
"If you're going through hell, keep going."

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Nisan 13, 2012, 10:43:31 ÖÖ »
Alıntı
sürüsüne bereket multilaser, meltagun  ve lasgun olduğunu tekrar hatırladık...

Çok iyi bir tavsiye  ;)

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Nisan 13, 2012, 11:43:45 ÖÖ »

Lasgun ve multi-laser rulezzz them (xenos) all! Power armor + Feel no pain'e karşı boş boş bakıyorlar ama olsun. :D

- Mark Twain