Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: The Empire 8th Edition  (Okunma sayısı 8197 defa)

Ruhi

• E-Posta
Ynt: The Empire 8th Edition
« Yanıtla #30 : Nisan 16, 2012, 11:39:35 ÖÖ »
Mortar Mortar template hala.. 5"'lik.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Barbar139

• YK GM
    • E-Posta
« Yanıtla #31 : Nisan 16, 2012, 11:40:10 ÖÖ »
D3 template muhabbeti vardı?
"If you're going through hell, keep going."

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
« Yanıtla #32 : Nisan 16, 2012, 11:41:45 ÖÖ »
bu Demigrif knightlarındaki fluf sıkıntısı haricinde ben orduyu çok beğendim.

Ben bile bazı komboları farkedebiliyorsam hardcore empire oyuncuları ok acayip şeyler çıkartacaklardır.
Steam tankın Flame template'i bir çok kişinin canını yakacaktır diye düşümüyorum.
Detachmentların daha az işlevsiz olduğunu düşünmüyorum her ne kadar counter chargelarını kaybetmiş olasalarda
Zamanlı büyüler ve diğer kombolarla çok can yakacaklardır.
Çünkü kombo yapması zayıf olan ordularla (dwarflar örneğin) bu kombolara karşı aciz durumda kaldığım zamanlar oluyordu. (Örneğin tama zamanlı bir okkams mind razor oyun kazandırıyor.) Tam zamanlı bir priest büyüsü ya da ana ünitenin içinde priest olması bile müthiş iş yaptırır.
Dispel dice'ın düşmesi normal bir olay bence, empire'ın ana güçlerinden biri büyüye karşı aşırı koruması olması değil, çok etkili büyü savunması çıkabiliyorlardı. Bunu azaltmaları normal.

Griflerde pahalı olmaları nedeniyle fazla alınabilecek durmuyor. 3 tane efektif olmayabilir sayıları 2'ye düştüğünde etkileri azalıyor. sayı azalmasına karşılık kalabalık alınsa bu seferde çok pahalı olurlar.

Makinelerse pahalanmışlar ve kuvvetleri düşmüş. Bu noktada ekside empire ancak Mortar S2'de olsa large template. Roket s3'de olsa toplam d3 template. 3 tane gelmesi durumunda bir t3 ünitede adam bırakmayacaktır. ancak t4 ve yüksek zırhlara karşı sıkıntılılar. Yine de kritik işlere imza atacaklarından eminim.

Güzel olmuş yine Empire.
« Son Düzenleme: Nisan 16, 2012, 11:53:11 ÖÖ Gönderen: Deeyo »
dey layt com and me wan go hom...

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #33 : Nisan 16, 2012, 11:51:33 ÖÖ »
D3 template muhabbeti vardı?

aynı şeyi merak ediyorum bende
bnm için kritik olan konu bu
swordmasterlarıma kaç mortar gelecek?
The elves are watching

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
« Yanıtla #34 : Nisan 16, 2012, 11:57:52 ÖÖ »
Yanlış anlamadıysam şöyle.
Bir artilerry dice atılıyor. Sonra d3 atılıyor. D3 kaç template geleceğini gösteriyor.
Sonra kaç tane d3 geldiyse sırayla scatter dice atılıyor.
Yani diyelim artiller dice 2 geldi. 3'de template geldi.
ilk scatter atılıyor 2" o yöne kaydırılıp hit ve woundlar hesaplanıyor. Modeller kaldırılıyor.
Sonra bir daha scatter atılıyor. gelen yönde yine kaydırılıp yine woundlar vb.
Sonra bir daha scatter atılıyor hit gelirse bile hit'teki ufak ok yönünde kaydırma işlemi yapılıyor.
Burada ynalış bilmiyorsam indirect atış kuralı geçerli oluyor.
Indirect atış kuralı hit gelirse, ok yönünde Artiller dice-Balistik skill kadar.
Yani balistik skilli 3 ise 2-3=0 gibi bir işlem oluyor. 
Kural kitabı çıkınca daha iyi anlaşılır.

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #35 : Nisan 16, 2012, 12:09:55 ÖS »
Kitap çıkınca muhakkak anlaşılır.

Ben şöyle anladım: Önce "Sadece 1 defa" Artillery dice atılıyor. Söylenilen noktadan yerden o kadar ileriye ilk template koyuluyor. Sonra kaç extra template var ise, o kadar scatter atılıyor. Her scatter (hit gelse bile o ufak ok yönünde) ilk template'in yanına koyuluyor. Sonra templatelerin altına bakılıyor. Yani birbirine dokunan D3 küçük template oluyor.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #36 : Nisan 16, 2012, 01:18:52 ÖS »
sevmedim..ama 100 puan olduysa katlanılabilir.
The elves are watching

DNA Maniac

• E-Posta
« Yanıtla #37 : Nisan 16, 2012, 01:51:02 ÖS »
Baktım ve beğendim orduyu, özellikle daha ekonomik olmuş :D hellstorma gelince, kötü matematik hesabımla anlayabildiğim kadarıyla d3 te 5+ atılmadığı sürece zarar da değilim :D Hold the line ın biraz abartı olduğunu düşündüm. hani hiç bişey yapamazsan her üniteye bi kaptan yada general koy ld9 3d6 drop high la takıl. zaten steadfast te olacağından ve reroll da olduğundan filan derken cc nin ilk turunda unbreakable oluyolar demek hiç yanlış değil. Hele bana karşı filan hep unbrakable...
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
« Yanıtla #38 : Nisan 16, 2012, 02:09:06 ÖS »
Resolve one template at a time demişler, benim anladığım ilk templatein hit wound hesabını yapıp ölüleri kaldırıp ikinci template'e geçiyoruz...

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #39 : Nisan 16, 2012, 05:25:33 ÖS »
-Counter charge duruyor.
-Supporting charge yok.
-WP buyuleri parent unit+detachment a tek yapiliyor.
-WP buyuleri yeterince saglam. Reroll to wound iyidir ozellikle beast lore lazim.
-Stank cacik roket iyi.
-WP channel yapiyor.
-Daha da infantry olmus.

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #40 : Nisan 16, 2012, 05:30:33 ÖS »
@ruhi

abi orktan korkan ork gibi olsun.ver reroll to hit reroll to wound lu s5 halberdi anam dedirtmeden kirarsin vallaha.  ;D

Bu arada, ayna da duruyor  :)

blackwinter

« Yanıtla #41 : Nisan 16, 2012, 06:13:49 ÖS »
empire bayaa rokfor olmuş ya
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Zero Origin

« Yanıtla #42 : Nisan 19, 2012, 03:08:21 ÖS »
o degilde biri kitabi bulursa koysun ya ben bulmadim bi turlu :S