Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: İzmirCon'da TÜSOT Turnuvası  (Okunma sayısı 12611 defa)

salnihra

• Misafir
    • E-Posta
Ynt: İzmirCon'da TÜSOT Turnuvası
« Yanıtla #15 : Şubat 16, 2012, 10:14:13 ÖÖ »
Yalnız tam TÜSOT kuralları uygulanacaksa ben 1500 pts çıkamıyorum... Bir Raider'ı proxy yan silahlarla Ravager olarak ve bir Snowspeeder'ı Venom olarak kullanmayı planlıyorum. Sorun olur mu? Turnuva zamanına kadar en az 3 renk boyalı olurlar.

3 Renk boyalı olmaları en önemli konu.  Sonrasında da WYSIWYG (Modelde ne görüyorsan odur). 

Şöyle bir sistem de geliştirdik.  Turnuva içn FB sayfası açıldıktan sonra o sayfadan oyuncular doğrudan hakemlere ilgili modelin resmini koyarak soru sorabiliyorlar (ben böyle bir konverşun yaptım uygun mudur? gibilerden) böylece hakemin de yönlendirmesi ile (olur elbette, yahu şurası da şöyle olsaydı, vs...) turnuva öncesi modeller ile ilgili bir konsensus yaratılıyor ve oyuncuların da oyun gününde gereksiz yere ihtar almasının önüne geçilebiliyor.

Hem zaten daha baya bir var arkadaşlar turnuvaya, fırçanıza kuvvet!! ;)
Aşkta ve savaşta her yol mubahtır!

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #16 : Şubat 24, 2012, 11:16:52 ÖÖ »
TÜSOT Kendi Facebook sayfasında açıklayana kadar resmi olmasa da, artık duyuralım diyerekten İzmirCon için sağda solda reklam yaptık. TÜSOT 40K için A5 formatında olacak diye sohbet geçmişti.

Format kuralları:
http://www.tusot.org/WH40K/A5_Formati.pdf
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

salnihra

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #17 : Şubat 24, 2012, 04:23:20 ÖS »
Arkadaşlar,

Resmi duyurumuzu yaptık, kayıtlarımız başladı! Turnuvayı B tipi yapacağız linki aşağıda:

http://www.facebook.com/events/279105515494521/

Turnuvalarımıza katılmak için (ELO sisteminin sağlıklı işleyebilmesi için) Tüsot 40k grubunun üyesi olmak gerekiyor, lütfen gruba üye olun:

[email protected]

http://www.facebook.com/#!/groups/tusotwh40k/

Orada görüşmek üzere!!  ;)
« Son Düzenleme: Şubat 24, 2012, 04:27:42 ÖS Gönderen: salnihra »

salnihra

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #18 : Şubat 29, 2012, 10:23:29 ÖÖ »
4 masaya göre baktığımızda kayıtları doldurmak üzereyiz :) Acaba 5. bir masa çıkarmak mümkün olur mu? Katılmak isteyenler tarafından "poke" ediliyorum ;)

Kapasite arttırmak yönünde talep almak ne kadar hoş bir duygu anlatamam, hey canına yandığımın güzel İzmir'i  ;D

stalth

• E-Posta
« Yanıtla #19 : Şubat 29, 2012, 10:32:30 ÖS »
5 masamız var aslında ya.. Da terrain konusundan emin olmadım bi de maç sayısı artarsa bi günde bitmez bi yandan bi yandan da ne kadar kalabalık o kadar eğlence tabi :)

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #20 : Şubat 29, 2012, 10:36:40 ÖS »
ASlında belki bir masayı başka oyunlara da ayırsak fena olmaz gibi geldi bana
iki günde de turnuva olacağını düşünürsek gerçi başka masa var mı bilmiyorum...
dey layt com and me wan go hom...

salnihra

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #21 : Şubat 29, 2012, 10:53:02 ÖS »
Masa var diye söylendi bana da ama terrain konusu sıkıntı olabilir diye konuşuldu hep...

Masa sayısı, maç sayısını arttırmıyor ki, sadece katılımcı sayısı artıyor, her durumda toplamda 3 maç yapılacak. 

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #22 : Şubat 29, 2012, 11:54:24 ÖS »
max 8 masaya cıkabiliyoz diye hatırlıyom fantasy için terrainmiz varda o kadar 40k terrain miz olduğunda şüpeliyim
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

stalth

• E-Posta
« Yanıtla #23 : Mart 01, 2012, 01:03:11 ÖÖ »
max 8 masaya cıkabiliyoz diye hatırlıyom fantasy için terrainmiz varda o kadar 40k terrain miz olduğunda şüpeliyim

8 masa var tabi totalde hani FoW, infinity ve fantasy için de birer masa ayırırız gibi düşündüm ilk gün de tanıtım için?

iyt

• E-Posta
« Yanıtla #24 : Mart 01, 2012, 01:39:53 ÖÖ »
8 adet WH oyun masamız var arkadaşlar bunun 1 'ini flames of war' için ayırabiliriz infinty zaten  masa boyutları küçük ve yanlış hatırlamıyorsam geçen sene de Burak ve Kyle ufak masada oynamışlardı. 1 tane Con masasını tanıtım masası yaparız şu ana kadar da hiç Fantasy tanıtım maçı yapıldığını hatırlamıyorum doğruyum değil mi? 

iyt

• E-Posta
« Yanıtla #25 : Mart 01, 2012, 01:55:13 ÖÖ »
bir de şey diyecektim...  benden duymuş olmayın da Halil'de orjinal Space Crusade vardı  kesin hala da duruyordur ama dediğim gibi benden duymadınız   ;)

Blind

• For The Emperor
    • E-Posta
« Yanıtla #26 : Mart 01, 2012, 06:22:27 ÖÖ »
Aslında space hulk olsa ne şık olurdu ya ;D
I am Alpharius

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #27 : Mart 01, 2012, 09:29:39 ÖÖ »
... şu ana kadar da hiç Fantasy tanıtım maçı yapıldığını hatırlamıyorum doğruyum değil mi? 

Aslını istersen İZMİRCON'da son dört senedir her sene WH fantasy tanıtım maçı yapılıyor/yaptırılıyor... 2010 ve 2011de fantasy turnuvası yapıldı ve onlarla birlikte tanıtım masaları da kuruldu... Son sene Turnuvanın katılımcı sayısı fazla olduğu için turnuva sonrasında (turnuva cumartesi günüydü) pazar günü tanıtım maçları yapılmıştı diye hatırlıyorum... Ancak terrain sağlıyabilirsek Turnuva için masa sayısını arttırmak oldukça güzel bir fikir... hani denildiği gibi infinity için normal bir masa kullanılabilinir. 40K tanıtımını, 40k turnuvasının olduğu gün yapmak yerine 1 masa FoW, 1 masa da Fantasy'e ayrılabilir, Turnuva için 6 masa kullanılabilir gibi geliyor... Aynı şekilde pazar günü fantasy turnuvası yapılırken de 1 masa FoW, 1 masa WH40K ya ayrılabilir... vs..vs.. tabi bunların hepsi benim naçizane görüşlerim... :)
 Hatta 40K turnuvası sırasında ilgilenenler olursa, isterseniz yarın gelin tanıtım maçı yapın gibi bir reklam bile yapılabilir... hatta bu daha da etkin bir tanıtım da olabilir gibi...

salnihra

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #28 : Mart 01, 2012, 09:47:28 ÖÖ »
+++ Konu dışı: +++
Bende orijinal space crusade var, ful boyalı hemde! Üzerine yetmezmiş gibi Fransızca :P Ama Çeşme'de...

Space Hulk'um da var ama onlar boyalı değiller henüz.

+++ Konu İçi +++

Sonuç olarak turnuvada kullanabileceğimiz 40k masası sayısını arrtırabiliyor muyuz? Bir masa daha eklersek (toplamda 5 masa olacak yani) katılımcı sayısını 10'a çıkartabilirim. Üzerine bir masa daha eklenirse 6 masayı birden tek başıma idare etmekte zorlanabilirim doğrusu ama bu yönde bir arzu olursa organize olmaya çalışırım bir şekilde ;)  6 masalık 40k terrain'i her halükarda yok gibi anlıyorum ama?! Ben Pazar günü de orada olaacğım ve 40k tanıtım maçları yapabilirim severek.

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #29 : Mart 01, 2012, 09:56:30 ÖÖ »
6 Masa çıkartabiliriz diye düşünüyorum. Terrain cidden problem(olmasa bir tane yeşil mat ile hemen ekstra masa da ayarlanır hani) ama, ittir kaktır(Çok Fantasy terrainlerini de çal), biraz rica falan sağdan soldan biraz daha toplanır. Doğrusu daha bizden gelecekleri belli olmayan arkadaşlar da var gibi görünüyor. Diğer taraftan benim aklıma şöyle bir soru takılıyor;

3 maç yapılacak. 10 katılımcı olsa; 2 tane tüm maçlarını(3 maçı da) kazanan kişi çıkabiliyor hani. Bu durum için kurallar ne diyor üstat?
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain