Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Moldova - 1942 Kışı (Flames of War Campaign)  (Okunma sayısı 13286 defa)

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
Ynt: Moldova - 1942 Kışı (Flames of War Campaign)
« Yanıtla #45 : Mayıs 18, 2011, 12:46:55 ÖÖ »
-17.05.2011
-950Pst-2. senaryo(Karşılaşma)
-Mother Russia(Batuhan) vs Alman 7. İstihkam Bölüğü (Semih)
-Almanya Zaferi

MoM: StugG... 3. round savaşa girdiler ... ilk round iki stugG dan biri Rus Assault Gun (Su82ydi sanırım) takımı tarafından patlatıldı... Diğer Stug G oyunun son rounduna kadar ormanda SU82 lerden saklanıp, 3 adet T34 avladı...

Çok ortada bir maçtı.. Hatta oyunun ortalarına doğru oyunu verdik dedim... ama Alman Pionierleri (tank assault4) yakın dövüşte T34 lerinde Su82 lerinde canını çok yaktı... Açıkçası oyunun kaderi Batuhanın assaultta benden 5 hit yiyip geri çekilmek zorunda kalması ile değişti... Bu arada ormanı kendine cover ederek roundda bir atışla T34leri kendi üzerine ateş etmeye zorlayan ve 3 tanesini indiren kahramn StugG oyunun en işlevsel adamı oldu... Rus tanklarına karşı ne yapılır gerçekten bilemiyorum evet conscriptler ama adamlar 5+,6+ya vuruyorlar ve vurdular mı ses getiriyorlar... Aslında eh Almanlar 3+ya vuruyorlar denileilir ama bir alman tankının karşısında en az onun kadar iyi statlara sahip 2 rus tankı çıkıyor...Bu günkü oyunda bende 2 pioner takımı, 1 Heavy (2xHMG,2xMortar) takımı ve 2 adet Stug G varken karşımda, 2 adet devasa infantery bölüğü, 5 T34, 2 Su82 ve 2 Adet Topçu bataryası vardı... SU82lerin silahları Benim StugG lardan iyi, 32" AT12 FP3+ çok ciddi bir anti tank ve 2 tanesi sadece 150 puan... Evet ön zırhları 5 ama bu ikisi ile uğraşırken yanınızda 5 tane T34 biti verince insan bir tuhaf oluyor... :D Bu gün kaçanın anası ağlamaz modeli ormanın içinde dolanıp durdum... Oyun için teşekkürler Batuhan... Ucundan da olsa ilk savaşı Almanya galiyetiyle bitirmekten mutluyum....

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #46 : Mayıs 18, 2011, 10:56:12 ÖÖ »
Süper tabi Axis'in kazanması... :)

- Bu turu gelecek pazartesi gibi bitiririz diyorum.
- Ne oldu kuralların geyiği dün akşam. Neye karar verildi?
* Gizli Rooster
* Hava desteği hikayesi
* Minyatür, Az Proxy?
- Birde maç haritadan hangi cephe seçilerek yapıldı? (7 mi 8 mi?)
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #47 : Mayıs 18, 2011, 11:32:34 ÖÖ »
Açıkçası hagi cephe olduğunu seçmemiştik ama Batuhan içinde bir sakıncası olmazsa 7 olabilir...

Oyundan notlar:
-Kapalı listelerle oynadık.
-Her ikimizde Hava kuvetlerine baş vurmadık
-Count as olarak sadece bende 1 adet araba yerine kamyon kullanıldı...

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #48 : Mayıs 18, 2011, 12:04:45 ÖS »
Hava kullanmayacakmıyız yani? Sohbet edilmedi mi?

NOT: Blind'in postundan sonra: Acıyın tank'a karşı tank çıkartamayanlara. 1 Tane Anti-Tank takımıyla nereye kadar hani..
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #49 : Mayıs 18, 2011, 03:53:54 ÖS »
abi bugüne kadar ben seni yenemedim, sen hiç FoW oyunu kaybettin mi?

neyine acıyım, italyaya hep yenildiğime mi =)

şaka bir yana, air support, bilmiyorum ya çok şey değiştiriyor ve gayet güçlü gibi geliyor bana. bilmiyorum, bence olmasın.

dünkü oyunda karar verilenler (air support hariç)

-gizli rooster

-full minyatür, no proxy, ruhi'nin bir önceki postta dediği gibi hmg yerine mortar, light tank yerine kamyon tadında şeyler yasak, ancak light mortar'ı heavy olarak kullanmak, half tracked kamyonu normal supply truck olarak kullanmak gibi minor şeylere izin var

7. senaryo uygundur abi, onu oynamış olalım.

StuG patlamıyor arkadaşım, uzak mesafede ve ormanın içindeki alman tankını turlar boyunca 6+'ya vurmaya çalışma işkencesini bana çektirmeyin =) yakına gelince 5+'ya vuruyoruz ama bu sefer StuG bizim canımıza okuyor. Yok patlamadı alet, sıktık sıktık sıktık sıktık, ı-ıh, olmadı. Çıktığımız tek assaltta da 5 defensive fire'ın hiçbirinde 1 atmayarak bizi geri püskürttüler ve oyunu verdik.
"If you're going through hell, keep going."

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #50 : Mayıs 18, 2011, 03:59:29 ÖS »
abi bugüne kadar ben seni yenemedim, sen hiç FoW oyunu kaybettin mi?

Bunun süresini garantiye almaya çalışıyorum.. ;)

- Mark Twain

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #51 : Mayıs 18, 2011, 04:30:58 ÖS »
StuG patlamıyor arkadaşım, uzak mesafede ve ormanın içindeki alman tankını turlar boyunca 6+'ya vurmaya çalışma işkencesini bana çektirmeyin =) yakına gelince 5+'ya vuruyoruz ama bu sefer StuG bizim canımıza okuyor. Yok patlamadı alet, sıktık sıktık sıktık sıktık, ı-ıh, olmadı.

Öyle deme o Stug Warhammer FB kurallarına göre Tzeentch Chaos Lord'un yapacağı şeyleri yaptı ;D ;D ;D hani ilk geldikleri round bir tanesi patladı(biri SU82'mi dedi), sonra 6 tanka 1 tank oranıyla karşı karşıya kalınca ormana daldık bodozlama... paletimiz attı (bogeddown), tamir ettik tüm atışlardan Allah korusun deyip kurtulduk en az 3-4 defa bail out olduk... en sonunda da yakın menzilden yediğimiz bir SU82 mermisiyle savaş alanından kalktık ama açıkçası istatiksel olarak neredeyse imkansıza yakın bir savaş vermiş olduk... Bir daha olur mu ? bilmiyorum ama gerçekten çok düşük bir ihtimal... yakın menzilden en az 20 atış falan yedim bu arada 5+ yada 6+ ya ve AT11 FP 4+ yada AT9 FP 3+, uzun menzilden yediğim SU82 atışlarını saymıyorum bile 5+/6+, AT12 FP3+ hani ciddi korkup ormana saklandım... sağımdan solumdan anti tank mermileri uçuşurken :) Atalarımız ne demişler, erkekliğin 10 da 9u kaçmak, 10 da 1 ise hiç gözükmemekmiş ;D ;D ;D Dün ben oldukça eğlendim umarım aynı şey senin içinde geçerlidir Batuhan...

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #52 : Mayıs 18, 2011, 04:53:22 ÖS »
Bu arada, benim minyatürler arasında 2 tane Alman AT Pak40 var, commandleriyle birlikte. Her alman ordusuna yakışabilir hani gerektiğinde. :)

NOT: 32"/ 2 Rate of Fire /Anti-Tank 12/3+ Fire power ve medium hani(Gayet gizleniyorlar yani foxholelarda).. 150 puan. Çok hoşlar.
« Son Düzenleme: Mayıs 18, 2011, 04:55:48 ÖS Gönderen: anchorite »

- Mark Twain

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #53 : Mayıs 18, 2011, 05:08:38 ÖS »
Dün ben oldukça eğlendim umarım aynı şey senin içinde geçerlidir Batuhan...

Tabii ki abi =D bence de çok keyifliydi, ciddi her oyunda yeni bir şeyler öğreniyorum, kaçıp ormana saklanıp vurulmayan StuG mesela benim için büyük şok =D

Next time Herr General, thou shall not be that lucky, for the brave soldiers of the Soviet Union will not yield...

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #54 : Mayıs 18, 2011, 05:18:13 ÖS »
Benim de kendimce yani ve hain planlarım olacak. Ancak öncelikle oturup Cover veren ekipmanlar ve ormanların LoS kuralları ile ilgili çalımam lazım...

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #55 : Mayıs 18, 2011, 05:24:19 ÖS »
Bu arada dün akşam yanlış oyanmışız... Command'in yok olmayan tank geçmesi için o tankın command menzilinde olması gerekiyormuş... Benim takım açıktaydı dolayısılığıyla comandless Sayılacaktı... hoş bu durumda ormanın diğer tarfındaki SiC onu aktive edecekti ama yine de yanlış oynamışız... ögrenecek çok şey var :)

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #56 : Mayıs 18, 2011, 06:45:34 ÖS »
bir yanlışlık daha geldi aklıma, assault sonrasında ya consolidate ya breakthrough assault yapılıyor, önce consolidate sonra breakthrough assault olmuyor.

tiwaly

• Misafir
  • Waiting for a 3,5e game...
    • E-Posta
« Yanıtla #57 : Mayıs 20, 2011, 11:43:12 ÖS »
Salı oyununm çıktı üzgünüğm :(
« Son Düzenleme: Mayıs 22, 2011, 10:04:05 ÖS Gönderen: tiwaly »

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #58 : Mayıs 21, 2011, 12:41:46 ÖÖ »
-20.05.2011 Cuma
-Itally (Ruhi) vs Germany(Semih)
-1050Pst Encounter (Tatbikat :))
-Draw (7. turda zaman yetmez diyip bıraktık)

Valla oldukça eğlenceli bir oyun oldu... benim çocuklar gelmedi gelmedi sonra son infantery ünitemi kaybedip, italyan assault gunları benim ojective'e ulaştığında objektifin olduğu kanattan girip ojectifi korudular... Ben Fallschirmpionier company oynadım... oyun boyunca atamadığım 4+larla ne kadar doğru bir seçim yaptığım belli oldu... İlk round İstihkam Takımım Support Truck olmasına ramen 1-1 atarak siper kazmayı başaramadılar... Neyse oyuna gittikçe daha fazla ısınıyorum...  Ruhi, keyifli oyun için teşekkürler...

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #59 : Mayıs 24, 2011, 09:08:59 ÖÖ »
1. Tur Çarşamba yapılacak maçlarla bitecek. Çarşamba için en azından Axis olarak Can'la, Allies olarak Beynek'le konuştum. Holla hop.

- Mark Twain