Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Aralık Ayı İstatistikleri  (Okunma sayısı 6424 defa)

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
Aralık Ayı İstatistikleri
« : Aralık 04, 2011, 06:54:27 ÖS »
4 Aralık Pazar
UM (Umut) vs Necrons (Levent)
1500 pts, Dawn of War
Capture&Control
1- 1 Draw

Levent yeni oyuncaklarını deneyebileceği bir roster ile çıkmıştı. Her tarafından silah fışkıran barge, walker filan. Ben oldukça defansif bir roster ile çıkımıştım, en sağlam birliğim Libbyli sternguarddı.

Bu quantum shield olayı işin rengini tamamen değiştiriyor hakaten, AV13 uzaktan penetre edilmiyor. Neyse ben doğru düzgün kimseye zarar veremeden 4 turn ateş ettim, ileri çıkardığım 10 tactical + libbyli stern grubu dayak yedi durdu.

Derken 5.2 de levent deep strike ile gelen flayed one ve veil of darkness ile masanı bir köşesinden öteki köşesine teleport olan warriorlarıyla benim merkezi ele geçirdi. Bitse levent almıştı.

Storm içindeki scoutlar ile saldırya geçtim, elimde ne varsa bu 2 uniteye ateş ettim. Whirlwind geçen turn azaltığı warrior grubunu masadan kaldırdı. Ateş kustuğum flsyed ones grubunun işini scout assattu ile bitirdim.

İki tarafta artık birşey yapamayacağından maçı berabere bitirdik.

Eywallah Levent.
« Son Düzenleme: Aralık 04, 2011, 07:41:25 ÖS Gönderen: Antimodes »

Ruhi

• E-Posta
Ynt: Aralık Ayı İstatistikleri
« Yanıtla #1 : Aralık 05, 2011, 08:38:34 ÖÖ »
4 Aralık Pazar
Daemons of Chaos(Ruhi) vs Eldar(Can)
850 pts, Pitched Battle,
Seize Ground(3 objektif)
1-0 Daemons Victory

İlk Daemon maçımı yaptım! Feci keyiflendim! Bir sürü teşekkürler Can.

Daemons: Khorne Wave'i: Bloodthirster, 2 x 10'luk bloodletter
       Slaanesh Wave'i: 2'lik Beasts of Slaneesh, 10'luk Daemonettes

Eldar: 1 4'lü Guardian Jetbike, 10 Guardian in Wave Serpent (With Twin-linked Bright lance), 5'lik Pathfinder, 5'lik Striking Scorpions ünitesi, 1 Cannon Platform(D-Cannon)

- Dün çok şansız ve çok şanslı başladım oyuna. 2 defa mishap oldu, garip yerlere sekme ve sekme zarları 10+ atma yüzünden. Ama her ikisinde de 5+ atılınca, sadece gelmeleri gecikti çocukların.

- Oyuna Eldar başladı, ve oyun hemen hemen tamamen Eldar yarısında gitti maçın. Diğer yarıya pek minyatür gelmedi desek yeridir.

- Eldar kendi kanadının orta ve soluna yerleşmişti. İlk round 1-1'de bizim çocuklar daha warp'dan gelmemişti. 1-2'de geldiğimizde de pek farklı değildi masada durum. Can biraz daha merkeze Wave serpent çekmiş, ve kendi sağ kanadına doğru walker ve striking scorpions ünitesini hareket ettirmişti. Eldar Sağ kanadına Bloodletter ve Bloodthirster ile deploy oldum.

- Eldar shooterları biraz uzak kaldığından, birde T6, 3+ armor save, 4+ Inv. ile zor wound yediğimizden o round sadece 1 wound yedik Greater Daemon ile. Close Combat' da, Walker Bloodletter'lara girdi (Combatlar bittiğinde 5 tanesini almıştı. Gerçekten kötüler walkerlara karşı), Greater Daemon'a da striking scorpions grubu girdi. Hani, 2 round sürse de Greater Daemon onları aldı, hemen sonrasında 3-1'de biraz daha shooting yiyip(1 wound kaldı o round) Walkera saldırdı. O sırada 2-2 'de masaya daemon gelmesede, 3-2'de Eldar sol kanadınına 1 grup daemonette ve bloodletter warp'dan yolculuklarını tamamladı.

- Sol kanattaki daemona 3 wound veren, sniperları ve platform cannon'ı 4-2'de aldık. sayısı 4'e inmiş ilk masaya inen bloodletterlar o kanattaki objektifte kaldılar. Bloodthirster ise Wave Serpent'in peşinde uçtu. O round masaya giren Beasts of Slaanesh, Daemon tarafına yakın objektife doğru ilerledi.

- Daemonettele ve Bloodletterlar işlerini yaptılar ve pathfinder ve D-Cannon'ı aldılar. Eldar sol kanadındaki ve sağ kanadındaki objektifler bizimdi. Bloodthirster ölsede, 5-2 'de durum 2-1 idi. Oyun uzadı.

- 6-1'de eldar sağ kanatta duran objektife eldar bikelar gitti ve oradaki 4 kişilik bloodletter grubuna saldırdı. CC başladı, ve ölmedik. 6-2'de beasts of Slaanesh son objektif etrafındaki Wave Serpent içinden dışarı çıkan Guardianları aldı. 6-2'de mucize eseri, tek başına kalan bloodletter şans, kadar, vb. yardımıyla, eldar bikelarından iki tanesini daha temizledi ve ölmedi(tek wound yedi, ve 5+ attık). 1-0 oyun bitti.

Tekrar Teşekkürler Can.
« Son Düzenleme: Aralık 05, 2011, 10:13:07 ÖÖ Gönderen: anchorite »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Aralık 05, 2011, 10:45:38 ÖS »
Umut konuyu iyi anlatmış, ben onun daha assault bir ordu çıkacağını düşünerek ona göre cc ünitelerine ağırlık verdim o da sağolsun IG gibi oynayacağı günündeymiş, uzaktan sıktı durdu genelde. Quantum Shield güzel birşeymiş, walkerlar şirin nesnelermiş. Daha uçarcaları, transportları, sniperları, scarabları ve birkaç üniteyi denemedim bakalım onlar nasıl olacak. Fakat customizable olmak süpermiş yaw onu al bunu koy falan :)

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Aralık 21, 2011, 02:11:08 ÖS »
20 Aralık Salı
Dark Eldar vs Dark Angels
1250 pts, Annihilation
Pitched Battle

"Succubus Quar'ael, Wych kumandanı Lanarel'e son emirlerini ilettikten sonra kendisi için özel olarak hazırlanan araca ilerledi. Venom'un girişinde bir grup Incubi, kendilerini kiralayan bu güzel ve ölümcül kadını bekliyordu. Hekatrix, hanımının ardından pis bir bakış fırlattı ve Raider'da kendisini bekleyen savaşçılarının yanına döndü. "Doğu kanadına hızlı bir şekilde ulaşmalıyız." dedi Raider'ın sürücüsüne. Raider, Space Marine ekiplerinin görüş alanına girdiğinde, wychlere hazırlanmaları emrini verdi. Çok uzakta, Succubus'un aracının düştüğünü görebiliyordu. Kim bilir, belki de Lanarel'in terfi zamanı yaklaşmıştı?"

Çok patlamalı, ağır dayaklı bir maçtı. Taraf seçme zarını kazandım ve hattın her yerine dengeli biçimde dizildim. Dark Angel'ın ne tarafa yoğunlaşacağını kestiremiyordum. Sonra Iain tüm kuvvetlerini benim sol kanadıma yerleştirdi ve nereye gideceğimiz belli oldu. İlk tur tüm gemilerle hafif yaklaştık ve marinelerin çevresini sardık. Shooting baya rezildi, ilk turu ben oynamama rağmen first blood göremedik. Sonra Dark Angel konuştu, çok hit aldım ama flickerfield ve cover sayesinde kurtardım. Tek sorun, HQ ve Incubi taşıyan Venom'un düşmesi ve bu grubun Dreadnought'un tam önünde kalmasıydı. 2. tur shooting'i, ilk turun açığını kapadı. Dark Angel iki speeder ve bir Rhino kaybetti. Bu tur bir grup marine'e dalan wychler, oyunun sonlarına doğru o grubu temizledi, ardından ikinci bir grup onlara şarj edince oyun sonuna kadar neşeyle combatta kaldılar. Diğer tur Dreadnought, Succubus'u parçalara ayırdı.

Bizim shooting yine güzeldi, Dark Angel, dreadnought ve predator dahil oyundaki tüm araçlarını kaybetti. Bu sırada düşman hattına ulaşan Talos, Dark Angel HQ'su ellerinde can verse de baya dikkat dağıttı. 5. turda oyun bittiğinde skor hesabı yaptık.

Dark Eldar kayıpları: Succubus, Incubi, Talos, Ravager, Venom(ded.trans.)
Dark Angel Kayıpları: Speeder, Speeder, Predator, Dreadnought, Tactical Squad, Rhino(ded.trans.), Rhino(ded.trans.)

Dedicated transport sayılıyorsa 7-5, sayılmıyorsa da 5-4 kazandık. (FAQ'ya da hiçbişey yazmamışlar...)

Sağol Iain, çok keyifli, süper bir oyundu... 2. tur shooting'i ile oyunu çevirir gibi oldum, 3. tur shooting'iyle kesinleştirdim...

"Wychler, yanlarında işkence odalarına götürülmek üzere alınmış yaralı marinelerle Raider'a binmeye çalışırken, Hekatrix Lanarel, kabal askerlerinin raporlarını dinliyordu. Succubus, dev bir robotun pençelerinde can vermişti. Kabal subayının raporu sona erdiğinde kadının kanlı yüzünde hafif bir tebessüm belirdi."

"If you're going through hell, keep going."

Blind

• For The Emperor
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Aralık 21, 2011, 05:41:38 ÖS »
dedicated transportlar sayılıyor. :D
I am Alpharius

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Aralık 23, 2011, 07:11:12 ÖS »
20 Aralık Perşembe
UM (Umut) vs GK (Salih)
1500 pts, eğitim
Sieze Ground
Spear Head
2-0 UM victory

Salih 3 atınca ortada 5 objektif oldu, ben birine tactical squad ile diğerine scoutlarla yerleştim, ilk roundan libbyli sternguard ünitesini scoutların tuttuğu objektifin önüne yerleştirdim. 2. tactical da sahanın tam ortasındaki binaya yerleşti. Yani ilk turn sonunda tüm adamlarım rhinoların dışına çıkmış cover da düşmanı beklemeye başlamıştı.

Salih neredeyse her şeyi yanlış yaptı ki bu çok doğal. Neler olduğunu yazalım ki olay amacına ulaşsın.

Yerleşim,
ilk yerleşen salih olmasına rağmen cover da kalmak için çok gerilere yerleşti. Abi sen GK sın tez elden yanaşmak senin olayın, elden geldiğince yakına yerleşmen en güzeli.

Move,
Razorbacklerdeki silahalrı kullanayım diye 6" ilerledi. Yukarda yazdım, düşmana yanaşmak, senin 24" den sonra başlıyor olayın. Bir de bence razora boşuna puan verme, purifierların kendi yeter razor alıp da kafanı karıştırdığına deymez, rhino daha ucuza seni istediğin yere götürür.

Shoot,
Vindicare assasine puan verme ama madem verdin doğru yere sık, ole adam snipe edecem diye kasma bence, Bs 8 ile 36" e 4d6 penetre ile araçları manyak edersin.
Bundan çok daha büyük hatan fortitude kullanmayı atlamandı. Ben senin ven. dredleri ateş edemez hale getirdim ama sen fortitude ile bunu aşıp istediğini yapabilirdin. Aman abi bunu sakın atlama bir daha, tüm araçlarında var bu, dredler sıkar, rhinolar yürür, çok önemli.

Combat,
Girmedin, en büyük hatan, gelip beni dövmedin, daha ne diyim. ;)

Son olarak, eywallah abi, ben de çok eylendim gerçekten.

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #6 : Aralık 28, 2011, 08:43:12 ÖÖ »
27 Aralık Salı
Atrian 4'te İhanet, İndirme Bölgesi Alfa
1250 pts.
Capture & Control, Spearhead
2-0 Daemons Victory

Başlama zarını kazandım, 2.başlamayı tercih ettim.

Ben hızlı grup (Slaanesh wave'i) ile başlayayım sonra ağır abileri(Khorneları) objektiflere atarız dedim, ama tanrılar arasındaki tartışma sonunda yanlış düşündüğüme karar vermişler. Khorne wave'i deploy oldu 1-2'de.

Landing pad Space Marine elindeydi, tam üstüne ışınlanalım dedim. Ancak herkes sağa sola ışınlandı. Tam tüm Dark Angels ordusunun ortasına, Greater Daemon Bloodthirster indi.

Herkes ama herkes, bloodletter'ları umursamadan koca daemona ateş etti. 3+ Armor Save, 4+ Inv. 6 Toughness derken, 2 yada 3 wound yedi ve ayakta kaldı. Sonra Iain en korktuğum üniteler olan Brother Dreadnought ve command squad ile bloodthirster'a saldırdı. Lider hiç wound yemeden(Space Marine'ler bayağa 5+'ya hit ediyor), insiyatif sırasında daha dreadnought'a geçmeden, walker'ı patlattı ve combat'ı da hiç wound yemedi. Sonraki round bloodletterlar landing pad ve etrafındaki ayakları üstündeki her şeyi öldürdüler(40K oynama başladığım zamandan beri ilk defa double assult yaptım).

3-1'de Bloodthirster benden bu kadar deyip warp'a döndü(i.e: Kıçına tekmeyi yeyip kaçtı.. Hehe.) ama oyunun kaderi belirlenmişti gibi. Masada Slaanesh'ler belirmişlerdi. Kendi tarafımdaki objektif etrafında bayağa slaanesh daemonette, herald on chariot ve Daemon Prince sağa sola bakıyorlardı.

Daemon prince, Heraldlar ve biraz şans ile bloodletterler(S5) Rhino'ları, ve diğer makineleri açtılar. Oyunu bıraktık.

Ben çok eğlendim, yeni ordumla. Umarım Iain da iyi zaman geçirmiştir.

Bir sürü teşekkürler oyun için Iain.

NOT: Daemons rule! Oyunlar hemen bitiveriyor! 1 saat ancak sürüyor.  :D

NOT 2: Deniz ve Semih'in Daemonları için özel teşekkürler.
« Son Düzenleme: Aralık 28, 2011, 10:14:25 ÖÖ Gönderen: anchorite »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain