Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Temmuz Ayı İstatistikleri  (Okunma sayısı 5631 defa)

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
Temmuz Ayı İstatistikleri
« : Temmuz 06, 2011, 09:21:55 ÖÖ »
5 Temmuz Salı-Friendly Match
Blood Angles (Erdinç) vs Ultramarines(Umut)
1500pts Seize Ground - Spearhead
Ultramarines win!

Erdinç maçın başında 10 kişilik tactical squad'ı sahaya koymayı unutmuş, 2. turda reserveden geldiler, aynı unutkanlık maçta da devam etti.

Blood Angles,
Librarian
10'luk Tactical, ...
5'lik Asault x2, meltagun+serg power fist, razorback üstü lascanon+ TL plasma
10luk assault, meltagun+serg çift lightning claw ve sang. priest
Baal predator, Assault cannon + heavy bolters
vindicator
Dred x 2, sanırım TL autocannon

Ultramarines,
Captain, plama pistol+relic blade
5'lik Tactical x2, serg power fist, razorback üstü TL heavy bolter
10'luk tactical, meltagun+roket, serg power fist, rhino
Speeder x2, multimeltalı
predator x2, Tl lascannon+2 sponsor lascannon
Dred, multimelta+heavy flamer, drop pod +locator beacon
5'lik Termi

1-1'de baal predator predator ateşi altında inmobil, vindicator dred'den gelen multimelte ile güm. 2-1'de speeder multimeltası ile baal predator güm, razorbacklar lascannonlara dayandı.

2-1'de benim sadece 1 razorback'im immobil oldu ki o grubu zaten görev tutsun diye geride bırakacaktım.

2-2'de Erdinç 5 tactical marine, serg power fist + captain'lı grubuma 5 assault marine, serg power fist ile assault etti ancak assault öncesi meltgun dışındaki adamların atışlarını yapmayı unuttu. Captain relic blade ile 3+ 2+ 3 no AS 3 atakta 3 adam aldı, benim marinler boş geçti, onun marine boş geçti, onun serg benim captain'a S8 vurdu 4+ inv'da 4 attım, benim seg 2 atakta 2W ile assault marineleri wipe out yaptı ve maçı bıraktık.

2-1'de termileri getirmeyi unuttum (erdinç'ten bulaştı sanırım), deneyemeden maç bitti yani. :)

MaloM: Çok ama 1 numara tactical squad, adamlar savaşa çıkmayı unuttu, red thirst filan kafalar karışmış heralde. ;D

MoM: Bitirici hareketi yapan Captain, bir de multimelta. Ws6 S6 I5 A3, relic blade'li captain diyorum başka birşey demiyorum. :o
« Son Düzenleme: Temmuz 06, 2011, 10:36:34 ÖÖ Gönderen: Antimodes »

sargon

• E-Posta
Ynt: Temmuz Ayı İstatistikleri
« Yanıtla #1 : Temmuz 20, 2011, 03:48:38 ÖS »
19 Temmuz Salı-Friendly Match
Word Bearers (Deniz) vs Ultramarines(Umut)
1250pts Seize Ground - Dawn of War
Heresy growth!

Elimdeki modelleri kullandığım bir rosterla maçlara devam. Bi rhino daha lazım yav. Neyse.

CSM safları:

daemon prince, chaos lord on bike, greater daemon

10x marine
8x khorne berserker rhino içinde
6x chosen marine
5x lesser daemon.

SM safları:

termi librarian

5 2 lightning claw, 2 storm shield'lı abi.

10x marine bol meltalı rhino içinde

yukardakinden bi tane daha.

5x scout

2x landspeeder.

Umut abinin bence maçtaki tek hatası scout'ları maçın başında infiltrate hatası yapması idi bence.

Maçta aslolan şey benim süper close combat zarları atmam Umut abininse çok kötü melta zarları atması oldu. Chaos lord 5-6 tane melta yedi ölmedi siz düşünün. Herneyse 2.turn greater daemon geldi. Bi rhino açtı, daemon prince 3.turda yaptı onu.

2.turnda khorne berserkers geldi bi dreadnaught açtı. Dedim ya süper cc zarları. Kötü melta zarları.

Termi abiler 4.tur geldi. 10luk marine grubunun dibine girdiler birsürü sıktık bi storm shield öyle indi. Sonra khorne berserkerlara assault ettiler bir sürü dövüştük.

6-1'de sahaya baktığımızda sm saflarında immobil bi land speeder, bir termi bi de skull champion ile dövüşen librarian kalmıştı.

Maç için tekrar teşekkürler abi!

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Temmuz 20, 2011, 05:00:01 ÖS »
Eywallah Deniz, güzel maç oldu, ben teşşekkür ederim. Sonuç belli olduktan sonra biraz uzattık ama benim yaptığım denemelerin sonuçlarını görebilmem adına bu uzama çok iş gördü, saolasın.

Scoutları infilrate ilen Deniz'in yerleştiği tarafta masa kenarına yakın, kenarın orta hizasnda bulunan bir harebenin arkasına yerleştirdim. Amacım scout move ile harebenin üstüne çıkmaktı, yeterli move atma konusunda move through cover özelliğine güveniyordum. Zarları attım 5" move geldi, süper, üst kata rahat çıkartıyordu bu beni.

Sonra aklıma tıpkı infiltrate de olduğu üzere scout move'da da en yakın düşmana min 12" mesafe kalması gerektiği geldi. Ben zaten Infiltrate de 12"'e yerleşmiştim. Scoutlarım deniz'in reservdeki adamları sokacağı kenar ile harabe arasında mal gibi kaldı.

1.1'de chosen chaos marineler geldi, scoutları evire çevire dövdü ve benim çıkmayı planladığım harabenin 2. katına çıkıp sağa sola sıktı. Scout serganttaki teleport hommer'dan hiç bahsetmemiyorum.

Geçen sölemiştim, burada da yazayım, bence 40K da yerleşim ve ilk round çok kritik. Yerleşim ve ilk round'u biraz yavaş da olsa dikkatli oynamak en güzeli.

mereghost

• Katılımcı
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Temmuz 21, 2011, 07:27:07 ÖÖ »
Ben de yazayım, kalabalık görünsün.

- 19.07.2011 1500 pts
- Seize Ground (4 objectives), Spearhead
- Erdinc (Blood Angels) vs Baran (Grey Knights)
- 2-0 Blood Angels Win

Blood Angels:
Librarian
10 Assault Squad: 2 plasma gun, pair lightning claws, melta bombs
10 Tactical Squad: missile launcher, flamer
5 Assault Squad: Razorback, TL plasma gun, Lascannon
5 Assault Squad: Razorback, TL plasma gun, Lascannon
5 Scouts: 5 sniper rifle, camo cloak
Dreadnought: TL autocannon, storm bolter
Dreadnought: TL autocannon, storm bolter
Baal Predator: TL assault cannon, h.bolter sponsons
Vindicator

Grey Knights (atmaca)
Terminator HQ
5 Strike squad
5 Strike squad
5 Interceptor squad
5 terminators
5 paladins
5 purgation (sanırsam): 2 psycannon
Dreadnought: 2x TL autocannon
Razorback: psycannon

Grey Knight'ların Blood Angels'a karşı birtakım avantajları olduğundan yakınan bir sürü insan var internette. Bir yere kadar haklılar, yakın sayılardaysan close combat'ta daha iyiler, small arms işinde daha iyiler. Ama puan (ve model sayısı) arttıkça sanırım aradaki fark kapanıyor; Blood Angels iyice mekanize olmaya başlıyor, hız bakımından çok öne çıkıyorsun vs.

Nitekim bu oyunu da iyi yerleşim ve kalabalıkla kazandığımı düşünüyorum.

Yerleşimde 1-0 önde başladım. Combat squad'lara ayrılan tacticallar bir objective tutup diğerinin yakınına konumlandılar, bunları oyunun sonuna kadar bırakmadılar. Bence BA tactical'ları buna yarıyor zaten. Bir hafif ortada, bir de GK yerleşiminin yanında objective kaldı; oyun planını ortadakini contest etmek üzerine kurdum.

Baran insiyatifi çalıp başladı. Dreadnought vindicator'u immobilise edip yürüyüşümü yavaşlattı. Psycannon'lardan biri 1 Razorback'in silahlarını patlattı. Geri kalan abiler ileri doğru yürüyüp scout'ları mermi manyağı yaptılar. Yeri yattım falan filan, 1 scout öldü sanırım. Ateş edecek MC yoksa Scout'lar da bu işe yarıyor sanırım.

2 razorback'i birden öne sürdüm. Assault Marine'ler yan taraftaki binanın arkasına saklanıp birilerinin range'e girmesini beklemeye başladılar. Baal yandan çıkarak ateş etti, 1 interceptor öldürdü. Tüm round hopladım zıpladım 1 adam öldü be.

Benim ileri çıktığımı görünce GK ordusu da ortaya toplanmaya başladı. Dread birşeylere ateş etti hatırlamıyorum, geri kalanlar yine manyak gibi taradılar scout'ları. 2 scout öldü, abiler tactical retreat'e başladılar. 1 Razorback wreck oldu.

İleri koşmaya devam. Assault marine'ler cover'dan çıkıp objective'e doğru fırladı, takiben 1 Dread, wreck razor'un içindeki marine'ler falan, baya başladık koşmaya. Missile launcher ile razorback'in psycannon'ını patlattım, razorback hareketli perde olarak savaşmaya devam etti.

Grey Knights outshoot you. Psycannon'lar psybolt'lar cart curt derken 1 adam dışındaki tüm assault marine'lerimi kaybettim. Noldu lan?!? 3+2+ marine wound, adamı alkolik yapar. Bu round'da librarian'lı razorback artık objective'in dibindeydi, HQ'lar psychic hood yarışına başladılar. Baran tepedeki adamları objective'in yakınına teleport etmek istedi, Librarian durdurdu. Baran'ın zarları ilerleyen round'larda daha da kötüleşti, dedim Librarian'a gerek kalmadı, psy. hood'unu bende bırak sen eve dönebilirsin.

Artık objective'e ulaştık, belli maçı kazanacağız. Paladin'lerin yandan yandan yürümesine olan itirazlarımı dile getirdim (fluff'sal olarak, paladin dediğin ortadan gider herkesi yarar abicim), herifler çıktılar ortaya ağız burun kıracağız diye. Lakin ağzım burnum önceden kırılmıştı, çok dövecek adam kalmamıştı ortada. Paladin'ler bir süre devam edecek Dreadnought combat'ına girdiler (bkz psychic hood)

Nihayetinde objective'i kolu bacağı kırık bir Dreadnought ve 2-3 assault marine ile contest ettim, 2-0 sahadan galip ayrıldık.

stalth

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Temmuz 21, 2011, 02:40:30 ÖS »
Grey Knights (atmaca)
Terminator HQ
5 Strike squad
5 Strike squad
5 Interceptor squad
5 terminators
5 paladins
5 purgation (sanırsam): 2 psycannon
Dreadnought: 2x TL autocannon
Razorback: psycannon

purgation yoktu abi, strike squad 10 kişiydi 2 psycannon onlardaydı, combat squadlara ayırdım falan