Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Şubat 2024  (Okunma sayısı 196 defa)

Barbar139

  • İleti: 2070
    • E-Posta
Şubat 2024
« : Şubat 07, 2024, 10:31:42 ÖÖ »
6 Şubat Salı
2000 pts
Orcs & Goblins (Batuhan) vs Beastmen (Özgün)
Draw (200 pts Orcs önde)


Yeni boyadığım modelleri bir hevesle masaya koyma listesi yaptım. Wyvern'e binen lord, giant spider'a binen goblin boss ve doom diver'ı listeye alabilmek için trolleri çıkardım. (zaten stupidity kaçırıp duruyorlardı, bir de şimdi wyverne binen lord masanın her yerine uçarken command range'den iyice çıkacaklar iyice mal olacaklar dedim) Beastmen merkeze minotor ve bestigor gruplarını koydu, hadi bakalım dedi, etraflarına da Jabberslythe (iğrenç yaratık) ve 3 Chariot geldi (birinde şaman vardı). Ben de çukkaları, Jabber saklandığı yerden kafayı çıkardığı anda vurmak için dizdim. Kalan ork gruplarıyla genişçe bizim tarafa dizildik. Beastmen ağırlığını benim sol kanadıma verince ben de karşılarını biraz boş bırakıp kendi sağıma daha ağır geldim. (Çünkü doombull + minotor kombosuyla uğraşılmaz)

Özgün değişiklik yapmış genelde chaff almazdı bu sefer 2 grup köpek almış o yüzden frenzy minotorları tam istediğim gibi köşelere çekemedim. Özgün zarı kazanmasına rağmen ilk turu bana verdi, nereye ilerleyeceğimi görmek istedi. Biz de dayılarla tüm hatlarda ilerledik. Wyvernli lord biraz daha ileri atılıp benim sol kanadımdaki Beastmen chariotları yürürse onları yemek için pozisyon aldı. Spiderlı goblin boss impassable yanları olan tepe üstüne çıkıp yine chariotlara nanik yaptı, ben çıkarım buraya siz çıkamazsınız dedi. Doom Diver ilk tur, Rock Lobba 2. tur misfire'dan patladılar... Özgün'ün turunda önce köpekler Night Goblin içindeki fanatiği tetiklediler, hem fanatik hem köpekler beraberce öldüler. Jabber benim merkezime yakın yere uçunca pek çok ünitem panik attı. Night Goblinler kaçtı ama toplandılar, bir daha da önemli bir etkileri olmadı. Beast chariotlar Wyvern'den korkup yerlerinden çıkmadı. Minotor ve bestigorlar az yürüdü.

Kendi 2. turumda, hayatta hep uçan terror saçan yaratıklar geldi beni panikletti, bir kere de ben bunu yapcam diye heveslendim. Wyvern ile Özgün'ün arka hatlarına uçtum. 2 Chariot (birinde şaman var ve masa kenarına çok yakınlardı, kaçırsalar direk oyundan çıkıyorlardı) ve Bestigorlar herkesler terror tutturdu. Alkışladık. Orc Big'uns ve Savage Orcs animosity yüzünden öylece kaldı. Giant ve Black orklarla az ilerleyip pozisyon aldık. Özgün de Jabber'ı benim arka hatlarıma taşıdı. Black Ork bir an korktu, ama sonra toparlandı.

3. turumda artık şarjör zamanı gelmişti. Wyvernli boss arkadan, spider riders yandan, Giant da önden (Özgün orda 12" yoktur diye koymuş, ben de emin olamadım ama şarj dedim, ucundan varmış) içinde BSB olan bestigorlara daldık. BSB daha önce magic'den bir wound yemişti, spider riders da zar zor 1 wound verebildi onu aldık. Bestigor şampiyon benim wyvernli boss'u challenge diyip kitledi. Giant bağırıp 2'yle kırdım tamam daha dövüşmeyin diyince uzatmadık, bu sefer bestigorların zarı tutmadı ve yakalanıp dağıldılar.

Burda Özgün'ün biraz morali bozuldu ama hızlı toparladı. Minotorlar ve Jabber, önlerindeki orklara şarj dedi. Orklar halilyle kaçtı. Jabber da biraz uzağa şarj demiş 20 yokmuş yetişemedi. Minotorlar failed charge olunca Black Orklara flank verdiler. Hadi bir deneyelim dedim, 10 atak gelecek WS4 S5, bir minotor indirsek, sadece biri cevap verecek, alırız belki dedim.. Olmadı.. hiç wound veremedim.. Dönüp bana çaktılar ve 1'le kırdılar Black Orkları, benim çocuklar kaçmadı ama sonraki tur patates olacakları netleşti. Jabber'a bir çukka atmayı başardım 3 wound verdim, sonra o çukkayı yedi ama wyvernli boss da onu kesiverdi. Minotorlar, black orklara doğru yön değiştirince ordumun kalanına doğru koşmaya başladılar, herkesler kaçıştı önlerinden.

Masanın başka yerlerinde spidera binen goblin boss tek tur S10 olayım silahını çekip şamanın chariotunu kırdı. Sonra da öbür beast chariot onu ezdi. Giant ve wyverne binen lord, minotorlara dalma konusunda isteksiz olunca savage orkları da önlerinden zar zor kaçırdım. Minotordan kaçan başka bir ekip, big'uns grubum toplanma zarı tutmayınca masa dışına çıktı o kötü oldu.. Öyle olunca bizde de az şey kaldı (wyvern, giant ve savage çocuklar), Özgün'de minotorlar ve doombull kaldı, el sıkıştık...

Çok sağol Özgün...

ManoM: Giant herhalde.. Hem Özgün'ün 12 yoktur dediği yerde ucundan 12 tutturdu şarj etti. Hem bestigorlara bağırıp hadi dağılın dedi.. Özgün'ün 2 deathstar'ından birini öyle temizledi.
ManoM 2: Doombull + minotor grubu.. Yandan dalan uruk hai'lere olm siz ecelinize mi susadınız diyip kestiler, sonra da ordunun kalanını önlerine katıp sağlıklı yaşam koşusuna çıktılar. Wyvern ve Giant öyle baktı arkalarından, dalsak mı arkadan, yok abi hiç gerek yok dediler..
MaloM: Black Orks.. olm sizi nedecez... Her oyun uruk hai'siniz gazıyla alıyorum, bir sefer Jabber'a terror atamıyorlar, bir sefer yandan minotor dayağı yiyorlar...
MaloM 2: Beast şaman.. Chariot üstünden 24e magic missile atarım dedi yapamadı mesafe yokmuş. Miscast attı kendine wound verdi. En son da goblin boss'un sürdüğü örümcük tarafından ısırılarak can verdi..
ZaroM: 1. tur doom diver 2. tur rock lobba misfire, ne olmuş.. parçalanmışlar...
"If you're going through hell, keep going."