Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Nisan 2011 İstatistikler  (Okunma sayısı 3785 defa)

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
Nisan 2011 İstatistikler
« : Nisan 04, 2011, 02:20:37 ÖS »
-4 Nisan 2011
- Panzer Kompanie(Semih) vs Russian Tank Company(Batuhan)
- 1020pst Friendly Match
- Russian Victory

Evet Alman Zırhlı birlikler ordumu ilk denemem... Öğrenmem gereken çook şey olduğunun bir ispatı oldu... Bizim 3er tanklı iki tank takımına  karşılık, rusların 6 tanklı bir tank bölüğü (ki zırhları ve AT leri neredeyse bizimle aynı), 5 Light Tanklı bir tank takımı, 4 Bataryalı bir Howitzer takımı ve 10 mangalı bir piyade bölüğü vardı... Tepeleri kendimize savunma amaçlı mevziler olarak kullansak dahi howitzerler bir takımımızı yok edince, diğer objektifi hafif tank takımının ele geçirmesini engelleyemedik... İlk tank bölüğü ile oynadığımız maçtan öğrendiklerimiz...

1) Düşük puanlarda tank bölüğü oynama... Objektif bazlı oyunlarda sayısal üstünlüğe karşı mutlaka piyade almak lazım...

2) Düşman anti tank topçusunu vurabilecek bir topçu birliğin mutlaka olsun...

3) Kalabalık piyadeye karşı flame thrower taşıyan birliklere ihtiyacın olduğunu unutma...

bu şartlar altında oyunu bu puanda oynayabilmek için mekanize piyadeye dönmek daha mantıklı gibi geldi neyse... denemelerimiz devam edecek... Keyifli ve eğtici oyun için tekrar teşekkürler Batuhan... :)

Ruhi

• E-Posta
Re: Nisan 2011 İstatistikler
« Yanıtla #1 : Nisan 15, 2011, 08:19:21 ÖÖ »
-14 Nisan 2011
- Italian Fucilieri - Ruhi vs. Amerikan Paraşüt - Beynek
- 1450pst Friendly Match (Sciliy) - Breakthrough
- Italian Victory

Amerikalılar birliklerinin yarısını destek kuvvet olarak belirlediler. Bu destek kuvvetleri de bir türlü gelmedi. Onlar gelene kadar da bizim çocuklar korkunç bombardıman ve bir infantry ve bir tank hücumuyla amerikaları yardı geçti.

Talihsizlik hiç adam getirme zarı atamama. Özellikle tanksız zor iş.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Nisan 16, 2011, 12:14:39 ÖÖ »
Flames of war ne güzel şey
« Son Düzenleme: Nisan 17, 2011, 12:13:50 ÖS Gönderen: mereghost »
dey layt com and me wan go hom...

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #3 : Nisan 16, 2011, 10:52:59 ÖÖ »
Oha bu oyunda vampirler ve cücelerde mi var. ;D
Tomb Kings
2189+

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Nisan 16, 2011, 11:12:10 ÖÖ »
Aagghhhhh! /Kaç Kaç Kaç
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

sargon

• E-Posta
Ynt: Nisan 2011 İstatistikler
« Yanıtla #5 : Nisan 16, 2011, 11:35:47 ÖÖ »
cüce mg takımına kahramanca assault eden ghoul tayfası. (oha bi anda aklıma zombie nazi modu geldi wolfenstein filan :D )

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #6 : Nisan 16, 2011, 06:45:14 ÖS »
Flames of war ne güzel şey

Moderatörümü çok seviyorum.

Düdüt: warhammer moderatörü kendine ait olanı çekip almışşşş
« Son Düzenleme: Nisan 17, 2011, 12:27:30 ÖS Gönderen: Deeyo »
dey layt com and me wan go hom...

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #7 : Nisan 17, 2011, 11:37:01 ÖS »
16 Nisan Cumartesi
Roadblock
1400 pts
Attacker; Soviet Motor Rifle Batallion (Batuhan)
Defender; German Infantry Company (Can)
Soviet Victory

Yaklaşık listeler

Sovyet
HQ
motor rifle company: 2 rifle/mg platoon
motor rifle company: 1 rifle/mg platoon (reserve)
anti tank platoon (reserve)
tank destruction platoon (reserve)
5 t-70 light tank
5 t-34 medium tank
heavy mortar platoon (reserve)

Alman
HQ + sniper
infantry platoon (reserve)
infantry platoon (reserve)
pioneer platoon
anti tank platoon (ambuscade)
scout platoon
heavy mortar platoon (reserve)

oyun şu şekilde oynanıyor, masanın bir ucundan diğerine geçen yolda attacker, birkaç platoon'unu ilerleme pozisyonunda diziyor. dizilen platoonlardan bir tanesini defender seçiyor diğerlerini attacker. attacker'ın diğer birlikleri reserveden geliyor. attacker bu şekilde yürüyüş kolu şeklinde dizildikten sonra defender, birliklerinin yarısını diziyor ve bunlardan bir tanesi oyun başlamadan önce bir el ateş ediyor(ambuscade). diğer birlikler reserve'den gelecek. oyuna attacker başlıyor.

oyun başlarken yolun en ilerisinde light tanklarım dizilmişti, ortada büyük infantry grubu yürüyordu, hattın sonunu t-34'ler tutuyordu. almanlar anti tank grubunu t-34'lerin dibine dizip oyun başlamadan onlarla ateş etmeyi seçti. alman izcileri ve mühendisleri arkadan geliyordu. anti tank grubu ateş etti ve 3 t-34 duman oldu. ilk tur 3+ morale check tutmadı ve kalan 2 tank da oyun başlarken masayı terk etti.

büyük piyade grubu hemen almanlara doğru ilerlemeye başladı, bu sırada light tanklar da haritanın ortasına kadar geldi. reserve'den gelen infantry ekibi de alman hatlarına döndü. diğer kanatta reserve'den gelen anti tanklarım önlerinde çıkan sniper ve 3+ pin down check'i oyun boyu tutturamamaları yüzünden yerlerinde kaldılar. alman izcileri haritanın ortasındaki korulukta pozisyon alırken anti tank grubu da rus assaultuna hazırlandı. mühendisler çatışmaya koşmaya başladı.

sıra tekrar bana geldiğinde light tanklarla mühendislere ateş ettim ve sayılarını çok aza indirdim. 2 infantry grubumla da assaulta çıktım ve almanlar hep break off deyip geri çekildiler. sonraki turlarda maksim hmg'ler alman anti tank grubunu bitirdi. light tanklarım, reserve'den gelen alman piyadesini sürekli ateş altında tuttu ve hem sayılarını azalttı hem de ilerlemelerine engel oldu. 4. tura geldiğimizde piyadelerimin suyu çekilmeye başlamıştı ama hem assaultlarla hem de light tanklarla almanları haritanın en ucuna kadar itmiştik. 2 tur içinde objective'lere ulaşmasının neredeyse imkansız olduğunu gören Can teşekkür edip oyunu bıraktı.

daha oyun başlamadan t-34'leri kaybetmek büyük can sıkıntısı tabi. ama çok fazlaydık, anavatandan almanları kovmak için koştuk ve hedefe ulaştık! light tanklar tabi müthiş iş çıkardı, reserve'den hangi alman grubu geldiyse tarayıp gönderdiler. tabi oyunun kritik turlarından birinde hiçbir alman birliğinin pin down check'i tutturamaması çok önemliydi. işin özü, çok kayıp verdik ama objective'leri tutup kazandık!

teşekkürler Can
"If you're going through hell, keep going."

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #8 : Nisan 21, 2011, 09:54:04 ÖÖ »
20 Nisan 2011
Hold the Ground
1250 pts
Attacker; Soviet Rifle Batallion (Batuhan)
Defender; US Rifle Company (İbrahim)
Soviet Victory

Yaklaşık listeler

Sovyet
HQ + anti tank platoon + sapper platoon + at arabası
rifle company: 1 smg, 1 rifle
rifle company: 1 rifle
tank company (5 t-34)
artillery batallion (4 122 mm, 4 76 mm howitzer)

Birleşik Devletler
HQ + 2 sniper
rifle platoon
rifle platoon (reserve)
hmg platoon (reserve)
lmg+mortar platoon
tank platoon (3 sherman) (reserve)
light artillery (4 105 mm howitzer) (reserve)
heavy artillery (2 155 mm howitzer)

Senaryonun olayı şu, Amerikalılar haritanın yarısına kendi birliklerinin yarısını diziyor, biz kendi tarafımızda küçük bir bölüme tüm ordumuzu diziyoruz. Amerikan bölgesinde 2 objevtive var, bunlardan birini ele geçirdiğimiz anda veya 6. turdan sonra Amerikalılar bizi kendi bölgelerinden kovdukları anda oyun bitiyor.

Dizilim benim tarafımda ortada topçu bataryası, sağ kanatta küçük piyade bölüğü + anti tanklar, sol kanatta büyük piyade bölüğü + enginner grubu + at arabası ve önlerinde de t34'ler şeklindeydi. objective'lerden biri, çıkılamaz bir tepenin arkasında olduğundan büyük piyade grubum ve tanklarımla diğerine doğru koştum. Amerikalıların bir rifle grubu ve benim küçük rifle grubum, kavga o yönde dönmediğinden genel olarak pasiflerdi. Kolay objective'i koruyan lmg+mortar ekibini tanklarımızla ve topçularımızla etkisiz hale getirerek ilerledik.

Amerikan tankları oyuna girdiğinde başlayan tank düellosu beklediğimden uzun sürdü, shermanlar armor save'lere sürüyle 6 atarak patlamamakta direndiler ve 2 t34'ü havaya uçurdular. Sonunda ikisini patlatıp diğerini de kaçırdığımızda objective çevresi temiz görünüyordu. Amerikan HMGleri bana göre yanlış yerde desteğe gitti, büyük piyade grubuma ateş etmek için pek alan bulamadılar. Diğer rifle grubu açık objective'i korumaya koştu ama benim büyük piyade grubum oraya varmıştı. Saat geç olmuştu, Amerikalılar benim bir sonraki turuma kadar objevtive'i geri alamayacaklarını düşündüler ve çekildiler.

amerikalıların 2 howitzerlık artillery grubu haliyle pek iş yapmayı, reroll successful hit muhabbeti 3+ya vuran almanlara çok koymasa da 4+'ya vuran amerikalıları baya zorladı. İbrahim onları anti tank olarak kullansaydı daha yararlı olurlardı. Benim 76 mm'lik toplarla normal sıkma, 122'liklerle bombardıman yapma hevesim, mesafenin çok uzun olmasıyla biraz suya düştü, reroll to hit ile bombardıman yapıp durdum, çok da bişey kaldırmadım. Oyunun asıl kritik anları shermanların uzun süre t34lere direnmesiydi. Biraz daha şanslı olsalardı hani 3 t34 patlatıp beni motivasyon teste zorlayacaklardı. Bir de tabii hmgler yanlış yerde çıktı, gerçi topla tankla bir şekilde alırdım ama direnebilirlerdi de.

Baya keyifliydi, teşekkürler İbrahim.
« Son Düzenleme: Nisan 21, 2011, 12:57:49 ÖS Gönderen: Barbar139 »
"If you're going through hell, keep going."

Lexius

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : Nisan 30, 2011, 10:54:51 ÖÖ »
29 Nisan 2011
Hold The Ground
Attacker : British Commandos (Semih)
Defender : US Rifle Company (İbrahim)
1500 pts
Listeler :

US

1* command hq + 3 Sniper
3* Rifle Platoon (2 rifle Squad+3 Bazooka) (3 Command Team - 18 Rifle Team - 3 Bazooka Team) 1* Weapons Platoon (2 section) (3 M2 60mm Mortar Team - 4 LMG Team)
1* Machine Gun Platoon ( 2 section) (1 Command Team - 4 HMG Team
1* anti tank platoon (4 M10 anti tank - 3 jeep with rifle team)
1* tank platoon (3 Sherman)

British

1* Command hq + 3sniper with Brigader Young !
3* Commando Platoon 2SMG - 1 Piat
1* Commando Machine Gun platoon (3 Section)
1* Commando Mortar Platoon  (3 Section)
1* Infantry Tank Platoon ( Yanlış Hatırlamıyosam :D ) 3 Sherman V

Aztek tapınağı havasında terrain ve bölge yaptıktan sonra tapınak dediğimiz kısma ben açık bi alana da ibrahim objective koydu.

Attacker olduğum için Night Attack seçtim. Gecenin puslu havasını kullanarak :p 3 tur boyunca conceal ın faydalarını kullanarak ilerledik. İbrahim üzerimize yavaş yavaş ateş açtıktan sonra Hmg ve Mortarlarımızı yerlerine koyduktan sonra. Observerımızı kaybettik. Sniperlarım çıkarak pindown manyağı yaptılar. Daha sonra commandolar gözleri dönüp assault a başladılar. Haritanın sağında ölümüne girip adam dövüp tanka falan charge ettiler. Sol taraftaki ekip ise bir assaultta yaklaşık 10 grup falan adam kaldırarak objective e ulaştılar. Ortadan gelen desteklerle 2 objective e de ulaşsalar da çok ağır ateş yiyerek Oyun sonunda objective üzerinde Brigader Young ve Piat Team kaldılar. Shermanların başarılı atışı ile Anti tanklardan birini indirdiğimiz de objective etrafını boşaltıp oyunu kazandık.

İbrahimin taktikleri çok başarılıydı 2 objective i de ağır atış gücüyle tuttu. Tapınağı LMG ve diğer objective i HMG lerle koruyordu. Shermanları da ölüm saçtı resmen. Ve ayrıca yüksek atış güçlü anti tank araçları da tam bir süprizdi. Kısacası süper maç oldu Teşekkür ederim İbrahim tekrardan.

Neler öğrendik :

Night Attack nası oynanırmış falan.
Komandoysan kesin gece saldır.
Assaultta Komando gerçekten tehlikeli.
Manyaklık edip tanka girme !
Çok atış yiceksen kesin dug-in !

« Son Düzenleme: Nisan 30, 2011, 11:11:04 ÖÖ Gönderen: Lexius »