Genel > Magic the Gathering

14 Mayıs 2011 New Phyrexia Draft

(1/3) > >>

Dwolvin:

Arkadaşlar, Mirrodin savaş alanlarından gelen son raporlara göre, Sorin Markov'un da bir yolunu bulup Mirrodin savaşına Phyrexia saflarına katılmasıyla, ova tamamen Phyrexian kontrolüne girmiş durumda. Dominaria'dan beklenen yardımın zamanında yetişemeyeceğini artık açık açık anlayan Mirrodin kuvvetleri Ria önderliğinde Bladehold'a çekildi. Savaşın sonu kaçınılmaz görünüyor.

Bunu New Phyrexia release'iyle kutluyoruz! Artifactlardan kurtulan topraklar için artık tek bir söz geçerli;

"Mirrodin is pure! Mirrodin is the New Phyrexia"

edurus77:
Cok cılgın kartlar var yanlız bir kaç tanesini deneme fırsatım oldu mws de,gayet can yakıyorlar...Özellikle yeni mana sistemi cok süpriz tepkiler vermenizi saglıyor ki bi kaç kere oyunu cevirdim sayelerinde (:

Bu arada draft nasıl yapılır diye soranlar için : http://www.wizards.com/magic/tcg/resources.aspx?x=mtg/tcg/resources/boosterdraftsimulator

Ruhi:
14 Mayıs, 8 Mayıs, 22 Mayıs.. Bunlar bana uyar ama.. 15 zorunlu mu? official olarak o gün mü yapın diyorlar? Sadece merakımdan ve üzüntümden, ayrıca Yakup'u deplasmanda yenme keyfi için soruyorum.

Barbar139:
Benim de katılasım var. Bir daha düzgün düzgün anlatsanıza şunu nasıl oluyor draft diye. Şimdi geliyoruz para verip 5-6 booster alıyoruz onlardan deck kuruyoruz ve turnuvaya mı katılıyoruz? Ve bunun fiyatı 35 lira mı? Bence iyiymiş, böyle bir şey olsa 2 ayda bir fln katılırım ben.

Bir de kendi deckimizle katılamıyor muyuz turnuvaya? Gerçi Cem siparişi vermediği için henüz deck'im yok ama neyse olunca diye ölesine soruyorum.

Dwolvin:
Şimdi öncelikle Batuhan;

Şöyle, 2 ana tip turnuva çeşidi var; Constructed Deck ve Limited Deck. Constructed Deck kendi destenle katıldığın, limited deck de katılım parasıyla booster alıp o boosterlardan çıkanla deste yaptığın turnuva standartı. Constructed Deck 60, limited deck 40 kart en az koşuluyla oynanıyor.

Biz bu turnuvayı draft yapacağız. Yani 3 booster alınacak.

Şimdi, Draft ne Sealed ne, Sealed pre-releaselerde kullanılan Limited Deck standartı, herkese 6şar booster (Mesela bu set için 3 New Phyrexia, 3 Mirrodin Besieged) veriliyor, sonra herkes o boosterları açıp çıkanlardan birer deck yapıyor kendine. Sonra birbirleriyle vuruşuyorlar.

Draft'ta ise, 3 booster dağıtılıyor (Normal turnuva standartında bu 1 Mirrodin Besieged, 1 New Phyrexia, 1 Scars of Mirrodin) ve herkes bir masanın çevresine oturuyor. Herkes aynı anda bir booster açıp 1 kart seçip geri kalanını yanındakine veriyor, böyle böyle seçili kart yığını oluşturuyor. Sonra diğer 2 booster için de aynısı yapılıyor. Sonra da yığından bir deste oluşturup vuruşuyorlar.

Hayır, drafta kendi deckinle katılamıyorsun.

RUHİ: 14'ü turnuva özür dilerim. Official pre-release 7'si, official release 14'ü.

Edit: Ayrıca Ruhi, önce Warhammer masasına çık.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git