Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Eylül 2014  (Okunma sayısı 2576 defa)

tulmir

• for the Lady and for the King!
    • E-Posta
Eylül 2014
« : Eylül 06, 2014, 01:43:16 ÖÖ »
4 Eylül Perşembe
ETC
Empire (Deniz) vs Dark Elf (Çağdaş)
Dark Elf wins (18-2)

Bir kez daha boya yapmak için buluştuk ve bir kez daha bu oyuna döndü...

Ozan'a farklı bir bakış açısı sunmak adına, orduyu ben aldım ve karşımda sağlam, Light konsüllü, bol makinalı bir Empire vardı. 12 ünite sayesinde masaya istediğim gibi ben dağıldım, 2.1'de war machine kalmadı, Empire adeta DE'lerin çemberi içierisinde kaldı. İstediğim eşlemeleri yaptım.

Kısaca çok hata yaptım ama arkadaş, DE nedir yahu? Ayıp ya... Empire tek bir an üstünlük kurabildi, o da light magic ile sonunda kadar bufflanmış olan halberd'lerin witch elfleri masadan kaldırmasıydı. ona rağmen maç büyük farkla bitti.

Kısaca DE güzel ordu, çok güçlü, chaff denilen ünitler bile tehlikeli felan.
Maç için saolun Deniz ve Ozan. Turnuvada listeleriniz çok can yakıcak

Deeyo

• E-Posta
Ynt: Eylül 2014
« Yanıtla #1 : Eylül 15, 2014, 12:15:12 ÖS »
13 Eylül 2014
WHFB turnuvası
Lizardmen (Alkım)

Vs Vampire Counts (Phillip)

Phillipin ordusu Black Knight deathstarının çevresinde şekillenmiş bir oduydu. Chafları ve zombie vbleri büyü vb ile alıp back knightlarda skinklerin peşine gidince 13-7 kazandım.
MoM: Skink chief etheral ablaları temizledi :D.
MoM: Ayakta kalan zombie coldone heronun mama olmasına neden oldu.

Vs Warriors of Chaos (Koray)

Demon price dimansional cascade ile havaya uçtu (gerçi benim hero yine de kesecekti onu :) ). BSB'de eye of the gods ile spawn oldu.
Tzeentch warrriorları 2 hero, bir templeguard ve Slaan ünitesi aldı da oradak işansızlığı dengeledi
11-9

Vs Chaos Dwarfs (Burak)

Bull Cenaurlar sağdan 18'lik charge ile girdi, ortadan çıktı! Coldoneherolar ise cacık gibi ölmemeleri gereken kombatlarda öldüler dayak yiyip oturduk.
0-20

Eyvallah herkese.

dey layt com and me wan go hom...

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Eylül 15, 2014, 10:44:13 ÖS »
13 Eylül Ctesi
ETC WHFB Turnuvası
Chaos Dwarfs (Burak) - O&G (Javi)
O&G Victory (20-0)

Philip ile Ankara'daki turnuvada oynamıştım o yüzden Javi ile eşleşmeyi istiyordum açıkçası. Bi de O&G hiç oynamadığım bi ordu. Ya bismillah dedik...

Oyunun başında 3 tane fire wardlı, binekli herodan k'daaileri saklıcam diye sağ kanatta biraz sıkıştım, ayrıca ilk round magma cannonu patlattım. Tam toparladıydım, tek bir foot of gork ile koca Bull Centaur ünitesi masadan silindi. Hafif mağlubiyeti alıyodum ki 5.2'de general büyücü ve ünitesinin önemli kısmı miscast ile kalktı. Son round trollere yandan hellcannon, önden de BSBli ama 6 kişi kalmış warriorlarla girdim üç beş puan alayım diye, berbat zar attım kıramadım. Olmayınca olmayor... :)

MoM: goblin shaman ne büyü yaptı belli değil.
MaloM: +1 to dispele rağmen hiçbişiyi dispel edemeyen, nihayetinde miscasti atıp hem kendini hem birliğini geberten sorcerer-prophet. Plase olarak oyun boyunca 4 direct hitte attığı to woundların hepsine 1 atan hellcannon.
ZaroM: Dimensional Cascade...

13 Eylül Ctesi
ETC WHFB Turnuvası
Chaos Dwarfs (Burak) - Dark Elves (Ozan)
Chaos Dwarfs Victory (20-0)

Ozan ile yine bir turnevoda karşı karşıya geldik. Dark Elves inanılmaz bir ordu. Warlocklar doombolt ile kıyım yaptı başlarda; ancak Ozan executionerlerle witch elfleri yawaş ilerletince shooting ile sayılarını azalttığım bebeleri dövebildik.

MoM: Hellcannon bu sefer iyiydi. Executionerlerin sayısını 20 azaltıverdi.
MaloM: Witch elfler çok oyalandılar. sonunda flank şarjı yiyip dağıldılar.
ZaroM: Yok gibi...

13 Eylül Ctesi
ETC WHFB Turnuvası
Chaos Dwarfs (Burak) - Lizardmen (Alkım)
Chaos Dwarfs Victory (20-0)

Ne zamandır oynamıyoduk alkımla. bi daha da kimbilir ne zaman oynarız.

Alıntı yapılan: Deeyo
Bull Cenaurlar sağdan 18'lik charge ile girdi, ortadan çıktı! Coldoneherolar ise cacık gibi ölmemeleri gereken kombatlarda öldüler dayak yiyip oturduk.

MoM: Bull Centaurlar efsane şarjla alkımın sol kanadını aldı ve ortaya dönüp almaya devam etti.
MaloM: Dublü Cold One binicisi herolar
ZaroM: BC şarj zarı

Gerçekten keyifli bir turnuvaydı. Tüm katılımcılara, hakemlik yapan ruhiye ve organizasyon mafyası çağdaşa eyvallahlar.

Gentlemen: 3 times in a row :)
War, war never changes...

tulmir

• for the Lady and for the King!
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Eylül 16, 2014, 02:36:08 ÖÖ »
13 Eylül 2014
WHFB turnuvası

The Empire (D.Deniz) vs Bretonnia
TE 0:20 BR

Bir gün öncesinde maç yapmıştık, 11-9 kazanmıştım ama bayağı bir şansla. Bu seferde çok zor geçeceğini düşündüğüm maç 2 Treb atışı ile daha ilk turdan bana döndü. HKB'li Lord Steam tankı oyaladı, daha sonra istediğim charge'ları yapınca maç bayağı bir farka gitti.

MoM: Steam tank alan Lord
MaloM: Steam tank :)
ZaroM: ilk turda 2 Treb'den 2 direkt hit

Orks and Goblins
O&G 15:5 BR

İlk kez 2500 puan O&G ordusuna karşı sahaya çıktım. 4.turda masada sadece Orkları ve Trolleri kaldı JAvier'in. Ama o zamana kadar ordumun yarısını no AS vuruşları ile param parça etti. Her şey no AS bu orduda. 4.turda Trollere charge edip 2 HKB edince kırılıp kaçtılar, masa dışına ittim ama orklardan charge yedim. BSB ve Lordumu aldılari yakaladılar. masada daha çok modeli kalan bendim ama tüm puan ork ünitesinde olduğu için maçı farklı kaybettim.

MoM: 2 Troll ve bolca ork kesen Lord
MaloM: savaşa giremeyen M@A
ZaroM: son turda 3D6 ile kaçamayan 2 birliğim

Warriors of Chaos
WoC 4(ya da 6):16 (ya da 14) BR

1.1'i DP miscast atıp geçen maçta çok sevdiği warp a geri dönmek isteyince maça 600 puan önde başladım. 1.2'si Treb tek atış ile Hellcanon alıp diğer Treb de diğer Hellcanon'a 4 wound verince maç piskolojik olarak ve büyük bir puan farkıyla bana döndü. Bu andan itibaren istediğimi yaptım. Warriors ünitesini 4 tur boyunca M@A ile tuttum ve onun dışındaki tüm birlikleri aldım. 5.1'nde maçı bırakalım dedi Koray, 20:0 alıyordum maçı ama onu ikna ettim, bak şöyle şöyle yapıp çok puan alma şansın var dedim, ona makul geldi. BSB ve L4'lü üniteme charge dedi, kaçtım, diğer tur LD9 atamayınca masa dışına çıktım. Kalan son ünitesi ile bir Lance daha alınca maçı bayağı lendi lehine döndürdü.

MoM: Trebuchet atışları :)
MaloM: ahhhhh LD9 atamayan BSB ünitem!!!!
ZaroM: 6.2 si LD9 atamayı 800 puan veren ünitem

Ben çok eğlendim, güldüm, öğrendim. Sizlerle böyle bir gün geçirmek cidden çok keyifliydi. Katıldığınız için çok saolun. Umarım böyle güzel, eğlenceli ve aynı zamanda çekişmenin bol olduğu turnuvalara devam ederiz!

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Eylül 24, 2014, 05:36:33 ÖS »
21 Eylül Pazar
ETC
WoC (Semih) vs BoC (Özgün)
Turnuva Roster WoC(2400)-(BoC)(2700)
Blood Victory

"Havada bir gariplik var lordum" -Foe-Render

"Choas tanrısı bizi cezalandırmaya geliyor. O deli Great-shaman uyup Slaanesh markını kirletilmeyecektik neymiş Cloven ones lar istemiş bunu. Choas tarıları ile tartışılmaz ne kadar bize sırtlarını dönseler de bu yaptığımız başımıza iş açacak. Bütün klanı toplayın. " - Althar the Beastlord

"Lordum kuzeyden geliyorlar. Uçan bir şeytanda var aralarında" -Raider Halfhorn

"Şimdi hapı yuttuk bulun şu Great-shamanı bulun belki deoman prince önünde kurban ederiz de kurtuluruz bu beladan." - Althar the Beastlord

"Sol kanattaki korulukta ölmüş efendim" - Wargor(BSB)

"Nasıl" - Althar the Beastlord

"Bir grup minatour kontrol altına almak için ayin yaparken ormandan çağrıyı Doombull hissetmiş gelip parçalara ayırmış ama diğer bray-shamanlar kontrolü  sağlamışlar. Doombull deli great-shamanı parçalıdığı sırasında iradesini ele geçirmişler. ama sadece kan peşinde diğer minatourlar da onla" -Wargor (BSB)

"Doombul hepimizi parçalıcak yada choas karşısında parçalanıcaz şahsen choasu terci ederim. Bray-shamanlara söyleyin Doombull sol kanada yönlendirsinler. sornra kontrolü bıraksınlar ne olsa önüne gelen herşeyi öldürecek yada ölecek. Asıl onlara merkezde ihtiyacım var. - Althar the Beastlord

Sonra gerçekleşenler tam bir kan gölü.
savaş arabaları bir birine çarpıp parçalanmaları.
Doombull çıldırarak Skullcrusherlara parçalayarak yemesi.
Maradur atlılarının mızrakları ile ölen beastmenler.
Bray-shamaların Deoman prince tarafından öldürülmleri

Ama en sonunda Althar the Beastlord tarafından Deoman prince öldürünce choas geri çekilmek zorunda kaldı.

Kısa bir süreliğine de olsa klan kurtuldu.

Ama Slaanesh tekrardan öç almak için geleceğine eminim.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Semih abi maç için çok teşekkürler.

Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword