Savaş Çekici > Flames of War

Flames Of War hakkında bilmediğimiz herşey!

(1/17) > >>

DNA Maniac:
Evet FoW içinde böyle bir başlığıa ihtiyacımız var deyip açtım. Tez elden de sorayım.

Mortar birliklerimde yüzsüzce 2 şer 3 er spotter bulunuyor. Biz bu kadar spotterı napıyoruz? aynı bölük yarısı oraya yarısı buraya bombardıman atıyor mu? veyahut diğer ünitelere de bombardıman kazandırabiliyormuyuz, yada hiç olmadı orduyu 2 ye bölerek yeni ordu oluşturursak(alman kuralı) kullanabilmek içnimi bukadar çoklar?

soru aslında kısaydı ama ben bi şekilde uzattım sanki...

Ruhi:
- Bir birlik tek bombarment yapabilir diye yazıyor. 123. safya, sağ sütun.

- Spotter diyerek herhalde Observer Team'i kastediyorsundur abi. Birden fazla observer team'in yararı vardır muhakkak ama, hani her yere bombartment hoş ama, çok da puandır diye tahmin ediyorum. Bizimkiler 15 pts falan normali ve gayet 1 tane observer işe yarıyor.

(NOT: Staff team'i bir oku istersen. Hani 2 farklı birliğin staff takımı var ise, birinin observerını diğeri kullanabiliyor. Havalı hani.)

DNA Maniac:
heh evet observer team. Ekstra puanla değil otomatik geliyorlar. Staff team 2 birliktede olmalımı başka observer görmek için yoksa +1 filan alıp mı yapıyorlar mesela?

Ruhi:
Yok, staff team 2 işe yarıyor.

- Bir önceki round ateş atılmış yere, ben tekrar aynı yere atıyorum diyorsun, zarsız mazsın direk aynı noktayı bombardıman ediyorlar (bir önceki tur istersen 3. denemede range in etmiş olsa, penaltı da almıyorsun)

- Staff takımı olan birliğin Observer takımı, staff takımı olan başka bir birliğe de observerlık yapabiliyor. (Yani 2 birlikte de Staff Team olmazsa bu özellik işe yaramıyor)

DNA Maniac:
Peki observerlar(ve hatta command teamler) başka üniteye -1 penaltyla bombardıman yaptırtabiliyor diye hatırlıyorum, o konuda yanlışmıyım?

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git