Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Maç Sonuçları  (Okunma sayısı 13296 defa)

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
Ynt: Maç Sonuçları
« Yanıtla #15 : Ocak 31, 2013, 12:24:49 ÖS »
Arkadaşlar, Close combat ile olmadığı sürece unite destroy olsa dahi banner puanı alınmıyor... Banner puanını almanın tek yolu üniteyi close combatte kırıp kaçmasını sağlamak yada ünitede sadece champion kalana kadar adamları dövmek... atıyorum uzaktan ok atarak yada büyü ile champion hariç son kalan modeli kaldırmak banner puanını vermiyor, aynı şey Battle Standart bearer içinde geçerli adamı death lore dan snipe ettiysen BsB 100 puanını alamıyorsun.., Close combatte dövüp öldürürsen alabiliyorsun.... Yada adamın içinde bulunduğu üniteyi kırdın... kaçırdın... bu durumda adam kaçmayıp durduğu için close combatte yok etmiş sayıldığından banner'i ele geçirebiliyorsun.. Dünkü oyunda eğer saurus ünitesi close combat sonucunda 1 model kaldıysa, Standart için 25 puanı Veysel alır... yok Büyü yada ok ile 1 modele düştüyse o zaman puanı alamaz ;)

burock

• Moderator
  • War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #16 : Ocak 31, 2013, 12:28:35 ÖS »
Semih hakli. Bayrak, bsb puani, bunlar cc ile alinir.
War, war never changes...

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #17 : Ocak 31, 2013, 12:36:34 ÖS »
Zaten hesaplamadık. ;D Hesaplasak bir şey değişmiyor. ;D

Curse anında atılan bir şey CC geberdi mi CC'de atıyon. Bu yüzden bi istisnası var mı bilemedim. ama zaten farkmaz. ;D ;D
Tomb Kings
2189+

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #18 : Ocak 31, 2013, 12:56:28 ÖS »
tam anlayamadım ama olay şöyle oldu yorum yapabilirsiniz,

Tur sonunda Veyselin herosu (tek model) toza dönüştü, sonra curse ile geri kalan modelleri aldı bir tek şampiyon kaldı.
Yani kombatı ben kazandım, Veyselin modeli kalmamıştı ama son curse ile şampiyon hariç modelleri aldı. (curse CC'den sayılıyor galiba ama veysel bilir en iyisini)
1) kombatı benim kazanmama rağmen bayrağı alıyor olabilir.
2) Bayrak düştüğünde ünite kalmadığından almıyor olabilir
3) Curse CC'den sayılmıyorsa almıyor olabilir.

benim anladığım bu puan durumuna etki etmiyordu 25 puan.
dey layt com and me wan go hom...

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #19 : Ocak 31, 2013, 01:08:13 ÖS »
Yazan bu;

Alıntı
These Wounds are distributed as for shooting hits. In close combat, any Wounds inflicted count towards the combat result.

FAQ'de bişi yok.

Zaten geyiğine yazmıştım. ;) Dert değil kafa yormayın. ;D
Tomb Kings
2189+

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #20 : Ocak 31, 2013, 01:48:27 ÖS »
Prince öldüğünde içinde olduğu ünitede başka model varsa puanı alır, başka model yoksa puaı alamz çünkü ortada banner'ı claim edecek kimse yok... ;D

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #21 : Ocak 31, 2013, 10:10:17 ÖS »
O bayrak ya benim olacaktı ya toprağın. ;D ;D ;D
Tomb Kings
2189+

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #22 : Şubat 03, 2013, 12:25:32 ÖÖ »
- 02.02.2013
- Skaven (Levent) vs Vampire Counts (Semih)
- 2400 Pst WHFB Lig Maçı
- Vampire Counts Victory (18-2)

MoM: 2. Level Death Vampire, Death Magic ile BsB avladı, Fear'a karşı atılan ld ler başarılı olursa reroll et yeteneği sayesinde karşısındaki ünitelerin fear yemelerini sağladı... yetmedi 12" çevremdeki tüm fareler T2 olsun büyüsün bir kez IF bir kez yüksek casting ile yapıp fareleri çook üzdü...

MoM2: Vampir Lord... ilk close combat fazında 10 skaven'i tek başına kesti... Fare kanının tadına bakacağız demiştim ;D ;D ;D

MoM3: Skaven Assassin'i Hem Terrorgeist'i kesti hemde son round attığım Death Lore'un 0. büyüsünden 6 wound yemesine ramen 5 woundu 4+ atarak save ederek bana kavun seçer gibi zar seçmenin etkili bir yöntem olduğunu öğrettiği gibi 1 wound ile oyunda kalıp puanın da vermedi... ;D ;D ;D

MaloM: Plague Mortar... ilk atışında missfire atıp kendi patladığı gibi, kendi üstüne konulan large tamplate ile 5-6 skaven öldürdü...

Dizilmeye skaven başladı benim için en tehlikeli modelleri olan Poison Wind Globerdier lerinden birine Terrorgeist ile charge edip, kaçırdım o kaçarken arkadaki diğer globardier'i panikletip savaşın dışına kaçmalarına sebep verdi... (Dip not: hep eski edisyondan böyle bir durumda panik kaynağından uzağa kaçılır diye hatırlıyordum meğer en yakın düşman ünitesinden uzağa doğru kaçılıyormuş...) skaven büyüleri ve magical atışları ile bana ağır hasarlar versede iki defa dimensional cascad atan greyseer ilkini 4+ atıp kurtarsada 2 ci caskadtan kurtulamadı bu arada 21 kişi kalmış iskelet ünitemi de hem büyü hemde miscast'in large tamplate i ile 2 kişiye indirdiyse de büyü üstünlüğünü 6 roundda bana bırakmış oldu... Her nekadar Assassine bu sayede 6 wound vermeyi başarsam dahi, Levent özenle seçtiği zarları ile 6 woundan 5 tanesini 4+ward ile kurtarınca assasini öldüremedik... Bu arada bu üniteden 1 model kalsa dahi puanın vermemesi oyunu çok etkildi yoksa maç bittiğinde benim iki infantery bloğumdan birinde 4 birinde 2 model kalmıştı, blood knighlarımın sadece 2 tanesi ayaktaydı... Black kinght ünitem, 1 spirit hostum, iki direwolf ünitem ve terrorgeistim yok olmuştu (yaklaşık 800 puan)... Leventin ordusundan ise bir warpfire thrower, bir assain ve bir ratling gun'lı Clan rat ünitesi savaş alanıda kalmıştı, ben generali öldüğü ve 3 bayrağını kaptığım için fazldan 175 puan daha kazanmış oldum maç sonucu... 794 - 2134.5 yani 1337,5 puan farkıyla bitmiş oldu...

Keyifli oyun için tekrar teşekkürler Levent... Yine zarlarım sana karşı çalıştı ne diyeyim..

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #23 : Şubat 03, 2013, 12:53:20 ÖÖ »
Hep diyorum 7th edition puan hesabına dönelim olayı şöyle 13-7 lere filan çekelim diye ama ühühühühü. Dostlar B8 turnuvalarda görsün.

Eline sağlık abi güzel dayak oldu, keyifli orduymuş bu, tekrar maçalım bi ara.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Öz highlore

• Moderator
    • E-Posta
« Yanıtla #24 : Şubat 03, 2013, 05:44:33 ÖS »
Cüce vs high elf
2400 lig maçı
draw
10-10

Burağın dört infantry bloku ve iki grudge throwerı yüzünden oyundan ümitsizdim...tek çare başlar başlamaz makinere doğru kosup pit of shades atabilmekteti...attımda

Büyücümle direk march edip makinenin kafasına oturttum 6 zarla pit of shadesi(IR) diğer grudge thrower 16 sparmenimi yedi..İkinci grudge throwerıda ikinci tur kaldırıverdim..Kartallarım cannona ulasamadı ve öldüler..açık kalan kanatta okçular daha sonra makineye charge etmek için koştular en son master engineerı oklayıp öldürdüler

Merkezi anlatmayı sonra bıraktım..çünkü..
ikinci makine ölünce ben geri çekilmeye karar verdim..bir white lion birliğim hariç combata girmedm..onlarda yok oldu..
sol merkezde bir pit of shades ile azalttığım warrior ekibine fail charge edince daha sonra gelen chargelardan flee dedim kaçtım
ortada burağın saolsun bir iki fail chargı ve cüce move'u işime yaradı

MoM: High Elf Archmage :üstünde 55 puanlık antimagic itemine rağmen(cüceye anti magic ne işe yarasın) iki turda 2 makine ve sonrada 8 tane cüce warrior kaldırdı pit ile...

ben 15x white lion ve iki kartal kaybettim
burak iki grudge ile bir master engineer
maç bir saatte bitti fazla kan dökülmedi
The elves are watching

Öz highlore

• Moderator
    • E-Posta
« Yanıtla #25 : Şubat 03, 2013, 05:45:29 ÖS »
HE vs Lizard maçını 20-0 kaybettim
ayrıntıları Deyoo aktarıyor
The elves are watching

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #26 : Şubat 03, 2013, 09:55:58 ÖS »
Tombking - Vampir maçı (18-2 Vampir)

Dwarf - Vampir maçı (18-2 Dwarf)

burock

• Moderator
    • E-Posta
« Yanıtla #27 : Şubat 04, 2013, 07:36:31 ÖÖ »
Cüce vs high elf
2400 lig maçı
draw
10-10

Burağın dört infantry bloku ve iki grudge throwerı yüzünden oyundan ümitsizdim...tek çare başlar başlamaz makinere doğru kosup pit of shades atabilmekteti...attımda

Büyücümle direk march edip makinenin kafasına oturttum 6 zarla pit of shadesi(IR) diğer grudge thrower 16 sparmenimi yedi..İkinci grudge throwerıda ikinci tur kaldırıverdim..Kartallarım cannona ulasamadı ve öldüler..açık kalan kanatta okçular daha sonra makineye charge etmek için koştular en son master engineerı oklayıp öldürdüler

Merkezi anlatmayı sonra bıraktım..çünkü..
ikinci makine ölünce ben geri çekilmeye karar verdim..bir white lion birliğim hariç combata girmedm..onlarda yok oldu..
sol merkezde bir pit of shades ile azalttığım warrior ekibine fail charge edince daha sonra gelen chargelardan flee dedim kaçtım
ortada burağın saolsun bir iki fail chargı ve cüce move'u işime yaradı

MoM: High Elf Archmage :üstünde 55 puanlık antimagic itemine rağmen(cüceye anti magic ne işe yarasın) iki turda 2 makine ve sonrada 8 tane cüce warrior kaldırdı pit ile...

ben 15x white lion ve iki kartal kaybettim
burak iki grudge ile bir master engineer
maç bir saatte bitti fazla kan dökülmedi

Enisin ordusu bana her zaman ters. Makine avlamasi kolay, ccsi benden iyi, buyu zaten malum. İki kartalla makineleri avlayip 400 puan one gectikten sonra rahat rahat kacabilirdi. Ona bile gerek kalmadi. İlk 2 roundda attigi 2 IF pit of shades ile 2 stone throweri de alip 300 puana yakin bir farkla one gecen enis bu noktadan sonra kacmaya basladi. Oklayarak slayerleri ve master engineeri almasina karsilik olarak sadece 13"lik bir sarjla white lionlardan birini oldurebildim, o da 3 cc fazinda anca. Arada topla kartallari aldim oyun bitti. 6.2de hero oldurmek icin yaptigim kombine sarjda da ne 13" ne de 9"lik sarjlar tuttu, oylece baktik.

Eyw reyiz.
« Son Düzenleme: Şubat 04, 2013, 07:54:21 ÖÖ Gönderen: burock »

burock

• Moderator
    • E-Posta
« Yanıtla #28 : Şubat 04, 2013, 08:08:10 ÖÖ »
Vampire counts (Semih) - Dwarves (Burak)
6. WHFB Ligi
Dwarfs win (18-2)

Semihin ordusunda baş edemeyecegim seyler terrorgheist, etherealler ve kuculardi. Vampir abiden herolari kacirdigim surece kolay puan vermem diye dusunuyordum ki oyle oldu.

İlk roundda terrorgheisti bir top bir de stone thrower atisi ile aldiktan sonra 4. Rounda kadar artillery pek is yapmadi. Benim yerime semih bir guzellik yapti, hammererlerin stubborn oldugunu unutup onlara bir all-out attack yapti 3.2de. -1s -1t destegiyle bayagi bir adam kaybetsek de stubborn guzel sey... Generalli black knights arti lvl2 vampirli iskeletlerin girdigi bu kombat, hammerer, longbeard ve warriorlar arasinda 6.1.e kadar surdu.

Ote yandan, sag kanadimdan gelip makinelere yardirmaya calisan blood knightler, slayerlerden sonra top ve s5 stone throweri aldiktan sonra diger warrior grubu tarafindan temizlendiler. Artillery gebermeden evvel son bir heyecanla kombata hic girmeyen iskelet grubuna oyle bir calisti ki, sadece 4. Roundda 37 iskelet patlatti. Kisisel rekorumdur. Bi daha da ates etmediler zaten.

Esas olayin dondugu merkez savasta ise cok acayip kural detaylari oldu. Adam eksilmesinden dolayi surekli kombata girenler cikanlar oldu. Nitekim boyle bir kural detayi sonucunda, hammererlerin olmesinden dolayi iskeletler savas disi kalinca sadece warriorlar ile flanktam kombatta kalan vampir lord 6.1de toz olunca bir suru model yok oldu. Oyun sonunda sadece lvl2 vampir ve 7-8 iskelet kalmisti masada.

Eyw abi...

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #29 : Şubat 04, 2013, 08:25:07 ÖÖ »
Lizardmen (Alkım) vs High Elf (Enis)
2400 lig maçı
Lizardmen Wins
20-0

Enis'in yüksek risk yüksek ödül denediği ama tutmayınca yenildiği  bir maç oldu. Ben defansif takıldım.
iki kanada birer white lion ortaya phoenix guard, spearelf ve okçuları koydu enis.

Ben de ise Sol kanattan atlılar ve stegadonla tehdit ederken orta ve sağ tarafta infantry blokları vardı. Eagleları terradon ve Skinklerle avladım.

Enis ilk riskli hareketini yapıp 2. turda sağ kanadımdaki benim hattımda white lionlarla bsb'li sauruslara saldırdı iki turda bsb'yi aldılar. Bir sonraki turda da sayısını üfürererek, oklayarak azalttığım bsb noble'lı phoenix guardlarla yine benim hattımdaki slaanlı sauruslara saldırdı. Burada da amaç mind razor vb ile slaanı almak ve büyü de rakipsiz olarak dövmekti. Enis'in 6 zarla yaptığı mind razoru 5 zarla dispel etmeyi başardım. Bir sonraki tur white lionların işini bitirmiş olan sauruslar ve salamanderlarla iki yandan kapanıp phoenix guardları kaçırıp yakaladım. Enis'in diğer üniteleri ise benim kanatlardan sarkan ekipler yüzünden bu iki ekibe destek veremeyip kendi yarı sahasında kalmıştı. iki bloğu temizlenen elflerin kalan bloklarından, okçulara 10 kişi kalmış yalnız sauruslarla saldırdım. Diğerlerini shooting ve büyü ile panik attırıp saha dışına kaçırınca Enis'in 4.2'de çekilmekten başka şansı kalmamış oldu.

ZaroM: Mind Razorun o önemli kombatta if gelmemesi bir zar eksikle dispel edebilmem.
dey layt com and me wan go hom...