Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: 2. Geleneksel IzmirCon Warhammer Turnuvası  (Okunma sayısı 2908 defa)

mereghost

• Katılımcı
    • E-Posta
2. Geleneksel IzmirCon Warhammer Turnuvası
« : Nisan 06, 2011, 12:27:40 ÖS »
Bu neden önceden tartışılmadı bilemiyorum.

"Bu seneki turnuva ne zaman olacak?" sorusu, birtakım İstanbul'lu arkadaş tarafından Burak'a yöneltilen soru. Geçen seneki turnuva (biraz amatörane ama) çok eğlenceliydi, aynısını kesin yapmalıyız bence. Aynısı dediğim, artık turnuva konusunu daha iyi biliyoruz, daha iyisini yapmalıyız diyeyim.

Metucon'da geçen sene bir turnuva yapıldı, bu sene de tekrarlanacağını sanıyorum. Geçen senekini yapanlar Kyle ve Burak olduğundan, kullandıkları kurallara rahatça eriştim. Becerebilirsem eklenti olarak koyacağım, beceremezsem basit kurallar olduğunu söyleyeyim.

Bu seneki convention'a Kyle kesin gelecek; daha kimler kimler gelecek bilmiyorum. Turnuva haberini erkenden verebilirsek 2-3 kişi daha rahatlıkla bekleyebiliriz. 

Bu turnuvanın hem İzmir'in Warhammer sahasında kendini göstermesi bakımından, hem de geçen seneden beri konuşulan Türkiye çapında Warhammer birlikteliğinin ileri götürülmesi bakımından acayip önemli olduğunu düşünüyorum.

Şimdi, mekanik konuşalım. Semih'le konuştum, uğraşacak adam bulunursa turnuva pekala yapılabilir dedi. Erken haber verirsek şehir dışından katılımı da garantileriz.

Diğer yandan, Semih tanıtım maçlarının turnuva yüzünden sıkışacağını söyledi. Ben bir gün tanıtım maçları, diğer gün turnuva yaparsak rahat edeceğimizi düşünüyorum.

Bunu yapar mıyız? Kimler katılır? Discuss

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
Re: 2. Geleneksel IzmirCon Warhammer Turnuvası
« Yanıtla #1 : Nisan 06, 2011, 12:45:38 ÖS »
Açıkçası Benim Boyalı ordum yetişmeyeceği için ben katılamam gibi geliyor, bununla birlikte eğer turnuvaya bir gün, tanıtımlara bir gün ayırırsak bu iş olabilir... Ancak buna hemen karar verilip, duyurusunun yapılması şart... Arkadaşlar böyle bir turnuva olursa kimler katılabilir ? Hemen bir liste oluşturalım ve ona göre yapıp yapmıyacağımıza karar verelim... Lütfen herkes (ordu ve çıkabileceği max puanı yazsın) 

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Nisan 06, 2011, 01:57:56 ÖS »
Bu tartışıldı aslında. Aylardır da iyi kötü konuşuluyor. Hani ciddi sözler gitti geldi. Hür hatta 40K için bir tane neden yapmıyoruz falan dedi. Bayağa da geyiği döndü hani. Semih'le de sohbet gitti geldi. Yani ciddi ciddi kafa patlatıldı.

İzmirCon'da neden bu turnuva olayını yapalım denmedi; Pozitif ve negatif tarafları.

Neden güzel olur/nasıl olur

- Con'da ekstra etkinlik ve eğlenecek bir olay da.
- Warhammer konusunda az biraz Türkiye'de ortalıkta olma. İstanbul'lularla tanışma, hani The more the merrier! durumu
- Normal şartlarda İzmirCon'a gelmeyecek arkadaşlarla beraber bir şeyler yapma şansı oluyor.
- Kule'de 3 masa var. 1 tane de 3xfoam'lı masa oldumu. 3 Battlemat + 1 çulha ile falan 4 masa olur.

Neden kötü olur/nasıl olmaz

- Çok zaman istiyor. 3 tur olsa. 1,5 saat oyun (hani daha uzun sürüyorda), 1/2 saat ara(daha uzun sürüyor).. 6 saat eder. Yani bir gün boyunca 10 kişi olsa, 10 kişiyi (ki bunların arasında staff'da var) bir yere kilitliyorsunuz.
- Battlemat'li masa sayımız az ve terrain yeterli mi soru işareti? Tanıtacak oyunlarımız var. Onlar içinde masaya, adama ve terrain'e ihtiyacımız var. 4 masa ve üstündekileri buna ayırınca, 40K, Flames of War(gothic, battletech, infinity, vs.) ve hatta Warhammer Fantasy için tanıtım yapmamız zorlaşıyor.
-Bu elinde sonunda bir convention ve turnuva için uygun mu emin değilim. Hani cidden Warhammer tanıtmak için bütün yıl boyunca elimizdeki belki tek gerçek toplantı. Turnuvayı görüp gaza gelen adam olacaktır muhakkak ama ne kadar bilemiyorum.

Bu turnuva yapıldığından elimizde veri var. Soruyu 2'ye düşürürsek

(i) İzmir Con geçen sene mi yoksa daha önceki sene mi warhammer'dan daha çok faydalandı (ki geçen sene kocaman bir satış standı vardı. Bu sene yok.)

(ii) Geçen sene mi, yoksa ondan önceki senelerde mi daha fazla Warhammer'cı' kazandık? (ki geçen sene satış, vs. vardı. Bu sene olmayacak)

--------------------------------
--------------------------------

Kişisel olarak: (i) için ben bir fark görmedim. Hani oradaki turnuvaya insanlar baktı gitti bir taraftan, diğer taraftan hani böyle bir etkinlik oldu. İlkti falan çok da hoş oldu.
(ii) Bu sorunun cevabı hani ne kadar direk verilebilir bilmiyorum. Ama sanırım geçen sene İzmirCon'dan hemen hiçkimseyi tavlayamadık. Ondan önceki senelerde durum biraz daha farklı. İzmirCon bizim için büyük recruiting yeriydi. Bilinmez. Basitçe iki sorunun cevabı olarak, geçen sene olduğu ben pek de sıcak bakmıyorum olaya. Bence bir tane "İzmir Warhammer turnuvası" çok daha iyi. Nasıl olsa millete oynamıyoruz oyunu.

Hani 1 gün sürüyor, şu bu olabilir. Ama ciddi ciddi düşünmek lazım. Keza turnuva iyi kaynak yiyor. (Masa, adam, adam, adam, tanıtım şansı, vs. , vs.). Öyle..

-----------------------------------
-----------------------------------

Toplantılarda hep aynı geyik döndü: Bu Con sırasında Warhammer kısmının patronu Semih. Hani hepimiz eşitiz de Semih daha eşit.  Hızlıca hareket etmek adına, Semih belirlesin yapılıp yapılmayacağını. Hatta son tarih'de bu Cuma olsun derim ben. :) Çünkü afiş'e çok geç belki ama flyerlara falan ekleriz organizasyonu.

Hurray!

NOT: Hani ben geçen sene olduğu gibi bu sene de katılasım yok. Empire minyatürleri Brother in Arm'lara aittir.
« Son Düzenleme: Nisan 06, 2011, 02:19:36 ÖS Gönderen: anchorite »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #3 : Nisan 06, 2011, 07:41:29 ÖS »
Ben katıl(a)mam. Ayrıca Ruhi'ye katılıyorum kaynak harcaması konusunda ve ben 2008 Conunda tavlanmış bir adamım...
Tomb Kings
2189+