Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Warhammer 40k hakkında bilmek istediğiniz ama sormaya korktuğunuz herşey  (Okunma sayısı 48308 defa)

blackwinter

Ynt: Warhammer 40k hakkında bilmek istediğiniz ama sormaya korktuğunuz herşey
« Yanıtla #75 : Aralık 27, 2012, 09:36:36 ÖS »
evet abi. silahin profilindeki ap degerine gore oynaniyor.
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Mustafa

• Moderator
  • Forum Enthusiast
    • E-Posta
« Yanıtla #76 : Aralık 28, 2012, 10:37:41 ÖS »
Şu Force weapon lardaki muhabbeti anlayamadım. Aktif etme diye bir şey varmış galiba, test falan atılıyormuş. Aktif edilmez ise normal power weapon gibi kullanılıyor, insta-death vb. güzellikler yapamıyormuş. Doğru mudur ? Birde şu aktif etme olayı nasıl yapılıyor tam olarak ?

blackwinter

« Yanıtla #77 : Aralık 29, 2012, 12:03:27 ÖÖ »
Şu Force weapon lardaki muhabbeti anlayamadım. Aktif etme diye bir şey varmış galiba, test falan atılıyormuş. Aktif edilmez ise normal power weapon gibi kullanılıyor, insta-death vb. güzellikler yapamıyormuş. Doğru mudur ? Birde şu aktif etme olayı nasıl yapılıyor tam olarak ?

force weaponun calismasi icin kullananin pysker olmasi gereklidir. rakibe wound verdigin anda pyscic test= leadership test atarsin. eger basarirsan silahin force ozelligi aktive olur ve rakibin wound sayisina bakmaksizin instant death yapar. bunu yapa bilmek icin lvl 1 psyker isen o turn baska herhangi bir pyscic guc kullanmamis olman gereklidir. cunku force weapon activation 1 warp charge kullanir.

GK ozelinde butun adamlarda force weapon vardir ve brotherhood of pyskers ozeligi sayesinde bir squadta kac adam olursa olsun tek pycic test butun silahlarin activationi icin yeterlidir.
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Mustafa

• Moderator
  • Forum Enthusiast
    • E-Posta
« Yanıtla #78 : Aralık 31, 2012, 01:44:10 ÖÖ »
Menzilli silahların açıklamalarında bulunan  "rending" kelimesi ne anlama geliyor ? Bir silahın "rending" özelliğine sahip olması silaha ne kazandırır ?

blackwinter

« Yanıtla #79 : Aralık 31, 2012, 08:39:53 ÖÖ »
Menzilli silahların açıklamalarında bulunan  "rending" kelimesi ne anlama geliyor ? Bir silahın "rending" özelliğine sahip olması silaha ne kazandırır ?

BRB nin special rules kısmında yazıyor. ama madem sordun söyleyeyim:

to wound zarında 6 attığın zaman rending silahlar ap2 vuruyor. ayrca vehicle armor penetration da d3 daha zar ekliyor.

yani bu demek oluyor ki S7 Psycannonla AV14 ler bile patlar.
« Son Düzenleme: Aralık 31, 2012, 08:43:53 ÖÖ Gönderen: blackwinter »
"Horus Rising"

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
 Bu günkü oyunumuzda olmuş olan durum, Night Styche 'e embark/disembark olayı, 4+ ya binilemez demiştik, Necron Erattasında düzeltilmiş...Normal şartlarda Zooming yapan araçlarla embark/disembark yapılamıyor ancak Zooming yapmasına rağmen, Night Styche 'e modeller base'inin 1" yakınına girmek suretiyle embark yapabiliyormuş... 

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
Sniper özellikli silahla vurulan karakter look out sir atabilir mi? Çünkü istediğine sıkabiliyorsun diye biliyorum, siz ne diyorsunuz?

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
Sniper özellikli silahla vurulan karakter look out sir atabilir mi? Çünkü istediğine sıkabiliyorsun diye biliyorum, siz ne diyorsunuz?
Look out sir zarı wound allocate edilip save başarısız olduğunda atılıyor... Sniper kuralı ise istediğin modele wound allocate etmeni sağlıyor.. Bence look out sir sniper ile verilen wound'a atılır... Ancak kitap yanımda değil o sebeple kesin böyledir diyemiyorum :)

blackwinter

Look out sir zarı wound allocate edilip save başarısız olduğunda atılıyor... Sniper kuralı ise istediğin modele wound allocate etmeni sağlıyor.. Bence look out sir sniper ile verilen wound'a atılır... Ancak kitap yanımda değil o sebeple kesin böyledir diyemiyorum :)

Abi sanki son FAQ da bu degisti. Hit aldiktan sonra LOS atiliyor artik. FAQ yanimda degil bi kontrol etsenize.
"Horus Rising"

blackwinter

Abi sanki son FAQ da bu degisti. Hit aldiktan sonra LOS atiliyor artik. FAQ yanimda degil bi kontrol etsenize.

Buldum baktim. Unsaved wound lafi kalkmis. Yani wound aldiktan ama save atilmadan once LOS atiliyor.
"Horus Rising"

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta

Buldum baktim. Unsaved wound lafi kalkmis. Yani wound aldiktan ama save atilmadan once LOS atiliyor.

Geçen oyunda Leventle saveler atıldıktan sonra diye oynadık... Ana warlock grubu için bir sıkıntı yok hepsinin armour ve invul değerleri aynı, ama guardian jetbike grubunda Yüksek APli silahlara warlock ile save atmak devri kapanmış demekki... aynı şey terminatör armour giymiş karakteri en öne koyup onun save'ini kullanma numarasını da ortadan kaldırmış... aslında iyide olmuşşş... Bu arada geçen oyunda ben böyle aen az 1-2 wound save ettim diye hatırlıyorum sorry Levent...:(

Ancak sorulan sorunu cevabı yine değişmemiş oldu... to wound atıldıktan sonra olduğu için sniper atışına da look out sir atılabiliyor demektir..
« Son Düzenleme: Ocak 05, 2013, 12:30:36 ÖS Gönderen: Azactoth »

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
Sorun yok abi gelecek oyun warlockların bi ikisine 3 nokta teşkil edip ödeşiriz :P

Bir de benim bildiğim kadarıyla yüksek armor save li elemanları öne koyuma olayı bu edition da çokça kullanılan bir olay. Senin neden öyle dediğini anlamadım. En önde ++3lü eleman var  mesela save atarsa süper, atamazsa arkadan bir maraba LOS atılıyor falan filan. Öyle değil mi?
« Son Düzenleme: Ocak 05, 2013, 12:53:26 ÖS Gönderen: Sulcalen »

Mustafa

• Moderator
  • Forum Enthusiast
    • E-Posta
Bir CCW master-crafted olunca ne oluyor ?

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
Sorun yok abi gelecek oyun warlockların bi ikisine 3 nokta teşkil edip ödeşiriz :P

Bir de benim bildiğim kadarıyla yüksek armor save li elemanları öne koyuma olayı bu edition da çokça kullanılan bir olay. Senin neden öyle dediğini anlamadım. En önde ++3lü eleman var  mesela save atarsa süper, atamazsa arkadan bir maraba LOS atılıyor falan filan. Öyle değil mi?

İşte FAQ ile onu kaldırmışlar kitapta unsaved wound'dan sonra Look out atılır yazıyor... FAQ ile bunu Wound'dan sonra (yani Saveden önce) Look out sir atılır diye düzeltmişler... FAQ öncesi dışarda herkes Storm Shieldli bir terminatörü en önden gönderiyordu, tüm woundları bu adam yiyor 2+ armor yada 3+invulu kaçırırsa look outile arkadaki bir maraba ölüyordu ... artık save atmadan önce karar vermen gerekiyor, o zarda 1 gelirse artık maraba değil öndeki tank ölüyor ha istersen öndeki tank wound yiyince LoS atıp arkadaki marabanın saveini atarak onu öldürme şansında var tabi seçim senin... zaten bu sebeple daha iyi olmuş demiştim ;)

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
Bir CCW master-crafted olunca ne oluyor ?
her master crafted weapon gibi o da roundda bir kere o silahla reroll to hit atabilmeni sağlıyor