Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Guild Tanıtım - Adeptus Ministorum  (Okunma sayısı 3741 defa)

Ruhi

• E-Posta
Guild Tanıtım - Adeptus Ministorum
« : Temmuz 25, 2012, 12:14:03 ÖÖ »
Adeptus Ministorum

Van der Dyke ailesi Imperial Creed adı verilen İmperium’un ana dinine çok bağlı ve batıl inançlı bir ailedir. Her ne kadar bütün konularda Adeptus Ministorum ile aynı şekilde düşünmeseler de Van der Dyke Ailesinin kolonize ettiği bütün gezegenlere ilk ayak basan grup içinde kesinlikle İmparatorun sözlerini çevresine haykıracak birileri bulunmuştur. Ruut Van der Dyke bu gelenekten çok memnun olmasada Tempestus Rex'le yola çıkarken gerek ailenin prestiji için gerek ardında yönetim konseyinde kalan akrabalarının eline koz vermemek için yanına bir misyoner grubu da almıştır. Bu grubun başında Deacon Ravion Jastilus bulunmaktadır. Radikal denebilecek kadar sofu ve Ecclesiarchy nin imparatorluğun yönetiminde daha fazla söz alması gerektiğini düşünen, görünüş olarak yaşının anlaşılması zor ve devamlı tam tören kıfafetiyle gezen biridir. Günaha karşı gözü devamlı açık, birkaç dinsizi veya heretiki yakmak için eline alev makinasını almaktan çekinmeyecek kadar tutkulu biridir.
Tempestus Rex Ministorumun ana görevi mürettabatın İmparatorun ışığında kalmasını sağlamak, gemide bulunan tapınakların halka hizmet vermesi, yeni keşfedilecek gezegenleri Imperial Creed'e döndürme gibi görevleri vardır. Zaman zaman buldukları içi İmparatorun ışığyla yanan uygun adayları kabul etmekle birlikte genelde Tempestus Rex yolculuğuna başladığı zaman ki kadroyla devam eden bir ekiptir.

Ortalama bir Adeptus Ministorum üyesi normal bir günde ne yapar?

Gemi içindeki tapınaklarda gelen mürettebatın ruhani gereksinimleriyle ilgilenmek, onları dinlemek ve İmparator'un ışığına yönlendirmek, bu mekanların genel temizlik, bakım işlerini yapmak, dua etmek, mürettebat arasında dönen heretiklerle, psykerlarla ilgii olabilecek her türlü söylentiye karşı kulak kabartmak ve gerekirse bunları üstlerine iletmekle görevli kişilerdir.

Peki liderler ne yapar?

Bu misyoner grubunda daha üst noktalarda bulunan kişilerin ruhani gereksinimleri ve heretik eğilimlerini göz altında tutmakla görevlidirler. Geminin yönetimini mürettebatın ruhani ve fiziksel ihtiyaçlarını göz önünde tutarak hareket etme konusunda yönlendirirler. Yeni bir gezegene inildiğinde burada herhangi bir günahkar eğilim veya chaos güçlerinin etkisine karşı incelemekle yükümlüdürler. İlk kez karşılaşılan insan topluluklarına Imperial Creed i anlatmak ve onları da cemaata katmakla sorumludurlar.

Tamam, bir göreve gittik, ben bir Ministorum üyesi olarak ne yapmalıyım?

Ekipteki kişilerin chaos un oyunlarına karşı ruhlarını korumak ve yaralandıkları durumlarda İmparator'un ışığında yürümeye devam edebilmeleri için yaralarını iyileştirip onları mücadeleye geri yollamak sizden beklenen görevlerden birkaçı olacak. Her yerde ve her durumda aklınızda İmparator'un iradesini nasıl gerçekleştirebileceğiniz bulunuyor. Bu iradeyi gerçekleştirmek için eline silah almak ve İmparator'un düşmanlarını kavurmak sizin için bir yaşam biçimi.

Tanıtım PDF'i
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Ruhi

• E-Posta
Ynt: Guild Tanıtım - Adeptus Ministorum
« Yanıtla #1 : Temmuz 25, 2012, 12:17:23 ÖÖ »
Sorularınız var ise, çekinmeden buraya sorabilirsiniz --> http://kulesakinleri.org/smf/index.php?board=70.0
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain