Savaş Çekici > Infinity

Neden oynamıyoruz ki???

<< < (2/3) > >>

DNA Maniac:

--- Alıntı yapılan: sargon - Mayıs 29, 2011, 09:28:54 ÖS ---d20 ile boardgame olmaz abi.

--- Alıntı sonu ---

+1 hatta imazayı da düşünürseniz daha mantıklı :)

mereghost:

--- Alıntı yapılan: DNA Maniac - Mayıs 31, 2011, 11:35:35 ÖÖ ---
--- Alıntı yapılan: sargon - Mayıs 29, 2011, 09:28:54 ÖS ---d20 ile boardgame olmaz abi.

--- Alıntı sonu ---

+1 hatta imazayı da düşünürseniz daha mantıklı :)

--- Alıntı sonu ---

Hadi düşünelim.

Warhammer: Yirmi adamım ben volley fire atıcam demekki 10+ 2 x 5/2 (round up) d6 atıcam. Önde görüyor muyum bakayım ay kağıt kıvırsın biri, kıvırdık şimdi uzakta mıyım nerdeyim şundan eksi alıyorum artı alıyorum, karşıda adamın götü görünüyor başı görünmüyor eksi kaç alıcam, hm... x tane vurdu şimdi s3 t4'e vurayım, vurdum karşı taraf x tane d6 atsın hm 2 adam öldü.

Infinity: BS 12 yakındayım +3, burst 3, 3 zar atıcam 15 ve aşağısı gelirse hit. Silah S13, rakip armor 1, 13+ atarsa kurtarır.

Antimodes:
Neden D20?
- Hareketin başarısı üstünde statın etkinliği azaltılıyor, 2+ ya kasayım 12 zar atsam 10'u tutar gibi mathammerlar olamıyor.
- Daha önemlisi D6'lık sistemde 3+ ile 4+ arasında uçurum varkene d20'lik sistemde 12- ile 11- arasında %5 var. Yane farklı statlarda birimler yaparkene oyunu dengeli tutmak çok daha kolay.

Bu işin duygularla ilgisi yok, tamamen matematik. D20'li wargame olur mu gibi duygusallıklara girmek abest ile iştigal olur biraz. ;)

DNA Maniac:
D20 güzel D100 daha da güzel bana sorarsanız, çeşni olur zarda. Ama keep it simple da iş değişiyor :)
matematik özürlü olarak söylüyorum wh mi infinty mi diye açık ara wh. Ha oyun iyidir kötüdür, o oynayanların takdiri. Ama bana mat. hesabıylan gelmeyin :)

Rhonanthor:
d20 de hakkaten 11 BS yeteneği ile 12 BS yeteneği arasında şansa bol yer bırakan ama genelde sizin yanınızda olan çok ince ayrıntılar oluyor.Özellikle de karşılıklı zar atma muhabbeti gerçekten de yeteneği 1-2 fazla olan birimlere bariz avantaj verirken 5-6 fazla olanları ya grupçana ya da şansla yenebiliyorsunuz.Eğer infinity sistemiyle bir masaüstü oyunu oynanabilse ben onu oynardım,o derece sevdim.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git