Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Rol Yapma Oyunları Tanıtım Günleri (12-13 Mayıs)  (Okunma sayısı 3547 defa)

Ruhi

• E-Posta
Rol Yapma Oyunları Tanıtım Günleri (12-13 Mayıs)
« : Mayıs 03, 2012, 11:52:51 ÖÖ »
12 - 13 Mayıs Cumartesi ve Pazar Kule'de Rol Yapma Oyunları Tanıtım Günleri düzenleniyor. Bu etkinlik haliyle FRP konusunda az fikri olan, merak eden veya basitçe bu haftasonu FRP oynayayım diyen arkadaşlara yönelik.

Öncelik yeni katılmak isteyen arkadaşlarda olsada 5-6 oyun açıldı. Yeterli yer var. O yüzden istekli iseniz, hani hiç çekinmeden sizde katılın. Sadece, oyun arkadaşlarınızın tecrübesiz olabileceğini göz önünde bulundurmakta yarar var.

Tanıtım günleri her seferinde çok eğlenceli geçiyor. Hani FRP'yi merak eden arkadaşlarınız var ise, tam fırsatı. Kayıt için, isim, e-posta, telefon ve kayıt olmak istediğiniz oyun ismi ile [email protected]'a bir e-posta yeterli.

Halihazırda gönderilen oyun tanıtımları aşağıda. Yenileri geldikçe buraya güncelleme yapacağım.

12 Mayıs Cumartesi

1. Son Öncüler

Oyun Yöneticisi: H.Ruhi Küçük
Oyuncu Sayısı: 3 - 5
Kalan Yer: -
Setting: Warhammer 40K - Dark Heresy

Warhammer 40K evreninde, İmparatorun milyarlarca hizmetkarından birkaçının hikayesini oynayacağız. İmparatorluk Donanması'nın hizmetinde genellikle atmosfer altı görev yapan Cadian 707 Imperial Guard birliğinden bir takım askeri canlandıracağız.

Oyun tecrübesi gerekmemekte. Ancak Warhammer 40K hakkında azıcık bilgi olursa oyuna adepte daha kolay olur. Eğer biraz fikrim olsun derseniz şu link Imperial Guard hakkında çok hoş bilgiler içeriyor: http://warhammer40k.wikia.com/wiki/Imperial_Guard

2. Angel: After the Fall

Oyun Yöneticisi: M. Batuhan Tunçdemir
Oyuncu Sayısı: 3 - 4
Setting: Angel TV Serisi - Generic

İblislerin çığlıkları Los Angeles sokaklarında yankılanıyordu. Vampir, kılıcını kaldırdığında geçmişi veya yarını düşünmüyordu. Sadece o anki savaş vardı, cehennem yeryüzüne inmişti, yok edilmesi gereken sonsuz düşman üstüne koşuyordu. Bir ejderhanın çığlığı gökleri yırttığında, gecenin bambaşka bir yerinde aynı savaş farklı kişilerce verilmek üzereydi.

Wolfram&Hart’ın sır olarak sakladığı bir kız gözlerini bu karanlık dünyaya açtı. Melekler Şehri’ni felaketten kurtaracak tek şey bu kızın, bundan haberleri olmasa da, kendine koruma olarak seçtiği bir gruptu.

Not: Oyun, Angel dizisinin son bölümünden hemen sonrasını konu almaktadır. Angel: After the Fall çizgi romanından esinlenerek hazırlanmıştır ve geçtiği dönemin aksine fazla “combat” içermeyecektir. Rol yapma oyunlarını tanımak isteyenlere yönelik basit bir dramadır.

13 Mayıs Pazar

1. Tavşan Yarışı Şampiyonası

Oyun Yöneticisi: Aylin Ayvazoglu
Oyuncu Sayısı: 4
Setting: Mouseguard - The Burning Wheel D6

Lockhaven'da bu sefer eğlence ve festival zamanı! Tavşan Efendisi Gordon öncülüğünde engellerle dolu bir tavşan yarışı düzenlendi. Özellikle acemi muhafızlara yönelik olan bu yarış buyuk bir beceri ve azim gerektiriyor. Kendinizi kanıtlamanın tam sırası.

Risk alın, yola devam edin ve kazanın!

2. Gulg' da Dolunay

Oyun Yöneticisi: Levent Köstem
Oyuncu Sayısı: 3 - 5
Setting: Dark Sun AD&D 2nd Edition

Balic' ten Wavir Tüccar Evi'nin bir karavanına eskortluk yaparak Altaruk' a gelen maceracılarımız ceplerinde seramik paraları, önlerinde serinletici kank nektarı varken mutluydular, Gulg' a iyi ücretli bir başka karavan eskortluğu işi çıkınca bu neşeli ruh haliyle hemen kabul ettiler. Ne de olsa Gulg her zaman gidilip görülebilecek bir şehir değildir ve dediklerine göre Gulg' da dolunay bir başkadır.

Oyunu her seviyede oyuncuya hitap edecek şekilde hazırladım, hem eski ve tozlu Dark Sun oyuncularına hem de yeni ve meraklı oyunculara Athas'a hoş bir ziyaret vaad ediyorum.

3. The Black Neaman

Oyun Yöneticisi: Yakup Çakmak
Oyuncu Sayısı: 3-4
Kalan Yer: 1
Setting: Generic D&D , D20

İmparatorluğun doğu sınırındaki Galen kasabası karanlık altındadır, yaklaşık bir haftadır yaklaşan bu karanlığın nedenini bilen yoktur. Ta ki, batıdan bir büyücü çıkagelene kadar. Karanlıkla bir ilgisi olmadığını söylese de, karanlığı beraberinde getirdiğine inanılmaktadır. Şehir muhafızları kendisinden korkmasına rağmen, karanlığın kaynağını bulmak adına, büyücü ise kendi adını temize çıkarmak adına bu umutsuz yolculuğa çıkar.

Karanlığı adıyla çağıran kişi gerçekten bu büyücü müdür, yoksa o da bütün bu karanlık maskesinin altında o güçlerle mi mücadele etmektedir?
« Son Düzenleme: Mayıs 11, 2012, 06:20:42 ÖS Gönderen: anchorite »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Ruhi

• E-Posta
Ynt: Rol Yapma Oyunları Tanıtım Günleri (12-13 Mayıs)
« Yanıtla #1 : Mayıs 05, 2012, 11:08:15 ÖS »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Mayıs 09, 2012, 08:51:52 ÖÖ »
Kayıtlar yavaştan gelmeye başladı ama, yer kalacak gibi. Hani kayıt olasınız var ise, Con'da merak eden şöyle bir arkadaş vardı durumu söz konusu ise falan gelin, getirin. :)
« Son Düzenleme: Mayıs 09, 2012, 10:03:27 ÖÖ Gönderen: anchorite »

- Mark Twain

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #3 : Mayıs 09, 2012, 11:22:38 ÖÖ »
O kadar oyun istedik anneler gününe açtınız. :P
Tomb Kings
2189+

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Mayıs 09, 2012, 11:26:45 ÖÖ »
Anneler günü 24 saat kutlanmıyordur be üstat.. :)

- Mark Twain

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #5 : Mayıs 09, 2012, 11:52:21 ÖÖ »
Etkinlik FRPnet'de:

http://frpnet.net/haberler/izmir-de-rol-yapma-oyunlari-tanitim-gunu

Keri'ye teşekkürlerle.. ;)

- Mark Twain

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #6 : Mayıs 09, 2012, 07:17:43 ÖS »
Anneler günü 24 saat kutlanmıyordur be üstat.. :)

Az bile.  8)
Tomb Kings
2189+

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #7 : Mayıs 10, 2012, 10:43:49 ÖÖ »
İki gün daha var da arkadaşlar yer kalıyor. Hani oyun açılmışken kapatmayalım. Gelin, getirin arkadaşları bir FRP atalım.

- Mark Twain

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #8 : Mayıs 10, 2012, 11:38:53 ÖS »
Son iki yer.

- Mark Twain

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : Mayıs 13, 2012, 08:41:22 ÖS »
Dark Sun ı kaçırdım çok mutsuzum :(
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #10 : Mayıs 13, 2012, 10:49:10 ÖS »
Oyun çok iyi geçti, grup harikaydı tek kelimeyle. Her ne kadar oyuncuların 3 ü  hayatlarında bir sefer oyun oynamış kalanı da hiç 2.edition oynamamış olmalarına rağmen çoook iyi bir ekip oldular gerek rp gerek kararlar, yapılan hareketler çok başarılıydı. Bir de biribirlerini genel olarak tanımayan kişiler için çok ahenkli bir gruptu, con oyunundan sonra bu oyunda da 2.edition oynattığım zaman daha (çok daha hatta) eğlendiğimi hatırladım.

Katılan herkese saygılar selamlar.

Levent, başka zaman tekrarlarız, dert etme. Oyun günlerini daha sık yapmak lazım.