Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Mayıs 2012  (Okunma sayısı 7727 defa)

vace

• Üye
  • My will be done!
Ynt: Mayıs 2012
« Yanıtla #15 : Mayıs 23, 2012, 09:13:12 ÖÖ »
Minatorlara bak tam öküzleşmişler. ;D Benim maçta 2'nin 1'inde combata girmişlerdi bunda 5'in 2'sinde ancak girmişler.
Tomb Kings
2189+

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #16 : Mayıs 23, 2012, 09:26:56 ÖÖ »
Minatorlara bak tam öküzleşmişler. ;D Benim maçta 2'nin 1'inde combata girmişlerdi bunda 5'in 2'sinde ancak girmişler.
Wood elf olarak istemediğimiz savaşlara girmekten kaçabilioruz allahtan ;)

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #17 : Mayıs 23, 2012, 10:12:23 ÖÖ »
Wood elf olarak istemediğimiz savaşlara girmekten kaçabilioruz allahtan ;)
cüceler olarak istemediğimiz... öhö öhö bu barut kokusu da adamı öldürür....
dey layt com and me wan go hom...

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #18 : Mayıs 23, 2012, 12:33:01 ÖS »
Semih abi çok güzel bir rapor olmuş eline sağlık hani eklicek şey bırakmamışsın :D

Benim hatam çok hantal bir ordu sahip olmamdı, aslında wood elf üzerine yürürsem yenilceğim çok aşikardı. hatayada düştük 
oyun başından sonun kadar savaşmasak çekilsek  sınırımıza iyiydi okla öldüremiceği kadar kalabalıktık hani puan vermeyip çakal büyülerle ortalığı toplardık örnek wood elf bsb si gibi.

iyi taktikler yaparak ve horde gruplarının yavaşlığını çok iyi kullandı Semih abi. Sonuç zaten çok net Tebrikler Abi. Hani silkeledin beni baya, acısını levent farelerinden çıkarcam artık :D  başka çözüm kalmadı.

Ama hani o terror testi beklemiyodum. 1000 puanun bi anda yok olmasına üzüldüm diyemem ne olsa keyifli bir maçtı.

ah ah aklımada gelmişti sabahleyin bekle geride dediydim kendime DUR gitme diyeydim Minatourlara Bestigorlara :P  ataydım kendimi önlerine :D o gelsin istedeği kadar oklasın demeliydim.

Semih abi katılıyorum çok eğlenceli bi maçti. Seninlede maç yapmak her zaman çok eğlenceli Abi. bidaki rövanşı iple çekiyom

Best of Choas Out!!!
Worst of Choas in!!!
:D:D:D
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #19 : Mayıs 25, 2012, 04:16:50 ÖS »
22 Mayıs Salı
Tomb Kings (Veysel) - Skaven
2250pts 5. WHFB Ligi
Battleline
Skaven Victory

soldan sağa tomb guard, okçu, chariot, iskelet, ushabti, arkalarda da katapult ve kasket.

Aynı şekil top, clanratlar ve rat ogreler.

Maça başlayan kasket topu yedi, ardından katapult fareleri yemeye başladı. baktık ki dökülüyoruz mühendisler birliği terkederken çılgın lord öne çıkıp "come at me bro!" diye bağırdı. Bunu duyan chariotlar geldi girdi öldü. 3 tur üst üste göbekleyen mancınık ve çılgın büyü zarları yüzünden, rat ogreler tam gaz koşup ushabtilere ya gel sen charge et yada ben seni yerim dedi. ushbatiler de geldiler fakat mama olmaktan kurtulamadılar. bu sırada ortadaki vortex yüzünden geride kalmış piyade birlikleri de ortama katıldı ve iskeletlerle dövüşmeye başladı. Belirtmek isterim 24" içindeki tüms dostlar +1 atak alsın nasıl bir büyüdür ki oha! rat ogreler bu gruba yardıma gelince burayı da biçmeye başladık.

Sol tarafta chariot kesen az kalan gruba bu sefer tomb guardlar girdi. kendi kendini yiyen lord yüzünden başsız kalan ünite kaçtı kovalandı yakalanmadı tekrar toplandı tekrar dövüştü tekrar kaçtı kovalandı yakalanmadı toplandı filan. Ağır shooting ile biz oraları dündürürdük fakat ve son kalan 2 kişiyide ogreler yedi.

öbür tarafta okçular ve kasket için koşarken grey seer okçuları ve içindeki ölü çağırıcıyı yidi. Yeni çıkan ünitemiz ve zaten koşan grup caskete charge beceremedi ve oyun wipe out olamadı kasketin 2 woundu daha vardı. 5. turda katapult patladı onu da belirteyim.

Tam tur sırası olmadı ama cephe cephe olaylar böyle gelişti :) Wipe out tan wipe out a döndü oyun çok acayip oldu. Çok da güzel maç oldu, eyvalla abi.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #20 : Mayıs 26, 2012, 12:15:12 ÖÖ »
İkimizde oyunun ilk turnlerinde winds of magicte 6-6 6-5 gibi zarlar atarak ekstra getireceğimiz zarlara ihtiyaç duymadık. Ama sonraları düşük attık onlar dönüm noktası oldu sanırım benim için. Birin biri ben başladım 6-6 atınca direk altı zarı CoS a bıraktım IR olmadı ama çoka cast oldu böylece direk top hedeflendi ve güm. Sonra katapult ve duble okla mühendisli üniteyi bayağı azalttık üniteden herkes kaçtı ve ünite gaza gelip kendini chariot önüne attı bizde yemi yuttuk charge tamam impact falan bayağı kestik ama amca kılıcıyla tarumar etti. Bu üniteye TG 1 inç ile charge tutturamayınca bir sonraki turn işler değişti krallı ünite kocaman farelerle yalnız kaldı dövdük ama kaçmadılar. Ushabtilerde dayağı yiyince ogrelar yardıma geldi ama bizim TGler hala önlerinde 5 atan üniteyi yakalayamadılar(kendileri de beş attı :) ). Böylelikle o savaşa hiç katılamadılar kovaladıkları üniteyi de hiç yakalayamadılar, yolda shoot falan derken yok oldular. Kral önündeki üniteyi döverken yandan ogre charge yiyince destekte gelemeyince toza dönüştü. Sonra ortamda kimse kalmayınca büyüler uçuştu. Hiero fareye dönüşmeye kurban gitti katapult misfirea. Son turn 2 charge mesafesi de CoS'a 1 inç farkla tutmayınca medalı iftiharımız oldu.

Teşekkürler Levent.
Tomb Kings
2189+

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #21 : Mayıs 26, 2012, 09:15:25 ÖS »
Gecikme için özürler. Yakup'un net bağlantısı hiç yokmuş sanırım.

25 Mayıs Cuma
Dwarves (Yakup) - The Empire (Ruhi)
2250pts 5. WHFB Ligi
Battleline
Dwarves Victory

1.1 5 STR, Reroll scatter'lı catapult ana ünitemi göbekledi ve 18 kişi öldürerek oyuna başladık. Dwarfların sağ kanadındaki handgunnerları o kanattan gelecek knightlara karşı döndü.

1.2 Merkezde iki piyade, kanatlarda 2 knight ünitem vardı. Aralarda da makineler vardı. Kalan topum ile 5 STR'li catapult'u aldım. Büyü yaptırmadı dwarflar. Sağ ve sol kanattan biraz knightları sürdüm. Merkezde de biraz piyade ilerlettim. Toplarımdan biri patladı.

2.1 Dwarf kıpırdamadı. Top ile Helblasterımı aldı. Yarattığı panikten, ana ünitelerimden içinde büyücü ve bsb olanı kaçma zarında 12 attığından ve uzunca bir ünite olduğundan direk masa dışına çıktı. Sol kanattan gelen knightları handgunnerlar ateş etti.

2.2 Sol kanattaki knightlarla charge dedik ama stand&shoot da paniklediler. Topum ile dwarf organ gun'ını aldık.

3.1 ve sonrası

Hareket fazları: Dwarflar hiç kıpırdamadılar. Sayısı 1. round iyice azalmış piyade birliğim haliyle 3'e 1 dwarf piyadelerine yürümedi. Kalan 8 sub-round da tek bir hareket; bir knight grubumun charge'ı idi (bkz. shooting)

Shooting: Topları ile benim topu vuramadılar, sonra benim sağ kanattan sarkan knightlar rakibin topunu aldı. Diğer knightlarım toplandı ve bir defa daha dwarf handgunner shooting'i yediler. Kaçarlarken oyun bitti.

Magic: Yoktu.

------

İlk maç gibi bu da 25-30 dakikada falan bitti. Oyun Yakup'un maç sonrası nasıl yendim dalga geçmelerinden daha kısa sürdü yani. Heh..

Eyvallah abi.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #22 : Mayıs 29, 2012, 11:23:17 ÖS »
28.05.2012
Tomb King(Veysel) vs Asrai(Semih)
2250pts Lig 3.hafta maçı
Asrai Victory

Ordular Ünite olarak aynı olmakla birlikte Veysel King'inin eline Destroyer of Eternity (Heroci Killing Blow) ve Uçarcalara karşı 5+ ward save veren talisman vermiş... Bende Lord'uma, Armor of Eternity, Fimbull Winter Shard(bu model ve bineğine -1 to Hit) ve Trickters Shard(bu modele dokunan herkes, reroll sucssesful saves) vermiştim...

Terrain sayısı yine 5 atıldı (her üç lig maçımda da en az 5 atılmış oldu) savaş alanın bir kenarına içinde elven way stone lu settlement of Order , sağ kenarında  Tombking in kendi memleketinden getirdiğini tahmin ettiğim bir sphinx, alanın ortasında bir orman ve sol tarafta nehir, kaygan bir tepe ve tower of blood yerleştirilmişti...

Taraf seçme zarını kazanan Tomb King, Düzenin Sehrine yerleşmeye başladı, sırayla, en sağa akrep, içinde necrotec olan 4 ushabti, içinde prens olan 20 Tomb Guard, içinde Heirophant bulunan 20 kişilik okçu, içinde 2. level Death büyücüsü ve Kral olan 50 kişilik iskelet horde ise 5 kişilik 10 rank olarak yerini aldı ortadaki ormanın soluna ise 4 Chariot indi... içinde heiropantın olduğu 2x10 diziliminde yerleşmiş olan iskelet okçuların arkasına ise, Haykıran Kurukafa Mancınığı ve Ruhlar Tabutu yerleşmişti...

Benim yerleşimim ise en sağda Treekin, onun yanındaki ormanın solunda içinde büyücümün olduğu 12 kişilik Glade guard, arkalarında drayadlar, o drayadların solunda ikinci grup drayad, onlarn solunda üçünü grup dryad, 3. grubun önünde 12 kişilik glade guard, onların sağında ortada Ejder Lordu, arka çaprazında Great eagle'a binmiş BsB, tomb king chariotlarının daha soluna yerleşmiş bir treman ve great eagledan oluşuyordu...

İlk round'a Tomb King Başladı... okçularını benim okçularımı menziline sokacak şekilde ileri çıkardı...chariotlar sol kanattan treeman'a doğru ilerlediler... Büyü fazında bende 6, Tomb King'in oyuncaları sayesinde Veyselde 12 zar vardı... ilk yaptığı büyü olan büyücülü okçularıma -1S,-1T büyüsüne izin verdim Büyü fazındaki en büyük korkum Az modelli çok sayıdaki üniteme başarılı bir Casket of souls yemekti... neyse sonra death büyücüsü Kralın Ld sini kullanarak unmodifed bir şekilde ejder Lorduma Death in signature spellini yaptı Ruhlar Tabutunun korkusuna bunu da dispell etmedim allahtan wound yemedik... sonra Ruhlar tabutu 6 zarla açıldı ve tabiki IF olarak büyüsünü yaptı.. Ben en azından birdaha çalışamıyacak misscast attı derken, bu tarz innate bound spellerin misscast'i olmadığını ögrenerek hevesim kursağımda kaldı... tabi bu arada 10ld li treeman 2 wound yedi Allahtan veysel 3+ atamadı da Great eagle'ım hasarsız kaldı... Shooting fazında okçuların atışı benim glade guardlardan 3 tanesini öldürdü...

Benim ilk roundum genel olarak ilerleyi bir sonraki round charge pozisyonu almakla geçti, Great Eagle chariotların soluna sarktı, treekin savaş alanını sağdan görecek ama sphenx sebebiyle charge edilemeyecek şekilde solda pozisyon aldı... büyü fazında ortadaki ormanı chariotların önüne sürüp onların bir sonraki round treeman'ime charge etmelerini engelledim... shooting fazında elinde yay tutan herkes, Heirolu skeleton ünitesine atış yaptı... shooting fazı sonunda 8 iskeleti geldikleri yere geri göndermiştik...

ikinci round mezar akrebi treekinlerimin arkasına geçerek beni out manover etmiş oldu... Ünitesinin ağır hasar aldığını gören heiro horde iskelet ünitesine kralının yanına gitti... iskeletler geri çekildiler ve citlerin arkasına geçip soft cover aldılar... büyü fazı Veyselin 2 zarla IF casket açmasıyla bambaşka bir renk aldı...üç ünite dolanan ruhlar, beğenmediğim 12 yi BsB ile tekrarlayıp 14 atmam sonucu 4 dryad yediler... Shooting fazında okçularıma atış gelse de artık T düşük olmadığından sadece 1 kişi kaybetik... bu round Katapult missfire atarak bu ve önümüzdeki round ateş edemiyecek hale geldi...

Asrai ikinci turu Ejderin Casket'e charge 'ı ile başladı... fakat 3d6 nın büyük ikisinde 9 atamadığım için ejderim 5" ilerleyip horde iskeletin karşısında kaldı... bu durumda ben de treeman imi ona destek şekilde yaklaştırıp, BsB ile kasket of souls'u coversız görebileceğim şekilde Ejder Lordunun yanına indirdim, sağ kanatta treekinler akrebe doğru döndüler... BsBnin attığı HoDA havada 14 parçaya ayrılıp bunlardan 12 tanesi Casketi vurdu, 12 zardan 3 tanesi 6 gelince, casket kendi üniteleri arasında patladı ve sadece okçularına 2 wound verdi... Artık 15" menzile girmiş olan okçularım düşmanın üstüne ok yağdırdılar ama rakip soft coverda olduğu için çok etkili olamadık..

Tombking 3. round'u horde iskelet ünitesinin ejderime charge'ı ile başladı... Kalabalık treekinler ile başa çıkamıyacağını farkeden akrep treekinlerin arkasına sarktı... tomb guard ünitesi ileri çıktı... Chariotlar orman tarafından devamlı engellendiklerini farkedip onun çevresinden dolanmaya karar verdi ama march edemediklerinden bu hareket onlara oyunun uzun bir süresine mal olacağı gibi, aynı ormanın diğer tarafında dönerek cover ile olsa dahi S4 atışlar yapacak olan glade guardlar tarafından 1 kişiye kadar düşürülmelerine sebep olacaktı... İskelet okçular yakındaki binanın içine girmeyi tercih ettşler... büyü fazında ejderime -1S -1T büyüsünü dispell ettim... Shootingde ise evdeki okçular sol kanatan iskelet tayfanın onarmaya çalıştığı kurukafa mancığına hızla yaklaşan Dev Kartalı yaraladılarsa da öldüremediler... Close combatte Tomb King elindeki Destroyers of eternity'e güvenerek challange a çıktı... ilk önce elf lord saldırdığı için Lordun S4 ataklarında ilk hit Kralın elindeki büyülü kalkanın üstünde kaldı sonra Ejderha ile kral aynı anda birbirlerine vurdular... benim -1 to hit shard'ı sebebiyle sadece 2 hit yapan king, 6+atamadığı için ejdere hasar veremedi(Heroic Killing Blow) Ancak ejderha 5 atağı ile 2 wound, breath weapon'u ile 2 wound daha verince Kral öldü... Üstüne Attığım Thunder Stomp'da 4 wound daha alınca durum woundlarda 8-0 olmuş oldu... fakat charge, banner ve 3 rank sayesinde 3 ile kırılan iskeletler 3 wound daha yediler...

Benim 3. roundum Treeman'imin failed charge'ı ve great eagleımın catapulta chargeı ile başladı... Sağ kanatta treekinlerimi reform edip arkalarını akrebe döndüm ve tek sıra halinde bir dryad ünitesini araya sokarak chagre ederse dryadlarıma charge etmesini sağladım... Okçularımı ormanın yanında chariot ünitesine çevirdim... büyü fazım efektif olmasa da, shooting fazında soldaki okçular bir chariot alırken, sağdakiler ise bir usabtiye 2 wound verdiler... Close combatte Veysel skeleton champion'u önüme atıp diğer adamlarını korudu bu savaşta mks olan 6 overkill yaptığımdan iki ile kırılan iskeletler iki model kaybetti... Eagle ise onarımı süren katapultu bir daha çalışmamak üzere susturdu...

Tombking 4. rounda BsB'me Tomb Guard ile charge ederk başladı... Necroteckli Ushabti failed charge edince treekinlerin charge menzilinde kalmış oldu, dryadların charge menzilinden çıkamıyacağını anlıyan akrep dryadlara charge etti... bu çok kritik bir rounddu BsBmi bir önceki round oynamayı unuttuğum için BsB'im tomb guard ünitesinin menzili içinde kalmıştı mecburen kaçırdığım BsB bu round bana reroll veremiyecekti... redirect yapan TG ünitesi ejderime yandan kapandı... Shooting fazında Great eagle'a ateş eden iskeletler ona bir wound daha verdiler... Ağır yaralı dev kuş artık savaş alanından kaçması gerektiğini anlamıştı... Closecombat fazında challange'ime kimse çıkmayınca bende TG ünitesi içindeki Prince'i geri gönderdim... bu round gerçekten Veysel için önemli bir şanstı hem BsB desteğim yoktu hemde yandan giren TG ünitesinden 11 adet killing blowlu atak gelicekti... ama Tomb Guardların Ws3 ve benim lordumun Ws7 olduğundan normalde 5+ya vuracak olan guard ekibi fimbul winter shard sebebi ile 6+ya vurmak zorunda kalınca sadece 3 hit yapabildiler ve bu zarlardan hiç biri de 6 gelmedi... Challange de olmayan ejder elindeki bu fırsatı değerlendirip, dokunduğu death büyücüsü rahibi öldürdü, heiropant'a ise 2 wound verdi...Thunderstomp ta 4 tomb guard'ı öldüren ejderha karşısında hiç wound veremedikleri için bu roundda 2 ile kırılan her iki ünitede ikişer model daha kaybetmiş oldu... AKrep daha insiyatifi gelemeden dryadlardan yediği 3 wound ile toza dönüştü...

Sonunda 4. turda Treeman iskelet ünitesine charge etmeyi başardı... Ama treekinlerim charge zarında 1-1 atınca, yine charge etme üstünlüğü necrotechli Ushabtilerde kalmış oldu... Shooting fazında soldaki okçular bir chariot daha indirdiler, sağdakiler ise daha önce yaraladıkları Ushabtiyi öldürüp, bir diğerini yaraladılar... Close Combatte bence Veysel kritik bir karar verip TG champion'u ile Ejder Lordunu Challange çekti... Bence bu bir hataydı challange'a çıkmayıp killingblow şansını denemeye devam etmek daha iyi sonuç verebilirdi... Neyse ejder tabi ki Tg champion'unu çiğnedi... bu arada savaşa katılan Treeman tüm ataklarını Heirophant a yapıp onu köklerinin arasına gömdü... bu andan sonra iki monster ile savaşmak zorunda kalan iki ünite hızla erimeye başladı...

beşinci roundda round başında sphinxin bilmecesini bilip, Heroic killing blow kazanan Necrotech ve Ushabti saz heyeti treekinlere girdiler... Treekinlere 4 wound verselerde forest spirit saveleri ile bunlardan ikisini kurtarınca treekin ünitesi full gücü ile geri vuraiblmiş oldu... verdikleri woundlar sayesinde 1 necrotech ve 1 ushabti karşılarında kalabildi...

Beşin ikisinde Eagle chariot ünitesinin arkasında yerini alırken, shootingde yaralı chario patladı ve son chariot sadece 1 wound ile kalmış oldu... Atrık challange alabilecek kimse kalmadığı için hem treeman hem de Dragon Rampage'İne maruz kalan skeleton ünitesi ile tek başına kalan tomb prince eriyip yok oldular... Ushabti ve Necrotec ünitesi ile treekinlerin köklerinin altın gömüldü... Heiro öldüğü için ld 5 ile hızla sayıları azalan iskelt okçular ise 1 kişiye düştü... Bu noktada Veysel sadece benim 6 round'un shootingini yapmamı rica etti bu durumda zaten oyun Wipeout'a gelmişti...

Oldukça yorucu bir günün ardından yaptığım bir maçtı… Tomb King'in yeni kitabına karşı oynadığım ilk maç olduğu için ne ile karşılaşacağımı gerçekten kestiremiyordum ve özellikle Kasket beni çok korkuttu, Açıkçası Veyselin attığı şanssız zarlar da oyunun benim tarafıma dönmesine yardımcı oldu... Güzel oyun için bir kez daha teşekkürler Veysel… Daha sık maç yapabilmek dileklerimle… :) :) :)

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #23 : Mayıs 30, 2012, 02:56:17 ÖS »
Güzel anlatmışsın temiz olmuş. Dediğin gibi KB'li 10 attack daha yapsam çok bişi farketmiyecekti öldüren şey ejderha... ;D CoS'u treeman yerine eagle'a sıksam belki daha iyi olurdu.

Ama orduyu revize edecem önümüzdeki 2 hafta içinde yeni listelerle karşınızda olacam... ;D Sana da teşekkürler.
Tomb Kings
2189+

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #24 : Mayıs 30, 2012, 06:36:16 ÖS »
Güzel anlatmışsın temiz olmuş. Dediğin gibi KB'li 10 attack daha yapsam çok bişi farketmiyecekti öldüren şey ejderha... ;D CoS'u treeman yerine eagle'a sıksam belki daha iyi olurdu.

Ama orduyu revize edecem önümüzdeki 2 hafta içinde yeni listelerle karşınızda olacam... ;D Sana da teşekkürler.
Bu arada sonradan düşününce, kasketi ejder Lorduna sıksan yine aynı Ld(10) ye attığımdan daha bile iyi olabilirmiş... hani Treman ve Dryad toplamda 6 wound yediler ettimi sana ölü ejderha(6 woundu var ward save yok vs vs) :D :D :D

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #25 : Mayıs 30, 2012, 07:27:00 ÖS »
De mi? ;D Yok ward save var ve shooting gibi dağıtılıyor. Gene ölmezdi.
Tomb Kings
2189+

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #26 : Mayıs 30, 2012, 09:37:21 ÖS »
De mi? ;D Yok ward save var ve shooting gibi dağıtılıyor. Gene ölmezdi.

4/6 ihtimal dragon'a geliyor ve onun ward savei yoktu, 2/6 * 4/6 =2/9 ihtimalle de Lord'a wound veriyor (4+ward)...