Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Mart 2012  (Okunma sayısı 13304 defa)

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
Ynt: Mart 2012
« Yanıtla #15 : Mart 05, 2012, 10:48:49 ÖS »
ya 20 atak nasıl oluyor ya  ??? tek elemandan 20 atak biraz fazla geldi sankim  :D

Chaos Lord 5 Att , Chaos Demon sword +d3S, +d6 Atak iki roundda atak sayısını 6 attım ama bir roundda 10 dan fazla atak yapamıyor... ilk round 10 ataktan 3 tanesi 1 geldi ama balıma bu woundlarda 2 tanesini 5+ward save ile kurtardım... ikinci round yine +6 atak attım bu sefer 10 zardan 4 tanesi 1 geldi ve hiç bir save atamayarak adam öldü... :D

Blind

• For The Emperor
    • E-Posta
« Yanıtla #16 : Mart 05, 2012, 11:46:50 ÖS »
heh şimdi anladım sağolasın :D
I am Alpharius

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #17 : Mart 07, 2012, 11:52:13 ÖS »
ya biton çöp çatanda fantasy maç yapıcam yazısı var istatistik yok yazın bişeylerde okuyalım
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #18 : Mart 09, 2012, 03:26:13 ÖS »
ya biton çöp çatanda fantasy maç yapıcam yazısı var istatistik yok yazın bişeylerde okuyalım

sen iste reyiz...

8 mart perşembe
3000 pts Friendly
Battleline
Zhar Naggrund Çarşı (Burak) - Dark Elves (Salih)
Gerçek dark elf parçacıkları...

Kaos cücük: Sıfır savaş makinesi. Refused flank oynadım, sağ kanadımdaki bull centaur ünitesi hızlıca merkeze kaydı.
dark elves: deploymentte sıkıntı yaşadı. bull centaurların tuzağına düşüp uzak kanada deploy oldular. içine bi de ASF veren BSB girince, hem çok puan ötede kaldı hem de DE'ler rerollardan mahrum kaldı.

Olabildiğince çirkin trash talklarla başlayan maç, benim çocuklar daha 3. roundda sol kanadı alınca bayaa yokuş aşaa gitti. destroyeri göğüslemek isteyen peynir soslu dreadlord, destroyerden değil, kdaailerden şarj yedi. destroyer ise buralar benden sorulur minvalinde soldan dümdüz çıkıp dreadlordun ve CoKnighlerin flankine girdi. Bull Centaurlar merkezdeki zayıflığı görüp oraya atıldılar.

K'daai vs dreadlord kapışmasının sonucu abuktu. Salih liste kurulumunda -bence- bir yannış yaparak, lordu Cold one yerine dark pegasusa bindirmiş. kdaailer önce pegasusu öldürüp lordu yaya bıraktılar, bu sayede extra stomp kazanmış olduk. Yine de salihin saçma sapan zarları nedeniyle lord 2 wound yedi, daha beteri Ld10 stubborn tutturamayıp kaçtı. Sadece 5 kaçmasına rağmen 4 atıp yakalayamadık; ama saolsun lord, toplanma zarına 11, kaçma zarına da 12 atarak izmir marşı eşliğinde dışarı çıktı.

savaşın dışında kalan executionerler, üzerlerinde flame cage olmasına rağmen merkeze ilerleyip savaşa katılmak istediler; ama bu onlara 17 kayba maloldu. Onların yetişmeye çalıştıkları bull centaurlar ise merkezdeki crossbowları kolayca temizleyip executionerlerin görüşünden çıktılar.
3. roundda destoyer ve k'daai co., cold oneleri temizledi, sol kanat benim oldu. hemen bu anda, salihin deyimiyle, okul çıkışı gibi olan horde spearmenler sayıları azalmış kdaailere girdi; ama haywani ward savelerimi geçemeyince arkadan BC, yandan infantry şarjı yediler ve badem oldular (bkz. yandaki resim). Aynı roundda benim taurus üstündeki lord da cauldronu kırdı.

Bundan sonrası zaten kıyım da, destroyer'in, spearmen bunker içindeki sorceress'in ünitesine ettiği şarjı hatırlatmam lazım. Sorceress'in kadınlar gününü kutlamak isteyen destroyeri yannış annayan spearmenler kaçma zarında 1-1 atınca onnar da badem oldu. dedim ya, salih bugün pek gününde değildi.

6.1.de bıraktık, masada bi tek assassinli shadeler kalmıştı. benden puan kaybı yoktu. Beni en çok şaşırtan, support ünitesi olması gereken birliklerimin bu kadar iş yapması oldu. O kadar ki, masada düşmanın kalmadığı bir oyunda benim infantrylerim sadece bir kez combata girdi.

MoM: K'daailer. her combatta onlar vardı, dreadlordu kaçırdılar, cold onelere girdiler, spearmenlere dayandılar, sonunda da puanlarını vermediler.
MaloM: Dreadlord yaw. Ld10, break test: 11, rally 11, kaçma 12, hop dışarı. wallahi bravo.
ZaroM: Yukardaki zarlardan herhangi biri olabilir...

Bir başka DAYAKta görüşmek üzere, esen kalın...
« Son Düzenleme: Mart 09, 2012, 03:29:32 ÖS Gönderen: burock »
War, war never changes...

blackwinter

« Yanıtla #19 : Mart 09, 2012, 04:39:00 ÖS »

sen iste reyiz...

8 mart perşembe
3000 pts Friendly
Battleline
Zhar Naggrund Çarşı (Burak) - Dark Elves (Salih)
Gerçek dark elf parçacıkları...

Kaos cücük: Sıfır savaş makinesi. Refused flank oynadım, sağ kanadımdaki bull centaur ünitesi hızlıca merkeze kaydı.
dark elves: deploymentte sıkıntı yaşadı. bull centaurların tuzağına düşüp uzak kanada deploy oldular. içine bi de ASF veren BSB girince, hem çok puan ötede kaldı hem de DE'ler rerollardan mahrum kaldı.

Olabildiğince çirkin trash talklarla başlayan maç, benim çocuklar daha 3. roundda sol kanadı alınca bayaa yokuş aşaa gitti. destroyeri göğüslemek isteyen peynir soslu dreadlord, destroyerden değil, kdaailerden şarj yedi. destroyer ise buralar benden sorulur minvalinde soldan dümdüz çıkıp dreadlordun ve CoKnighlerin flankine girdi. Bull Centaurlar merkezdeki zayıflığı görüp oraya atıldılar.

K'daai vs dreadlord kapışmasının sonucu abuktu. Salih liste kurulumunda -bence- bir yannış yaparak, lordu Cold one yerine dark pegasusa bindirmiş. kdaailer önce pegasusu öldürüp lordu yaya bıraktılar, bu sayede extra stomp kazanmış olduk. Yine de salihin saçma sapan zarları nedeniyle lord 2 wound yedi, daha beteri Ld10 stubborn tutturamayıp kaçtı. Sadece 5 kaçmasına rağmen 4 atıp yakalayamadık; ama saolsun lord, toplanma zarına 11, kaçma zarına da 12 atarak izmir marşı eşliğinde dışarı çıktı.

savaşın dışında kalan executionerler, üzerlerinde flame cage olmasına rağmen merkeze ilerleyip savaşa katılmak istediler; ama bu onlara 17 kayba maloldu. Onların yetişmeye çalıştıkları bull centaurlar ise merkezdeki crossbowları kolayca temizleyip executionerlerin görüşünden çıktılar.
3. roundda destoyer ve k'daai co., cold oneleri temizledi, sol kanat benim oldu. hemen bu anda, salihin deyimiyle, okul çıkışı gibi olan horde spearmenler sayıları azalmış kdaailere girdi; ama haywani ward savelerimi geçemeyince arkadan BC, yandan infantry şarjı yediler ve badem oldular (bkz. yandaki resim). Aynı roundda benim taurus üstündeki lord da cauldronu kırdı.

Bundan sonrası zaten kıyım da, destroyer'in, spearmen bunker içindeki sorceress'in ünitesine ettiği şarjı hatırlatmam lazım. Sorceress'in kadınlar gününü kutlamak isteyen destroyeri yannış annayan spearmenler kaçma zarında 1-1 atınca onnar da badem oldu. dedim ya, salih bugün pek gününde değildi.

6.1.de bıraktık, masada bi tek assassinli shadeler kalmıştı. benden puan kaybı yoktu. Beni en çok şaşırtan, support ünitesi olması gereken birliklerimin bu kadar iş yapması oldu. O kadar ki, masada düşmanın kalmadığı bir oyunda benim infantrylerim sadece bir kez combata girdi.

MoM: K'daailer. her combatta onlar vardı, dreadlordu kaçırdılar, cold onelere girdiler, spearmenlere dayandılar, sonunda da puanlarını vermediler.
MaloM: Dreadlord yaw. Ld10, break test: 11, rally 11, kaçma 12, hop dışarı. wallahi bravo.
ZaroM: Yukardaki zarlardan herhangi biri olabilir...

benim dün akşamki maça bi yorumum yok :D.
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #20 : Mart 09, 2012, 07:35:03 ÖS »
Ellerine sağlık, tebrikler...

AMA;

"THE DAYAK" olmasın? ;D
Tomb Kings
2189+

burock

• E-Posta
« Yanıtla #21 : Mart 09, 2012, 08:06:51 ÖS »
Ellerine sağlık, tebrikler...

AMA;

"THE DAYAK" olmasın? ;D

Artık çoğulcu DAYAKrasiye geçtik abi. Önümüze gelene bin tekme...

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #22 : Mart 09, 2012, 10:26:34 ÖS »
O DAYAK geçen bizdebi sekteye uğradı galiba :)

ya dedik destruction geçti doğru yolu buldu kople yine destruction dayak atıyon bro bak tanrılarla bozuşma sonra :D
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

burock

• E-Posta
« Yanıtla #23 : Mart 10, 2012, 12:34:43 ÖÖ »
abi tanrılarla değil de devletle başım dertte. son DAYAKtan sonra hakkımda, "halkı askerlikten soğutmak" nedeniyle dava açıldı.

bakalım.

stalth

• E-Posta
« Yanıtla #24 : Mart 11, 2012, 07:59:11 ÖS »
10 mart cumartesi
3000 pts Friendly
Dawn of War
Woodies (Baran) - WoC (Koray)
Wood Elf Crushing Vic.

MoM: Bilmiyorum valla birden fazlaydırlar heralde, herkes işini yaptı..
MaloM: Chaos Lord olsa gerek bu da, 2 tur kalktı masadan hiç bi iş yapamadan
ZaroM: Bu da kaçan marauder horseman grubunu yakalayan treekinleri kovalama zarı olsa gerek, sol kanadı daha maç başında almamı sağladılar.

Uzun bi aradan sonra fantasy oynadım tekrar, alter sevdasına gelip alter-highborn ile çıktım masaya 2 treeman 5li treekin grubu, wildriderlar bilimum okçu ve dryad.. Koray da sağolsun "cheese"likten uzak bi rosterla çıktı, marauder yoktu, hellcanon yoktu, knight yoktu... Dawn of War olmasından mütevellit ikimizde savaş öncesi planlarımızı uygulayamadık sanırım. Koray'ın ordusu merkeze düştü ağırlıklı olarak. Bizim okçuların tamamı sağa, treekin ve wildriderlar sol kanada düştü kalan herşey ortaya. Maça da elfler başladı, ki yerleşim, terrain dizilimi ve başlama bölümü bi adım öne gerçirdi bizim çocukları zaten maçta da fazla bi ilerleme kaydedemedik öyle kaldık :) Neyse uzatmıyım..

Teşekkürler Koray.

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #25 : Mart 12, 2012, 10:22:28 ÖÖ »
10 Mart Cumartesi
1600 pts Friendly
Pitched Battle
Bretonnia vs High Elves(Enis)
Bretonnia Wins

Garip bir maç oldu, 2. lvl high elf büyücüsüne karşı 4. lvl damsel bir şaşırdı önce. Sonrasında yine garip şekilde high elf büyücüsü, miscast atıp rerollu panik zarını tutturamayıp ünitesiyle birlikte sahadan çıktı. Büyü savunması kalmayan high elf, 2li şarjda swordmasterlarını da kaybedince yapacak birşey yok deyip bıraktı.

Çok sağol Enis, uzun zaman sonra fantasy oynamak ve bir-iki büyü yapmak değişik oldu.
"If you're going through hell, keep going."

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #26 : Mart 12, 2012, 11:21:01 ÖÖ »
güzelde yerkeştirmiştim büyücüyü :) bina içinde lance chargeda yemeyecekti...senden sonra sürekli olarak mis cast ignore itemları aldım ama hiç gelmedi miscast. sanki önlem almamı bekliyormuş olmamak için :)
The elves are watching

burock

• E-Posta
« Yanıtla #27 : Mart 12, 2012, 12:30:20 ÖS »
10 mart Ctesi
3000 pts Friendly
Battleline
Zharr Naggrund Çarşı (Burak) - Dark Elves (Salih)
Az DAYAKa tamah etmeyen çoğu bulamaz

Güpgüzel bir ctesi öğlenini heba etmek için kulede toplandığımızda, bizden başka 2 masada daha devam eden oyunlar gördüm şaşırdım. Güzel oldu tabi kalabalık bağrış çağrış felan...

salih destroyeri durdurmak için gene dark peg. üzerinde lord getirmişti. bunun haricinde lvl4 metal ve lvl2 shadow ile büyü opsiyonlarını geniş tutarken BSB mevkiinde ise cauldron abla vardı.

bizim tarafta savaş makinesi sevdası oldu hafif. bir magma cannon, bir deathshrieker ve onları babysit eden lvl1 fire büyücüsü vardı. general olarak da sadece lvl2 death büyücüsü vardı.

planım çok karmaşık değildi: destroyeri soldan çıkar, lordu öldür. sonra zaten np. sağda da assassinli shadeleri fireballa börekle gebert. Bütün bunlar olurken büyüde ezilmemeye çalış. Ne var ki planım sadece 1/3 oranında gerçekleşti... :(

gerçekleşen tek kısım, destroyerin dreadlordu indirmesiydi. bu sayede sol kanattan yamultma atakları gerçekleştirip regiment puanları aldım.

gerçekleşmeyen kısımlara gelirsek, shadeler resmen pain in the ass oldu. 3 round IF fireball kastım, gelmedi, pistol sıktım, magma cannon ile bile ateş ettim, ölmediler. 2 savaş makinemi ve lvl1 abiyi alarak iyi iş yaptılar.

büyüde ezilmeme planım zaten gerçekleşme ihtimali en düşük olandı. lvl4 ve power of darkness, sacrificial dagger gibi birtakım nanelere karşı lvl2 ile bir şansım yoktu. tek stratejimi mindrazor yaptırmamak üzerine kurdum. hatta o kadar ki, daha ilk roundda elit infantryme gelen final transmutationu bile dispel etmeye çalışmadım, o derece. Yine de olmadı.

oyunun highlighti, 6.2.de 6 tane kalmış cold onelerin 3 woundu kalmış destroyere şarj etmesiydi. Cold Oneler bi de mindrazoru alınca üzerlerine, destroyere bir wound daha vermeyi başardılar. Kombat sonucu 2 ile kırılan destroyer, unstable kuralından dolayı son 2 woundunu da kaybedip indi. İlk defa destroyer ölmüş oldu yani.

MoM: COKnights. Önce sağ kanadımdaki BSBli infantryleri yok ettiler (lanet olsun sana rerollu Ld9 stubborn), ardından destroyer kebap yaptılar.
MaloM: lvl1 fire büyücüsü. evden bozuk yüzüğü alıp gelmiş. 3 defa 6 zarla IF fireball kastım, biri mi olmaz yahu.
ZaroM: dreadlord, öldüğü roundda 12 wound yemiş ve bunlara 5- Ws atmak zorundadır. Bu zarlardan birinde bile 6 atarsa dreadlord ölecektir. Salih uğur yapar ve zarları tek tek atmaya karar verir. İlk 11 zarda 6 atmaz, son zar 6 gelir, dreadlord ölür.

lvl4 şart yaw, bayaa bayaa ezildim büyüde. bi de COKnights ile tower of bloodun yanında savaşmak bana yarar sandım, yalan oldum. yannış hesap stubborndan döndü, kısmet...

Sonuç benim lehime minor DAYAK oldu.

Eyw bro.

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #28 : Mart 12, 2012, 12:39:54 ÖS »
nightlar değil cold one lar dövdü ya o kadar adam ben ona şaşarım :)
The elves are watching

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #29 : Mart 12, 2012, 12:49:05 ÖS »
Ben breton oynarken hep söylerdim... Knightlardan değil Atlardan korkmak lazım diye ;D ;D ;D