Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Maket Kale  (Okunma sayısı 3760 defa)

Barbar139

• E-Posta
Maket Kale
« : Haziran 06, 2011, 01:58:08 ÖS »
Hobby Time'da çok güzel maket kaleler görmüştüm, bir tanesini gözüme kestirdim. 1/72 baya güzel bir model. 45 liraydı yanlış hatırlamıyorsam, iki kişi benimle beraber 15'er verirse benim alasım var...
"If you're going through hell, keep going."

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
Ynt: Maket Kale
« Yanıtla #1 : Haziran 06, 2011, 02:49:05 ÖS »
1/72 nin küçük olma ihtimalinden korkarım, güzel durur mu ki modeller bişiy götürüp bakmak lazım :)
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Haziran 06, 2011, 07:28:30 ÖS »
Küçük değil, yani elbette warhammer standardı değil ama kale olduğu için sırıtmaz diye tahmin ediyorum... Biraz bakındım netten 1/72 modeller warhammer modellerinden az biraz küçük, dolayısıyla kale boyutunda hiç sırıtmaz gibime geliyor.
"If you're going through hell, keep going."

Blind

• For The Emperor
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Haziran 06, 2011, 11:09:50 ÖS »
Hocam az biraz küçük dediğin warhammer modelini gerçeğinin 1/35 küçültülmüş hali onu göz ardı etmeyin sakın. Yani bu modellerle kullanmak için alınan maketler 1/35 boyunda oluyo. Uyarmadı demeyin ;D
I am Alpharius

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Haziran 06, 2011, 11:25:43 ÖS »
Ciddi hatan var Hür... 1:35 modeller warhamer modellerinin boyut olarak yaklaşık 2 katından daha büyükler(takribi 50mm modeller)... Warhammer modelleri Heroic Scale denilen 28mm modeller... 1:72 modeller (25mm modeller ve) normal ölçekliler yani heroic scale denildi mi modellerin oranları daha abartılı yapılıyor... Örnek Infinity modelleri 28mm ancak heroic scale değil bir Gw modeli ile bir İnfinity modeline bakın ne demek istediğimi anlarsınız... 1:72(yani 25mm) modellerin GW modelleri yanında biraz daha küçük kalacağı da yadsınmaz bir gerçek... Bununla birlikte söz konusu olan model bir kale olunca belki boyut daha az dikkat çekebilir...

Blind

• For The Emperor
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Haziran 06, 2011, 11:39:27 ÖS »
ya ben warseerdan biliyorum semih abi. orda elemanın teki krieg ordusu için kullanıyordu 2. dünya savaşı modellerini. 1/35 di. hani ondan dedim. bende o adamın yalancısıyım. birde neden böyle dedim, bende 1/76 bir tank var izmirde WoC modellerinin yanında ve hani bir warrior boyunda bile değil tank. oradan yola çıktım.
I am Alpharius

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Haziran 07, 2011, 08:41:07 ÖÖ »
WH 1/65 gibi birşeydi yanılmıyorsam. Bide tanklar tahmin ettiğinizden yükseklik olarak daha az :) aynı boyutta olsalar (tanka göre biraz da) aynı boyda olmaları garipsenmezdi chaos warrior la.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler