Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Palko'dan Haberler -Son-  (Okunma sayısı 1788 defa)

Barbar139

• E-Posta
Palko'dan Haberler -Son-
« : Eylül 25, 2019, 12:52:36 ÖS »
Çığırtkan Palko Pazar yerinin önündeki kutusunun üzerinden kalabalığa bağırır;

(Not: Bu başlığa Palko'nun yaydığı söylentiler eklenecektir...)
« Son Düzenleme: Ekim 19, 2019, 01:55:13 ÖÖ Gönderen: Ruhi »
"If you're going through hell, keep going."

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
Ynt: Palko'dan Haberler
« Yanıtla #1 : Eylül 28, 2019, 11:12:17 ÖS »
Béarnoth Ailesi Kuzey batıya sefere çıkmıştır! Avcıları öldüren, bizi açlıkla tehdit eden Orklara karşı cesurca savaşan Béarnoth Ailesi üyeleri önemli bilgilerle geri dönmüşlerdir! Sefere katılanlardan Béarnoth muhafızlarından Haleth şüphesiz içlerinde en cesur, en yürekli savaşçıdır ve görev onun kahramanlığı saysende başarılmış, diğer aile üyelerini ölümden kurtarmıştır!
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Eylül 28, 2019, 11:13:15 ÖS »
Ereksu Gölü yakınlarında Dev Örümcekler var! İnsan ve Orkları bile yiyen bu yaratıklar çok tehlikeli! Kurbanlarına hem bacaklarıyla hem  çeneleriyle saldıran bu yaratıklar aynı zamanda iğneleriyle sokup insanları kaskatı hale getiriyor, sonra canlı canlı yiyorlar! Yanınızda Cüce Lordu Grimgar Keski gibi tek vuruşta örümcekleri ikiye bölecek bir yiğit savaşçı olmadan sakın göle yaklaşmayın! Örümcekler son derece hızlı ve sinsice düşmanlarına saldırabiliyorlar, üstüne üstlük zırh gibi vücutları delmek de kolay değil. Mutlaka Cüce Lordu Grimgar Keski'den yardım isteyin!
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Eylül 28, 2019, 11:14:07 ÖS »
Béarnoth Ailesi'nin gözü pek avcıları, Kaçak Büyücü Kulesi'nin kuzeyinde bir ork kalesi keşfettiler! Ahşap surları ve hatta gözcü kuleleri olan bu yer yok edilmezse Kasabamız muazzam bir tehlike içindedir! Derhal önlem alınmalıdır! kasabımıza bu kadar yakın mesafede yüzlerce Ork olması korkunç ama gerçek bir haber!

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Eylül 28, 2019, 11:15:47 ÖS »
Yeşil pençenin güney batısında kocaman bir mağara bulunmuştur! İçinde DEV örümcekler bulunan bu mağaraya yaklaşmak son derece tehlikelidir! 3 Soylu ailemizin liderlerinin bizzat katılımıyla buradaki Örümcek tehlikesi şimdilik önlenmiştir. Soylularimizin üstün başarı ve yiğitliğine rağmen Anne örümcek hala hayattadır, mağaraya yaklaşılmamalıdır! Göreve katılan soylularımız bu belayı dindirmek için canlarını tehlikeye atmış ve ağır yaralanmıştırr! Şüphesiz Yüce Belit yanlarında olduğu için hiç bir kayıp yaşanmamıştır. Bearnot Leydisi Skara Hanım Belit'in kutsamasinin hala üzerinde olduğunu ispat etmiştir!

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Eylül 28, 2019, 11:16:05 ÖS »
Orkların şifreli mesajları çözüldü!
Boruları uzun uzun çalıyorsa büyük bir savaşçı grubuna işaret ediyor,
Borular kısa kısa çalıyorsa sadece bir kaç Ork izcisi demek,
İkisinin arasında ise orta büyüklükte bir ork grubu demek!

Siz yine de ORK borularını duyunca uzaklaşmaya çalışın. Şüphesiz Soylularımız bu müsibetten de bizi kurtaracaklar!

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Ekim 01, 2019, 04:02:49 ÖS »
Béarnot Leydisi, Yeşil Pençe Vekilharcı Skara hanımımızın Vekilharçlığının ilan edildiği, Silantre ailesinin düzenlediği ziyafette Lordların ve Leydilerin ve korumalarının ve onların yanında bulunma şerefine erişmiş benim gibi halktan çeşitli insanların gözlerinin önünde Skara Béarnot leydimizin mührü çalındı!

Şüphesiz çok becerikli ve gözüpek bu hırsınız yakalanması için tüm muhafızlar görevde, umarız bu korkutucu hırsız kasabamız adına daha önemli sorunlar açmadan yakalanır ve kasabanın onuru kurtulur.

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Ekim 04, 2019, 06:11:15 ÖS »
Orklar insan boyunda kafeslerle ormanlardan dev kurtları topluyorlar. Bu kurtların bazısı binek olarak kullandıklarını zaten biliyoruz ama öğrenilene göre Kurtları sadece karmaşa çıkartmak için de savaş alanına salıyorlarmış! Kasabamıza olası bir baskın olursa diye kurtları korkutmak için meşalenizi hazırda tutun. Mumlar ve fenelerle kurt korkutamazsınız aman dikkat! Ayrıca bu başı boş kurtların da önünden çekilmeyi ihmal etmeyin.

Orkların giderek daha çok Kurt toplamaya çalışması belki de kasabamıza yapılacak bir baskının hazırlığı olabilir Ama Eas'ın yol göstermesiyle kutsanmış soylularımızın hali hazırdaki mücadeleleri Orkların böyle birşeye kalkışmasını engelliyor olmalı; Eas'ın ışığı üzerlerinde olsun!

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Ekim 07, 2019, 01:07:41 ÖÖ »
Kilead Köyü hastalık ve büyülü her türlü müsibetten arınmıştır! Büyücü Magnus ve Şifacı Mila Hanım'ın uzmanlığıyla köyde araştıma yapıldı ve hastalık sanılan şeyin şakacı periler olduğu anlaşıldı. Daha sonra bu periler kazara geldikleri köyden eski yerlerine geri döndü. Bizzat benim de yardımcı olduğum bu macera sonrası Kilead Köyünde herhangi bir tehlike kalmamıştır, gitmek tamamen güvenlidir!

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : Ekim 07, 2019, 01:11:25 ÖÖ »
Berber Gottfried bel boyunu geçmeyen ve bıyığı terlememiş çocukları kasabada bit ve pire illetinin yayılmaması için ücretsiz olarak tıraş edecektir. Herkese haber verin, çoluğu çocuğu olan hiç kimse bu fırsatı kaçırmasın.

Traşın tüm masrafları iyiliksever usta Erndal Demirdöven tarafından karşılanacaktır! İşçiliği son derece muazzam olan ustamızın dükkanını ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Bakın bu başımdakı metalle güçlendirilmiş deri başlık bizzat kendi elinden çıkmadır, Ork belasına karşı herkese tavsiye ederim!

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #10 : Ekim 08, 2019, 04:49:55 ÖÖ »
Silantre ailesinin önemli isimlerinden Zodiac Bey, dolandırıcı olduğundan şüphelendiği hokkabazı bizzat yakalamıştır! Yaptığı numarayı anlamak için ona yardımcı oluyor gibi gözüken Zodiac Bey, hokkabaz sahte altınlarla köylüleri kandırıp, paralarını alıp kaçmaya çalışınca suç üstü yakalanmıştır! Paralar köylülere dağıtılmış, bir çuval sahte altınla birlikte dolandırıcı hokkabaz -biraz hırpalandıktan sonra- muhafızlara teslim edilmiştir.

Yeşil Pençe'nin böyle soylu davranışlarda bulunan, her durumda tetikte olan kahramanlara hep ihtiyacı olacaktır!

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #11 : Ekim 19, 2019, 01:37:32 ÖÖ »
Palko'nun bir süredir ortalıklarda görülmediği aşikar. Söylentiye göre hayatını bir orc saldırısında kaybetmiş. Çığırtkanın sesine alışmaya başlayanlar, arada bir genellikle konuşmaları yaptığı Pazar'daki yere bakmaktan kendilerini alamıyorlar. Bir insan daha Orc silahlarına kurban gitti..
« Son Düzenleme: Ekim 19, 2019, 01:56:08 ÖÖ Gönderen: Ruhi »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain