Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: 26 Şubat Pazar Absürt Oyun Günü!  (Okunma sayısı 3010 defa)

Ruhi

• E-Posta
26 Şubat Pazar Absürt Oyun Günü!
« : Şubat 16, 2012, 04:22:45 ÖS »
Yakup'un Elinden;

Yaklaşık bir yıl aradan sonra Absürd Oyun Günü ile geri dönüyoruz. Geçen sene kaçıranlar, tadı damağında kalanlar ve aramıza yeni katılan bütün arkadaşlarımızı bekleriz. Bu seneki oyun günümüz Kule Sakinleri'nin yeni mekanında olacak. Katılmak isteyen arkadaşlar, [email protected]'a istedikleri oyunu belirterek(telefon numaralarıyla beraber) mesaj atarlarsa yer sıkıntısı yaşamazlar.

Oyun: Bay Akıllı'nın Ruhu
GM: Ruhi
Sistem: Collectors RPG (Çok basit, bedava bir sistem, 6'lık zar üzerine kurulu. Kayıttan sonra size e-posta ile gönderirim)
Oyuncu Sayısı: 2-4
Tecrübe Beklentisi: Önemsiz
Tanıtım:
Aslında zebanisiniz. Ama hani şu üçüncü sınıf hikayelerde geçen cinsten. Faust'daki gibi yada Supernatural'deki gibi düşünmeyin kendinizi. Onlar kötü olmak için fazla havalılar. Siz gerçek kötüsünüz. Doğanızı hatırlayalı birkaç gün oldu. Eviniz (siz home office diyorsunuz) aslında cehenennem ama yıllardır yeryüzündesiniz. Ama burası, yani Dünya'yı bayağa da seviyorsunuz. Sıcaklığı yerinde, uğraşmanız gereken büyük patron yok. İşinizde gücünüzde iyisiniz yani. Zaten pek Home Office'i de hatırlamıyorsunuz ya. Arada bir düşününce sağınız solunuz kaşınıyor.

Boşu boşuna buraya gönderilmemiştiniz tabi. Daha önce kötü güçler ile ruhu karşılığı anlaşma yapmış birilerinin ruhunu toplamak için buradasınız. Bunun için size her şey sağlanacak:
- Skin: İnsan görüntüsü(Siz kendinizi insan zannettiğinizden bilmiyordunuz ama zaten yıllardır bir tanesine sahipdiniz)
- Ruh toplayıcı: Adından anlaşılıyor. Ama şekli ve çalışma biçimi görevden göreve değişebilir.
- Taşıyıcı: Bir tür araç. Tank kadar sağlam ve büyülü olduğu için  kendini iyileştirebiliyor. Şekli, modeli görevden göreve değişebilir.

Ruh toplamak nasıl bir şey emin değilsiniz ama bitirip, bir an önce  işinize dönmek istiyorsunuz. Tabi başarısızlık ve cezası akla iyi şeyler getirmiyor.

NOT(Ciddi): Sistem inançlara saygısızlık edip nükte yaratmaya uğraşmamaktatır. Tam tersi bu inançların modern hayattaki çarpık algısınını kara mizaha almaktadır.

Kalan Yer: 1

Oyun: Birşeyler
GM: Zehir diye biri
Sistem: Birkaç zar
Oyuncu Sayısı: Biraz (3-5)
Oyuncu Tecrübesi: Önemsiz
Tanıtım:
Şimdi biri bir şey yapmış, ötekiler de o şey yaparken oradaymış da şey olmuşlar, sonra hepsi süper kahraman mı bir şey olmuşlar çıkmışlar piyasaya… Biraz meşhur çizgi romanlara, biraz internet çizgi romanlarına, biraz karikatürlere biraz da mangalara gönderme yapan bir oyunda, benimle zar atmaya var mısınız?

Oyunun çıkış noktası, camiamızda varolan “kutup ayısı bana talip” sendromu. Basitçe bir soru: bir süper güce sahip olsanız bu ne olsun isterdiniz? Dünya, kurtarılmak için kahramanlarını bekliyor… … ama sanırım bunları değil

Kalan Yer: 5

Oyun: Meclis Binasından Kız Kaçırmak
GM: Yakup
Sistem: D&D d20
Oyuncu Sayısı: 3-4
Tecrübe Beklentisi: Önemsiz
Tanıtım:
Birleşik Kardia Cumhuriyeti'nde yaklaşık 300 yıldır barış hüküm sürmektedir. İmparatorluk yanlıları nesiller önce Kara Gece savaşında bu topraklardan sürülmüş, bir kısmı ise Uzak Ada'ya hapsedilmiştir. Ancak Kara Gece savaşından 3 yüzyıl sonra, birileri bu barışı tehdit etmektedir.

Peki bu tehdite kahramanlarımız mı dur diyecek? Hayır. Çünkü kahramanlarımız bir cadı tarafından lanetlenmiş ve bir prenses tarafından öpülmeden de bu ölümcül lanetten kurtulamayacak olan asil kişiler ve bu lanetten kurtulmak için yollarına hiç bir şeyin çıkmasına izin vermeyecekler.

NOT: Seçimlerde ejderhaların 2 oy hakkı vardır.

Kalan Yer: 2

« Son Düzenleme: Şubat 19, 2012, 10:42:56 ÖS Gönderen: Dwolvin »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Ruhi

• E-Posta
Ynt: 26 Şubat Pazar Absürt Oyun Günü!
« Yanıtla #1 : Şubat 17, 2012, 12:33:52 ÖÖ »
Bump!
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Dwolvin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Şubat 19, 2012, 10:43:25 ÖS »
Yerler azalıyor arkadaşlar.

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #3 : Şubat 26, 2012, 06:54:47 ÖS »
Güzel bir gündü, ağzına sağlık Ruhi. Oyuncu arkadaşlara da teşekkürler. Ama şu resimdeki saat 11:00 yazan Yakup'u, değiştirmediği için tebrik ediyorum.
Tomb Kings
2189+

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Şubat 26, 2012, 08:33:56 ÖS »
3 Masa, 13 oyuncu civarı katılımcı vardı. Herkes tamamdı, pek satan olmadı falan. Güzeldi çok. Herkese teşekkürler. Resimleri atarım yakında.
« Son Düzenleme: Şubat 27, 2012, 10:27:54 ÖÖ Gönderen: anchorite »

- Mark Twain

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Mart 06, 2012, 12:22:52 ÖS »
Yetişebilseydim gelecektim, heyecanla fotoları bekliyorum :)
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #6 : Mart 08, 2012, 01:06:49 ÖÖ »
http://www.kulesakinleri.org/galeri/Absurd+Oyun+Gunu+-+2012.02.26

Burada birkaç resim var. Gene az resim çekmişim. :(

- Mark Twain