Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: İZSU'cu bütün paramızı aldı  (Okunma sayısı 2978 defa)

Bay V

• Ziyaretçi
İZSU'cu bütün paramızı aldı
« : Ağustos 07, 2013, 11:00:38 ÖÖ »
Arkadaşlar elimizde 500 tl'lik bir su faturası var, bu işlerden anlayan birisi var mıdır yahu? Bana biraz yalan yanlış hatalı itiraz edilesi falan geldi, bi de önceden borç falan olmasın? Yiğit saati değiştirdik onun masrafı vardır dedi ama o ne kadar olacak ki?

Deeyo

• E-Posta
Ynt: İZSU'cu bütün paramızı aldı
« Yanıtla #1 : Ağustos 07, 2013, 12:36:03 ÖS »
bana da öyle geldi.. yoksa giriş artı 3 senelik aidat? merak ettim...
dey layt com and me wan go hom...

Bay V

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ağustos 07, 2013, 05:17:20 ÖS »
900 TL'ymiş.

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Ağustos 07, 2013, 06:46:45 ÖS »
900 tl su faturası mı geldi yani????????

Bay V

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ağustos 07, 2013, 07:04:01 ÖS »
evet, 900/25=36 ay, 3 yıllık üyeliğe fitiz.

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Ağustos 07, 2013, 10:00:42 ÖS »
Faturada açıklama olmalı

Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #6 : Ağustos 07, 2013, 11:57:26 ÖS »
Selamlar,

Arkadaşlar maalesef fatura da bir sorun görünmüyor. Hani belki tek bir nokta var, o da 220 TL'nin Mayıs ayından geliyor olması. Yani o kısmı ödemeyeceğiz. Bu da bizi hala 680 kağıt içeride yapar.

Okunan değerleri kontrol ettik. İşin kötüsü ve iyisi aynı şey: Bugün gün boyu sayacı kontrol ettik. Hızlı mı atıyor, yanlış mı okuyor, ne oluyor diye. Maalesef ve neyseki son sifon tamiriyle hiçbir sorun varmış gibi görünmüyor sayaçta.

"Ulan bir bozuk sifon her ay 340 lira (Haziran + Temmuz yani 2 ay, 680/2 yapıyorum) aylık fatura getirir mi?" denilebilir. Ben de diyorum. Umarım bir hata vardır ve gelip bakıp düzeltirler. Diğer taraftan, sorun var ise de şu anda giderilmiş durumda.

Sabah ola hayır ola durumundayız kanısındayım. Bir Pazartesi olsun. Gitsin bir konuşulsun. Sonra bir daha gözden geçirelim. Ancak ne olursa olsun böyle bir durum ile karşı karşıya kalabiliriz. Haber ola.

NOT: Benim tavsiyem büyük bir bağış kampanyası. Kendi aramızda kadar bir de Yakup'a kabul ettirirsem, bize biraz gönül bağı olan insanlardan falan (İstanbul tayfasından mesala, yada İzmir'de olup gerçekten hiç ilgilenemeyen evli ve çocuklu abilerden) bağış alalım diyorum. Bakalım. Hani hem projeksiyon cihazı, ekstra sandalyeler, vb. gibi az sayıda kalan ihtiyacı da karşılayabiliriz diye umuyorum. Tabi böyle bir şey için büyük emek lazım ama... Neyse, öyle.

Saygılar, sevgiler..
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Ağustos 08, 2013, 12:15:12 ÖÖ »
Sifon bozuk ve sürekli su akıtıyorsa gelen tutar doğrudur, olan olmuş da keşke suyu vanadan kapatıp tuvaleti kilitleseydik. Bu gibi durumlarda önce ödeyin sonra itiraz edin hali oluyor, ama anladığım kadarıyla itirazlık bir durum yok. En son bildiğim kadarıyla 30 civarı üye vardı, kişi başı 20 lira bu olaya masus toplansa bir sıkıntı olmaz sanırım. Özet olarak pamuk eller cebe...

Bay V

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Ağustos 08, 2013, 12:53:42 ÖÖ »
Zaten sifonun bozuk olduğunu kapadığımızda vanayı kapadık 2 aydır öyle açık falan kalmadı o vana, sürekli dikkat ettik. Bu işte bence faiz lobisinin parmağı var.

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #9 : Ağustos 08, 2013, 12:59:36 ÖÖ »
Su'da ilk 10 tondan sonra bir zıplama sonra da gene bu şekilde belirli basamaklarda belirli zıplamalar var yani kullanılan ton arttıkça logaritmik gibi tonaj fiyatı da artıyor. Çok abartı bir ton kullanmamış ta olabiliriz.

Bir de sayaç değişikliği de iyi fiyat.
Tomb Kings
2189+