Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Renk konusunda yardım!  (Okunma sayısı 4329 defa)

Rhonanthor

• Misafir
    • E-Posta
Renk konusunda yardım!
« : Kasım 23, 2011, 11:43:19 ÖÖ »
Arkadaşlar ben orduya 3.renk olarak beyaz düşünüyorum ama istediğim türden bir beyaz bulamadım.Aradığım beyaz hani şu OMO reklamlarındaki gibi,ama daha camsı,pürüzsüz görüntülü bir şey.Aslında beyaz undercoat'ın fırçayla sürülebileni gibi bir şey arıyorum.Yani hani şu beyazın krem renginden alabildiğine uzak bir türevi.Ne önerebilirsiniz bana bu konuda?

Ruhi

• E-Posta
Ynt: Renk konusunda yardım!
« Yanıtla #1 : Kasım 23, 2011, 11:52:52 ÖÖ »
İlker daha iyi biliyor ama; Gri üstüne beyaz + beyaz + beyaz..
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Kasım 23, 2011, 11:58:17 ÖÖ »
Beyaz undercoat at, beyaz düşünüğün yerleri boyama, asurman blue wash at, skull white ile highlight at.

Siyah undercoat varsa (cık cık) astrnomican gray ile basecoat at, kenar köşe karanlık kalacak yerlere bulaşmadan skull white boya, üstüne asruman blue wash at, skull white ile highlight at.

Astronomican gray süper bir renk, çünkü kreme (yani sarıya) değil mavimsi bir griye kaçıyor, bu yüzden astro üstü mavi wash çok güzel bir efekt çıkarıyor ortaya. Üstüne beyaz + asur wash gelince çok güzel bir layering çıkıyor ortaya. Tam senin istediğin camsı beyazı elde edersin sanırım.

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #3 : Kasım 23, 2011, 04:41:05 ÖS »
Platinum white kullanıyorum ben sanırım belirttiğin etkiyi yapıyor.
Tomb Kings
2189+

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Kasım 23, 2011, 09:55:11 ÖS »
beyazı ana renk olarak seçmek çok ciddi bir karar bence çünkü çok kolay kirleniyor, boyayı kaçırırsan ağlayarak 20 kat beyaz sürerek hatanı düzeltiyorsun vs vs iyice düşünmek lazım, naçizane önerim

Rhonanthor

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Kasım 26, 2011, 04:32:50 ÖS »
Artık bunun gazıyla bir iki sırf beyaz deneme yapmayı düşünüyorum,bakalım nasıl olacak?

mereghost

• Katılımcı
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Kasım 27, 2011, 04:20:10 ÖÖ »
Beyaz bir SM tayfasının (white scars) boyama tutorial'ını okumuştum vaktinde, baya zor zahmetli bir iş. Çok açık gri üzerine beyaz, üzerine süper beyaz falan atıyorsun gibi gibi. Zor iş ama; ben tau'ları beyaz boyayacaktım, bildiğin yemedi.

Açık gri denemeye ne dersin?

Rhonanthor

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Kasım 27, 2011, 01:04:23 ÖS »
İşte ama benim istediğim beyaz türü mavimsi,camsı bir beyaz.Hani böyle elin değdiğinde dışardan bakınca değmiyormuş gibi gözükür :D Evet anlamsız bir inat ama I have a dream!

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #8 : Kasım 27, 2011, 03:55:11 ÖS »
Hocam senin dediğin non-metallic metallic boyama üstüne yansıma olmuş hani :D

Rhonanthor

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : Kasım 27, 2011, 05:40:21 ÖS »
Zaten istediğim gibi tabii ki olamayacak ama elden ne gelirse  ;D