Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: 40K Daemonlar  (Okunma sayısı 6323 defa)

Ruhi

• E-Posta
40K Daemonlar
« : Kasım 01, 2011, 03:54:28 ÖS »
Fanatizmi bir tarafa koyup, IG benim için bir süreliğine bittiğinden, biraz da yaratık boyama isteğiyle beraber yavaş yavaş 40K Daemons ordusu toplayayım diyorum. (Birde yeni ordu kuran çok bu sıralar, hani o gaza ben de katılayım.)Daemon Codex, vs. için 1,5 yıldan fazla gibi göründüğünden de rahat rahat şimdiki codex'e göre bir şeyler alayım diyorum.

Daemonette ve Bloodletter modellerini beğendiğimden(nurgle ve Tzeentch modelleri çok fena) bir seçim yapayım dedim. Hani biraz da keyiften(mor renkteler) Slaanesh başlayayım diyorum. Her öneriye fikre falan açığım.

Kaç kişilik takımlar kuracağım konusunda hiçbir fikrim yok mesala. Doğrusu nedir? 8-10-15? Kalabalık olunca deep strike ile indikten sonra saçma sapan kalmak var. Az olunca close combatta dayak yemek söz konusu. Dedim ya, bilemedim.

2 kutu falan Daemonette söyleyeyim diyorum başlangıç olarak. Yanlarına Seeker alayım işte, bakayım diyorum. Soul Grinder denilen nane çok gerekli göründü bana, ama hani o da benim gayet makine sevdamdan olabilir.

Anlaşılabileceği gibi kafam karışık bakıyorum. Chariot of Slaanesh yapmak istiyorum mesala. Havalı ama nasıl yapılır ki?

NOT: Hani boyanmamış daemonu falan olan var ise, talibim.

NOT 2: Başka Daemon minyatürü satan firma varmıdır aklınıza gelen?
« Son Düzenleme: Kasım 01, 2011, 03:59:32 ÖS Gönderen: anchorite »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
Ynt: 40K Daemonlar
« Yanıtla #1 : Kasım 01, 2011, 04:19:52 ÖS »
Haydi hayırlısı :)

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Kasım 01, 2011, 04:26:45 ÖS »
Ben olsam 13'er
dey layt com and me wan go hom...

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Kasım 01, 2011, 05:14:17 ÖS »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Kasım 01, 2011, 07:18:44 ÖS »
Birlikte battleforce'a girebiliriz abi. Aklında bulunsun :)

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #5 : Kasım 01, 2011, 10:25:47 ÖS »
Süper. Ama battleforce bulamadım Türkiye'de.. :) Heh.

NOT: İçinden neye ihtiyacın var abi?

- Mark Twain

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #6 : Kasım 01, 2011, 10:51:37 ÖS »
Süper. Ama battleforce bulamadım Türkiye'de.. :) Heh.

NOT: İçinden neye ihtiyacın var abi?

Bize bütün piyade daemonlar aynı abi. Slanesh ablalardan var ama bende hani modeli gördüm boyadım çeşit olması artı tabi benim açımdan.

Blind

• For The Emperor
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Kasım 02, 2011, 06:14:52 ÖÖ »
Chariot of slaanesh en basit minyatürlerden biri abi, HE chariotını alıp at yerine seeker kutusundan çıkan steedlerden iki tanesini koyuyosun oluyo :D Aynı zamanda 40kda tek bir tanrı üstüne yoğunlaştığın zaman çokta güzel sonuçlar ortaya çıkmıyo. Bana sorarsan en başarılı tanrıda 40kda Tzeentch. Neden dersen warpfire mükemmel bir şey çünkü. Aynı zamanda tank avlamak içinde bolt of tzeentch lazım :D Hani ben 1-2 maç oynadım daemon ordusuyla. Bloodletter kesin gerekli. Benden söylemesi ;D Bu arada hayırlı olsun :)
I am Alpharius

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #8 : Kasım 02, 2011, 09:06:03 ÖÖ »
- Eyvallah Hür. Ben de birkaç örneğine baktım nette chariot'un, HE minyatürünü kullanmışlardı. Aklımdan 2 chariot kullanmak geliyor.  Acaba Tomb Kings Chariot'u mu alsam diye düşünüyorum. Hani 3 tane çıkıyor kutudan falan. Ayrıca HE chariot'u bayağa unique gibi göründü. Ama hani bakalım.

- Mono-God ordu diyorlarmış sanırım. Benim tek tanrı oynayasım yok ama 3 tanrıya da biraz burun büküyorum. Sanırım Khorne ve Slaanesh oynayacağım. Önce Slaanesh toplayayım diyorum. Yada, bakalım işte.

- Battleforce bulabilirsek, süper olur Deniz. Ben bakındım bulamadım abi. Yusuf'ta, Oversoul'da, Magic-Turkiye'de göremedim.
« Son Düzenleme: Kasım 02, 2011, 09:08:15 ÖÖ Gönderen: anchorite »

- Mark Twain

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #9 : Kasım 02, 2011, 09:56:27 ÖÖ »
oversoul'a bi mail'e bakar aslında. Dediğin gibi sormak lazım abi.

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #10 : Kasım 02, 2011, 10:18:21 ÖÖ »
Oversoul'un son listesi geldi geçenlerde mail olarak, onda da yoktu maalesef. Heh. Fantasy ve 40K battleforceları aynı galiba zaten. :)

- Mark Twain

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #11 : Kasım 02, 2011, 10:33:09 ÖÖ »
TK Chariot'u alırsan 3'ünü de mi kullanacan?
Tomb Kings
2189+

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #12 : Kasım 02, 2011, 11:12:35 ÖÖ »
Yok, abi 3.cüsünü ne yapacağımı bilmiyorum. Ama paslarım sana istersen, iskeletlerle beraber. Diğer taraftan daha chariot almama 1,5 ay falan var nereden baksan.

- Mark Twain

Rhonanthor

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #13 : Kasım 02, 2011, 11:39:43 ÖÖ »
Bence daemon konusunda forgeworld inanılmaz,muhakkak onların kitaplarına da bak bence.

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #14 : Kasım 02, 2011, 01:40:43 ÖS »
Hayırlısı olsun Abi...