Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Tamurkhan FAQ & Errata - 8 Haziran 2012  (Okunma sayısı 3120 defa)

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
Tamurkhan FAQ & Errata - 8 Haziran 2012
« : Haziran 11, 2012, 04:07:59 ÖS »
http://www.forgeworld.co.uk/Downloads/Product/PDF/t/tamurkhanQA.pdf

Sadece 2 yenilik var, kırmızılarla yazılı. Bir Iron Daemon ile ilgili. Onu hiç kullanmadığımdan detaya girmeyeceğim. Esas beni ilgilendiren noktayı aşağıya kopyaladım:

Alıntı
Pg184 and 185: Replace the Blazing Body rules text with the following:
‘Any model (friend or foe) in base contact with a Bale Taurus or K’daai, except a Chaos Dwarf using it as a mount or another K’daai, takes an automatic Strength 4 hit at the start of the Close Combat phase. This is a Flaming attack.
Additionally, any non-magical attacks must re-roll successful To Wound rolls.’

sonuç: blazing body kuralına sahip olan modellerin (k'daai destroyer, k'daai fireborn, great taurus), non-magical ataklara karşı sahip olduğu -1 to wound avantajı KALKMIŞ, yerine reroll successful wound olayı gelmiş.

Yani destroyeri artık non-magical ataklar da 6+'ya woundlayabiliyor; ama reroll ile.
War, war never changes...

blackwinter

Ynt: Tamurkhan FAQ & Errata - 8 Haziran 2012
« Yanıtla #1 : Haziran 11, 2012, 05:15:03 ÖS »
http://www.forgeworld.co.uk/Downloads/Product/PDF/t/tamurkhanQA.pdf

Sadece 2 yenilik var, kırmızılarla yazılı. Bir Iron Daemon ile ilgili. Onu hiç kullanmadığımdan detaya girmeyeceğim. Esas beni ilgilendiren noktayı aşağıya kopyaladım:

Alıntı
Pg184 and 185: Replace the Blazing Body rules text with the following:
‘Any model (friend or foe) in base contact with a Bale Taurus or K’daai, except a Chaos Dwarf using it as a mount or another K’daai, takes an automatic Strength 4 hit at the start of the Close Combat phase. This is a Flaming attack.
Additionally, any non-magical attacks must re-roll successful To Wound rolls.’

sonuç: blazing body kuralına sahip olan modellerin (k'daai destroyer, k'daai fireborn, great taurus), non-magical ataklara karşı sahip olduğu -1 to wound avantajı KALKMIŞ, yerine reroll successful wound olayı gelmiş.

Yani destroyeri artık non-magical ataklar da 6+'ya woundlayabiliyor; ama reroll ile.

daha mantıklı ve oynanabilir bir kural olmuş. ama şans olarak çok ta farklı değil.
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Azactoth

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Haziran 11, 2012, 05:39:11 ÖS »
Bence çok daha mantıklı olmuş... 8th edisyonda 6+ ile wound verememek oyun mekaniği içinde hiç düşünülmemiş birşey (nitekim Forge World kuralı :))... hani evet destroyer'a 1/36 ihtimalle okla hasar verebiliyoruz ama en azında 1/36 ihtimalimiz var eskiden o da yoktu... Bence yerinde olmuş, Burak artık destroyerini kirpi gibi yapacğım haberin olsun... toplamda 90+ ok ve maksimum 3 wound tabi o ayır ;D ;D ;D

burock

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Haziran 11, 2012, 07:05:18 ÖS »
Bence çok daha mantıklı olmuş... 8th edisyonda 6+ ile wound verememek oyun mekaniği içinde hiç düşünülmemiş birşey (nitekim Forge World kuralı :))... hani evet destroyer'a 1/36 ihtimalle okla hasar verebiliyoruz ama en azında 1/36 ihtimalimiz var eskiden o da yoktu... Bence yerinde olmuş, Burak artık destroyerini kirpi gibi yapacğım haberin olsun... toplamda 90+ ok ve maksimum 3 wound tabi o ayır ;D ;D ;D
Be my guest abi :) 1 wound vermek icin 108 ila 144 ok atman lazim :)

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #4 : Haziran 12, 2012, 10:40:48 ÖÖ »
Cheese'din gene cheese'sin. ;D Ben hesaplayamayacağım da sen hesap yapsana benim için kaç iskelet atarsam önüne öldürebiliyorum. ;D
Tomb Kings
2189+

burock

• E-Posta
« Yanıtla #5 : Haziran 12, 2012, 12:41:02 ÖS »
Cheese'din gene cheese'sin. ;D Ben hesaplayamayacağım da sen hesap yapsana benim için kaç iskelet atarsam önüne öldürebiliyorum. ;D
aynı abi: my will be done varsa 108 atak, yoksa 144 :)