Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Nisan Ayı İstatistikleri  (Okunma sayısı 2408 defa)

Ruhi

• E-Posta
Nisan Ayı İstatistikleri
« : Nisan 11, 2013, 12:16:22 ÖÖ »

10 Nisan Cuma
American Tank Company (Ruhi) vs
German Panzerkompanie (Levent)
1750 pts & Mid-War – Breakthrough!
German Victory!

http://kulesakinleri.org/main/index.php?page=fow
« Son Düzenleme: Nisan 11, 2013, 12:19:06 ÖÖ Gönderen: anchorite »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

vace

• Üye
  • My will be done!
Ynt: Nisan Ayı İstatistikleri
« Yanıtla #1 : Nisan 11, 2013, 08:24:11 ÖÖ »
Rapor iyide, raporun içinde gizli mesaj var. :)

Kuroko no Basket

Napalım izleyelim mi?
Tomb Kings
2189+

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Nisan 11, 2013, 10:07:24 ÖÖ »
Çok ilginç yav. Anime bakıyordum dün gece, ödül mödül kazanan... Ne ara araya paste ettiysem. Neyse, kaldırdım.. :)
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Nisan 11, 2013, 12:35:05 ÖS »
levent modellerini boyasada artık şu raporlar on numara olsa diye içimden geçi verdi bi anda
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Nisan 11, 2013, 04:27:02 ÖS »
levent modellerini boyasada artık şu raporlar on numara olsa diye içimden geçi verdi bi anda

Repordaki herkes boyalı olunca fow a gelcen mi? Bana bunlarla gel!
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #5 : Nisan 14, 2013, 12:09:35 ÖS »
13 Nisan Cumartesi
1750 pts Mid War
Fallschirmjager (Apaydın) vs
Red Army Strelkovy (Batuhan)
Dust Up!

Savaş raporu facebook FoW grubunda!

Kısa özet geçeyim, benim yarı sahamda çok bir action olmadı, Apaydın, hattımı koruyan büyük piyade bloğumu ve ZIS-2'leri yeterince azaltamayınca neredeyse hiç saldırıya geçmedi, en son deneme saldırısında da geri püskürtüldü ve bu kanat belirsizliğini korudu. Apaydın'ın tarafında Scout grubum öne çıkmış Grenadier ve paraşütçü ekiplerini pas geçerek alman hatlarına sızdı, KV-1'leri şanssız zarlarla panzerknacker'lara kaybedince SU-85'ler ile scoutların açtığı gedikten ilerledim. Çetin mücadeleler sonunda SU-85ler objective'e ulaşmayı başardıysa da tutamadılar. Bu kanadı savunan paraşütçü ekibi hem SU-85 hem de piyade bloklarımdan birini harcadı.

Galibin olmadığı bir oyundu, iki taraf da piyade olunca tabi kısıtlı agresif seçeneklerle biraz zorladık ama yenişemedik.
"If you're going through hell, keep going."

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #6 : Nisan 24, 2013, 11:10:45 ÖS »
24 Nisan Cuma
American Tank Company (Ruhi) vs
German PanzerGranadier Kompanie (Levent)
1750 pts & Mid-War – Couldron!
US Victory!

Cep telefonumun kablosunu bir şekilde kaybettiğim için sadece yazıyla idare edilmesi gereken bir rapor olacak.

Bir Cuma akşamı daha Levent ile buluştuk. Senaryo Couldron'du.

Senaryonun hikayesi süper: Bir kuvvet gece düşman hatlarının arkasına sızmayı başarmıştır. Ulaşmaya çalıştığı objektifler de varmıştır. Ancak düşman olayın farkına varır. Bir anda kendi hatlarında bir güç görür ve onu püskürtmeye çalışır. Ancak o da yeterince düzenli değildir.

Almanlar motorize piyadeleri sızmayı başaran ekipti. Bizim tankçılarda onları geldikleri yere (yeterince kuzeye) göndermeye çalışanlar.

Hikaye oyunu şöyle etkiliyor. Almanlar 4 birlik(1/2'si) başlıyorlar ve destek güçleri 3. turdan sonra geliyor. Amerikalılar ise zar ile belirlenecek şekilde rast gele bir yere yerleşiyor ama destek kuvvetleri(1/2'si gene) hemen gelmeye başlıyor. Oyuna savunan taraf bir ünitesini yerleştiriyor ve başlıyor.

Levent piyadeler ve iki anti-tank ile objektiflerin etrafına dizildi. Sonra panzerleri yerleştirdi ve oyuna başladı. İlk tur, Priestlerin üstüne çullandı ama sadece bir priest kaybettik. İlk tur destek zarı (5+) direk tutturdum. Gelen Shermanlar bu panzer IV'ler yandan vurarak kaldırdı. Oyun bizim için çok iyi başladı. 1 Priest'e karşılık bir panzer taburu.

Ama her zamanki Alman hikayeleri. (Yada Levent hikayeleri) Bir türlü sökemedik Almanları, bir sonraki tur destek zarlarını tutturmadım ama eldeki birlikler ile kanatlardan bir tanesindeki (Shermanların bulunduğu) Pak40 Anti-Tankı aldım.

Öyle olunca, tabi tankların önünde 3 dönüm boş arazi ve birkaç alman piyade takımı vardı. Yeterince kalabalık hücum sonrası bu piyade birliğini kaldırdık.

Hücum da bir sherman daha kaybetsem de, hala iyiydik. Bir de destek olarak Stuart hafif tanklar gelince işler iyice bizim tarafımıza döndü derken...

Stuglar ve birkaç Alman zırhlı topçusu desteğe yetişti. Ortalık bir anda neşelendi. Birkaç stuart patladı. Shermanlardan bir tanesi de bu kadar Alman zırhlısının kendi keyfi için fazla olduğu kanısına varıp tankına geri binmemeye karar verdi. Tabi bu hengame de, Priest zırhlı topçularımda yeter dediler.

Ondan sonraki round öncü, hafif zırhlılarım desteğe geldi. Tüm birlik masadaydı. Bu hafif zırhlılar ile objektife gittim. Tüm gücümle Amerikan fire-power superiority nedir diye anlattım. Sonra da objektifi tutan piyadeye hücum ettim. Alman piyadeleri tamamen dağıldı. İki birlik ile objektifi tutuyordum.

Bir sonraki round Alman destekleri bizi oradan sökemeyince, saha bizim oldu.

Oyun için teşekkürler Levent.
« Son Düzenleme: Nisan 24, 2013, 11:16:20 ÖS Gönderen: anchorite »

- Mark Twain

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #7 : Nisan 28, 2013, 12:29:09 ÖÖ »
24 Nisan Çarşamba
Late War
Panzerkompanei (Bekir) vs
Guards Strelkovy Battalion (Batuhan)
1750 pts - Pincer
German Victory

Nette battlereport var zaten. ZIS-2 ve SU-85M grubu ile güzel direndik son tur objective'e hücum eden StuG grubu bir türlü motivasyonu kaçırıp geri çekilmeyince, üstüne de tüm piyademi kesince obj. vermiş olduk. Kısaca böyle =)

28 Nisan Cumartesi
Mid War
1942 Schwere Panzerkompanie (Murat) vs
Red Army Strelkovy Battalion (Batuhan)
1800 pts - Cauldron
Soviet Victory

Bunun battlereport'unu yapamayacağım fotoğraf çekmeyi bir yerden sonra oyunun gazıyla unuttum.
Rakip liste Levent'in bir kez denediği 3 Tiger, 3 Panzer III modundaydı, Nebelwerfer ve uçak desteği vardı.
Ben de ilk kez 10 T-34 deneme şansı buldum. =) Company Commander avlayacağız diye hepsi mefta oldular gerçi...
Oyunun son turuna kadar herşey ters gitti. Cidden hiç umudum yoktu, reservelerim turlarca gelmedi, ZIS-2 ve T-34lerle ne kadar atış yaptıysam (hatta tiger yan zırhına) hiçbiri tutmadı. SU-85ler bog down olup durdu bir işe yaramadılar.
Son nokta şuydu, beni objective'den itmeye çalışan 1 tiger ve 1 panzer III mühendis kurbanı oldular. nebelwerfer takımlarını sniper ile her tur birini indirirerek avladım. tüm t-34lerim patlamış, zıs-2lerin görebildikleri hedef yok, tek kalan su-85 bog down...
Ve devreye scoutlar girdi. AT 7 light gun ile panzer IIIlere ateş ettim, biri bail out. Scoutlar ile assault ettim, armor save'de 1 attı ve diğeri de bail out oldu. Company morale check tutmadı ve oyunu aldım.

İstanbul FoW tayfasının hepsiyle tanıştım. Cidden keyifli adamlar. Hani oyun sırasında arada sıkıntı olanlar yok değil tabii ama Levent'e "atmadın o motivasyonu, ben görmedim" diye çıkıştığım zamanları hatırlayınca öyle çok büyük bir dertleri yok. Her cumartesi toplanıp oyun oynuyor sonrasında da mutlaka içmeye gidiyorlar. Biraz "armor ve elit sevme" modu var. Mesela conscript oynadığımı görünce "aaa o ne lan, aa bi de kazandı, nasıl olur!!!" moduna giriyorlar. Kingtiger ve Tiger çok sevilen şeyler. Mesela Apaydın çok isyanlarda, almanların late'de sürekli kingtiger çıkıp patlamamasından. Piyade pek kullanmıyorlar ve bu yüzdendir ki assault pek bilmiyorlar.

Tüsot'a karşı genel bir uzaklık var. (Karargah-Tüsot geyiklerinden kaynaklı ve Tüsot'çuların birkaç arkadaşının "1/72 oynayalım FoW oynamayalım" demesinden ötürü) Hani Tüsot FoW'dan ziyade yarın bir gün FoW Türkiye Federasyonu gibi bir şey olalım diyorlar. Her cumartesi en az 2 masa FoW atıyorlar. Bir mail grupları var, facebook ve karargah forumundan ziyade o mail grubundan haberleşip maç ayarlıyorlar. Serkan diye bir eleman var, 38 yaşlarında tam kafa bir adam. Hayalleri arasında ileriki yıllarda FoW'cular Anzac muhabbetine Türkiye'ye geldiklerinde onlarla tanışmak ve her sene FoW Türkiye turnuvaları düzenlemek falan var.

Böyle...

Önümüzdeki haftasonu ve muhtemelen çarşambaya kadar filan İzmirdeyim (%95), hem pathfinder, hem FoW, hatta fırsat bulursam Infinity...
"If you're going through hell, keep going."