Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Eylül Ayı İstatistikleri  (Okunma sayısı 1516 defa)

Barbar139

• E-Posta
Eylül Ayı İstatistikleri
« : Eylül 16, 2013, 08:26:08 ÖS »
14 Eylül Cumartesi

1750 pts
Late War - Dust Up
Panzer Company (Bekir) vs
Soviet Tank Battalion (Batuhan)
German Victory

Çok keyifli bir maç değildi. İlk kez Confident Trained tanklarla meydana çıktık ve 9 StuG 2 Tiger'a yem olduk. Kötü dizildim, kötü oynadım ve yenildim. Ama cidden karşımda şu "bi sürü StuG, bir-iki Tiger veya Kingtiger, Nebel, Stuka" ordusunu görmenin de moralime kötü etkisi oldu. Hani FoW'a başladığımdan beri "lan şöyle ağız burun kıracak bir ordu yapaymışım keşke" dememiştim, o gün dedim. Abi insan bir kere mi piyade başka tank bir değişik unsur birşey kullanmaz. Anlamıyorum yani FoW çok renkli bir oyun, bunu Chaos Marauder ordusu mantığıyla oynamanın anlamı yok. Hayır çıkarım Auto Attack bir ordu, Mobile Reserve senaryolarından biri gelir ve 2. tur bu tarz, piyade, AT silahı içermeyen full tank ordulara karşı oyunu kazanırım (geçen sefer Doruk'un başına gelen şey, bkz Ağustos ayı istatistikleri) her hafta bu mu olsun anlamadım... Cidden bir dahaki sefere İstanbul'lu Alman oyunculara The Dayak listelerle gideceğim.

1750 pts
Late War - Breakthrough
Panzer Company (Batuhan) vs
Soviet Engineer-Sapper Battalion (Serkan)
German Victory

Serkan abi süper yaw. Mobile Reserve senaryosu çıktı, "Batu" dedi "istersen başka senaryo oynayalım, sana çok kötü oldu." Ya gepanzerte gruplarının araçlarını arkada bırakıp masaya gireceğiz ya da Sovyet mühendis horde'una hiçbirşeyle karşı koymaya çalışacağız. Pak 40, gepanzerte panzergrenadier ve 5 Panzer IV H koydum masaya, geri kalan gepanzerte panzerpioneer (stuka-zu-fuss var iki adet), StuG ve Puma'ları (BA-10M kafayı çevirip proxy yaptım) reserve'e bıraktık. Serkan abinin Zaboloty ile 2+ motivasyonlu, komiserli, infiltre eden mühendisleri Pak 40 ve panzergrenadier saflarını yardılar geçtiler. Oyunu biraz da şansın yardımıyla aldım, benim reserve'ler hemen gelirken (mekanize mühendislerim ilk turdan itibaren koşturan Sovyet horde'a ateş kusmaya başladı) Serkan abi ilk reserve'i için 5. turu bekledi. Ne kadar korkutucu olsalar da o koca Sovyet mühendis bloğu yavaş yavaş eridi ve destekler geldiğinde objective'lere benim 2 Panzer IV ve 3 StuG hakimdi, kimseyi yaklaştırmadılar, oyunu aldık.

Bu oyunun raporu çok yakında...
"If you're going through hell, keep going."

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
Ynt: Eylül Ayı İstatistikleri
« Yanıtla #1 : Ekim 15, 2013, 02:42:09 ÖÖ »
Bazılarımız yeni başlıklar açıp zaferlerini yazmıyor. Hem dayak yiyip hem de sonuç yazacak değilim!

Ve evet kontrol ettim, burning empires bitirmiş beni!
« Son Düzenleme: Ekim 15, 2013, 02:49:19 ÖÖ Gönderen: DNA Maniac »
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler