Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Ağustos Ayı İstatistikleri  (Okunma sayısı 2041 defa)

Barbar139

• E-Posta
Ağustos Ayı İstatistikleri
« : Ağustos 04, 2013, 06:03:10 ÖS »
Diğer FoW maçlarına göre çok da hızlı geçen 3 maç, hatta bir tanesi 5dk'da bitti o derece =)

Bunlar tadımlık anlatım, savaş raporları da gelir yakında...

3 Ağustos Cumartesi
1850 pts Counterattack
German StuG Battery (CV) Doruk vs
Soviet Forward Detachment (FT) Batuhan
Soviet Victory!

Listemin auto-attack olması, maçın 5 dakika sürmesini sağladı =) Doruk'un hiç piyade ünitesi yoktu, sadece bir Nebel. Senaryo gereği tek bir zırhlı ünite dışında tüm zırhlılarını reserve'de bırakması gerekiyordu. Dolayısıyla masada tek bir StuG platoon ambush ve bir nebelwerfer battery ile başladı. Hemen infiltration yapıp T-34'leri koşturduk, Doruk 6 atamayınca ben başladım ve ilk tur objective'e çöreklendim. Bu sırada infilt. yapmayan ekip de diğer objective'e koştu. Doruk'un reserve'leri gelmedi, ambush da yeterince hasar veremeyince oyunu hemen almış olduk. Demek ki neymiş, her ne kadar tank listesi de kursak piyadedir antitank silahıdır lazımmış...

3 Ağustos Cumartesi
1850 pts Surrounded
German StuG Battery (CV) Doruk vs
Soviet Forward Detachment (FT) Batuhan
Soviet Victory!

Aynı listeler, aynı masa, farklı senaryo. Bu sefer Kingtiger dahil herşey masada! Haliyle abiye saygılarımızı sunup onun koruduğu tarafı deny ettik. Ama bugün aklıma geldi, sanırım senaryo kuralları gereği en az bir birlik fln koymam gerekiyordu diğer tarafa da, neyse, çaktırmayın =) Zaten onu hatırlasaydım da muhtemelen oyun boyunca hiçbirşey yapmayıp tüm save'leri de kaçırıp ölen tank rider'ları koyardım.

Of yalnız ne maçtı! Her taraf tank hurdası doldu. Baktık tek tarafı sadece StuH ve Marder grubu koruyor, hemen koştuk önce infiltration ile T-34'leri yardırdık. Spetznaz Marder'lerin GtG durumunu kaldırdı ve direk ateş açtık. Bu sırada SU-85 ve KV-85 ekipleri de koşmaya başlamıştı. Shturmovik ve Stuka oyun boyu birbirlerini babaladılar çok bir etkileri olmadı. Tam objective'i aldık derken bir başka StuG grubu yardıma geldi, diğerleri Kingtiger ile beraber koşan tanklarımıza ateş kusmaya devam ettiler. Toz duman dağıldığında biraz da şansın yardımıyla obj çevresindeki tüm alman tanklarını indirmiştik, bizden de bir KV-85, bir T-34 ve Spetznaz grubu kalmıştı. Masada çok bina olması benim de işime yaradı, diğer köşedeki StuG ekibi koşturan tanklarımı çoğu zaman uzak mesafe + conceal ile vurmak zorunda kaldı.

3 Ağustos Cumartesi
1770 pts Pincer
British Armoured Company (RV) Serkan vs
Gepanzerte Panzergrenadier Company (CV) Batuhan
British Victory!

Ünlü Desert Rats ile ilk karşılaşmamız. Light tank olup 16 basan Cromwell'ler her ne kadar Reluctant olsalar da protected ammo çok işe yarıyor. Savunmadaydım ve iki objective'e de birer piyade grubu koydum, Pak 40'ları binaların arasına sakladım ve Panzer IV'leri de ambush'a bırakıp başladım. Cromwell'ler daha ilk tur dibimizdeydi ve hemen de assault yedik. İlki fena geçmedi, tek base kaybettim ve bir tank avladım, geri çekildiler. Sonraki tur Pak'larla ateş açıp bir tank daha aldık Pak'lar oyuna erken veda etti. Sürüden ayrılan 2iC Cromwell iki antitank silahını da (hatta birini makineli tüfek atışıyla) avlamayı başardı.

Öndeki piyade grubuna ikinci ve üçüncü assault'lar geldi. 2.yi de püskürttük ama 3.'de adamların artık takati kalmadı, hem assault'tan hem de company commander'ı da alıp oyundan kaçtılar. Obj. İngilizlerin elindeydi ama reserve'ler tam zamanında geldi. Panzerler ambush'tan çıkıp obj. çevresindeki Cromwell'lere ateş açarken StuG'lar da arkada bekleyen M10 tank hunter'lara sataşıp 2sini patlatıp ormana kaçtı. Reluctant olmasına rağmen M10'lar hem kaçmadı, hem de bail out olan tank binerek, firefly'ın da desteğiyle sonraki tur StuG'ları harcadılar. Bu sırada Panzer'ler tam işi götürüyor, obj sağlama alındı, sırada diğer Cromwell ekibi var derken, turun başında company morale check atmam gerekti. 4+ tutmadı ve oyuna veda ettik.

Çok çok eğlenceliydi, oh lan dedim iyi ki sabahın köründe kalkıp uçağa atlamış gitmişim çok iyi geldi!
"If you're going through hell, keep going."

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
Ynt: Ağustos Ayı İstatistikleri
« Yanıtla #1 : Ağustos 04, 2013, 09:07:07 ÖS »
way süpermiş! bayramı hevesle bekliyorum!
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Ağustos 11, 2013, 12:52:42 ÖÖ »
ee bizim istatistiklere ne oldu? hem yenilip hem savaş raporu yazacak değilim heralde :)
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Ağustos 11, 2013, 09:55:21 ÖÖ »
Yaz yavrum nolucak...

Nihan'ın bilgisayarına telefonumu tanımlatamadığımdan resimleri atamıyorum, artık resimli rapor Nevşehir'e kaldı.

7 Ağustos Çarşamba
1850 pts Hasty Attack
Guards Strelkovy Battalion (Batuhan)
vs Wermacht Panzer Company (Levent)
Soviet Victory

Levent az ve öz ordusuna karşı yerimizde oturup hem Guards hem de kalabalık olabilmeyi başaran piyademizle beklemekten başka yapacak pek de birşey yoktu. Koca infantry bloğumuza ilk saldırı Panzer III'ler ile geldi, hepsini kaybedip önemli bir başarı elde edemediler. Sonra görece küçük infantry'ye Panzer IV H grubu saldırdı ve piyademizi masadan sürmeyi başardı. Ama piyademizin patlatamadığı tankları AT silahlarımız halledince o kanat da sağlam kaldı. En son AA kamyonlarını da hafif AT silahlarımızla vurunca oyun bizim oldu. İlk kez MW'da karşılaştığımız Panter'lerle hiç uğraşmadık, onlar da neşeyle sağa sola ateş açtılar. Son zamanlarda her oyun listeme eklediğim uçak desteği, tabii ki yine hiçbir işe yaramadı =)

7 Ağustos Çarşamba
1750 pts Free for All
Gepanzerte Panzergrenadier Company (Batuhan)
vs U.S. Tank Company (Ruhi)
U.S. Victory

Çoktandır Free for All yapmamıştık, güzel bir değişiklik oldu. Zırhlı mekanize gruplarım oyuna fena başlamadılar, karşılarında Amerikan Recon gruplarını dövüp yollarına devam ettiler ve biri düşman obj. tutan mühendislere, diğeri de bail out olmuş Amerikan komuta tankına dadandı. Panzer III ekibi başta iyi iş çıkarıp Stuart'ları temizlese de sonrasında Priest ve Sherman atışlarıyla yalan oldu.

Oyunun döndüğü noktalar ise öncelikle Amerikan komutanını yok etmiş piyademe Priest'lerin bodoslama saldırısı ve bu piyadeyi masadan atmaları oldu. Ne olay arkadaş, tüm Priest'ler to hit zarını tutturup 3 adam temizledi, sonrasında Panzerknacker ile vurduk, ona da save attılar ve yine dövüp gönderdiler. Neyse, yine de komutanı ve 2iC tankını almıştık, Ruhi'nin tek bir ünitesinin daha kaçması oyunu almam anlamına geliyordu. En zayıf hedef olarak gördüğümüz tek başına kalmış AA half-track'e bir sürü atış ve bombardıman yağrdırdık, olmadı, en son 3 uçakla birden tepesine çöktük ve abi 3'te 3 yaparak tüm Alman uçaklarını indirdi. İşi uzatmamak adına giriştiğim assault Amerikan mühendisini geri püskürtse de artık çok zayıf düşmüştük ve oyunu verdik.

Eyvallah abiler, yine geleyim yine dövüşelim. Sovyet için kafamda hep yeni konseptler oluşuyor, bunları deneyeceğim, Alman listesindense gayet memnun kaldım diyebilirim, belki ufak değişiklikler istenebilir ama turnuva listesi az çok böyle bir şey olur herhalde...

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Ağustos 26, 2013, 09:14:57 ÖS »
25 Ağustos Cuma
American Tank Company (Ruhi) vs
Afrika Schützenkompanie (Levent)
1750 pts & Mid-War – Hold the Line!
US Victory!

http://kulesakinleri.org/main/index.php?page=fow
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #5 : Ağustos 26, 2013, 11:22:36 ÖS »
Levent AT silahlarını piyadelere 2-2 dağıttın sanırım, dolayısıyla 7 platoon 6'ya düşmüş oldu. Onları dağıtmayıp zayıf bir ekibi kampfgruppe kuraydın sanki 8 platoon, 4'ü masada, daha taş gibi mi olur acaba diye düşündüm. Hani ambush'tan çıkan 2 Pak 40 birşey yapmıyorsa, 4 tane dene!

Ama hakkaten benim son zamanlarda Ambush'tan çıkarma tercihim hep kalabalık AT silahları üzerine oluyor. Hani 3 veya 4 gun otursun beklesin de denebilir ama rakibin bir şekilde recon'u varsa önce GtG kaldırıp sonra ateş kusup o silahları daha doğru düzgün ateş edemeden alıyor. Hani AT silahlarının en iyi işinin bu olduğuna karar verdim, ambush'tan çıkıp o tur adamın canına oku ve sonra bir daha toplanamasın.

İlk tur piyadeler çabuk ölmüş galiba, bu Ruhi'nin tankları böyle yaw, piyade kesmek üzerine uzmanlaşmışlar, neyse seninkileri en azından Priest'ler almamış  :) Dedim ben Horde Rus'a karşı oynamak insana çok şey katıyor diye, bak Ruhi'ye, 10 T-34'e karşı 2. tur oyunu verince bir anda win rating'leri tavan yaptı  :)

Neyse Levent, iyi topla gücünü, çok güzel şeyler var aklımda sana karşı, Eylül ortası İstanbul'da olduğuma göre bayramda ya da bayramı İzmir dışında geçirecek olursak Ekim başı falan gelirim... Haa tabi bu sırada ilginç Alman listeleri de aklıma gelmiyor değil!

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Ağustos 27, 2013, 12:19:35 ÖÖ »
Çok geç geliyosun daha erken gel! bayram iyidir mesela.

Silahları ben dağıtmadım bize gelişi böyle :D Kuzey afrika listesi bu, yokluk yeri. Pek gönlünce anti tank yok. Bu piyadeler yanlarına 40 ar puana pak 38 alabiliyorlar, ben de öyle yaptım. Yetersiz gözüktü gözüme marder ekledim. Kuzey Afrikada giderek daha çok 88" lik ihtiyacı geliyor gözümün önüne, özellikle Ruhi'nin bu inanılmaz mekanize listesi duman ediyor bizim çocukları.