Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Nisan Ayı İstatistikleri  (Okunma sayısı 1602 defa)

Barbar139

• E-Posta
Nisan Ayı İstatistikleri
« : Nisan 20, 2012, 02:10:34 ÖS »
19 Nisan Perşembe

Soviet Red Army Infantry vs
German Parachute Pioneers
2000 pts
German Victory

Senaryo daha önce hiç oynamadığımz keyifli bir senaryoydu, saldıran taraf masanın kısa kenarlarından iki tarafa da diziliyor, savunan taraf masanın ortasına diziliyor ve saldıran taraf, savunanı ortaya almış biçimde iki uçtan hücum düzenliyor. Zarlar sonucu ben saldıran taraf oldum. 

Levent de ben de manyakça işlere girişmiştik, Ruhi'nin piyadelerini proxy olarak kullanarak 72 base piyade çıktım!! Karşımdakilerin hem paraşütçü hem de pioneer olduğunu görünce herhalde az adamla karşılaşırız dedim ama Levent karşıma 40 base piyade koyarak ağzımın açık kalmasına sebep oldu. 40 Fearless Veteran mühendis takımı, siperlerin içinde!! Evet, Levent 2 Pak 40 ve 2 Marder dışında (ki bunlar ortalama 300 puan ediyor) piyadeden başka hiçbir şey almamıştı. (bkz: 1700 puanın tamamıyla piyade almak) Ben de çok piyadem oldu puan da arttı filan deyip tanktır assault gun'dır almıştım her bişey.

Oyun benim açımdan kötü başladı, ilk tur 3 tank kaybedip üstüne moral testi tutturamayınca T-34'ler direk kaçtı :( İki kanatta da düzenlediğim saldırılar, ilk hattaki mühendis bölüklerini yok etse de iki tarafta da sayımız çok azalmıştı. Sağ kanatta Sniper ve SU-85'ler inatla önümüzdeki HMG'yi alamadı ve yalan olduk, sol kanatta da zaten az kişi kalmış piyade grubum komiser fln dinlemeyip oyundan kaçınca yapacak da birşey kalmadı.

Piyade olarak saldıran tarafın ben olduğum durumlarda halen ne yapabilirim bilemiyorum. Bir de yuh yahu, 40 takım paraşütçü mühendis mi olurmuş, Moskova'yı alır bunlar tek başlarına!!! Yok abi ben 72 değil 172 olmalıymışım. :) Gerçekten çok korktum bunlardan, Ruhi'nin 2+ motivasyon geçen komandoları bir bu iki yani... Zaten FoW forumlarında bunun başlığı var, "abi turnuvaya 30 base paraşütçü komando götürücem, çok cheese olur mu laf yermiyim?" filan diye soruyor adamlar :)

Neyse, yeni taktikler geliştireceğiz yapacak birşey yok...
"If you're going through hell, keep going."

Barbar139

• E-Posta
Ynt: Nisan Ayı İstatistikleri
« Yanıtla #1 : Nisan 26, 2012, 09:47:53 ÖÖ »
25 Nisan Çarşamba

Red Army Infantry Batallion vs
Wermacht Panzer Company
2000 pts
Draw

Senaryo klasikti, masayı uzunlamasına kullanıyoruz, Almanlar saldırıyor. Bizim çocukların yarısı ilk turdan itibaren bizim kenardan gelecek, bu sırada panzerler yardıracak. Çok ne işe yarayacağını bilmediğim bir kurulumla çıktım maça, orduda dört antitank, üç KV-85 ağır tank vardı, gerisi piyade, arada da HMGler. Levent klasik panzer listesiyle geldi, Stug ve Panzer IV ana gruplar, destek olarak Mekanize Piyade (Gepanzerte Panzergrenadier) ile Panzer Pioneer.

Antitank silahlarından pek randıman alamadım, ilk tur kafaları gömmüş olmalarına ve zor vurulmalarına rağmen (5+'ya vurulup 3+ save) 2'sini shooting ile kaybettim. Sonraki tur bir Panzer IV aldıktan sonra yalan oldular, neyse ki KV-85'ler fazla gecikmedi. 3 ağır tank, turlarca, en fazla bir-iki tane patlatsalar da alman tanklarını oyalayıp geride tuttu. Gepanzerte çocukların denediği assault (Kule'de görülen ilk "Mounted Assault") bizim bir piyade grubunun yarısını götürse de yalan oldu ve sonrasında motivasyon tutturamayıp kaçtı. Sonrasında aynı gruba Stug'ların giriştiği assaulttan hiç oyalanmadan geri çekildik ve 5+'ya yer kazma olayını da tutturmam maçın yaklaşık bir 10 tur uzamasına neden oldu :) Zira KV-85'ler geldi ve "unending tank battle" başlamış oldu.

Çok uzadığına karar verdik, 6. turu geçmiştik ve halen kazanan yoktu, muhtemelen bir 6 tur daha oynansa Almanlar alırdı ancak zamanımız yoktu ve bıraktık.

Çok sağol Levent.
"If you're going through hell, keep going."

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
Ynt: Nisan Ayı İstatistikleri
« Yanıtla #2 : Nisan 26, 2012, 11:01:02 ÖÖ »
Hala içine mühendis serpiştirilmiş sovyet piyadesini nasıl delebilirim fikrim yok. bir tek gepanzerte panzer pionier geliyor aklıma ama onu denemek için pek uygun değil oyuncaklarım. bakalım bakalım.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler