Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Mart Ayı İstatistikleri  (Okunma sayısı 2259 defa)

Barbar139

• E-Posta
Mart Ayı İstatistikleri
« : Mart 07, 2012, 10:11:15 ÖÖ »
6 Mart Salı
Wermacht Panzer Company
vs Guards Infantry Company
2100 pts
Fighting Withdrawal

Levent Panzer IV'lerin hatırına bir panzer company denemesi yaptı, karşıda 5 panzer IV ve 4 Stug G görmek gerçekten dehşet verici. Senaryo gereği 1 birliği ambush'a bırakarak diğer herşeyi kendi yarıma dizdim ve 3 ojective'i de piyade gruplarıyla tutmaya çalıştım. Benim sol kanadımdaki 2 objective'i ağır anti-tank silahlarım koruyordu. Sağ kanattaki tek objective'i koruyan grupta pek bir antitank gücü yoktu. Levent de tüm ordusunu sağ kanadıma yerleştirerek güzel bir ters köşe oluşturdu.

Tankların arkasında Gepanzerte Panzergrenadier ve Panzer Pioneer grupları höydür höydür sağ kanadımdaki boşluktan akmaya başladı. İlk tur piyadelerime dalan tanklarla başa çıkamayacağımı anlayınca geri kaçtım. Sonrasında yakınlardaki ormandan ambush olarak 4 SU-85 çıktı. O turun sonunda 3 panzer IV patlamıştı... Company HQ'yu kaybeden geri kalan panzerler "yeter çektiğimiz çile" deyip kaçınca Levent ilk tur 800 puan kaybetti. Sonraki tur Stuglar benim tankları silkelemek istese de zarlar pek oralı olmayınca biz Stug'ları topa tuttuk. 3 Stug daha kaybedilmesinin ardından Levent'in gönlü bu acıya dayanmadı ve oyunu bıraktı.

Soviet Victory

Çok sağol abi, aşırı öğretici bir oyundu benim açımdan...

MoM: SU-85'ler, 400 puanlık grup düşmandan yaklaşık 1300-1400 puan aldı ve 2 tur içinde Levent'i gözyaşlarına boğdu :) Biraz da Levent kötü zar atıp ben iyi zar atınca işler kesinleşti.
"If you're going through hell, keep going."

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
Ynt: Mart Ayı İstatistikleri
« Yanıtla #1 : Mart 07, 2012, 11:26:19 ÖÖ »
Maç sonrasında sık sık dediğim gibi;

"BÖHÜÜV!"
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Mart 08, 2012, 09:22:05 ÖÖ »
Abi hep söylüyorum, rus tankları yaptıkları işe göre çoooooooOOOOOooooOOOOOoooook ucuzlar... ;D bilmem anlatabildim mi ? ;D ;D ;D

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Mart 08, 2012, 09:41:26 ÖÖ »
Semih sorma, dün bir maç daha oldu. Durum daha da vahimdi Almanlar için.  :)
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Mart 08, 2012, 10:23:37 ÖÖ »
7 Mart Çarşamba
Wermacht Infantry Company
vs Guards Infantry Company
2050 pts
Dust Up
(ya da öle bişey)

Oynadığım en kısa FoW oyunuydu :) Senaryo şu, birbirimize çapraz köşelerde diziliyoruz, orduların yarısı reserve'de tutuluyor ve 3. turdan itibaren reserve'lerimiz gelmeye başlıyor, karşı tarafın iki objective'inden birini alan maçı kazanır. Masaya önce kendi objective'imi tutacak şekilde bir grup piyade ve yanlarına mühendis + küçük antitankları verdim. Levent de kendi objective'lerinden birine piyadelerini koydu. Ardından ben SU-85'leri indim. Levent 2. bir piyade grubu indi. Son olarak ben T-34'leri koydum. Levent Panzer IV ve Stugları reserve'e bırakmıştı, benim reserve'de iki piyade grubuyla bir anti-tank rifle grubu vardı.

Levent tank veya anti-tank koyacak diye tanklarımı çok korka korka masaya koymuştum ama baktım düşman objective'ini tutan sadece piyadeler var, tanklarla topyekün hücuma kalktık. SU-85'ler ormanda pozisyon alırken (hiçbiri bog down olmadı :)) T-34'ler orman ve çiftlik arasından sarktılar. Düşman uçaklarından da korktum baya ama ilk tur ben fighter interception başardım, 2. tur da Levent uçak çağıramadı.

3. turda assaulta kalktım, SU-85'ler, alman 2iC tarafından yönetilen gruba daldı, kısa bir dövüşün ardından onları postalayıp objective'i kontrol altına aldı. Sonrasında T-34'ler alman HQsunun yönettiği gruba girdi ve oyunun kaderi burada belirlendi. Daha ilk tur panic testi rerollu olarak tutturamayan almanlar, objective'i contest için umutlarını kaybetti. Sonraki turun başında reserve'den de gelen giden olmayınca Levent yine gözyaşlarıyla elini uzattı. :)

Soviet Victory

Oyun Sovyet 1400 pts vs Alman 500 pts şeklinde geçti. Sahaya tank sürmemek belki hata olabilir ama almanlar için herşey ters gitti, panic zarları çok kötü, uçaklar gelemedi, ben bir sürü bog-down testi rahatça geçtim vs vs

Sağolasın Levent, çok güzel moral veriyorsun bana bu günlerde :)

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #5 : Mart 19, 2012, 10:55:37 ÖÖ »
17 Mart Cumartesi
Soviet Tankovy vs German Infantry
Resimli Savaş Raporu

http://kulesakinleri.org/smf/index.php?topic=1118.0

18 Mart Pazar
German Grenadier Company (Batuhan)
vs USA Tank Company (Semih)
1000 pts

Senaryo tipini tam hatırlamıyorum ama masada uzunlamasına oynadığımız ve benim savunmada olduğum bir oyundu. Semih Abi Sherman'larını deneyebilsin diye bir alman piyade birliğinin komutasını aldık ve Panzer IV desteği çağırarak Amerikalılara direnmeye çalıştık. Çok hızlı bir saldırı ile ilerleyen Amerikan tankları hemen yarısahamıza girdi. Ambush sonrası küçük antitank silahlarımız bir tankı patlatırken Panzer'lerim ilk tur pek varlık gösteremedi. Sonraki tur Sherman'lar hemen bizim objective'i çevreledi ve iki panzer'i havaya uçurdu. Bu noktada, panzerleri yandan vurmak için kafalarını döndüren Sherman'lar, bizim antitank silahlarımıza yanlarını dönmüşlerdi. Tamam-devam turunda antitanklarımız objective çevresindeki tüm tankları bail out etti, panzer atışları sonrasında da  platoon ve company motivasyon testlerini geçemeyen Amerikalılar şanslı bir şekilde geri püskürtüldü.

German Victory

Çok sağol abi, umarım FoW gazını tekrar getirebilmişizdir :)

18 Mart Pazar
Soviet Guards Rifle Batallion (Batuhan)
vs German Infantry Company (Levent)
2500 pts
Counter Attack

Herşeyi birden denediğim bir oyundu, denediğim şeyler; Scoutlar, Flamethrowerlar, SU-152ler ve T-34ler. Mesafenin uzun olmasını önemsemeyip diğer büyük objective'e saldırmalıydım, daha yakın ama daha iyi korunan diğer objective'e saldırınca heba olduk. Objective çevresindeki iki alman piyade grubuna soğuk terler döktürdüysek de alman antitankları hem uzakta hem de ormandaki T-34'leri 5+'lara bana mısın demeyip erkenden vurup oyundan kaldırınca armor gücümüzü kaybettik. Tüm gücümüzle saldırdık, hatta bir ara sahadaki neredeyse tüm alman platoonlarının pin down olması oyunu çok heyecanlı bir döngüye soktu ancak assault istediğimiz başarıyı yakalayamadı ve uzatmadan teşekkür ettim.

German Victory

Neler öğrendik, iki objective'i birden tehdit etmek çok delikanlı işi, bu kadar ayırmamak lazım grupları. Bir de tankları orman içinde, uzakta vs olsa bile antitankların önüne atmamak lazım zira adam zar attı mı yalan oluyoruz...

Sağol Levent, süper maçtı.
« Son Düzenleme: Mart 19, 2012, 11:07:44 ÖÖ Gönderen: Barbar139 »

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Nisan 05, 2012, 02:30:44 ÖS »
Son maçı yazmayı unutmuşuz burda onu farkettim, sınavlar bi bitsin onu da yazayım :)
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler