Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Şubat Ayı İstatistikleri  (Okunma sayısı 1750 defa)

Barbar139

• E-Posta
Şubat Ayı İstatistikleri
« : Şubat 19, 2012, 10:49:14 ÖS »
19 Şubat Pazar
1355 pts
Wermacht & Finland Infantry
vs Red Army Infantry
(aka Semih&Öğrenci vs Batuhan)
Maç uzadı, draw'da karar kıldık

Semih abi için hatırlama, Deniz için öğrenme, benim için de deneme maçıydı. Encounter oynadık, iki tarafın da reserve'leri turlarca gelmemekte ısrar etti. 4 zarla atılan reserve zarlarından iki taraf da eli boş döndü vs :) Ben ilk kez tam kuvvet Artillery Batallion aldım, Axis piyade hücumu hep sol kanadımdan ve hep aynı noktadan (ağaç cover'ı vs) gerçekleşince artillery çok iş yaptı, turlarca sol kanadı topa tuttuk. İlk tehdit Fin piyadesinden geldi, sol kanatta topçu bataryamın koruduğu objective'e saldırdılar, sonraki tur yardıma yetişen piyade sayesinde püskürtüldüler. Bu kanatta bundan sonra hep piyade savaşı oldu, Almanlar saldırıp çekildiler, sonra biz karşı saldırıya geçtik, tam Almanları temizledik derken Finler koştu...

Sağ kanatta T-34 vs Marder düellosu yaşandı. Ormanda Storm trooper move ile bir görünüp bir kaçan Marder'ler, T-34'leri dövüp durdu ancak benim muhteşem zarlarımla (yaklaşık 3 sefer 6 attım ve bail out ile yırttık, sonrasında da hep içeri girdik) hiçbir T-34 patlamadı. Bir süre sonra Marder'lerden biri patlamış, diğeri bail out olmuştu, arkadaki 3 Fin T-28'inin bizim tankların zırhını delme şansları olmasa da objective'i kararlılıkla tutuyorlardı. İki taraf da yorgun düşünce draw ile bırakalım dedik. Aslında ben sağ kanattaki, axis de sol kanattaki objective'e bastırıyordu. Muhteşem t-34 zarlarım ve armor kurtaramadığımda da marderlerin 3+ atamaması çok büyük şanstı. Yoksa ortalamada 3-4 tank alevler içinde olmalıydı.

Gayet keyifliydi, 315 puana 12 topçu silahı almanın da tadı başka oluyormuş ;D
"If you're going through hell, keep going."

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
Ynt: Şubat Ayı İstatistikleri
« Yanıtla #1 : Şubat 20, 2012, 08:30:18 ÖÖ »
*kıskan* *kıskan* *kıskan*
*çatır* *çatla* *çatır*

Bende izlemeliydim!
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Şubat 20, 2012, 09:07:06 ÖÖ »
Valla bir kez daha Fearless Veteran oynamam gerektiğine karar verdim... hoş Marderlar ile 8 atış yaptım, Batuhanın tankları 6 defa vurdum, 4 defa patlatma ihtimalim oldu ve fire power testlerinin hepsinde 1-2 attım... :) sağ kanadımızdan piyade ile Rus objektifie yaklaşırken, tepemize bombardıman yedik ilk, tur 3 birlik sonraki iki tur 1 er birlik kaybetmeyi başardım (ki son iki tur neredeyse hep 1 birlik vuruluyordu :) ) daha da güzeli iki round 4+ atamadığımdan pindown olduk kaldık... Benim bol bol zar çalışmam lazım ;D ;D ;D  Deniz, Batuhan keyifli oyun için teşekkürler...

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Şubat 28, 2012, 01:10:25 ÖÖ »
26 Şubat Pazar
1500 pts
Wermacht Vs Red Army
BreakThrough
Draw!

Tanksız listem, iyi tank savunması olan rus ordusunu şaşırttı. Geldikçe gelen piyadem ve rus piyadesi arasında da korkunç bir savaş döndü. İlk gelen birliği bastıran light tanklara assualt troop olarak seçtiğimiz mühendisler dehşet saçtı. Fakat sovyet karşı saldırıları onları da ve onlardan sonra gelen piyadelerinde canına okudu. Son gelen piyadem artık az kalmış rus smg takımlarına ne yapabilir filan diyorduk. Hızlı olmak lazımdı arkadan sovyetler akıyordu. Sonra birden baktık saat çok geç olmuş ek sıkışıp bitiridik maçı.

Oyunu öğrendikçe daha hızlı oynuyoruz, oyunda epey aktı yani çok keyifliydi. Acayip kan döktük, hiç grand strategy modunda değildi daha ziyade yiğitlerin dövüşü oldu yani. Her tur assualt oldu heralde. Baya da yenişemedik yani olmadı :) Bidahakine bakalım artık.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler