Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Tamurkhan FAQ & Errata - 14 Haziran 2012  (Okunma sayısı 3682 defa)

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
Tamurkhan FAQ & Errata - 14 Haziran 2012
« : Haziran 18, 2012, 12:01:43 ÖS »
Tamurkhan'daki Legion of Azgorh listesi 1 hafta içinde 2. kez FAQ'lendi: http://www.forgeworld.co.uk/Downloads/Product/PDF/t/tamurkhanQA.pdf

Burada açıkladıkları bir-iki husus var, hızlıca geçiyorum:

- K'daai birliklerinin attığı Toughness testleri 2. turdan itibaren her game turn'de atılıyor, player turn'de değil. Dolayısıyla benim 2 ila 6. turlarımın başında her k'daai birliği test atacak.

Bunu zaten bu şekilde doğru olarak oynuyordum, kitabım Lehçe tercümesinde sıkıntı olmuş da o nedenle sormuş bebeler. FW de açıklamış.

- Chalice of Blood and Darkness adlı "chaos dwarf only" bir arcane item mevcut. Bu nane magic fazında her iki tarafın poolundan d3 zar düşürüyor.  Bu zarlar ayrı ayrı atılıyor ve eğer 1-1 gelirse bearer no AS 1 wound yiyor, 3-3 gelirse de 1 wound kazanıyor. Bunun hakkında yapılan açıklamada şunu açıklığa kavuşturmuşlar: Bu item magic fazında herhangi bir anda kullanılabilir demişler.

Ben bu zamana kadar bu itemi kullanmamıştım; ama aklıma envai çeşit pislik geldi birden. merak ettim ne olacak oyunda deyu... :)

- Son olarak en saçması, Blazing Body rule değişikliği. Şimdi bu Blazing Body kuralı ve Great Taurus canavarı, aslında FW'den değil Games Workshop'tan çıkma. Son olarak Storm of Magic kitabındaki kurallarda güncellendi ikisi de. FW'nin Blazing Body için getirdiği update, sadece LoA listeside yeni gelen Bale Taurus (Great Taurus'un büyüğü) ve k'daai modelleri (hem destroyer hem de ufaklar) için geçerli. Great Taurus, yani benim normalde kullandığım monstrous binek için eski versiyon geçerli. Sanırım GW mülkiyetine elleyemiyorlar diye böyle bir durum oluştu. Uzun lafın kısası, şu anda durum şu şekilde:

Great Taurus (benim normalde kullandığım) için: -1 to wound vs non-magical. T5 olduğu için non-magical S3 ile wound verilemiyor.
Bale Taurus, K'daai Destroyer, K'daai Fireborn için: Any non-magical attacks must reroll successful to Wound rolls. Dolayısıyla, -1 to Wound olmadığından en kötü 6+ mutlaka woundluyor; ama non-magical ise reroll ediliyor.

Blazing Body kuralının diğer parçası olan, bana dokunan S4 flaming yesin muhabbetinde ise bir değişme yok. İki versiyonda da bu mevcut.
War, war never changes...

vace

• Üye
  • My will be done!
Ynt: Tamurkhan FAQ & Errata - 14 Haziran 2012
« Yanıtla #1 : Haziran 18, 2012, 01:57:06 ÖS »
Ya gene çiz gene çiz. :P

Sen zaten hep kendi turnünde atıyordun ki...
Tomb Kings
2189+

burock

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Temmuz 17, 2012, 04:35:39 ÖS »
ForgeWorld coştu, artık facebooktan kural sorularına da yanıt veriyorlar:

http://www.facebook.com/ForgeWorldUK/posts/502510899766195

bu çok acayip bu arada. 50pts bi arcane item var CD only. her magic fazında, "at any time" kullanılıyor. iki tarafın poolundan da d3 zar eksiltiyor. Bunun için şöyle bir kullanıma OK demişler:

4 PD vs 4 DD var diyelim. 4 zarın dördünü de kullandım büyüyü yaptım. sonra, daha savunan taraf dispel zarı atmadan bu itemi kullandım. bende zar kalmadı, dolayısıyla bi eksilme yok. karşıdan d3 zar düşüyor. lalalalalalala...

Azactoth

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Temmuz 17, 2012, 04:51:28 ÖS »
ForgeWorld coştu, artık facebooktan kural sorularına da yanıt veriyorlar:

http://www.facebook.com/ForgeWorldUK/posts/502510899766195

bu çok acayip bu arada. 50pts bi arcane item var CD only. her magic fazında, "at any time" kullanılıyor. iki tarafın poolundan da d3 zar eksiltiyor. Bunun için şöyle bir kullanıma OK demişler:

4 PD vs 4 DD var diyelim. 4 zarın dördünü de kullandım büyüyü yaptım. sonra, daha savunan taraf dispel zarı atmadan bu itemi kullandım. bende zar kalmadı, dolayısıyla bi eksilme yok. karşıdan d3 zar düşüyor. lalalalalalala...

Yani hani başka tüy varsa bekliyoruz dikmeleri için :) :) :)

Barbar139

• YK GM
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Temmuz 17, 2012, 04:54:31 ÖS »
O ne abi zarlar elimizde mi bekliycez? "Aha adam attı, hemen zar at, adam item kullanırsa dispel zarımız atılmış olsun." :)
"If you're going through hell, keep going."

burock

• E-Posta
« Yanıtla #5 : Temmuz 17, 2012, 04:59:07 ÖS »
O ne abi zarlar elimizde mi bekliycez? "Aha adam attı, hemen zar at, adam item kullanırsa dispel zarımız atılmış olsun." :)
yok abi, öle değil. yani neticede sen dispel zarını atmadan evvel zaten adamın sana final casting score söylemesini beklemek zorundasın. adam zarı attıktan sonra belki o zarı modifiye edecek hareketler yapacak (dark elf sacrificial dagger, common arcane item wand of jet, vb). Dolayısıyla senin zarı atmadan önce kaç zorluğu dispel etmeye çalıştığını bilmen lazım. Onu söylemeden evvel işte bunu kullan diyolar :)

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #6 : Temmuz 17, 2012, 09:07:29 ÖS »
Sie...

Ben oynamam senle. 8)
Tomb Kings
2189+