Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: WHFB' da neden Special Character Kullanılmıyor?  (Okunma sayısı 2776 defa)

blackwinter

WHFB' da neden Special Character Kullanılmıyor?
« : Mayıs 06, 2014, 04:56:39 ÖS »
selamlar,

İlk oynadığım zamandan beri bana ilginç gelen bir durumdur. Kulede fantasy specialları kullanılmıyor. Dünyada ise böyle değil bütün forumlar da bu adamlarla dolu listeler bulunabiliyor. En çok okumuş olduğum vampir, warriors of chaos, dark elf forumları en azından böyle diyor.

Con' da Semihle konuşma fırsatım oldu bu konuyu. Eski kitaplarda çok acaip kuralları olduğunu söyledi. Ama artık nerdeyse bütün armybooklar 8th edition a güncellenmiş durumda. Neden kullanılmasınlar ki? Oyuna farklı bir strateji, şekil ve kurgu farklılığı getirceğini düşünüyorum.

Bence 40k gibi şartsız şurtsuz campaing ve turnuva  listeleri dahil alınabilmeliler. Sonuçta 300-500 neyse puanını veriyorsun.

Saygılar.
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
Ynt: WHFB' da neden Special Character Kullanılmıyor?
« Yanıtla #1 : Mayıs 06, 2014, 05:12:03 ÖS »
retro başlık!

Special Karakterli oynanmıyor diye bir şey yok whfb'de kanımca tam anlamıyla, ancak WH40k ve Whfb'yi ayıran bir iki özellik var.
WH40k'daki Special karakterler fluf açısından bir şey ifade ediyorlar, oysa WHFB de bir kaç özel ismin hikayeleri dışında pek bir şey yok, keza senin 40k da takılmanın nedeni de bu. Special karakterler denge gözetmeden yaratılmış olduğunu düşünüyorum. Ya çok güzel oluyorlar ya da çöp. Çok güzel olunca ban felan yiyorlar.

Turnuvaların hepsinin kendine göre kuralları var, izin veriyorsa oynanabilir.
Friendly Gamelerde oynanabilir. ben Special karakter koyacaksak söylenmesi güzel olur diyorum.
dey layt com and me wan go hom...

tulmir

• for the Lady and for the King!
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Mayıs 06, 2014, 09:18:43 ÖS »
ben çok maç yaptım special karakter ile, çok da eğlenceli oluyor. Dediğin gibi diğer ülkelerde bazı turnuvalarda special(sp) karakter alabiliyorsun. Ama hala çoğu turnuvada special karakterle oynayamıyorsun.

Bence special karakterlerin kullanılmamasının en büyük nedeni 8. edisyon. Gerçi ben diğer edisyonları bilmiyorum ama 8. edsiyonda zaten çok bir denge yok. Tek büyü ya da tutamayan re-rollu ld testi oyunu bitiriyor bazen. Bunun üzerine acayip güçlü sp karakter eklenince iş çığrından çıkıyor bazen.

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #3 : Mayıs 06, 2014, 10:50:23 ÖS »
Sana ne?  ;D
Tomb Kings
2189+

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Mayıs 07, 2014, 04:06:07 ÖS »
Şahsen ben T3 oldukları icin kullanmıyorum. T4 olsalar kullanırdım.
The elves are watching