Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Tomb king  (Okunma sayısı 5235 defa)

Blacknwhite21

• E-Posta
Tomb king
« : Ekim 25, 2012, 02:44:50 ÖS »
Son zamanlarda  yaptığım maçlardan sonra kuralları hala bilmediğimi fark ettim . Bu sebepten ötürü oturdum resmen tüm kuralları ezberledim . Ve fark ettim tomb king çok güçsüz bi ordu, olduğu kanağatına vardım. Yorumları bekliyorum .
4200 +  Tomb King
1000 + Necron

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
Ynt: Tomb king
« Yanıtla #1 : Ekim 25, 2012, 03:15:57 ÖS »
güçsüz değil
The elves are watching

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Ekim 25, 2012, 05:09:48 ÖS »
Her ordunun güçlü olduğu ve güçsüz olduğu yanları vardır, en güçlü görünen ordunun bile bir zayıf karnı vardır. Önemli olan senin aklındaki oyun şekline bu güçlü ve güçsüz yanların uyup uymadığı bence.

Blacknwhite21

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Ekim 25, 2012, 05:19:52 ÖS »
Abi Save namına hiçnirşey yok bi tek biraz büyümüz var oda 3 lore ile sınırlı hatta 1 bir büyücü hip olmak zorunda yani 1 loremuz var restore wound var ama bnm gözümde yok
4200 +  Tomb King
1000 + Necron

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Ekim 25, 2012, 06:26:49 ÖS »
Orduyu nasıl oynadığını tam oturtmadan güçlü ya da güçsüz olduğuna karar veremezsin.
dey layt com and me wan go hom...

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #5 : Ekim 25, 2012, 06:27:46 ÖS »
Bu başlığın yeri burası değil tabiki. Ayrıca kuralları yeni okuyup ezberlediysen bu da bir yanlış. Neyse konuya dönersek evet TK güçsüz 8th ed kitabı çıktığı halde güçsüz bunu Cem'e de söylemiştim zamanında senden bahsettiğinde, hatta aşağıda PM.

Alıntı
Alıcı: Zero Origin : 27-06-2012, 12:22:03 »
Arkadaş yeni TK başlamış modelleri falan beğeniyor mu? Hırslı mı bilmiyorum ama benim tecrübeme göre TK gene güçsüz. ;D
Bir kaç ordu daha denemesini tavsiye ederim. ;)

Ama saflarda başka TK'larda görmek güzel olur o ayrı. ;)

Mısır çöl sıcağında yaşayan adamlar zaten zırh giymez iskelet olunca da T de yok. İdare edecen o konuda...
Bizim büyü fazımız hala güçlü +bilmem kaç zar gelebiliyor, kasarsan bayağı bi cast bonusu alabiliyorsun falan. Diğer lorelar gibi vurucu değil o başka.

Asıl konu(modelcilik kısmını geçecek olursak); Levent'in bahsettiği gibi senin bir orduda istediğin güçlü ve güçsüz yanlar ne? Armor istiyorsan, vurucu etkileyici büyüler istiyorsan mobilite istiyorsan bunlar TK'da yok. Önce bunlara karar vermen gerekir.
Tomb Kings
2189+

Blacknwhite21

• E-Posta
« Yanıtla #6 : Ekim 25, 2012, 08:39:14 ÖS »
Abi bn tomb king' i seviyorum ancak sfenksler d3+1 wound verememek falan çok saçma . Çölde olabilirler ama ölüler neyi hissedicekler.
4200 +  Tomb King
1000 + Necron

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #7 : Ekim 25, 2012, 10:19:53 ÖS »
Bu konuyla ilgili bilmem kaçıncı post bu. Ben özünde bozuluyorum biraz. Hiç değilse biraz ayıp geliyor: "Benim ordum kötü" demek.

Rakibin seninle yaptığı maçı kazanınca. "Kazanması normal, benim ordum kötü"
Sen kazanırsan. "Ordumun kötü olmasına rağmen beceriyle kazandım."

Böyle bir atmosfer yaratmak ayıp. Oyunlarda gerçekten kazanmak istiyorsan üstat; İyi bir oyuncu ol. Neyle oynarsan oyna düzenli kazanabilirsin. Semih gibi mesala Wood Elf'i alıp, tozunu attırırsın ortalığın.

Yok, amaç kazanıp durmak değil ise, hobi olarak acayip keyifli işler yapıp, adam gibi oyun oynamak ise iş: O zaman dediğim gibi "Benim ordum kötü" demek hani biraz rahatsız edici bir atmosfer yaratıyor diye düşünüyorum.

Gerçekten yorumumu istiyorsan: Ordun gerçekten kötü mü? Öyle olsa, birkaç aylık oyuncu ve henüz 17 yaşında  olmana rağmen bu kadar maç kazanamazdın.  ;)

A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Ekim 25, 2012, 11:13:55 ÖS »
Ciddi cevap:

Etc kurallarinda herkes 2400 puan yaparken TK 2500 yapiyor. Ama high elfler de boyle, hatta WE ve beastmen 2600 puanlik ordular yapiyor. Dolayisiyla evet, ordunun su anki kurallari objektif bir bakis acisina gore zayif; ama en zayif degil. Kaldi ki, en zayif ordulardan olan beastmen ile ozgun turnuva kazandi daha yeni (helal abi).

Şakalı cevap:

WH'de kendi orduna kotu demek olmaz, rakibin ordusuna b.k atacaksin. Hidra çiiz, minoşlar imba, chaos dwarflar oha diceksin. WHci adam ırkçı olur, kendi yogurduna eksi demez ;)
War, war never changes...

blackwinter

« Yanıtla #9 : Ekim 25, 2012, 11:28:55 ÖS »
Ruhi ye katilmamak elde degil. Oyundan ne bekledigin cok onemli. Hep yenmekse konu o zaman cok oynayip butun rakiplerini taniyip iddali ordu sahibi olmak gerek.

Eger ya takilioz iste arkadaslarla arada bir turnuva, kumpanya falanda cok iyi geliyor diorsan 2-3  kistas var: modelleri begenmek, ordunun hikayesini begenmek, ordunun genel oyun mekanigini begenmek.

Fantazi icin bu benim 3. Ordum. 1 cisini modller cirkin die biraktim, 2. Sini ordu tek duze diye biraktim ki bence WoC su an en sert ordu listelerinin yapildigi armybook a sahip.Ama su anki acaip hosuma gidiyor. Dark elf te oyunun en guclu ordularindan biri eh az bucuk oynamayi ogrendimde diyebilirim. Ama turnuvada ne oldu? Sondan ikinci. Bir suru degisken var buna etken olan. O yuzden bir orduya guclu/ zayif demek pekte kolay degil. Hele hele armybook okuyarak karar vermek imkansiz.

Uzun lafin kisasi

Amacin her maci kazanmak ise ve TK buna uygun degil diyorsan hemen degistir derim. Hangi ordunun buna uygun olduguna karar ver. Ancak buda asla kesin olmayacak.

Amacin sevdigin modellerle, sevdigin insanlarla oyun oynamak eglenmekse bence bir daha dusun.

Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

blackwinter

« Yanıtla #10 : Ekim 25, 2012, 11:34:27 ÖS »
Ciddi cevap:

Etc kurallarinda herkes 2400 puan yaparken TK 2500 yapiyor. Ama high elfler de boyle, hatta WE ve beastmen 2600 puanlik ordular yapiyor. Dolayisiyla evet, ordunun su anki kurallari objektif bir bakis acisina gore zayif; ama en zayif degil. Kaldi ki, en zayif ordulardan olan beastmen ile ozgun turnuva kazandi daha yeni (helal abi).

Şakalı cevap:

WH'de kendi orduna kotu demek olmaz, rakibin ordusuna b.k atacaksin. Hidra çiiz, minoşlar imba, chaos dwarflar oha diceksin. WHci adam ırkçı olur, kendi yogurduna eksi demez ;)

Tartismanin boyutunu degistirmek istemiyorum ama bence ETC bunun icin uygun cevap degil. Ama ikinci paragraf super. :))
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #11 : Ekim 26, 2012, 12:11:42 ÖÖ »
Abi Save namına hiçnirşey yok bi tek biraz büyümüz var oda 3 lore ile sınırlı hatta 1 bir büyücü hip olmak zorunda yani 1 loremuz var restore wound var ama bnm gözümde yok

atacım canım..arkadaşım..neyin güçsüz yahu..ws 5-6 iskelet hordlerınmı..t8 s8 ağır abilerinmi...necro knightlarınmı....cascetinmi...hadi hepsini geçiyom..s4-5 t4 killing blowlu tomb guardlarınmı :)
The elves are watching

Blacknwhite21

• E-Posta
« Yanıtla #12 : Ekim 26, 2012, 12:40:10 ÖÖ »
Yahı yanlış anlaşılmışım bn orduya güçsüz demek istemedim . Sadece fazla sadeyiz . Buraya yazmamın sebebide veysel abinin bi-iki şey çıtlatmasını istememdi . Her maçı kazanıcam die bişi yok evet . ( ek bilgi ETC kurallarında TK da 2600 yani + 200 alıyo abi ) . Ekstra bn ordumla ilgili bi yorum istedim taltik falan . Yanlış anlamayın bn vaad vermenizi istememiştim parmalarınıza sağlık , yorumlar için saolun
4200 +  Tomb King
1000 + Necron

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #13 : Ekim 26, 2012, 12:43:24 ÖÖ »
haa..pardon o zaman..yorum yapam... :)

ısrarla hiç okcu kullanmıyorsın..şahsen bana karsı oynarken kartal durdurmak ve swordmaster kesmek adına kullanmalısın diye düşünmekteyim

ek olarak puanlarını bilmiyorum ama fazla hero ve lord kullanıyor gibisdin
« Son Düzenleme: Ekim 26, 2012, 12:48:10 ÖÖ Gönderen: Yüksek Elf »
The elves are watching

Blacknwhite21

• E-Posta
« Yanıtla #14 : Ekim 26, 2012, 01:38:15 ÖÖ »
600-900 arası lord ve hero seçimlerim okçu almamamın sebebi tanesi altı puan 5+ ya hit S3 gereksiz bence
4200 +  Tomb King
1000 + Necron