Savaş Çekici > Warhammer 40k

Deathwatch Army (Converted)

(1/3) > >>

İsmayil:
uzuzn zamandır kafamda converted bi marine ordusu yapmak vardı, incik boncuk chapterları falan uzun süre inceledikten sonra en eğlencelisinin deathwatch marineleri olduğuna karar verdim(angrymarines i saymazsak) ordu kompozisyonuna mümkün mertebe inquisitor&henchmen alarak enteresan bir rakip olarak sahalara çıkmak istiyorum.kuralları hangi ordudan almam gerektiğine karar veremedim yalnız..elimizdeki seçenekler;

-Blood Angels
-Ultramarines
-Grey Knights

hepsinin kafamda konuyla ilgili artıları eksileri var,baya bocaladım yani..eh bu oyunu da oynadığım insanlar siz olduğunuza göre topyekün şöyle bi fikirleri alayım dedim.discuss...

Antimodes:
Abi deathwatch ilen ilgili tek okuduğum UM omnibus'ta geçen hikaye. Orada adamlar kadim bi inquisitor'ın emrindeydiler. Bu bağlamda Greykights en uygun seçenek gibi duruyor.

Ha diğer yandan adamların çoğu codex chapter'lardan oluşuyordu, inquisitor fluff olarak olsun ama sahaya marine sürecem diyorsan benim önerim codex marine. UM değil yanlız, codex marine.

Grubun komutanını salamander seçersin, salamander special karakteri alırsın (hani adı farklı özellikler aynı) UM'den farlı bi tat yakalarsın. Ve deathwatch olduğu için her türlü farklı adamı HQ seçebilirsin bi gün salamander, bi gün crimson fist, bi gün dark angles special karakterlerini alır farklı tatlara koşarsın. ;)

Oha çok beğendim lan bu fikri, bende mi 2. ordu yapsam. Şu dubli color deep black mat sprey ile inanılmaz güzel siyah marine boyarım valla. Oha çok hızlı da olur. Laan... ;D

Ruhi:
Çok iyi, deli pahalı olmayan henchment minileri de var sağda solda. Çok iyi fikir.

İsmayil:
ya inquisitor&henchmen minileri showcase in gözbebeği imperial guard modellerini didikliyorum ama başka önerilerde fena olmaz var mı bildiğin güzel convert olacak şeyler, firmalar linkler falan..

abi oraya GK yazdım yazmasına ama en canımın çekmediği codex ne yalan söyleyim..fazla havalı herifler nasıl açıklarım marine chapterlarından alınarak kurulmuş bi ordunun tamamının elinde force weapon kullanan psişik savaş makinaları olduğunu bilemiyorum.aslında oyun planıyla süper kuralları ve codex opsiyonlarıyla blood angels en çok tuttuğum codex..hızlı marineler,elite chaplainler,sangunary priest şahaneliği,troop dreadnaught,psychic dreadnaught,gelsin furios chargelar gitsin nizami deep strikelar..oh valla...öte yandan codex marines ünite tiplemeleriyle yapmaya çalıştığım şeye cuk! diye oturuyor..kafalar karışık...

Ruhi:
http://www.games-workshop.com/gws/catalog/productDetail.jsp?catId=cat440247a&prodId=prod2010020

Abi herhalde en iyi henchment minileri gene bunlar tabi.. Bir de HQ Group:

http://www.games-workshop.com/gws/catalog/productDetail.jsp?prodId=prod1850000

Ben alacağım bu ay içerisinde, gelince bakarız beraber istersen.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git