Savaş Çekici > Warhammer 40k

Chainsword

(1/10) > >>

Antimodes:
Selamlar,

40K olayına önce uzaktan izleyip akabinde kitaplarını okuyarak giren biri olarak kural kitabını ilk okuduğumda yaşadığım büyük hayal kırıklığını anlatamam.

Bakınız ekteki kural açıklaması!

Adam lambasının dipçiği ilen vurcak, ben chainsword ile gömçürcem ve ikiside aslında aynı olm... Yaw bu kadar fluffı ilen ters düşün bir şey olamaz, lan nerde o kitaplarda ki chainsword, nerde lamba dipçiği. Yuh!

Chainsword 40K'nın sembol olaylarından biri bee!

Neyse, genelde bu tip geyikler yeni edisyon çıkmaya yakın yapılır ama aklıma geldi yazıyom. Cambiridge dictionary'den alıntı aşağıda.

--- Alıntı ---to rend:
to tear or break something violently
With one stroke of his sword, he rent his enemy's helmet in two.
--- Alıntı sonu ---

Rending dediğin şeyin vuku bulmuş hali olan chainsword'a rending kuralı vermeyen zihniyeti kınıyorum.

Puanı neyse söyle verelim ama benim chainsword'umu dibçik ilen bir tutma arkadaş.

Saygılar,

Azactoth:
Abicim bir close combatta rendinginiz eksik... Rending Tyrnaid'in trademark olayıydı... ve sadece close combatta işlerdi... Her yeni çıkan space marien kitabında bir şekil rending kazanılmaya başlandı yetmedi uzun menzilli silahlarınıza rending verildi falan... tamam fluf olarak kötü olabilir ama her şeydede o kadar iyi olmayın bea... ;D ;D ;D

Antimodes:
Abi kitaplarda geçen ile bu kadar da alakasız kalması rahatsız edici. Kuralı daha ilk okuduğumda neden rending değil abi chainsword demiştim. Şimdi aklına tekrar nereden geldi derseniz.

Blood angle karıştırırken Chapter Master Gabriel Seth'in silahını gördüm. 2 handed chainsword ve hakettiği üzere rending. Açıklama ekte.

Normal chainsword da S arttırmadan rend etmeli bence. Puanı neyse verelim tabii, bedavadan gelsin demiyoz. Ayırca bir önemli ayrıntı tactical marine ve scoutlar chainsword alamıyorlar, yane trooplarda olmayacak bu özellik sonuç olarak.

Ha blood angles ve sapce wolfs trooplarına verebiliyor ama onlar zaten uçmuş ordular(tüm tanlar fast kardeşim). Yane zaten abarmışlar bundan sorası devede kulak kalır. ;)

Ruhi:
Dark Heresy'de Rending ve 2 AP'si var silahın. Müthiş!

Antimodes:
Hah şöle, dark heresy de toparlamışlar allahtan.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git