Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Küçük Puanlı maçlar  (Okunma sayısı 5072 defa)

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
Ynt: Küçük Puanlı maçlar
« Yanıtla #15 : Ekim 02, 2012, 11:43:00 ÖS »
abi yannız karşı taraf kim bilir nasıl eylenmiştir :D
The elves are watching

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #16 : Ekim 02, 2012, 11:47:04 ÖS »
Hani düşük puanlı oyunlarda barbut diyoruz ama, bir anımı anlatmadan geçemeyeceğim.... 2500 pts lizarmen'e karşı Warriors of chaos ile Kumpanya maçı yapıyorum (Mighty Empires)... Görev Blood and Glory... round 1 lizardmen oyuna başladı... modellerini yürüdü, slann 6 zarla, Final Transmutation denedi ve ortalamalara uygun olarak Irresistable Force ile büyüyü yaptı... 24 kişilik Warriors ünitesindan 10 kişi hayatta kaldı, ünite içindeki BsB için 6 attığından BsB'im öldü, Slann misscast zarında attığı 3'ü Cupped Hands of Old ones ile generalim olan büyücüme verdi, ben oyundaki tek attığım zar olan Infernal puppet zarında (d3) 1 attım ve generalim de öldü ve ben daha modellerimi dahi yerinden oynatmadan breaking point'in altına düştüğüm için oyunu kaybettim... Tüm Warhammer hayatımda en hızlı kaybettiğim oyun buydu... ve magic fazında büyü IF geldiği için, sadece 1 zar atarak oyun bitmiş oldu... İşte 8th edisyonun başarısı bu... 1. roundun 2.fazında oyunu tek bir zar atarak (ki oda WoC oynadığım için İnfernal puppet zarını attım başka bir ordu olsa o zarıda atmadan) oyun kaybedebiliyorsun...  >:(

Bu blood and glory bozuk bence, senle yaptığımız bir maçta WE iken bunu attık otomatik kaybetmiş oluyordun, maça başlamadan... ;D
Tomb Kings
2189+

Azactoth

• E-Posta
« Yanıtla #17 : Ekim 02, 2012, 11:48:13 ÖS »
abi yannız karşı taraf kim bilir nasıl eylenmiştir :D

bakınız bir kaç post öncesi... Eğer 6 zar atıp iki tanesini 6 atarak eğlenmek isteseydim Barbut yada yatzee oynardım ;) Hatta böyle bir oyun kazanmış olsaydım (hele ki kumpanya maçında) olmamış kabul eder baştan oynardım... çünkü oyunu kazanmış olan ben değil, zarlar ve bozuk oyun sistemi olurdu ;)

Azactoth

• E-Posta
« Yanıtla #18 : Ekim 02, 2012, 11:53:20 ÖS »
Hani düşük puanlı oyunlarda barbut diyoruz ama, bir anımı anlatmadan geçemeyeceğim.... 2500 pts lizarmen'e karşı Warriors of chaos ile Kumpanya maçı yapıyorum (Mighty Empires)... Görev Blood and Glory... round 1 lizardmen oyuna başladı... modellerini yürüdü, slann 6 zarla, Final Transmutation denedi ve ortalamalara uygun olarak Irresistable Force ile büyüyü yaptı... 24 kişilik Warriors ünitesindan 10 kişi hayatta kaldı, ünite içindeki BsB için 6 attığından BsB'im öldü, Slann misscast zarında attığı 3'ü Cupped Hands of Old ones ile generalim olan büyücüme verdi, ben oyundaki tek attığım zar olan Infernal puppet zarında (d3) 1 attım ve generalim de öldü ve ben daha modellerimi dahi yerinden oynatmadan breaking point'in altına düştüğüm için oyunu kaybettim... Tüm Warhammer hayatımda en hızlı kaybettiğim oyun buydu... ve magic fazında büyü IF geldiği için, sadece 1 zar atarak oyun bitmiş oldu... İşte 8th edisyonun başarısı bu... 1. roundun 2.fazında oyunu tek bir zar atarak (ki oda WoC oynadığım için İnfernal puppet zarını attım başka bir ordu olsa o zarıda atmadan) oyun kaybedebiliyorsun...  >:(

Bu blood and glory bozuk bence, senle yaptığımız bir maçta WE iken bunu attık otomatik kaybetmiş oluyordun, maça başlamadan... ;D
O bu edisyonda Wood elfin 2-3 edisyon eski kitapla oynamasından kaynaklanan bir problem (wood elf sadece okçularına yada glade riderlarına banner alabiliyor ve oyunu oynayabilmek için bu adamlardan çok dryad gibi skirmisher CC üntelerine ihtiyaç duyuyor ama dryadlar banner alamıyor ;)) ama evet sanırım o oyun teorik olarak daha kısa sürmüştü, görevi attık... ben listeme baktım ve bu görevi kaybettiğimi söyledim başka bir görev attık... Ama bahsettiğim maçta dizildim ve ordumu topladım :)