Savaş Çekici > Warhammer 40k

Gökten Apocalypse Düşse...

(1/19) > >>

salnihra:
Selam Arkadaşlar,

Madem niyetlendik inceden hazırlık yapalım dedim.  Önceki oyunlarda kullandığım kuralları buraya ekleyeceğim (güncellenmiş değiller ama fikir verecektir).  Üzerinde konuşalım isterim, özellikle de ne ordular, ne superheavyler var konusu mühim.

Bu WH40k 5. Sürüm ve WH40k Apocalypse kuralları kullanılarak düzenlenen bir oyun günüdür. 6 standart boy masanın bir araya getirilmesi ile bir tane ana savaş meydanı oluşturulması ve iki tane de standart boy masadan oluşan uydu savaş meydanı olması öngörülmektedir. Ana savaş meydanında WH40k Apocalypse kuralları kullanılarak oynanılacaktır. Uydu masalarda ise 2000 puanlık WH40k savaşları yapılacaktır. Uydu masalarda yaşanan çatışmaların sonuçları ana masaya doğrudan etki edecek ve uydu masalarda oynayan oyuncular çatışmalarını tamamlayınca mümkün olan ilk ana masa turunda apocalypse maçına “strategic reserve” kurallarını kullanarak dahil olacaklardır.

Oynayacak tarafların şu anda “İmparatorluk Kuvvetleri - Evrendeki Diğer Tüm Kuvvetlere Karşı” olması öngörülmektedir. Katılımcı sayısı ve ordu listeleri göz önüne alınarak tarafların “Düzen Kuvvetleri – Düzensizlik Kuvvetleri’ne Karşı” şeklinde değiştirilmesi mümkündür ve organizatörün takdirindedir. Senaryoların en kısa zamanda hazırlanabilmesi için katılım göstermeyi düşünen oyuncuların BİR AN ÖNCE katılacakları orduları ve getirebilecekleri “super heavy” birlikleri belirtmeleri rica edilmektedir.

Katılımcıların “ordunu kap gel!” mantığı ile oyun gününe katılmaları öngörülmektedir. Her oyuncu en fazla 4.000 puanlık ordu yönetebilir, bu puana super heavy'ler dahildir. Her oyuncunun tek bir super heavy yönetmesi mümkün olacaktır andak fazladan super heavy modeli olanlar bunları takım arkadaşlarına kullandırabilirler. Bir katılımcının tüm modellerinin aynı codex’e ait olması gerekmemektedir ancak oyun düzeni ve oynama kolaylığı açısından tavsiye edilmektedir. Bir oyuncu, oyun gününe masada karşılıklı savaşacak kuvvetlerin her ikisine birden dahil olabilecek modeller ile katılamaz, bir tarafı seçmesi gereklidir. Katılımcı sayısı, toplam ordu miktarı ve oyundaki dengelerin sağlanabilmesi açısından organizatörün katılımcılardan getirecekleri ordularda puan sınırlamasına gitmelerini rica etmesi, bu durum en son seçenek olarak devreye girecek dahi olsa, mümkündür.

Oyun gününe maksimum katılımcı sayısının 28 olması öngörülmektedir. Bu sayfaya katılım bilgisini ekleyen ilk 28 kişiye öncelik verilecektir. İstekli sayısının daha fazla olması durumunda bir çare düşünülmeye çalışılacaktır.

Oyun gününe getirilecek olan modellerin oyun zevkinin arttırılması ve görüntü zenginliğinin sağlanması açısından en az "3 renk boyalı" olması gerekmektedir, boyası uygun olmayan modelleri oyun dışında bırakmak organizatörün takdirindedir.

Katılım Bilginizi doldururken:
 1) Katılacağınız orduyu,
2) En fazla 4.000 puan olmak üzere, getirebileceğiniz "gerçekçi" puan miktarını,
3) Kullanmayı düşündüğünüz meşhur/isimli karakterleri,
4) Varsa/getirmek isterseniz Superheavy'(leri)nizi ve
 5) Oyuna uydu masada başlamayı tercih edip etmeyeceğinizi lütfen bildirin.

Diğer Kurallar:

- Sadece "Troop" olan üniteler objektif tutabilirler. Bir objektifi tutmak veya tutulmasını engellemek için WH40k kural kitabında belirtilen "3 inç medafede olmak" kuralı oyun gününde ana masada "6 inç mesafede olmak" olarak uygulacaktır.

- Forgeworld modelleri kullanımı orijinal model olduğu sürece makbuldür. Forgeworld kuralları ile orijinalinden farklı model kullanmak isteyenler (convertion/scratch built) oyun gününden önce organizatör ile temasa geçip, onun takdiri ve izni dahilinde farklı model kullanabilirler.

- İsimli/meşhur karaterlerden masada birer tane olacaktır. Birden fazla oyuncu aynı karakteri kullanmak isterse katılım bilgisini önce bildirene öncelik verilecektir.

-Formasyonlarda ve “strategic asset”lerde bir kısıtlama olmayacaktır (bunları GW'nin sitesinden bulabilirsiniz http://www.games-workshop.com/gws/content/articleCategory.jsp?communityArticleCatId=900006&articleCatId=900006&catId=cat440317a&section).

- Eğer süreçte kurallar ile ilgili değişklik yapılırsa bu site kanalıyla duyuru yapılacaktır.

Antimodes:
Ben katilicam, 3000 puan civari ultras+wolf olur gibi

Ozel karekter olarak brother captain cato sicarius olacak masada bu arada.

blackwinter:
gokten apaocalyse dusse 3000 pts + Grey Knights onu karsilar.

Masada Grand Master Lord Kaldor Draigo ve Lord Inquisitor Torqumeada Coteaz olur.

ayrica uyduda degil ana masada oynamayi tercih ederim.

Aureole:
İki bin puanı geçiyorum sanırım. Ben bir modellerime bakayım. Cona kadar birkaç kutu model daha alacaktım zaten.

Sulcalen:
Ben hiç oynamadım, oynayan olduğunu da pek zannetmiyorum bizim dükkanda, ondan dolayı bazı sorular soracağım;

- Oyun 6 masa dedin, her masada iki veya 4 oyuncu mu oynayacak yoksa masalar arası geçiş serbest mi?
- Ally gibi mi olacak taraflar? Yani bufflar işleyecek mi diğer aynı tarafın orduları arasında?
- Savaş alanını etkileyen yetenekler, örneğin solar pulse, bütün 6 masayı da etkileyecek mi?
- Super heavy dediğin baneblade, titanlar falan gibi FW oyuncakları değil mi?
- Zeki Müren de bizi görecek mi ? :)

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git