Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Warhammer 40k hakkında bilmek istediğiniz ama sormaya korktuğunuz ..(5th Ed. )  (Okunma sayısı 52562 defa)

Barbar139

• E-Posta
Ynt: Warhammer 40k hakkında bilmek istediğiniz ama sormaya korktuğunuz herşey
« Yanıtla #105 : Kasım 25, 2011, 02:23:56 ÖS »
takarsın her araca flickerfield 5+ invulu, uğraşmazsın...

haa pardon sizde o teknoloji yoktu 8)
"If you're going through hell, keep going."

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #106 : Kasım 25, 2011, 02:30:44 ÖS »
yada kustom force field hım galiba oda yok onlarda :)
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #107 : Kasım 25, 2011, 03:30:51 ÖS »
Evet adamlarda bu teknolojiler yok ama sanırım sizde de AV14 diye bir şey yok... Ha biz mi ? AV ne ???? ;D ;D ;D

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #108 : Kasım 25, 2011, 03:48:49 ÖS »
hım AV14 mü? olsun bizde çalarız looted rulezzz :)
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #109 : Kasım 25, 2011, 04:15:23 ÖS »
- Yav, ben bir sürü araçtan uzun'um bu boyumla, ama cover veriyormuyum tartışılır hani. :) Yav, marine'ler araç boyunda olabilir ama 2" mesafeli yerşelebiliyor bir ünite sonuç olarak. 3 marine birisi bir uçta, birisi bir uçta 3.'sü de tam ortalarında bir aracı kanımca çok zor cover edebilir. Ama bakmak lazım tabi. :)

- Kitaplardaki resimler çok açıklayıcı olsun diye çok net durumları gösteriyor diye düşünüyorum. Kurallar aynen Umut'un yorumladığı gibi bence de. Diğer taraftan şöyle bir örnek en dramatik olanı olur diye düşünüyorum:

Bazen ateş ettğiniz araç gayet önden vuruluyor sayılabilir ama, siz tüm yan tarafını baştan aşağı görebilirsiniz. Ön tarafı'nın yarısını görmesenizde, aracın yan tarafını(gayet uzunda olabilir hani) tamamen görebilirsiniz. Bu durumda araç %50 hatta en ufak bir şekilde bir cover alır demek çok da doğru gelmiyor.

Bir ton aracı olan bir ordu oynayan birisi olarak söylüyorum (bir de shooting becerisi '0' olan bir ordu oynamayı planlayan birisi olarak. Sayılırsa tabi. Heh.)Genel de çok net olan bu durumu, gayet de iyi oynadığımızı düşünüyorum.

Abi, max 2" mesafe diyor, dip dibe dizebilirsin, benim kadafadaki, yarım inç aralıklık dizilmiş 5 marine, toplamda 7" alan kaplıyorlar ve 3'ü tam aracın önünü kapıyor, bu durumda rhino rahat cover alır gibime geliyor.

Kuledeki uygulama mantıklı veya mantıksız; güzel veya kötü demiyorum. Benim gavur forumlarında okuduklarımdan anladığım ile kuledeki yaklaşım farklı gibime geliyor, hani belirttiğim bu.

Kulede genelde şöyle bir yaklaşım var sankin; aman cheese hareketler olmasın, kuralı abuse etmeyelim derken kendimiz milletten çok daha fazla kasıyoruz gibime geliyor. Bu %50'yi değerlendirme olayıda buna bir örnek gibi duruyor.

blackwinter

« Yanıtla #110 : Kasım 25, 2011, 05:02:56 ÖS »
- Yav, ben bir sürü araçtan uzun'um bu boyumla, ama cover veriyormuyum tartışılır hani. :) Yav, marine'ler araç boyunda olabilir ama 2" mesafeli yerşelebiliyor bir ünite sonuç olarak. 3 marine birisi bir uçta, birisi bir uçta 3.'sü de tam ortalarında bir aracı kanımca çok zor cover edebilir. Ama bakmak lazım tabi. :)

- Kitaplardaki resimler çok açıklayıcı olsun diye çok net durumları gösteriyor diye düşünüyorum. Kurallar aynen Umut'un yorumladığı gibi bence de. Diğer taraftan şöyle bir örnek en dramatik olanı olur diye düşünüyorum:

Bazen ateş ettğiniz araç gayet önden vuruluyor sayılabilir ama, siz tüm yan tarafını baştan aşağı görebilirsiniz. Ön tarafı'nın yarısını görmesenizde, aracın yan tarafını(gayet uzunda olabilir hani) tamamen görebilirsiniz. Bu durumda araç %50 hatta en ufak bir şekilde bir cover alır demek çok da doğru gelmiyor.

Bir ton aracı olan bir ordu oynayan birisi olarak söylüyorum (bir de shooting becerisi '0' olan bir ordu oynamayı planlayan birisi olarak. Sayılırsa tabi. Heh.)Genel de çok net olan bu durumu, gayet de iyi oynadığımızı düşünüyorum.

Abi, max 2" mesafe diyor, dip dibe dizebilirsin, benim kadafadaki, yarım inç aralıklık dizilmiş 5 marine, toplamda 7" alan kaplıyorlar ve 3'ü tam aracın önünü kapıyor, bu durumda rhino rahat cover alır gibime geliyor.

Kuledeki uygulama mantıklı veya mantıksız; güzel veya kötü demiyorum. Benim gavur forumlarında okuduklarımdan anladığım ile kuledeki yaklaşım farklı gibime geliyor, hani belirttiğim bu.

Kulede genelde şöyle bir yaklaşım var sankin; aman cheese hareketler olmasın, kuralı abuse etmeyelim derken kendimiz milletten çok daha fazla kasıyoruz gibime geliyor. Bu %50'yi değerlendirme olayıda buna bir örnek gibi duruyor.

bencede teknik olarak cover alır, ancak fluff olarak düşünürsek aklıma başka bir soru geliyor:

normalde bir binanın arkasında durarak c.save alıp 4+ yı tuturunca farz ediyoruz ki atılan mermiler duvara çarpıp, kimseye bişi olmuyor... ancak bu örnekte SM ler cover save verince atılan mermiler kimi vurmuş oluyor? duvar yerine SM leri koyduğumuz için SM lerin bence vurulmuş olması gerekir... bir insan kendinden daha sert bi şeye neden cover save vermek istesinki diye düşünmeden edemiyorum...

yani yanımda tank var metalden yapılmış ama ben üstümdeki armor a güvenip onu mermilerden koruyorum. bana biraz tuhaf geldi...

Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #111 : Kasım 25, 2011, 05:19:31 ÖS »

bencede teknik olarak cover alır, ancak fluff olarak düşünürsek aklıma başka bir soru geliyor:

normalde bir binanın arkasında durarak c.save alıp 4+ yı tuturunca farz ediyoruz ki atılan mermiler duvara çarpıp, kimseye bişi olmuyor... ancak bu örnekte SM ler cover save verince atılan mermiler kimi vurmuş oluyor? duvar yerine SM leri koyduğumuz için SM lerin bence vurulmuş olması gerekir... bir insan kendinden daha sert bi şeye neden cover save vermek istesinki diye düşünmeden edemiyorum...

yani yanımda tank var metalden yapılmış ama ben üstümdeki armor a güvenip onu mermilerden koruyorum. bana biraz tuhaf geldi...

Aslında fluf olarak cover vermiyorlar... sadece ateş etmek için hedef aldığın aracın önünde hareket eden ve tam nişan almanı engelleyen bir görüntü oluşuyor.. senin amacın ne olursa olsun aracı vurmak gibi düşün ve en uygun anı kollayıp aracın hasar alabilecek bir yerini yakalamaya çalışıyorsun ancak önündekiler devamlı gelip geçerek buna fırsat vermiyorlar (eğer Rhino sahibi 4+ atamazsa sen tam istediğin noktayı vurmuş oluyorsun) yoksa bir grup space marine holiganlar gibi omuz omuza verip rhino'nun önünde zıplamıyor ;D ;D ;D

blackwinter

« Yanıtla #112 : Kasım 25, 2011, 05:35:11 ÖS »

Aslında fluf olarak cover vermiyorlar... sadece ateş etmek için hedef aldığın aracın önünde hareket eden ve tam nişan almanı engelleyen bir görüntü oluşuyor.. senin amacın ne olursa olsun aracı vurmak gibi düşün ve en uygun anı kollayıp aracın hasar alabilecek bir yerini yakalamaya çalışıyorsun ancak önündekiler devamlı gelip geçerek buna fırsat vermiyorlar (eğer Rhino sahibi 4+ atamazsa sen tam istediğin noktayı vurmuş oluyorsun) yoksa bir grup space marine holiganlar gibi omuz omuza verip rhino'nun önünde zıplamıyor ;D ;D ;D

ok abi çok mantıklı söylediğin..

bu durumda tankı vurmak için ateş ettin 4+ cover tuttu. bu mermi kimi vurdu abi? sonuçta ıskalamadın "hit" ettin ama cover kurtardı. cover kim SM ler değil mi?
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #113 : Kasım 25, 2011, 05:47:17 ÖS »
yok abi şöyle düşün adam bir önceki round sisi açtı... normalde to hit'i attın ama 4+ya adamı vuramadın yada vurduğun yer tanka ciddi bir zarar vermedi... Şimdi bu senaryoyu cover veren space marinelere çevir... sen to hit'i attın (ve önünde rahat hedef almanı engelleyen hareketler varken tankın önemli bir yerini vurmaya çalıştın) ama 4+ya ya tankı vuramadın yada tankın hasar alabileceği bir yerden değil de daha önemsiz bir yerinden vurmuş oldun gibi düşün... Düşman ünitelerin cover vermesini kural kitabında bu şekilde açıklıyor...

Blind

• For The Emperor
    • E-Posta
« Yanıtla #114 : Kasım 25, 2011, 11:44:40 ÖS »
Aslında rhinonun armoru space marine armoruyla aynı seviyede diyebiliriz. hatta rhinolar open topped değildir muhabbetide var onunla ilgili  ;D
I am Alpharius

Rhonanthor

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #115 : Kasım 26, 2011, 03:00:06 ÖS »
Sırf bu muhabbete karşı fire prism alınca içine lazer takıcam.

İsmayil

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #116 : Kasım 26, 2011, 04:18:44 ÖS »
bildiğim kadarıyla marinelerin cover vermesi %50 kuralıyla değilde ateş ettiğin üniteyle aranda başka bir ünite olması durumuyla ilgili, tyranid de sanırım aynı kuralı büyük canavarlarını korumak için kullanıyor.

Rhonanthor

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #117 : Kasım 26, 2011, 04:32:22 ÖS »
Araçlar %50'si GÖZÜKMEDİĞİNDE 4+ cover save alıyorlar,hani arada bir şey olduğunda değil ben böyle biliyorum yanlış değildir umarım.Bir de Monstrous Creature'larda da bu kural geçerli değil mi?

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #118 : Kasım 27, 2011, 02:12:36 ÖS »
Araçlar %50'si GÖZÜKMEDİĞİNDE 4+ cover save alıyorlar,hani arada bir şey olduğunda değil ben böyle biliyorum yanlış değildir umarım.Bir de Monstrous Creature'larda da bu kural geçerli değil mi?
Evet Tyranid bu işi büyük boy canavarların önüne orta boy canavar, ortaların önüne de küçük boy canavar dizerek (bu Tyranid Phalanx olarak biliniyor) yapıyor böylece Büyük canvarların %50sini gizliyerek koruyordu... artık çok geçerli değil çünkü orta boy canavarların imm. to instant death kuralı olmadığından ve puan olarak yüksek puanlı olduklarından (hani 4+ ASi olan T4 3W arkadaşlar Thunderhammer/stormshield'li bir assault terminatörden pahallıya geliyorlar) kimse bu orta boy warriorları almıyor ;) onun yerine Fast Attacktan Gargoyle alıyorlar... yeni modellerin kanatları çok alan kapladığından büyük yaratıklara cover verebiliyorlar...

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #119 : Aralık 13, 2011, 10:09:58 ÖS »
Şimdi yeni kitapa bir sürü ıvır zıvır kuralla boğuşmak zorunda kalıyorum, ondan dolayı size bir kısmını sorayım dedim.

Şimdi overlord yanına 0-5 lord 0-5 cryptek alabiliyor, buradan başlayarak sorularım şu şekilde:

bu adamları ben deep strikela gelen bir üniteye attach etsem onlar da deep strikela gelir mi?

overlord a dedicated transport alsam bu elemanlar yanına binebilir mi?

ghost ark diye bir rhinomsu alet geldi yeni kitapla, 2 yanında 5 er tane gauss flayer var, bunlar 45 derecelik açı ile sağ ve sola ateş edebiliyor sadece değil mi?

daha devam edebilirim :)