Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Warhammer 40k hakkında bilmek istediğiniz ama sormaya korktuğunuz herşey  (Okunma sayısı 48629 defa)

blackwinter

combimelta nin modeli var midir? varsa nereden alinabilir.

yada turnuvalarda bolter veya boltpistol a bu combi weapon desek yeterli olur mu

saygilar.
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Ruhi

• E-Posta
Modeli var, ama alınmıyor pek abi: http://www.games-workshop.com/gws/catalog/productDetail.jsp?catId=cat440277a&prodId=prod1710018a

Onun yerine, Yaşar'ın yaptığı gibi convention yapmak daha iyi. Yaşar daha iyi anlatır sanırım.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

blackwinter

Modeli var, ama alınmıyor pek abi: http://www.games-workshop.com/gws/catalog/productDetail.jsp?catId=cat440277a&prodId=prod1710018a

Onun yerine, Yaşar'ın yaptığı gibi convention yapmak daha iyi. Yaşar daha iyi anlatır sanırım.

ya conversion hiç aklıma gelmedi nedense.

esasında melta gunda convert edilebilir. bolter/boltgun ucuna tombul bir ekleme insan uzun bir sipariş muhabbeti ve masraftan kurtarabilir.

yaşar nasıl convert etti acaba?
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Ruhi

• E-Posta
http://www.3plusplus.net/2012/12/do-necrons-in-flyers-take-hits-or-not/

Bu Necron flyer transport için yararlı bir yazı yav.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
Arkadaşlar aklıma birşey takıldı Space Marine Drop Podlar kendi ilk roundlarının başında düşmek zorunda ya... O düşen drop podlar reserve sayılıyor mu ? Eğer sayılıyorsa 8th edisyon kurallarına göre ordunun minimum yarısının rezerve dışında olası zorunluluğu ile Drop pod Space Marine ordularının legalitesi sıkıntıya girmiyor mu ? (Bir eldar olarak drop pod ordusuna karşı masa üstünde çözüm bulamayınca masa başında çözüm bulabilirmiyim fikrine düştüm de :P ;D ;D ;D)

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
Ruhi benim bildiğim kadarıyla codex ve bgb çakışırsa codexteki bilgi öncelikli oluyor yanlış mı biliyorum? Codex 51 syfda de konuyu tartışmaya gerek kalmayacak netlikte açıklamış gibi geliyor, benim bilgiğim kadarıyla genel oynanma şekli de bu. Ama eğer bgb deki kurallar codexlerin üzerinde ve geçerlidir dersek ona göre de hareket ederim sorun yok yani:)

blackwinter

Arkadaşlar aklıma birşey takıldı Space Marine Drop Podlar kendi ilk roundlarının başında düşmek zorunda ya... O düşen drop podlar reserve sayılıyor mu ? Eğer sayılıyorsa 8th edisyon kurallarına göre ordunun minimum yarısının rezerve dışında olası zorunluluğu ile Drop pod Space Marine ordularının legalitesi sıkıntıya girmiyor mu ? (Bir eldar olarak drop pod ordusuna karşı masa üstünde çözüm bulamayınca masa başında çözüm bulabilirmiyim fikrine düştüm de :P ;D ;D ;D)

Abi codexte drop pod icin kitaptaki deep strike kurallarini kullanir diyor. Ancak kendi ozel kurali geregi ilk turn duser diyor. Ancak icine unite embark edilmis trasportlar tek unite sayildigindan bana pek sorun yok gibi geliyor. Unarim anlatabilmisimdir.
"Horus Rising"

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta

Abi codexte drop pod icin kitaptaki deep strike kurallarini kullanir diyor. Ancak kendi ozel kurali geregi ilk turn duser diyor. Ancak icine unite embark edilmis trasportlar tek unite sayildigindan bana pek sorun yok gibi geliyor. Unarim anlatabilmisimdir.
Deployda tek ünite sayıldıklarına diar bir kural var mı ? Eğer varsa dahi,  3 droppod lu bir ordunun savaşın başında masa üstüne 3 adet ünite deploy etmesi zorunluluğu doğuyor... ;) benim olaya girdiğim nokta bu... kaldı ki kitap yanımda olmadığı için teyid edemiyorum ama, warlordların kendileri reserve'e bırakılamıyorlar gibi bir kural hatırlıyorum (tamamen benim uydurmam da olabilir) kitaba ulaşabilen biri varsa onu da kontrol edebilirse sevinirim... :)

blackwinter

Deployda tek ünite sayıldıklarına diar bir kural var mı ? Eğer varsa dahi,  3 droppod lu bir ordunun savaşın başında masa üstüne 3 adet ünite deploy etmesi zorunluluğu doğuyor... ;) benim olaya girdiğim nokta bu... kaldı ki kitap yanımda olmadığı için teyid edemiyorum ama, warlordların kendileri reserve'e bırakılamıyorlar gibi bir kural hatırlıyorum (tamamen benim uydurmam da olabilir) kitaba ulaşabilen biri varsa onu da kontrol edebilirse sevinirim... :)

Abi tek unite kurali var. BRB deki yerini hatirlamiyorum.

Ayrica droppod ozel kurali gregi drop pod sayisinin yarisi kadar inebiliyorsun. Ama round up.  Buda codexte yaziyor. Vu sebeple genelde 3-5 adt aliniyor drop podlar.
"Horus Rising"

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
Ana kural kitabının reserve kısmında, ordunun maximum ünite sayısının yarısı rezerve bırakılabilir diye bir kural olduğu için söylüyorum....

Ruhi

• E-Posta
Özellikle yazmışlar. Reserve kuralı, zorunlu rezerveden gelmek zorunda olan üniteler için sayılmaz diyerek.

Kural kitabında hatta tam şöyle yazıyormuş bu Reserve başlığının hemen altında:
Alıntı
Units that must start the game in reserve are ignored for the pulposes of working out how many other units may do so.

- Mark Twain

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
Özellikle yazmışlar. Reserve kuralı, zorunlu rezerveden gelmek zorunda olan üniteler için sayılmaz diyerek.

Kural kitabında hatta tam şöyle yazıyormuş bu Reserve başlığının hemen altında:
Alıntı
Units that must start the game in reserve are ignored for the pulposes of working out how many other units may do so.
Eldar yıkılır Nokta... ;D ;D ;D Başka bir yol bulmamız gerekecek demekki :)

Yasar

• E-Posta
Burayamı yazılır bilmiyorum ama drop pod'lar ile ilgili 6th editionda önemli bir değişikliği bildireyim dedim :)

Benim güzel Drop Pod'larım open topped oldukları için üniteler drop pod'un 6 inchine kadar disembark yapabiliyorlar.

Ayrıca inertial guide system sayesinde impassable terrain drop pod'lar için problem değil. "reduce the scatter dice yani"  8)

Yasar

• E-Posta

ya conversion hiç aklıma gelmedi nedense.

esasında melta gunda convert edilebilir. bolter/boltgun ucuna tombul bir ekleme insan uzun bir sipariş muhabbeti ve masraftan kurtarabilir.

yaşar nasıl convert etti acaba?

Abi iki yöntem var. 1) melta'nın tombul ucunu kes. Bolter'ın nişangahı dışındaki uçlarını kes. Tombulu yapıştır. Ammo yerine eğer bulursan büyük şarjor koy abi. Olmadı ikinci bi bolter şarjörü yapıştır çapraza. Bide bulabilirsen bolter'ın üstüne dürbün önemli.

2) Bunu denedim ama pek sevmedim. Meltagun'ın altına şarjör yapıştırıyosun. Üstüne bi dürbün.

1. versiyon baya güzel oluyo ama, tavsiye ederim :)

Mustafa

• Moderator
  • Forum Enthusiast
    • E-Posta
Supersonic modda savaşa dahil olan bir flyer intercept atışı yiyebilir mi ?