Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Kasım Ayı İstatistikleri  (Okunma sayısı 7828 defa)

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
Kasım Ayı İstatistikleri
« : Kasım 06, 2011, 03:11:38 ÖÖ »
-05.11.2011
-Dwarves(Alkım) vs WoC(Semih)
-2500 Pst- Meeting Engagement
-WoC Crushing victory

MoM: BsB Exhalted hero of Tzeentch... Dwarf flame cannon'a charge etti kırdı ama kaçıramadı... bu bağlı olduğu savaşta kendisine içinde generalin bulunduğu warriors ünitesi charge etti roundlarca adamları close combat'e kitleyip, general Runelord'u Challange'da öldürdü...

MoM2: Chaos Sorcerer attığı Doom and darkness büyüsü sayesinde steadfast oalan dwarf warrior ünitesinin kırılıp yok edilmesini sağladı...

Cavalry oyund kulanılabilir mi? sorusuna yanıt bulmak için 14 Chaos Knight ile dolanan Lord kurulumlu bir ordu yaptım, alkımın attığı kötü zarlar sebebiyle oyunun kaderi bana döndü... Bence keyifli bir maçtı... Umarım Alkımda aynı zevki almıştır... Oyun için tekrar teşekkürler Alkım...

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
Ynt: Kasım Ayı İstatistikleri
« Yanıtla #1 : Kasım 06, 2011, 09:26:57 ÖÖ »
-05.11.2011
-Dwarves(Alkım) vs BoC(Özgün)
-2500 Pst- Battleline
-BoC victory

Aslında Grey Fury klanın tek amacı yılda 1 kez olan büyük kurban baqyramından kaçabilmekti.

Güvenli alana gidebilmek için dwarfların yaşadığı dağların yanından geçmek zorundaydık.

ordu doğal kurban bayramı nedeniyle baya agresifdi nerdeyse bütün birimlerim vurmak konusunda baya başarılı idiler centourlar hammer çarpıp 10+ hammer kaldırdılar minatourlar 40 lık worrier girip gözleri dönüp 26 cüce öldürdüler  ama dwarflarda hemen bi minatour indirip kurbana başladılar hatta 10 ungor 5 hammer aldı felan gerginlik tabi doğaldır her sene sizide 4 gün boyunca kurban edilme tehlikeniz olsa gerilirdiniz ordudaki en gergin arkadaş bray-shamndı 4 kere miscast attı ve ölmedi çevresinde onu korumaya çalışan gorlara ölüm saçtı.
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Kasım 06, 2011, 08:17:01 ÖS »
her kırk senede bir kurban bayramı terse döner demişlerdi inanmamıştım
:)

Beastmen maçında rangerlara olan charge'ı kaçırdım. WoC maçında Disko topu üzerindeki Bsb delirtti8 tur kaçmadı meret ... eh 28 atakta 4+'ya 10 hit'de işkence gibiydi ya neyse :)

eğlendik sonuçta iyi bayramlar..
dey layt com and me wan go hom...

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Kasım 15, 2011, 11:22:18 ÖS »
-15.11.2011
-Breton(Batuhan) vs BoC(Özgün)
-2500 Pst- Battle For Pass
-Buz Yeli Savaşları Campana
-BoC victory

Solid bi ordu çıktım gerçekten güçlüler ama hantal ve zevksiz olduğu gerçeği duruyo işte ortada. Kusura bakma batuhan daha renkli ordularla bidaha karşına çıkma dileği ile bide bence bu gün kü şansızlığın vardı karlı topraklar atlar için iyi değil ondan dır :)

Maç için Sağol Batuhan

« Son Düzenleme: Kasım 15, 2011, 11:31:31 ÖS Gönderen: althar amadeous »
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Kasım 15, 2011, 11:29:18 ÖS »
Bız derken?  ;D
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #5 : Kasım 16, 2011, 12:34:04 ÖÖ »
Minatorlara Heroic Killing Blow'lu abi ve yandaşları ile yandan girdik, ne killing blow atabildik ne wound verebildik. 4'le kırıldık... Saat 10'du, devam etseydik ben sürekli kaçıp duracaktım, bıraktığımız anda puan hesabı yapıldığında hiç ünite kaybetmeyip, harpy ve chariot alarak crushing victory almış olsam da olmaz öle şey dayak yedik dedim ve maçı verdim. Threbuchet crew'in, 3 harpy keserek makinalarını korumaları da takdire şayandı :)

Breton hata kaldıran bir ordu değil, dizilimde yapılan küçük bir hata oyunu verdiriyor... Tekrar sağol abi, bir dahaki sefere o Doombull'un kafayı alacağız ;)
"If you're going through hell, keep going."

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #6 : Kasım 19, 2011, 06:06:25 ÖS »
-19.11.2011
-Tomb Kings(Veysel) vs BoC(Özgün)
-2000 Pst- Battleline
-BoC victory

Güzel başladık gibiydi. Özgün IR atıp bir büyücüsünü oyundan çıkardı. Scout harpyler SSC'yi 2. round aldılar... Akrep diğer büyücüye 2 wound veremedi. Chariotla chariot dövdük sonra yaratığı dövecektik ilk round ölmedi diğertur 6 atackı oldu o bizi dövdü. 4ün 1inde iskeletlerle gaza gelip minatorlara saldırdık, bir sonraki turn impact yemiyelim bari diyerekten yedik dayağı durduk sonra TG ile yandan girdik gene yedik dayağı ama iskelet ünitesi kalmadı ;D TG ünitesi de bir sonraki round kalmayacaktı biz de bitirdik...

Teşekkürler Özgün, bir daha minatorlarla dövüşmem ;D
Tomb Kings
2189+

blackwinter

« Yanıtla #7 : Kasım 21, 2011, 09:43:09 ÖÖ »
19/11/2011
Skaven (Levent)- Woc (Salih)
2000 pts- Pitch Battle
WoC victory

Skaven slavelerinin önüne 2 adet 40 lık Khorne Marauder koyunca ve rat ogrelerin önünede Tzeenth chosen gelince bide EotG' da 12 atıp 3+ ward save ve stubborn olunca levent bi an korktu. Ancak sonra ortaya greyseer çıktı, o fare yaptım öldürdüm büyüsünü patlatınca bizim 19 adet olan chosenların 13 ü gitti. Bu sefer korkan ben oldum çünkü rat ogreler kaçarken döndüler. Ve chosen regiment da sadece 6 chosen, bsb ve sorcerer lord kalmıştı. Ancak warshrine dan da 1 atak alınca cesaretimiz geldi ve rat ogrelere şarj ettik, kırdık :). Ancak 2ci sefer gene fare olma büyüsünü yiyince benim chosen regiment içinde BSB ve sorcerer lord ile kalktı.

Leventin şansız shooting fazları (lightning canon hiç bişi yapmadı diye bilirim, mitralyözlerin biri hep misfire attı) ve Woc ' un CC deki üstünlüğü sayesinde ortada fare falan kalmamıştı.   

MoM: Greyseer tek başına 1000+ puan aldı.
MaloM: Bendeniz. Chosenlarda Terror Banner olduğunu unutup, fear check atıp, tutturamayıp WS1 ile rat ogrelerle CC de savaştım.
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Kasım 23, 2011, 09:24:03 ÖÖ »
-05.11.2011
-Dwarves(Burak) vs BoC(Özgün)
-2500 Pst- Battleline
-Buz yeli savaşları campana
-Dwarves victory

Dwarflar makinelerini evde bırakmış mahallede nekadar uzun sakallı varsa almışlar gelmişler başta zaten 2 makine yi görünce bizim ordunun nekadar yanlış olduğu ortaya çıktı bizde5-6 makina gelir diye 2 scout harpy 2 ambush raider 1 ambush gor ve 1 scout baryshamnlı chariot bide ucan canazor, dövüşmek içinde doombullun kahveden topladı 7 arkadaşı ve 40+ kişilik gor capulcuları vardı bsb li ikiside iyi dövüştü ama minatourlar oburlukları yüzünden hiç bişeyi yakalayıp yok edemediler.

dwarfların kaba dayısı dragon slayerda makinelerin başında ne kadar scout varsa ne kadar ambush varsa dövüp durdu ar zor ala bildik valla makineleri ikisinide

oyunun tek büyüsünüde dwarf tarafının yapmasıda ayrı bi kodu bünyeye 3 büyücü ile sıfır büyü 6 tur oynadık bide gerçi 5 turndeydi galiba aynı turn içinde oyunda bulunan bütün büyücülerin öldürülmesi çok hoştu.

minatourlar galiba şimdiye kadar bu kadar şişmedi heralde en son bir tanesinin 8 atağı vardı ama tabi dwarfla oynayınca doğal olarak savaşta 2 minatour kaybediliyomuş baya zorlu dwarflar işin sonunda iki unite ile (warrior ve hammerlar) minatour kalmadı ama general ayakta tek başına dwarflar önde o arkalarında oyun bitti ama kimse yakalamdıktan sonra bi numara yok

Beast bannerlı mahallenin çabulcu grubu gorlar her zamanki gibi güçlerini gösterdiler bi worrier ekibini yakalayıp yok ettiler

Malom:Minatour Champion 2+ toptan kurtulma zımbırtısın 1 attık ve öldü sonraki eleman +6 ward kendini kurtardı ah ah

dipnot : 2kutu daha minatour almalıyız horde orduları durdurmanın yolu tek bu gibi
« Son Düzenleme: Kasım 23, 2011, 10:56:31 ÖÖ Gönderen: althar amadeous »
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #9 : Kasım 23, 2011, 11:10:58 ÖÖ »
22.11.2011
Bretonnia vs WoC(Salih)
2000pts Modifiye Blood&Glory
Bretonnian Victory

Yine çok sağlam bir WoC listesi, 2 grup Khorne Marauder, War Shrine'la desteklenen Chosen Grubu, Hellcannon ve köpüşler. "Dövmeye dövmeye dövmeye geldik" diye bağıran bir ekip... Ben Salih'in bu tarz listeleri kullandığını bildiğimden hiç boşuna Men at Arms almadım, onun yerine 4 lance, okçu, atlı okçu ve trebuşeyle çıktık. Trebuşe ve Hellcannon karşılıklı misfire'laştı, trebuşe oyundan kalktı, Hellcannon bizim masa kenarına kadar ilerleyip, failed şarj ile ortada kalan knight grubuna girdi ???

Diğer tarafta baya şanslıydık, chosen'lar bir türlü 11-12 atamadı, en gerekli iki anda da stubborn olmadılar ve bizi sevindiler, böylece 3 lance girip kafa göz dağıttık. Sonrasında lance'ler, marauder'ların çevrelerini sarmaması için dağılmak zorunda kaldı. Burada tek şansım, BSB'yi ve generali kaybeden koca marauder gruplarını 1'le fln kırıp ld 7 steadfast'i tutturamamalarını ummaktı. Zira öyle de oldu, ilk grubu 1'le kırdım, ld 7 tutmadı, yok oldular, bayraklar da gitmişti, Salih teşekkür etti.

Chosen grubunun 3+ ward save, stubborn alamaması ve marauderların ld tutturamaması baya şanssızlıktı, bundan faydalandık ve kuzeylileri geri süpürdük

Sağol abi çok eğlenceli, bol kavga dövüşlü maçtı...

MoM: Tzeench :D Chaos büyü fazlarında 2-1, Breton büyü fazlarında 6-5 gibi zarlarla bizi sevindirdi, üstüne chosen'larına ward save, stubborn vermeyerek kollarını açtı :)

"If you're going through hell, keep going."

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #10 : Kasım 23, 2011, 02:00:18 ÖS »
eskiden beri sende tzeentch olayı seziyorum, niyeyse gittin dark eldar oynadın....
dey layt com and me wan go hom...

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #11 : Kasım 23, 2011, 04:12:48 ÖS »
Alıntı
oyunun tek büyüsünüde dwarf tarafının yapmasıda ayrı bi kodu bünyeye
hehe... hehehe... bilen bilmeyen büyü yapmaya çalışıyo :) senaryo gereği bana dahil olan aslan druid daha ilk roundda awakening of the woods (life 1) ile daha ilk roundda bir scout harpi grubunu panikletti. hem de winds of magic'in 2-1 geldiği fazda :)

Alıntı
3 büyücü ile sıfır büyü 6 tur oynadık
burası normal. runelord + dispel scroll + master rune of balance ile büyüye geçit yok.

Alıntı
Beast bannerlı mahallenin çabulcu grubu gorlar her zamanki gibi güçlerini gösterdiler bi worrier ekibini yakalayıp yok ettiler
bu gerçekten sürpriz oldu. extra hand weaponu, primal furyi felan kaldırabilirdim de bannerden gelen bonusla S4 olunca bebeler ı-ıh...

Alıntı
dwarfların kaba dayısı dragon slayerda makinelerin başında ne kadar scout varsa ne kadar ambush varsa dövüp durdu ar zor ala bildik valla makineleri ikisinide
50 puana muazzam makine müdafası. hatt-ı müdafaa yoktur madafaka vardır. o biçim yani. oyunun sonunu bile gördü daha ne isterim :)

Alıntı
bizde5-6 makina gelir diye 2 scout harpy 2 ambush raider 1 ambush gor ve 1 scout baryshamnlı chariot
maçtan sonra da konuştuğumuz gibi bence özgün bu maçta scouta püsüre biraz fazla puan yatırmış. benim -en küçüğü 36 kişilik- dört infantry hordesine karşılık sadece bir horde, bir de minotorlar olunca orantısız güç oldu.

genel olarak özgünün şanssız olduğu bir oyundu. kovalama zarlarında yetişememeler, stomplarda gelen 1'ler felan derken zarlar takdir haklarını genellikle benden yana kullandılar.

özgünün yaptığı belki de tek hata, jabberslytheyi bir an önce kombata sokabilmek için merkeze, minotorların önüne uçurmak olabilir. bulunduğu yerde hammerer ve warriorlardan şarj yiyen jabber, sadece 6 ile kırılmasına rağmen yerinde durmayı başarınca onun arkasında sıkışan minotorların bir roundu boşa geçti.

jabber bir sonraki roundda CCde inince, kendi fazımda hem warriorlar hem de hammererler ile minotorlara şarj ettim. 8" lik bu şarjı warriorlar başardı ama hammererler 1-1'i çakınca sıkışma sırası onlardaydı. minotorlar için ise iftar vaktiydi. kader mahkumu warriorlar, minotorların sayısını 2'ye kadar indirdikten sonra, bizden bu kadar deyip uzadılar; fakat minotorların takip yeteneği malum.

wariorların kaçmasından hemen sonra hammererlere girişen doombull ve 2 dadaş sağlam kıyıma devam etti; ancak MaloM ödülünün en büyük adayı olan hammererler belki de oyundaki tek müspet hareketlerini yaparak kalan 2 minotoru da öldürmeyi başardı. güzel puan, itirazım yok; ama neden stubbornu tutturamazsınız lan! neyse, gene yetişemeyen minotorlar felan...

son roundda toplanan hammererler, doombulldan gene şarj yediler. ilginç şekilde hala hayatta olan champion ile doombullu challengeye aldım. arkadaş hakkın rahmetine kavuştuktan sonra attığım stubborn break testini gene tutturamayıp kaçtım, allahtan gere yetişemedi doombull.

sağ kanatta iki topu savunmaya çalışan dragon slayer bi o yana bi bu yana koştu. ok yedi düşmedi, kesti biçti, kovaladı; ama gene de 2 makineyi de kaybetmeme engel olamadı. o kadar scouta normal ama.

makine namına sahada olan 2 adet toptan biri, ilk roundda haywandamların çakma storm banneri nedeniyle ateş edemedi, diğeri de minotorlara to woundda 1 atarak yıldızlaştı. oyun boyunca da zaten bu toplarla bi minotor şampiyonunu öldürebildim sadece, bi de 5-6 kişilik bi scout birliğini panikletip kaçırabildim, o kadar... 255 puan rakibe hediye.

MoM: bende rangerler iyiydi. arkadan şarj yediği bray shamanın chariotunu tuttular, dönüp kaçırdılar; ama yakalayamadılar. sonraki roundlarda önce bray shamanı kestiler, sonra da chariotu dışarı kovaladılar. o da yetmedi, savaşa en uzak kanattan gelerek yıldızlaşan 25lik ambusherleri de dışarı kovalayarak epey bi puan aldılar ve hiç puan vermediler.

haywanadamlarda ise gor güruhu günün kazananıydı. dümdüz yürüyüp merkezdeki warrior hordeme girdiler. beast banner, wargor BSB zart zurt derken 2. kovalamada warriorları yakalayıp yok ettiler. tek tesellim, giderayak 2. level shamanı indirmek oldu.

MaloM: benim tarafta hammererlerdi sanırım. önce minotorlara 8"lik şarjı yapamayıp (yusufladılar heralde) warriorları minolara yem ettiler. warriorlar kaçtıktan sonra minolarla CC yaptıkları 2 roundda da 9'a stubbornu tutturamadılar. allahtan kaçmayı başardılar da -bayrak puanı haricinde- puan vermediler. derhal slayer olmalı bunnar. tesellim, son 2 minotoru öldüren darbelerin bunlardan gelmesi.

beasties tarafında MaloM jabberslythe idi. savaş alanının merkezine yakın bir yere inerek minolara çok değerli zaman kaybettirdi. yetmezmiş gibi CC'de ölerek puanını da verdi. Bunun haricinde, minotorlar da koca oyun boyunce 50-60 model falan öldürmelerine rağmen, 2 bayrak puanı dışında bişiy alamadılar. onlar da plase olsun.

ZaroM: jabber indikten sonra hammererlerin şarj zarını başarmış olsaydım (5 lazımdı) işler çok farklı olurdu.

oyun için teşekkürler bro. bundan sonra hesabına oynarız. ÇAY ÇEEEEEEEeeeek! :D

War, war never changes...

blackwinter

« Yanıtla #12 : Kasım 23, 2011, 05:41:57 ÖS »
22.11.2011
Bretonnia vs WoC(Salih)
2000pts Modifiye Blood&Glory
Bretonnian Victory

Yine çok sağlam bir WoC listesi, 2 grup Khorne Marauder, War Shrine'la desteklenen Chosen Grubu, Hellcannon ve köpüşler. "Dövmeye dövmeye dövmeye geldik" diye bağıran bir ekip... Ben Salih'in bu tarz listeleri kullandığını bildiğimden hiç boşuna Men at Arms almadım, onun yerine 4 lance, okçu, atlı okçu ve trebuşeyle çıktık. Trebuşe ve Hellcannon karşılıklı misfire'laştı, trebuşe oyundan kalktı, Hellcannon bizim masa kenarına kadar ilerleyip, failed şarj ile ortada kalan knight grubuna girdi ???

Diğer tarafta baya şanslıydık, chosen'lar bir türlü 11-12 atamadı, en gerekli iki anda da stubborn olmadılar ve bizi sevindiler, böylece 3 lance girip kafa göz dağıttık. Sonrasında lance'ler, marauder'ların çevrelerini sarmaması için dağılmak zorunda kaldı. Burada tek şansım, BSB'yi ve generali kaybeden koca marauder gruplarını 1'le fln kırıp ld 7 steadfast'i tutturamamalarını ummaktı. Zira öyle de oldu, ilk grubu 1'le kırdım, ld 7 tutmadı, yok oldular, bayraklar da gitmişti, Salih teşekkür etti.

Chosen grubunun 3+ ward save, stubborn alamaması ve marauderların ld tutturamaması baya şanssızlıktı, bundan faydalandık ve kuzeylileri geri süpürdük

Sağol abi çok eğlenceli, bol kavga dövüşlü maçtı...

MoM: Tzeench :D Chaos büyü fazlarında 2-1, Breton büyü fazlarında 6-5 gibi zarlarla bizi sevindirdi, üstüne chosen'larına ward save, stubborn vermeyerek kollarını açtı :)

sende çok saol batu.

chosenların ağzının ortasına giren 3' lü knight şarj bana oyunun movement fazı hakkında çok şey öğretti.

bide şu var bacaksız ve yürüyemeyen midget larla oynamaktan movement 8 i görünce abondane olduk.

Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #13 : Kasım 23, 2011, 06:01:32 ÖS »

oyun için teşekkürler bro. bundan sonra hesabına oynarız. ÇAY ÇEEEEEEEeeeek! :D

maç için teşekkürler bro. Çay 2 olsun! :D
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #14 : Kasım 26, 2011, 11:11:53 ÖS »
-26.11.2011
-Tomb Kings(Veysel) vs WoC(Salih)
-2000 Pst-Watchtower
-WoC victory

Maça ben başladım. Ama iyi başlayamadım, aklımda ilk turn kuleye şarj etmek vardı hatta onun için flaming banner da almıştım. Neyse etmedik büyü tırt, katapult misfire derken ilk turn çok kötü bitti. WoC ilerledi onu durdurmak için 2. turn gelen akrep ve flankten yanaşan chariotı kullandım, nitekim işe yaradı flankini chariotlara vermemek isteyen WoC onlara doğru reform oldu sonraki turn akrep arkadan şarj etti ve akrep her zaman ki gibi 2 CC roundu o üniteyi tuttu. Fakat sıkılan WoC 2. turn kuleden dışarı çıktı bu sefer şarj ettik 5. turnün başına kadar dövüştük sonunda son adamına kadar dövdük bu sefer de diğer ünite kuleye girdi. Ama 5. turnün başı 5 atınca oyun bitti ;D

Oyundan enstantaneler Hell Cannon iskeletleri bir kez göbekledi sanırım 17 hit 16 wound ;D İlk 3 turn boyunca Chaos Lord Sorcerer IF çaktı, ölmedi(akrep te tüm ataklarını ona yapmıştı).

M o M : Chaos Lord, 3 kez IF atıp yaşadı, akreple dövüştü wound almadı, hatta CC'den sağ çıkabilecek akrebi miscast sonucu ortaya çıkan sonuç ile öldürdü ;D Sonrada kuleye girme kararı aldı ve oyunu kazandırdı.

Mal o M : Benim level 2 Light büyücüm 0. ve 1. büyüyü biliyordu biri 5 biri 6 zorluğa. İlk turn 2 zarla 1-1'e 0. büyüyü, ikinci turn 1-2'e 1. büyüyü yapamadı üçüncü turn 6-6 ve IR kendini ve yanından bir kaç iskeleti alıp toza dönüştü.

Maç için teşekkürler Salih!

Ordera bir mağlubiyet daha :(

DN: Adamın 20 kişilik core grubuyla 19 TG 1 lord kral 1 de BSB ancak başa çıkabildik. Beah beah...
« Son Düzenleme: Kasım 27, 2011, 01:00:10 ÖÖ Gönderen: vace »
Tomb Kings
2189+