Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Eylül Ayı istatistikleri  (Okunma sayısı 14929 defa)

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
Ynt: Eylül Ayı istatistikleri
« Yanıtla #30 : Eylül 12, 2011, 12:23:41 ÖÖ »
Toplantıdan Sonra kalan 2 saatlik bi vaktimizi semih abi ile maç yapmaya kara verdik roster yok hazılamaya vakit yok derken ben dolabın dip köşelerinde kime karşı oynadığım yada oynamadığım hatırlamadığım bi 2000 roster buldum  azcık modifiye ettik ve savaş başladı :)

11 Eylül Pazar
2000 pts Battleline
WoC(Semih) vs BoC (Özgün)
Beastmen Won()

bizim orduda 4 grup unite ve 4 hero bulunuyodu 2 grup 33 ve 32 kişilik gor 2 grup 12 lik centourlar 1 beastlord 2 bray-shaman 1 bsb wargor
Asıl Choas ordusu 25 küsür worrier 3 grup kopek 40-50 kadar maroder hell cannon ve asf giant 4 lvl büyücülord 1 exalted bsb

iki tarafta shadow büyüsü biliyodu magic fazları ben senin şu statdını düşürüyüm yok ben senin şunu düşüreyüm diye geçti hattagaliba strenght düşürme büyüsünü yanlış yaptık remansin playdi unutuk onuda kaldırdık yada disperlleme dik yine unutuldu ama zaten acelemiz vardı ve savaş her zaman ki gibi çok heyecanlı geçiyodu

biz centourlara yine trowing axe vererek bide giant ts düşürüp ayak oyunları ile 5 wound verip kendisinde kurtulduk sonra maroderlara felan charge ettik uzun kapışma sonrasında ve yine efsane semih abi zarları şansılığından onlarda kaçtılar sonrada tekrardan toparlanamadılar

sonra semih abi WoC uniteisi ile centourlaru korkutup kaçırıp sonra genral uniteme saldırdı stubborn dan durduk ve dieğr el 2 gor yandan yardıma geldi ama biz arzor adam öldürerek sürekli 5-6 kişi kayberekdevam ettik büyüler havada uçuştu ki derken maçı belirleyen bi olay belirdi

hani benim gönlümde draw bi maçtı ama gerçekten yukarda belirtiğim noktada epik bir zar yüzünden semih abi oyunu verdi 10 zorluğa attığı str düşsün büyüsüne 3 zarla 1 3 1 attınca hem diğer zarları yandı hemde combatta geçeceği üstünlük durumu olmadı

MOM1 :Stubborn tutturan centourlar trowing axele gianta 5 wound hellcannon 4 wound ve bir maroder grubu aldılar daha ne yapsınlar :)

« Son Düzenleme: Eylül 12, 2011, 12:55:00 ÖS Gönderen: althar amadeous »
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #31 : Eylül 12, 2011, 12:53:35 ÖS »
Vay, kulede bir Beastmen rulezz durumu var. Tebrikler Özgün...

Ve hemen arkasından, bu iş nereye kadar Özgün, challenge!
"If you're going through hell, keep going."

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #32 : Eylül 12, 2011, 01:04:48 ÖS »
bu iş nereye kadar Özgün

Great Cannon!
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #33 : Eylül 12, 2011, 01:08:35 ÖS »
hoppala ne oluyo zamanında öldüre öldüre bırakmadığınız beastmenler bi kaç maç yendi diye savaş ilan ettiler bide bak biri breton generali diğeri empire generali zaten siz örgütlüyosunuz dimi bu fikirleri biri zevk için beastmen avlar diğeri ormanlarımı işgal eder heh :P
« Son Düzenleme: Eylül 12, 2011, 01:17:51 ÖS Gönderen: althar amadeous »
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #34 : Eylül 12, 2011, 01:17:42 ÖS »
Kuralın adını unuttum da, bu 'primal fury' insanlara karşı 'reroll failed leadership' di galiba. Heh.

NOT: Cidden dün biraz daha gaza geldim kafa sayımı yapınca. 2999-3000 :) neyse öyle bir roster yapsan süper olur. Benim bir oynayasım var.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #35 : Eylül 12, 2011, 02:18:47 ÖS »
çok merak ettim neden cüceler değil beastmen ruhi?
dey layt com and me wan go hom...

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #36 : Eylül 12, 2011, 02:27:38 ÖS »
çok merak ettim neden cüceler değil beastmen ruhi?

Bence çok merak etmedin. Heh. Ama cidden 40K ordusu biterken yavaş yavaş The Empire minyatürlerine bakınmaya başlayacağım. Bakalım.

Edit: Yav, tekrar alışmak falan zaman alacak diye düşünüyorum üstat. Baktım, bakındım. Birkaç roster falan yaptım. Neler lazım ekstra diye baktım. Bir de minyatürleri elden geçireceğim. İş var kısacası. :)
« Son Düzenleme: Eylül 12, 2011, 02:35:42 ÖS Gönderen: anchorite »

- Mark Twain

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #37 : Eylül 12, 2011, 02:54:58 ÖS »
Şimdi dayak yiyecen elindeki modeller 2000 çıkar 2500 de çıkar yap işte onlardan ;)
İlla grand army deme...
Tomb Kings
2189+

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #38 : Eylül 17, 2011, 07:29:13 ÖS »
15 Eylül Perşembe
2500 pts Battleline
Bretonnia(Batuhan) vs Beastmen(Özgün)
Beastmen Victory

Oyun aslında benim için iyi başlamıştı. Lord, kendi grubuna höykürerek şarj eden Jabberslaght'ı heroic olarak killing blowladıktan sonra, ünitesiyle birlikte Cygor'a girmiş ve onu da ezip geçmişti. Bir grup knight, sol kanatta centaurları temizlemişti. Özgün'ün iki koca gor ünitelerinden birine Grail knigthlar girmişti, amaç onları maç sonuna kadar combatta kitlemekti. Diğer üniteye de lordlu errantlar girdi. Lord ve ünitesinin yardıma ihtiyacı vardı, BSBli knight grubunun ve centaurları temizleyen grubun şarj etmesi gerekiyordu...

Ve felaketler başladı. Önce grail knightların sonra diğer knight ünitesinin ortasıdaki damseller patlayarak lancelerin yarısını aldı götürdü. Ardından BSB ve saz arkadaşları 3d6 nın büyük ikisinde 6 atmayı başaramadı, en son diğer knight ünitesi de redirect şarjı başaramayınca işler belli oldu. Lord, 2+ya vurayım item'ıyla iki tur boyunca challengeda warlord'a killing blow atamadı, en sonunda gor ünitesinin ld'i strenght'i olunca zaten devam etmenin anlamı kalmadı.

Sağol Özgün, gidip gelen baya keyifli bir maçtı...

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #39 : Eylül 21, 2011, 12:24:52 ÖÖ »
20 eylül Salı
Dwarfs (Alkım) vs Batuhan (Tomb Kings)
2500s
Border Pass
Dwarfs 5.2'de çekilir

Kaç hafta sonunda evire çevire dayak yedik.

Bir kritik hatam oldu, undeadlerin kırılıp kaçmadıklarını beynimin arka sıralarında bir yere koyup ona göre strateji oluşturmadım.
Oyunu kaybetmeme neden olan ana etmense biraz şansız oluşum. CC'de (ve genel olarak neredeyse her yerde) çok 1 attım. Gerçi haksızlık ediyorum Batuhanın Tomb kinge verdiği Leadership ve BSB'yi 6"2de kullanma özelliği 7'ye rerollu duracak ünitenin duramamasına yol açtı ben de içinde lord ve bsb olan warrior ünitesini kaybedince bıraktım. diğer tarafta da thundererları sıkmayan ben warriorlara yandan kapanan iskelet ünitesini close combatta 2 rankin altına indiremeyince kırıldım ve kaçtım.

ManOM: King of the tombs
MaloM: Açılamayan kasket. kaç tur hiç açılmadı.

Antremansız kalmışız.
Teşekkürler batuhan eğlenceli bir akşam geçirmeme engel olmadı bu yenilgi, leventi de şarkılarımızla delirttik. Neydi? bülbülüüüm aaaaltın kaafeeesteeee...
« Son Düzenleme: Eylül 21, 2011, 12:27:37 ÖÖ Gönderen: Deeyo »

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #40 : Eylül 21, 2011, 08:48:54 ÖS »
Ben teşekkür ederim abi.
Golden Death Mask of Kharnut muhteşem bir şey, Veysel, şiddetle öneriyorum. Bilmeyen rakibin maçı kaybetmesine, bilen rakibin de tırıs tırıs olmasına yol açıyor... General ld kullandıramasın, BSB reroll vermesin, armut olsunlar...

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #41 : Eylül 21, 2011, 09:57:07 ÖS »
Güzel birşey ve sadece krallar alabiliyor, ordusuna göre seçmek lazım, çünkü o zaman o manyak heroic killing blowlu weaponı veremeyecez. Şimdi okudum TK için hala kötü diyorlar(7 ed. ordularından bile)... :) Enteresan...
Tomb Kings
2189+

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #42 : Eylül 21, 2011, 10:14:53 ÖS »
abi o heroic killing blowlu silah çok gereksiz bence. tek hit, reroll fln hiçbişey yok, tek zarda wound ile 6 atacan da bilmemne. ver abinin eline great weapon, inisiyatif zaten düşük, olsun S7, hani zaten S7 ile alamayacağın yaratık pek yoktur. Tomb King kötü değil bence, tamam iyi de değil ama kötü değil kesinlikle. Dövüşmüyo fln diyosun da 4 puana iskelet çok güzel bişey, çok ünite alacaksın, biri anvil diğeri hammer olacak yandan kapanıp iş bitirecek...

Ama ben yine scout fast cavalry diyorum başka birşey demiyorum ;D, adamın arkasına 5 atlı okçu koyunca baya şenlikli bir ortam oluyor...

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #43 : Eylül 24, 2011, 06:43:49 ÖS »
23 Eylül Cuma
2250 Pts
Friendly Watchtower
Dwarfs (Alkım) - Beastmen (özgün)
Beastmen Wipe Out

Genelde iki top alırım, Özgün'de hemen hiç chariot canavar almaz. Bu sefer tek top 2 grudge aldım sürüsüne berket chariot ve canavar çıktı özgün, ters köşe! Topta ilk turdan JAbberslythe to wounduna 1 atıp ertesi tur'da harpy charge'ı yiynce kaldık Büyük canavarların insafına Cygor'u Hammerarlar kesti, ama Jabberslythe canımıza okudu.
Sol Arka taraftaki iki Grudge bir 15'lik shield warrior ve bir master Engineeri temizledi yavrucak.
Sağ kanatta 25 kişilik warriorlar 4 chariotu temizlemeyi başardılar başarılı bir charge ile.

Ortada Warriorlar kuledeki gor raiderları temizleyip içeri geçtiler ve 4. turu beklemeye başladılar.

Sol ön tarafta Dwarf Lordlu Hammerarlar içlerinde beastlord BSb olan Great weaponlu 45 kişi başlamış Beastigor ünitesini kendilerine çekip watchtower'dan uzaklaştırmak için pozisyon aldılar. Bu ccc'de cygorun rear charge'ı yemesiyle çok belli bir hal aldı. Ancak 4 tur oyalamayı başardılar rahmetliler.
Hammererları kaybedince ve tüm shootingimde 2. tur'un sonunda susunca. Geri kalan tüm kuvvetlerimi kalan beastigorlara yem edip watchtower'daki ekibin sağ kalmasına adadım. 4. ve 5. tur'un sonunda 6+ ve 5+ atamayınca Beastigorlar charge edip warrior ünitesini yerinden etti ve oyun bitti ne yazık ki...

Güzel oyundu,
ManoM: Hammerlar ve DLord, kahraman gibi savaştılar ve Öldüler.
MaloM: ORgan gun ile harpilere ilk turda sıkmayan ben sıksam ne cici olacaktı....

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #44 : Eylül 25, 2011, 09:35:05 ÖS »
24 Eylül Cumartesi
2500 Pts
Battleline
lizardmen (Alkım) - Beastmen (özgün)
Deneme maçı

Alkım ilk defa lizardmen denemek için bi ordu hazırlamıştı bizde beastmenlerle korkulu düşmanımız lizardmenlerle savaştık hatta bi ara panikten firendly olmaktan uzak haraketler yaptım daha sakin oynamalıydım özürler alkım.

alkım çok farklı bi ordu ile çıktı daha önce oynadığım standart lizardmen ordulardan farklı bi ordusu vardı skingler arasında krogsigorlar scout yoktu beklemiyoduk engine of god tek başına gezen slan ama etheryal değil afalladık

şanslıydım death seçtim 2 büyücümüde ve ilk 3 turn magic fazında 6 4 , 6 3 , 6 3 gibi büyü zarları atarak 2,5 ci sniper büyülerle slanı öldürdük sonrada ilerleyen turnlerde sarus heroyuda öldürdük bitane zaten oyunu çevirende bunlar oldu bide 2 tane purple son of xerus attım cidden şanslıydım

maç için sağol alkım
« Son Düzenleme: Eylül 25, 2011, 09:37:31 ÖS Gönderen: althar amadeous »
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team