Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Eylül Ayı istatistikleri  (Okunma sayısı 14932 defa)

vace

• Üye
  • My will be done!
Eylül Ayı istatistikleri
« : Eylül 01, 2011, 09:35:47 ÖS »
Ben açtım enteresan oldu ama açtım.  8)

1 Eylül Perşembe
1000 pts Battleline
Tomb Kings(Veysel) vs Dwarfs(Alkım)
Dwarfs Won

IR neymiş öğrendik, aynı zamnda miscasti :) O ana kadar iyi gidiyorduk ama olmadı.
Oyundaki makinelerden bir tek top iş yaptı. Krallı iskelet grubu CC de gene de iş yapamadı WS 6 da olsa iskelet iskelettir :)

Teşekkürler Alkım,

DN: Chariotlar artık fast cav değil, vanguard yok. Hehehe sorry :)

Edit: DN...
« Son Düzenleme: Eylül 01, 2011, 09:51:35 ÖS Gönderen: vace »
Tomb Kings
2189+

Barbar139

• E-Posta
Ynt: Eylül Ayı istatistikleri
« Yanıtla #1 : Eylül 02, 2011, 02:23:22 ÖÖ »
1 Eylül Perşembe
2000 pts Battleline
Tomb Kings(Batuhan-azıcık da Veysel) vs Skaven(Levent)
Skaven Victory

Oyun heyecanla sürmekteydi. Çılgın bir orman koşturarak clanrat ünitesini içine aldı.  :D Prensli Tomb Guard grubu, içinde fareazmanına binmiş warlord olan bu clanrat ünitesine şarj etmişti. Clanratlerin steadfast'i gitmişti, çok heyecanlı bir combat bizleri beklerken aynı tur tomb guard grubuna buff vermek uğruna yine ormana büyü attık, orman yine yürüdü ve clanrat ünitesi steadfast'i geri kazandı. Sonraki tur 13. büyünün hierophantlı gruba irresistible atılması ve tüm ünitenin fareye dönmesi oyuna noktayı koydu.

Keyifliydi, sağol Levent. Eh tomb king yeni yeni öğreniyorum, zevkliymiş, bakalım, devam...
"If you're going through hell, keep going."

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Eylül 02, 2011, 11:00:46 ÖÖ »
Batuhan ? ikinci ordu ? :)

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Eylül 02, 2011, 11:39:26 ÖÖ »
Ya yok abi, bretondan başka ordu toplamam kolay kolay, maksat değişiklik olsun, farklı ordular farklı heyecan :D Yoksa halen Lady'nin hizmetindeyiz...

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #4 : Eylül 02, 2011, 11:12:18 ÖS »
2 Eylül Cuma
2000 pts Battleline
Tomb Kings(Veysel) vs BoC(Özgün)
BoC Won(Crushing Victory)

Random charge etme olayı bizi öptü ;D Benim chariotlar chariota charge edemeyince kendileri combo impact yiyip toza dönüştüler. Aynı şekilde 3 turn pozisyon almakla geçirdiğimiz Özgün'ün minotorları ve gorları benim iskeletlerım ve TGlarım sonunda charge etmeye kalktı ama ilk önce Özgün iki fail charge sonraki turn de ben 1 fail charge patlattım. Sonuç dövüldük. Katapult gününde değildi bişi vuramadı misfire falan. CoS 3 kere açıldı ama bi türlü başka üniteye geçemedi(3+).

Neyse yeni tadlar öğrendik. Teşekkürler Özgün.

DN: Chariot ormana girince 1 ve 2 atınca D6 wound yer hurafesi kima ait. Sadece 1 atınca yermiş.
Tomb Kings
2189+

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #5 : Eylül 03, 2011, 01:34:06 ÖÖ »
abi 2000 pek tomb king puanı değil, hani 2500 fln olmak gerekiyor tomb king ve high liche birlikte almak için, yanına herald fln. 2000'de yeterince kalabalık da olamayabiliyorsun. bir de, chariot yerine sörfçüleri bir dene derim.

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #6 : Eylül 03, 2011, 02:09:55 ÖÖ »
Çıplak King + 4+ ward saveli ve Dispell scrollu LHP; Çıplak Prens + Herald + LP (Nek... scrollu) şeklinde hero ve lord kombinesiyle çıktım yeterince hero lord var daha nolsun sadece çıplaklardı ama giydirmekte çok mantıklı değil iyi şeyleri verdim gibi. Kalabalık olarakta 50 iskelet Hw/S ile 20 iskelet ok ile 25 TG Hw/S ile duruyordu :) Sörfçüleri bilmiyom da hangi chariot diğerine charge etse dövecekti bizimkisi 2d6 da 6 atamazsa ölmeye mahküm ;D
Tomb Kings
2189+

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Eylül 03, 2011, 02:18:18 ÖÖ »
Bu gün Özgünle yine maç yaptık ve yine minatorlara bir çözüm bulamadım sanırım en güzeli bu arkadaşları mümkün olduğunca ignore etmek yok ki bizim topumuz atalımda öldürelim :) Hani Chaos warriorlarla arkalarında charge ettik, 2 ile kırıldık :) :) :) hoş bunda fear testini tuturamayan chaos warriorların mal gibi Ws1 olmalarınında payı büyük... Allahtan zarlar benden yanaydı da düşük ld test atıp yok olmadık... bir sonraki round fear testini tutturup, 4 ile biz onları kırdık ama Özgünde bir karşı düşük Ld testi ile minatorlarının kaçmasını engelledi :) güzel oyun için teşekkürler Özgün...

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Eylül 03, 2011, 08:08:56 ÖÖ »
Semih abi mutavazi davranmana gerek yok eşek sudan gelene kadar patakladin bizim elemanları

mac için cok teşekkürler
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #9 : Eylül 08, 2011, 12:10:12 ÖÖ »
7 Eylül Çarşamba
2000 pts Battleline
Tomb Kings(Veysel) vs Beastmen(Özgün)
Beastmen Won(Crushing Victory)

Oyuna başladık, ben bir adet lvl4 bir adet lvl3 LHP ile çıktım, 2 prens ve 2 herald ta dövücü herolarımdı(dövmediler o ayrı). 7 büyüyü de bilmek iyi oldu tabi :) İlk turn ben başladım 6. büyümü yapam dedim hazır battleline olmuşken. Ve 4 zarla IR attık hızlı girdim bu olaya(oyunda 2 kere daha attım). 2 wo minatorlara 12 wound gorlara 4 wound ungorlara verdik sonra güya her el ilerliyecekti bir turn 6 gitti galiba ondan sonra da çakıldı kaldı öyle :) 2. turn CoS açıldı IR açıldı(bir daha açılmamak üzere) 5 wound Ghorgon yedi, diğer woundu da 20 okçu dan yedi :) Sonrada 5 zarla Skullstroma yanıt geldi Pit of Shades atıldı o da IR. 50 lik 2 In iskelet grubundan 29 sonra da yanındaki okçu grubuna kayan template 20 okçunun 16sını da aldı(Sanırım burda yanlış oynamışız benim büyü gibi değil sadece ikinci durduğu yerdeki elemanlar yiyor büyüyü yane 16 okçu ölecekti, neyse). 2 kerede gorların kafasına kataoult attık, 3-4 bişi öldü Gene solda chariotlar karşılılı dizildi fakat ben beceremedim 3d6 da 8 atmayı Özgün becerdi bir sonraki round dolayısıyla O kırdı. Sonra bi gazla heyt döveriz biz bu minatolarları dedik halberdli TG lar charge kalktık ama 1 ile kırıldık sonra da 2 minator kalana kadar dövüştük ve öldük. Gor grubunu 2 turdur tutan scorpiona destek olarak iskelet grubuyla charge ettim ama yok çok tırtız CCye girmemek en iyisi, yandan sağdan soldan bişi giremeyecekse CC yok.  Sonuç herbişi dövülülecekti, bıraktık.

Teşekkürler Özgün,
Tomb Kings
2189+

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #10 : Eylül 08, 2011, 12:20:45 ÖÖ »
bu sefer büyü ağırlıklı bir ordu çıkıyım dedim savunma olarak kurbağaya dönsün gibi scrollar aldık ama ne fayda TK karşı bizim büyüler cacık oldu nede savunmalarımız bi işe yaradı ne olsa adamlar büyü ile yaşıyo(yada yürüyo) yine close combatta erittik erittik erittik öyle yene bildik

İnanç: Stat düşüren büyüler sadece semih abide 3 düşürüyo daha kimsenin statdını 3 düşüremedim :D

MOM: TK büyücüleri kafama büyü yağdırdılar
MOM 2: benim için her zaman minatorlar her halde ogreler onlarada ders vercek ama bakalım :)
MAMOM: benim Gorghons LD 10 na 15 atınca 5 wound yedi bide oklanınca her oyunda olduğu gibi savaşa giremeden yattı. bi gün savaşacak ama ne zaman ???

Merak konusu : kasketin attırdığı LD testini BSB reroll lar mı ?
Merak Konusu2: Prensin Curse shootin gibimi dağıtılır ?

Teşşekürler veysel

Dip Not: Yakup Baran Bizim 5000lik oyunun sonucunu ne zaman yazcaksınız y?
« Son Düzenleme: Eylül 08, 2011, 12:24:58 ÖÖ Gönderen: althar amadeous »
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team

Blind

• For The Emperor
    • E-Posta
« Yanıtla #11 : Eylül 08, 2011, 12:29:45 ÖÖ »
eğer değişmediyse cos ld test değil ld değeri üzerinden bir zar attırıyor. yani 3d6-ld oluyor vereceği dmg ;D
I am Alpharius

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #12 : Eylül 08, 2011, 12:34:11 ÖÖ »
eğer değişmediyse cos ld test değil ld değeri üzerinden bir zar attırıyor. yani 3d6-ld oluyor vereceği dmg ;D

o konuda bi sıkıntı yok LD testleri bsb reroll kafada ? yaratıyo
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team

Blind

• For The Emperor
    • E-Posta
« Yanıtla #13 : Eylül 08, 2011, 12:46:40 ÖÖ »
tamam işte cos un ld test olmaması lazım :D
I am Alpharius

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #14 : Eylül 08, 2011, 01:18:29 ÖÖ »
yok, baktım kitaptaki açıklamasına, target unit takes ld test on 3d6 diyor. muhtemelen reroll var, faq'da fln özellikle birşey demedilerse tabii...