Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Ağustos 2011  (Okunma sayısı 6789 defa)

Deeyo

• E-Posta
Ağustos 2011
« : Ağustos 07, 2011, 12:17:37 ÖS »
6 Ağustos Cumartesi
2500 pts meeting engagement
SkavenT (Levent) - Dwarfs (Alkım)
Skaven Wipe out

Levent ordusunda special karakter (Queek Head Taker) olduğunu yerleşimden sonra söyleyince (ben de yoktu special), ben de olabildiğince masanın en uzak noktasına yerleşmeye çalıştım. Bu arkadaş Cücelere 2+ 2+ takıldığı gibi çok atakta, yanında da WS5 S5 farelerle dolaşıyor (ki bunlarda aslında special karakterin special bodyguardları).
4-1'ine kadar idare ettim 4-1'inde bu ekip 20 cüceyi bir turda öldürdüler. (queek hayatımda gördüğüm, bir challangetan 6 wound çıkaran ilk karakter oldu)
Sonra bıraktık
Hafta sonu fazla cheese görmüşün....
« Son Düzenleme: Ağustos 07, 2011, 01:09:10 ÖS Gönderen: Deeyo »
dey layt com and me wan go hom...

Barbar139

• E-Posta
Ynt: Ağustos 2011
« Yanıtla #1 : Ağustos 07, 2011, 11:54:07 ÖS »
7 Ağustos Pazar
2000 pts Battleline
Skaven(Levent) vs Bretonnia(Batuhan)
Bretonnia Wins

Karşımızda Queek Head Taker ve stormvermin bodyguardları death frenzy'e girmiş biçimde beklemekteydi. Altar of Khaine'in dibine gelmelerini bekledik, 7'li dizilerek rank sayılarını da 4'e indirdiler ve 3'lü şarj için uygun pozisyona geldiler. Frenzy knightlar 2'şer atak yaparak Queek ve muhafızlarını ezdi geçti. Bu sırada haritanın diğer tarafında Green Knight, slave ve clanrat avlamakta, yeşil çayırlarda gönlünce at koşturmaktaydı ki bir anda +d6 atak zarına 1 atıp, to hitlerin sadece birini isabet ettirip onu da wound'a çeviremeyince puff oldu. Queek ve muhafızlar yok edildikten sonra sistematik biçimde skaven ordusunu avladık, oyun sonunda benim 2 lance'im, büyücüm ve BSB ayaktaydı. Levent'te bir clanrat bir slave, bir mühendis ve BSB kalmıştı. Puan hesabı sonrası kazandığımız anlaşıldı.

MoM: Frenzy knightlar, Queek ve muhafızlarını kıyma yaparak oyunu kazandırdılar. Ha bir de okçular, toplamda 3 weapon team, bir mühendis yok ederek elf saflarına katılmaya hazır olduklarını bildirdiler.
MaloM: Green Knight. Ne güzel, ilk slave ünitesini avlamış, hoplaya zıplaya clanrat'lere geçmişti ki talihsiz zarlar sonucu 6-1'de kırılarak oyundan çıktı. 6-2'de 4+ atamadığım için de puanını verdi...

Ya special konusu, ne bileyim, oyunun kaderini değiştiren speacial karakter az var aslında bir de pahalılar, teclis, von carstein fln olmadığı sürece arada rakibe bildirerek alınabilirler.

edit: Ama green knight'ın oyuna gelmesi çok komikti  ;D, "alemin kralı geliyoor" tezhüratları altında Levent'in küfürleri eşliğinde ordusunun arkasında belirdi, hehe
"If you're going through hell, keep going."

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Ağustos 08, 2011, 01:10:05 ÖÖ »
6 Ağustos Cumartesi
2500 pts meeting engagement
SkavenT (Levent) - Dwarfs (Alkım)
Skaven Wipe out
Hafta sonu fazla cheese görmüşün....

Aslında hesapladım ve 16 puan farkla Victory.(herolar full değilse Draw.)

Batuyla maçımız çok komikti, 2000 puanda karşımda 4 kocaman lance, trebuşe, büyücü, okçu, baltacı filan görünce dedimki ordu tamamdır. Sonra ilerleyen hatlarımızın yanından birden bir Green Knight belirdi ve gözlerim açıldı resmen amanın bu nerden çıktı şimdi diye :D Ve ne öğrendik, Frenzy Knightlar pis eziyormuş :D
2 taraf içinde baya kanlı geçti. Evde ordu yapmaya vakit bulamyınca ordu kitabını kapıp bişeyler yaptım. Temel olarak dünkü ordunun hemen hemen aynısıydı, sadece grey seer çıkartıp mühendislere büyü verdik, sayılarıda birazcık azalttık. Bu kadar stormvermin kaybedince artık hayatta kalan 2 clanrat ünitesini terfi ettiricez heralde :D

Edit: Batuhanın Knightlarına sanırım ilk yenilgim, Way to go!
« Son Düzenleme: Ağustos 08, 2011, 01:13:24 ÖÖ Gönderen: DNA Maniac »
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Ağustos 13, 2011, 11:34:50 ÖS »
13 ağustos cumartesi
Beastmen (Özgün) - Dwarfs (Alkım)
2000 pts Meeting Engagement
Beastmen Crushing Victory

Tüm Beastmen karşımıza dizildi benim 40 lık ve 25 lik iki grup warior sonradan gelmeye karar verdiler tüm herolar ile beraber. İlk tur büyüsünü koaylıkla yapabilen brayshaman organ gunı alıverdi.
Sol kanadımdan gelen 10lu man of the match centigorlar minator desteğiyle troll slayerları ve tüm oyun boyunca geri kalan tüm makinaları aldılar.
ben bu arada beastlord ve bray shamanın ekibini az sayılara indirdiysem de iki warrior ekibinden kaçırınca bu üniteleri oyunu kazandı

kapalı bulduğum kuleye, bir telefonla gelen ve dayağını atıp giden özgüne buradan teşekkür ederim :)
« Son Düzenleme: Ağustos 14, 2011, 07:11:24 ÖS Gönderen: Deeyo »

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Ağustos 14, 2011, 09:24:07 ÖS »
13 Ağustos Cumartesi
Batuhan(Bretonnia) vs Fırat(Beastmen)
Battleline
Beastmen Wins

Üstümüze üstümüze yürüyen hayvan adamlar gördük. Ungor grubuna iki lance şarj ettik, kırdık dağıttık, kovalama zarlarından birini küçük atınca hattın arkasına sarkamadık. Yandan kapanan greatweapon'lu gor ünitesi bi güzel dayak attı, kaçma zarları rezalet. Lord'un içinde olduğu ünite bestigor şarjı yedi, dedim gelsinler, lord önce lvl4 şamanı keser sonra diğer şövalyeler yardıma gelene kadar tutar elemanları. şamana killing blow atamadık, dayak yedik, kaçma zarına bu sefer 11 atınca masadan çıktık.

Zar atamadan tertemiz dayağımızı yedik geldik.

14 Ağustos Pazar
Batuhan(Bretonnia) vs Fırat(Dark Elf)
Blood and Glory
Dark Elf Wins

3. tura kadar Fırat can çekişti. Kafaya trebuşe yedi, lvl4 sorceror 12 warriorla beraber warp'a uçtu vs. Masada 20 Black Guard, 2 Hydra ve bir watchtower'ın içine saklanmış 24 okçusu vardı. Black Guard'a ikili kapandık, ağız burun kırdık, dark elfle pek oynamadığımdan bilmiyorum, elemanlar stubbornmuş, durdular ve sonraki tur hani üstlerinde -1 to hit olmasına, benim tüm knigthlarımda 1'lerimi rerollayım büyüm olmasına rağmen istisnatız her şövalyeyi kestiler, kesemediklerini kovalayıp yine rezalet kaçma zarlarıyla yakaladılar.

Öbür tarafta Lord Hydra'ya 6 hit, 0 wound(evet 6 zardan hiçbiri killing blow gelmedi) verdi. Hydra bizi kırdı, yine kaçamadık.

Yok abi cidden bu iş böyle olmuyor, hani iki maçta da neyi daha iyi yapabilirdim bilmiyorum. Hadi Black Guard'ın stubborn'unu bilmiyorduk, eyvallah, da yani Bretonla artık olacak iş değil. Adam 30 tane bestigor'u koyup al buna konuş deyince ve lord da kaç maçtır 1 tane killing blow atamayınca bu iş olmaz. Şövalyeyiz gidip adam döveceğimize nasıl tüm lance'leri hattın arkasına sarkıtırız diye kafa patlatıyoruz, sonra lord killing blow atamıyor, kaçma zarları gelmiyor ve kaybediyoruz.

Yeni armybook çıkana kadar Breton'a ara vereceğim...
"If you're going through hell, keep going."

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Ağustos 15, 2011, 09:17:48 ÖÖ »
14 Ağustos Pazar
Beastmen(Özgün) vs WOC(Semih)
Beastmen Victory

küçük bir köyün yanında yaptığımız savaşta beastmenler hell cannon tanıştı misfire bile ilginç olan yaratık makina karışımı şeyin bidaha yakına yaklaşmıcaz :)onun dışın Choas warriorlara (intlerini 2 düşürdüm tabi ) yaptığım minatour ve centigor kombinasyonlu charge oyunu bana getiren durumlardan oldu tani doombull generalim oyunun sonu göremedi yolda yakaldıkları muraderın great weapon altında can verdik. Çok saol Semih abi oyun için Hep choasu bir birine vurduruyo bu orderlar :D

14 Ağustos Pazar
Beastmen(Özgün) vs Skaven(Semih)
2500 pts Speciallı Meeting Engagement
Beastmen Crusing Victory

leventle özel karakterli oyun yapalım dedik ama beastmen özellerinin hiç oyuna çıkası yokmuş deployda kimse gelmedi ve bişey yapacağı cıkmadı ucan beastmen bile cıktı ortaya ama ne yarar kamçısı vuran general bile kendini bi kez gösterdi. oyunu aldık ama nasıl bilmiyom en dövüc iki ünitem yok olmuştu tabi ölürken 3 ünite aldılar yanlarında levent ayrıca bir turn bütün shootingle minotourları nedrdeyse yok ederken diğer turnde kendi ordusunu 3 de 1 alarak oyun boyunca beni duygusal calkantılara soktu skaven la oynamak zor bi ara beyni yakıyodum . Levent saol oyun için Karralıyım bütün skaven kurallarını öğrencem bu oyunlar bu kadar uzun sürmücek :D
« Son Düzenleme: Ağustos 15, 2011, 09:33:57 ÖÖ Gönderen: althar amadeous »
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Ağustos 15, 2011, 09:24:42 ÖÖ »
14 Ağustos Pazar
Beastmen(Özgün) vs WOC(Semih)
Beastmen Victory

küçük bir köyün yanında yaptığımız savaşta beastmenler hell cannon tanıştı misfire bile ilginç olan yaratık makina karışımı şeyin bidaha yakına yaklaşmıcaz :)onun dışın Choas warriorlara (intlerini 2 düşürdüm tabi ) yaptığım minatour ve centigor kombinasyonlu charge oyunu bana getiren durumlardan oldu tani doombull generalim oyunun sonu göremedi yolda yakaldıkları murederın great weapon altında can verdi. beastmenler 5 movenın iyi bir taktiksel kaçma ve ön kesme yöntemi
Keyifli bir oyundu.. Mnatorlara dur demenin bir yolunu bulmak lazım... birde lore of shadow's un 0. büyüsü Chaos Warriorları bitiriyor... Sağolsun Özgünde bana ne zaman bu büyüyü atsa daima d3 te 3 attı için ortada 2 Insiyatifli yada daha kötüsü 2 Ws ve 2 Int. li Chaos warriorlar dolanmaya başlıyor... ;D ;D ;D Hani özgün charge da 1 roundda 22 Chaos Warrior kaldırdı diyeyim siz anlayın durumu :) Güzel oyun için tekrara teşekkürler... Bir dahaki sefere o minatorlara bir güzellik yapacağım :)

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Ağustos 15, 2011, 09:42:39 ÖÖ »
Shadow inanılmaz işler yapıyor bu ara bide benim d3 lerim çok iyi d3 dedikmi % 90 5-6 getriyom zarda choas zeval vermesin :)

semih abi neyapcan minatourlara korkutma beni oynamam valla tırstım yazıyı okur ken

bide shadow hakkında bir ata sözü kelyim tam olsun

yaşlı bir Bray-Shaman derki

"gölgelerden geldik gölgelerde büyüdük
sizin ise gölgeler çöküşünüz olcak"
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Ağustos 15, 2011, 10:42:49 ÖÖ »
"gölgelerden geldik gölgelerde büyüdük
sizin ise gölgeler çöküşünüz olcak"

Tam olarak düşündüğüm bu minatorları ws1 s2 t2 dansöz edecem... tabiki benim zarlarımla bunu yapabilmek için 4-5 tane shadow büyücüsü almam lazım hani herbiri 1 ws 1 I düşürse ;D ;D ;D

blackwinter

« Yanıtla #9 : Ağustos 15, 2011, 11:02:36 ÖÖ »
semih
Rosterin aklinda mi?
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #10 : Ağustos 20, 2011, 01:10:42 ÖÖ »
19 Ağustos Cuma
Beastmen(Özgün) vs Dwarf(Yakup)
300 pts warbands
Beastmen Victory

kuleye muhabbet için uğramıştım yakup'un hemen bi küçük maç atalım teklifiyle karşilaşınca emen küçük bir clan toplayıp sahaya sürdük

Oyun için çok sağol yakup gecem neşelendi :)
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #11 : Ağustos 20, 2011, 01:59:11 ÖÖ »
17 Ağustos Çarşamba?
Wood&elf(baran) Vs Skaven
2500pts Friendly - Battle for the pass
Skaven Wins!(crushing wictory)

Hiç köle almadan çıktığım ender maçlardandı. 5 grup clan rat bi grup plague monk. Bütün ordu bu. Karşıda da bol okçulu bi deamon ordusu. Missfire atçak bişiy olmayınca ordumuz epey stabildi, attığımız tek misscasti de reroll ettiren zımbırtı sayesinde kendimizi çok üzmeden savaşabildik. Haritanın dar olması sebebiylede (Yan yana durunca haritaya hat çekmiş oluyoruz.) taktiksel üstünlüğünü sağlayamayan woodelfi güzelce dövdük.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #12 : Ağustos 25, 2011, 11:29:46 ÖS »
25 Ağustos Perşembe
2500 pts freindly
Blood and Glory
warriors of Chaos (Salih) - Dwarfs (Alkım)
WoC wins.

Çok eğlenceli bir maç yaptık. ilk tur anvil patladı generali verdik 2 puan. 3. tur civarı da bir bayrak kaybettim 3 kırılma noktasına düşüp maçı kaybettim. Ama devam ettik.
Salihin ordusu 4 tane frenzy WoC chaos ünitesi, 1 war shrine bir hell canon bir ünite de Köpekten oluşuyordu.
bir BSb bir de Sorcerer tzeentch lord bulunmaktaydı.
ben de 2 tane 30luk warrior 1 adet 25 hammerer. 2 organ gun 2 top bir bolt thrower bir de anvil vardı. bir bsb bir de normal thane bulunmaktaydı.

ilk tur anvil kaybedince dispel gücüm yarı yarıya düştü. Bunu fırsat bilen Salih Hammererları treason of tzeentch ile birbirine düşürüp 15 kişiyi alıverdi. Hellcanon bsbli warriorları rerollu olarak 8'e panikletti. kaçırdı.

Her nekadar çeşitli ünitelerden 15 warrior öldürmüş olsam da shootingle, 2. tur da sadece 2 adam öldüren shooting fazı sonucu korktum.
az kalmış sorcerer lordlu WoC ünitesine charge ttim kırdıysamda kaçmadılar. 1 tur sonra da kırdım kaçmadılar bu sefer 6 kişi kalmış Diğer bir Frenzy WoC ünitesi yandan kapanıp bayrağı alıp oyunu kazandı.

Yinede devam ettik bundan sonra olanlara ben de inanamadım. CC'de 3 tane frenzy WoC ünitesini dövdüm shootingle azalta azalta. (3 tane WoC 9 atak yapıyor 7 kişi öldürüyor. kırılıyordum az daha.) Topla tek başına dolaşan Sorcerer Lordu aldım.

Oyun sonunda Salihte bir WoC. bir war altar kalmıştı benim 2350 puan salih 1100 puan kazandığını gördük.
ama tabi galibiyet salihin :)

MoM: Yok herhalde ikimizde çok eğlendiğimize göre ikimiziz.
MaloM: Hell canon free at last diyerek 3. turda hayata gözlerini vurdu
MaloM: Anvil demiş miydim :D

blackwinter

« Yanıtla #13 : Ağustos 26, 2011, 12:13:35 ÖÖ »
25 Ağustos Perşembe
2500 pts freindly
Blood and Glory
warriors of Chaos (Salih) - Dwarfs (Alkım)
WoC wins.

Çok eğlenceli bir maç yaptık. ilk tur anvil patladı generali verdik 2 puan. 3. tur civarı da bir bayrak kaybettim 3 kırılma noktasına düşüp maçı kaybettim. Ama devam ettik.
Salihin ordusu 4 tane frenzy WoC chaos ünitesi, 1 war shrine bir hell canon bir ünite de Köpekten oluşuyordu.
bir BSb bir de Sorcerer tzeentch lord bulunmaktaydı.
ben de 2 tane 30luk warrior 1 adet 25 hammerer. 2 organ gun 2 top bir bolt thrower bir de anvil vardı. bir bsb bir de normal thane bulunmaktaydı.

ilk tur anvil kaybedince dispel gücüm yarı yarıya düştü. Bunu fırsat bilen Salih Hammererları treason of tzeentch ile birbirine düşürüp 15 kişiyi alıverdi. Hellcanon bsbli warriorları rerollu olarak 8'e panikletti. kaçırdı.

Her nekadar çeşitli ünitelerden 15 warrior öldürmüş olsam da shootingle, 2. tur da sadece 2 adam öldüren shooting fazı sonucu korktum.
az kalmış sorcerer lordlu WoC ünitesine charge ttim kırdıysamda kaçmadılar. 1 tur sonra da kırdım kaçmadılar bu sefer 6 kişi kalmış Diğer bir Frenzy WoC ünitesi yandan kapanıp bayrağı alıp oyunu kazandı.

Yinede devam ettik bundan sonra olanlara ben de inanamadım. CC'de 3 tane frenzy WoC ünitesini dövdüm shootingle azalta azalta. (3 tane WoC 9 atak yapıyor 7 kişi öldürüyor. kırılıyordum az daha.) Topla tek başına dolaşan Sorcerer Lordu aldım.

Oyun sonunda Salihte bir WoC. bir war altar kalmıştı benim 2350 puan salih 1100 puan kazandığını gördük.
ama tabi galibiyet salihin :)

MoM: Yok herhalde ikimizde çok eğlendiğimize göre ikimiziz.
MaloM: Hell canon free at last diyerek 3. turda hayata gözlerini vurdu
MaloM: Anvil demiş miydim :D

gerçekten çok eğlenceli maçtı. oyun defalarca gitti geldi. ha tabi (özellikle benim için) ilginç olan charge ettiğmn CC yi kaybedip  kırılmam ve sonucunda  puan vermemdi.

tesekkürler Alkım.
« Son Düzenleme: Ağustos 26, 2011, 12:52:21 ÖÖ Gönderen: blackwinter »
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #14 : Ağustos 26, 2011, 08:51:37 ÖÖ »
<ulan rıza tonu> ulan salih... ulan salih... </ulan rıza tonu>

bi hafta gelemedim, gene gitmiş cüce bulmuş oynayacak, heh...

ilk istatistiğin de hayırlı olsun bu arada ;)
War, war never changes...