Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Tepekule 2011 İstatistikleri  (Okunma sayısı 3480 defa)

Barbar139

• E-Posta
Tepekule 2011 İstatistikleri
« : Ağustos 01, 2011, 02:22:43 ÖS »
Kendi adıma başlayayım dedim

Turnuva listem

Lord, Heroic Killing Blow vs
Damsel, lvl 4, Heaven Lore
Paladin BSB
Knight Errant x11
KotR x11 Warbanner
KotR x11 Flaming Banner
Men at Arms x30
Bowmen x14
Pegasus Knights x3
Threbuchet

1. Maç
Bretonnia vs Warriors of Chaos (Can Adatepe)
WoC Crushing Victory
Can'ın ordusu tam bir Hard Boys grubuydu, 2 tane 50'lik great weaponlı marauder, 20 chosen, war shrine, 2 grup köpek ve hellcannon. İlk tur Can'ın muhteşem, benim rezil büyü zarları sonucu damsel'in içinde olduğu gruba -3 ld büyüsünü attı. Hellcannon aynı grubu göbekledi, 1 wound verdi, -4 ld'e rerollu panic tutmadı ve daha 1-1'de bir lance kaybettim. Sonrasında direnmeye çalıştım, Lordum Can'ın tüm herolarını teker teker kesti, bir marauder grubunu da temizledim ama chosenlar beni dayak manyağı yaptı ve haliyle kaybettim.

Daha dikkatli oynasaydım Draw'a gidebilirdi, chosenlardan uzak dursaydım, dispel zarlarına acımayıp hepsini harcasaydım, zira moveumuz yüksek, oyun boyu kaçıp istediğim yerlere gidebilirdim. Olsun tecrübe olmuş oldu bir sürü bir sürü şey öğrendim

2. Maç
Bretonnia vs Orcs & Goblins (Alper Cibili)
Bretonnain Crushing Victory
Alper abinin çok keyifli bir ordusu vardı, bir sürü squid, iki horde goblin grubu, troller vs. Alper abi büyü fazlarından istediğini alamayınca gücümüzü çok kıramadı zira move ve ins d6 düşsün büyülerini ya yaptırmadım ya da en kritik anda 1 düştü bu değerler ve çok etkisi olmadı. Sürenin bitimine çok az kalmıştı, 3 yerde şarjları söyledik, bir grup squid herd’i kestik, diğer yanda trolleri patakladık, goblinlere pek ilişmedik ve az puan verip biraz daha fazla puan alarak maçı kazandık.

3. Maç
Bretonnia vs Dwarves (Burak Sonbudak)
Bretonnian Crushing Victory
Turnuva hazırlık maçının benzeri oldu, cüce lordu gelin lan dedi biz de gittik kavga ettik, son tura kadar kapıştık, zırhlarımız ve leydi sayesinde maçı aldık. Pegasuslar harikalar yarattı, miner grubu BSB’li lance’e yandan girdi kırıldı, fena dövdük kısaca, burak azıcık kötü zar attı, ben azıcık iyi attım ve kazandık.

4. Maç
Bretonnia vs Orcs & Goblins (Kyle)
Orcs & Goblins CrushingVictory
Kyle’ın nasıl bir adam olduğunu bilmiyorum ama bir sürü çirkeflik yaptı, pek keyif almadım. Araknarok, Acropolis of Heroes’ın tepesine tırmandı, binanın özelliği, içine +1 to hit veriyor, Kyle ben de bundan faydalanırım dedi. Neyse dedik devam ettik. Goblin Lore’un özelliği, büyü başarıyla yapılırsa 5+’ya zar çalıyor. Neyse ki geçen maç bunu Alper’den öğrenmiştim, Kyle’a kalsa 5+ fln atmadan “ver zarını” diyecek. Fanatikler çıkıyor, o kadar ölçüyorum değmiyorum, aralarını hesap ediyorum, bir anda değdin deyip fanatiği masadan kaldırıp d6 s5 zarlarını atıyor.
Gerçi bunların kaybetmemde pek etkisi olmadı, koca goblin horde’larından birini yok ettim, diğerini yakalama zarına 1-1-2 attım, lord hiç killing blow atamadı, troll yemi oldu vs vs kötü zarlara oyun kaybettim. Araknarok dövdüğümüzle kaldık.

5. Maç
Bretonnia vs Vampire Counts (Mesut)
Vampire Counts Crushing Victory
Mesut’un ordusu turnuva kazanacak türden, çok çok güçlü bir ordu olmasa da yapacak bir şey yoktu. Graveguard’a üçlü charge ettim, 6-7 tanesi fln ayakta kaldı. Sonraki tur Mesut risk aldı, tek zarla kaldırma büyüleri yaptı ve hiçbirinde casting zarına 1 veya 2 atmayarak tekrar grubu eski gücüne tamamladı. Sonraki turlarda yavaş yavaş dövüldük ve oyun bitti.

Genel olarak çok keyifliydi, Kyle’ı yenseydim, ki cidden baya iyi bir maç çıkardım ama zar kurbanı olduk, geçen maçlarda chaos lordları kesmiş lordum, kalktı bir tane trol öldüremedi, kovalama ve panic zarları rezalet vs. Neyse Kyle’ı yenseydim bir ihtimal Timur’un High Elf ordusuyla eşleşebilirdim, hani Deamon’u Vampir’i yenemezdim ama High Elfe karşı kazanabilirdim. Olmadı, sağlık olsun.

2 galibiyet, 3 mağlubiyetle turnuvayı 7. sırada tamamladım.
"If you're going through hell, keep going."

vace

• Üye
  • My will be done!
Ynt: Tepekule 2011 İstatistikleri
« Yanıtla #1 : Ağustos 01, 2011, 02:31:07 ÖS »
Ben Kyle maçını izledim ve goblinlerin kaçarken knightlardan daha hızlı koşmaları kaybettirici güzellikteydi. Hadi onu geçtim knightlar o kadar yavaş koşuyorlardı CC nin arkasındaki üniteye bile overrun edemediler... Atlar yorulmuş...
Tomb Kings
2189+

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Ağustos 01, 2011, 03:18:05 ÖS »
Turnuva listem

Doombull,zibilyon kadar attak yaparım stremle ezerim
wargor BSB
Bray-shaman level 2 shadow dispel scrool
Bray-shaman level 2 Death
Gor x30 full command , 2 hand weapon
Gor x15 musician 2 hand weapon
Bestigor x23 heavy armor Full com, MR(1),  full com
Minarour x6 full com 2 hand weapon light armor
ungor raider x5  bu ekipten 4 tane vardı.

1. Maç
Beastmen vs Orc-Goblin(Alper)
Battle line
Draw

ilk maçın verdi uyuşukluk dizilimde goblinlerin beni tam tersi tarafıma yığılması biz oraya gidene kadar zamanın bitmesi combatsız beastmen goblinin ele şarkılar söyleyip yeşil sağalarda çiçekler topladığı bir güzel yaz günü idi.

2. Maç
Beastmen vs WoC(Alper Cibili)
Battle for Pass
WoC Minor Victory

oyunun ilk elinde purple sun of xerus salladıkama oda ne missfire 3-4 gor ve büyücü size ömür daha yetmedi minatour grubuna gitti 2 tane minatour öldürdü oyun boyunca 1 minnator bir grup ungor biraz choosen biraz bestigor takıldı.

onunda semih abi çok kötü attı zarları bende iyi kaçış zarları attım

3. Maç
Beastmen vs Empire (Deniz)
Beastmen wipe out

4. Maç
Beastmen vs Dwarf(Yakup)
Beastmen Crushing Victory

5. Maç
Beastmen vs Dwarf(Burak)
Beastmen Crushing Victory

3 galibiyet, 1 mağlubiyetle , 1 beraberlik turnuvayı 5. sırada tamamladım.

Bu turnuvada emeği geçen ve katılan eğlenen herkese teşekkür ederim güzel. Bidakini iple çekiyom :)
« Son Düzenleme: Ağustos 01, 2011, 05:01:35 ÖS Gönderen: althar amadeous »
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Ağustos 01, 2011, 04:28:46 ÖS »
Turnuva listem

-Tzeentch Lord on Chaos Stead - Talisman of Preservation, Crown of Command, Dragon Helm, Great Weapon

-Tzeentch BsB -Sword of Might,Iron curse Icon, Colar of Khorne

-Tzeentch Sorcerer 2nd level -3rd Eye of Tzeentch, Infernal puppet, Enchanted Shield

-5 Warhound
-5 warhound
-5 warhound
-26 Tzeentch Warrior Halberd Shield -Banner of Rage
-18 Tzeentch Choosen Halberd Shield -Blasted Standard, Favor of the Gods
-War Shrine of Tzeentch

1. Tur (Kyle-Orc and Goblins)
Marginal Victory Orc Goblins

Kyle maçta beni iyi yemiş... :) dispell atamadığım tüm zarlar (5+sız) onun power'ına geçti... Anomosity atan goblinler ikinci zarlarında 1 yada 6 atmadıkları sürece hiç bir şey olmamış gibi oynadılar (yerlerinde çakılıp kalıyorlarmış 5. turda Alperle yaptığım maçta öğrendim)... MaloM Benim Lord oldu 2. round gablinlere charge edip 3 kişi öldürüp kırıldı... 9 a Stuborn olmasına ramen, ld zarında 10 atıp kırıldı üstüne kaçma zarında 1-2-1 atınca goblin yemi oldu... Goblin fanatikleri inanılmaz işler yaptılar... 12 choosen öldürdüler... ben war shrine ile aracnarog'u avladım kırdığım her iki göblin ünitesini de yakalayamadığımdan puanlarını alamayınca oyunu marjinal olarak goblinlere verdik...

2.Tur (Özgün- Beastmen)
Marginal Victory Warriors of the Chaos
Keyifli bir maçtı... Oyuna Özgün başladı... ilk büyü fazında sun of xerex (yada her en ise) yaptı ve ben dispel atamadım ama artillary zarında missfire atınca büyü büyücüsünün üzerinde oluşup minatorlarına doğru sekti... büyücü, ik gor ve bir minatoru öldürdü... sonraki roundda ise iki minator daha öldürerek beni oldukça hazin bir yenilgiden kurtardı... özgün büyü fazlarını çok güzel kullandı ve warriorlarımın STR leri neredeyse her tur 1 olarak kaldı tabi bu sırada minatorlar ile dövüşmekzorunda kalmamız ciddi kötü bir durumdu... her neyse bir şekilde statikle minatorları kırdık kaçırdık ama Özgün'ün bileğine kuvet 6-6 kaçan minatorları yakalayamadık...:)

3.Tur (Berk- Vapire Counts)
Crushing Victory Warriors of the Chaos
Berk oyunun son round’u hariç,  ordusunu neredeyse hiç kımıldamadı sadece ilk round yarasalarını üzerime gönderdi ancak üç ünite aç kurt tarafından parçalandılar… Sonra Black Coach ile power zarlarını emip, wind of undeath ve curse of the years yapmayı tercih etti… Ben de Flickering fire of tzeentch ile kaldırdığı  2 Ghost Host’unu avlayıp, 100VP elde ettim, son round tam update coach choosenlarıma girip, kırsa da, oyunun başında aldıkları +1 ld sayesinde yerlerini koruyan choosen ünitem puan vermedi… böylece oyun 180-0 Crushing victory ile sonuçlanmış oldu :D

4.Tur (Burak- Dwarves)
Crushing Victory Dwarves
Bir önceki turnuvanın neredeyse aynısı oldu ilk round Burak generalimi vurdu ben 3+ ward save atamdım ve generalim öldü sonrasında dwarflar kaçtı ve neredeyse hiçbir ünitem close combat’e giremedi… maç böyle bitince ben sadece 1 top alabilmiş odum… ilk round yine 3+ ward’ı tuturamamış olan Shrine da son combat fazında BsB tarafından bala göte wound lanıp, 5+ armor 3+ Ward save atamayınca 150 puan daha verek 130-580 gibi bir puanla crushing oyunu kaybetmiş olduk… Buradan cüceler tek bir şey söylemek istiyorum “Olum var ya bir gün sizi bir kıstıracağız köşe bucakta, sabaha kadar döveceğiz haberiniz olsun :D

5.Tur (Alper- Kaptı Kaçtı çetesi)
Crushing Victory Goblins
Kabul etmem gerekir ki turnuvada oynadığım en güzel boyalı ve konvert edilmiş ordu Alper’in kaptı kaçtı çetesi ile yanık ay goblinleriydi… İlk round Alperin, rock lobba’sı ilk atışta generalimi ortaladı ve ben yine 3+ atamadım :D… Sonrasında bol bol goblin dövdük… kaçırdık ama yakalayamadık.. bu sırada maç süresi doldu … maçın o anına kadar sadece 80 puanlık bir goblin shaman öldürebilmiş olduğum ve generalimi kaybetmiş olduğum için crushing victory ile maçı Goblinler kapıp kaçtı… :D :D :D
Turnuvayı 12. Sırada bitirdim ama eğlendim… Bu arada farklı ordu kurulumları ve oynama şekilleri görmek açısından da turnuva oldukça iyi oldu… Bu işi fixleyip, her sene düzenlemekte fayda görüyorum… Katılan ve emeği geçen herkese teşekkürler…
« Son Düzenleme: Ağustos 02, 2011, 12:10:51 ÖS Gönderen: Azactoth »

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Ağustos 01, 2011, 08:13:17 ÖS »
Way madem yazılıyo bende yazayım bari. Model eksikliğinden garip gurup bir orduyla çıktım, tüm yük karakterlerdeydi.

Ordu:
Gray Seer - 2power dice - 4+Wsv - Canım dolsun zımbırtısı.
Engineer lvl1 Doomrocket - warp energy condensender
Engineer lvl1 Deathglobe(4+wound no aromour save small template) - Dispell Scroll
Engineer - Brass Orb (small template, insiyatif test at yada öl.)
40 Clanrat shield FC X3
20 Storm Vermin FC - Storm Banner
2Rat Ogre X3
DoomWheel

1. Maç
Vs Berk (Vampire Counts) (Ant.)
Draw
Berk in ordusu tam olarak alıştığımız, üzerindeki itemlarına kadar ezbere bildiğim, sıkıcı Grave Guard Death Star lı Vampir ordusuydu.
Maç boyunca Black Couch kaçtı, DoomWheel kovaladı, sonunda yaklaşıp avladık.
Diğer kısımlardaysa fire concentration yapamasakta düşmana shhotinde öyle ağır kayıplar verdidrdikki vampirler sadece adam kaldırdı. CC de bizde herkes gibi ilk maçımı yetiştiremediğimiz için oyunu kazanamadık, death star haricinde bütün ordu bir kaç modelden ibaret kalmıştı ama puan alamadık.

2. Maç
Vs Firat Ugurlu (Daemon) (İst.)
Crushing Defeat
Yakın puanlılar diye puanının benimle alakası olmayan Fırat la eşleştim.
Fıratın ordusu bizi Outnumber eden bir Deamon orudusuydu ve savaşı kazanma ümidimiz zaten yoktu. 40X2 bloodletterlar, 11 tane Flamer ve tane yaratıkla üzerimize yürüdüler, shootingi bitirmeye çalışan Doomwheel sözde shooting ünitesi olan flamerlar tarafından CC de patlatıldı. Ondan sonrası ise Deamon ordusu battle lıne da gönlünce gezinirken yandan charge bile etmeyi göze alamayan skaven ordusunun perişan haliydi. Fıratın berbat zarları bile oyunu kaybetmemizi engelleyemedi...

3. Maç
Vs Alper Cibili (Orcs&Goblins) (İst.)
Defeat
Goblin yığınlarına troller ve squiq herd destek veriyordu kanatlarda da Squiq hopperlar koşuşturuyordu.
Yine Doomwheel ın ayak oyunları ve çılgın büyü zarlarımız oyunu çevirmek için uğraşsada bi koşuda generalin ünitesine dalan koca goblin yığınları maçı kazandı. Yinede attığı zarları beğenmeyip çıldıran Alper'i "Abi bak walla oyunu kazanıyosun, kendini üzme bu kadar" diye teselli etmeye çalışmamsa çok komikti :D

4. Maç
Vs Cem Karapınar (The Empire) (İzm.)
Crushing Victory!
Son 3 sırayı dolduran Empire lardan biri rakip olarak düşünce gözlerim parıldadı. Artık Unbreakable ordulardan sonra yanabileceğimiz ordularla maç yapıp kazanma sırası da bize gelmişti.

Korkunç Shooting ve büyümüzle puan alıp düşmanı CC ye girmeye korkutarak çok kolay bir maç kazandık, zira herşey yolunda gitmiş bu sefer. Plague olmasada olurdu. Yanıma Deniz gelinceye kadar puan vermemiş olsamda deniz gelince bi anda Ogrelerim kendilerini zorla tüfekçilere kestirttiler. Yine maç bizimdi. Mutluyduk ama bi kere Denizin Laneti üstümüze çökmüştü.

5. Maç
Vs. Oktay Taşdemir (The Empire)  (Ant.)
Defeat
Herkesin çok kötü olmuş dediği empire listesini okuduktan sonra dışarı çıkıp bir keyif sigarası yaktım. ordum kendini yoketmezse Crushing Victory kaçınılmazdı, kötü ihtimalle bir Victory bizimdi. Zira Empire orudusunda bizi korkutan değil bizden adam öldürcek bile birşey yoktu. Ama Denizin Laneti bir defa ilişmişti masaya.

1.1 Skaven magic phase, ilk kanı döktük; 23 Skaven öldü. 1 tanesi lord general lvl4 Grey Seer. Maç boyunca 6 Missfire ve 5 Misscast ile kendi ordumdan 106 Skaven öldürmeyi başararak maçı kaybettim. Bu sırada düşman toplam 23 Skaven öldürmüştü. free reform dahil attığım tüm leadership zarlarını fail ettim.

Artık minimum birlik sayılarının altına düşen birliklerime Death Frenzy atıp "eh artık ya olur ya ölürler" diyerek düşmanın üzerine saldım. Düşmanın Great Swrd birliğini, kocaman crossbowmen birliğini lordunu büyücüsünü ve bsb sini yiyerek maçı dengeye kavuşturduk, Crushing Defeatten dönüp Draw a yaklaştık ama olmadı..

SONUÇ: Turnuvada 15. olarak rezil rüsva olduk. 8th. editin da doğru düzgün maç kaybetmeyen ordum 7 düvele rezil oldu :) Bir şekilde Centilmenlikte 13. olarak, gayet centilmen oynadığımı düşündüğüm turnuvada, forumlarda bahsedilen "Skaven Centilmenlik puanını otomatik kaybeder" kuralını test edip onayladım :) Zira kuledeki maçlarımdan daha centilmen oynadım bu turnuvada.

Daha daha? 10 numero 5 yıldız bi organizasyon oldu, tadı damağımda kaldı, bunu mutlaka tekrar yapalım diye sağa sola bulaştım. Ve hatta burdan herkese diyorum ki 6 ay da bir yapabilirmiyiz acaba? Ve hatta mekana 8 masa sığıyo :P

Herkesin ellerine sağlık, çok güzel oldu. Her şeyin dışında kupa çok şıktı ve Tasmalar acayip hoşuma gitti.

Run-run! Flee-flee!
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler