Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Temmuz İstatistikleri  (Okunma sayısı 5342 defa)

Deeyo

• E-Posta
Temmuz İstatistikleri
« : Temmuz 02, 2011, 09:31:43 ÖS »
02 Temmuz 2011
2000 pts Watchtower
Dwarfs (Alkım) - Beastmen (Özgün)
Kara Orman Campain
Dwarfs Crushing victory

Kule'nin gurbetçileri olarak fırsat bulmuşken bir kampeyn açı yapalım dedik.
Altar of Khaine'nin yardımıyla inanılmaz kanlı bir maç yaptık.
Watchtower senaryosunu ne kadar az oynadığımız ortaya çıktı, biraz hatalı başlangıç yaptık ama devam edelim dedik.

iki ekip de başlangıçta adam bırakmak istemdi watchtower'da çünkü büyük bir olasılıkla duran ünite parçalanacaktı.
Man o M: üniteleri frenzy ile birbirini bitirmiş BSB'ler oyunu gözleri kanlanmış bir şekilde Challenge'da bitirdi.
« Son Düzenleme: Temmuz 03, 2011, 10:03:26 ÖÖ Gönderen: Deeyo »
dey layt com and me wan go hom...

Aranel

• E-Posta
Ynt: Temmuz İstatistikleri
« Yanıtla #1 : Temmuz 02, 2011, 09:47:54 ÖS »
02 Temmuz 2011
2000 pts Watchtower
Dwarfs (Alkım) - Beastmen (Alkım)

Abi kendi kendine biraz sıkıcı olmadı mı? :P

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Temmuz 03, 2011, 10:03:51 ÖÖ »
kendi kendime satranç dama oynayıp kendime Ha Ha! yaptığım oluyor.

Not: Dün bizim maç dışında beastmen-skaven, dwarf-empire, high elf-bretonnia maçları yapıldı yazılmazsa aseton atarım modellerinizi üstüne....
« Son Düzenleme: Temmuz 03, 2011, 10:06:53 ÖÖ Gönderen: Deeyo »

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Temmuz 03, 2011, 10:24:23 ÖÖ »
biri bu maç sonucunu kara orman maç sonuçlarının içine de kopyalayabilir mi ?

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Temmuz 03, 2011, 01:04:13 ÖS »
1 temmuz Cuma
Kara Orman Savaşları
2000pts o zarla deploy şeysi...
Skaven Vs Brettonia (Batuhan)
Skaven Wins! (wipe out)

Genel anlamda güzel bir maç oldu, oyunun ilk başında bize biraz yaklaşan bi knight ünitesi görünce biraz da ortalama üstü zarlarla 2 kalabalık, herolu plague monk ünitesi knight ünitesini biçti sonrasında bir tanesi başka bir knight ünitesine girişti sonra ona destek filan geldi kıyım kıyım kıyılana kadar turlar boyu durdular. sol kanatta ise zincir savaşlardan oldu. Bretonun great swordlu cengaver şovalyeleri ve köylüleri bizim 2 grup asker ve bir grup kölemizle mahalle kavgasına girişti. O son köle olayı bitirdi :D

Daha sonra her tarafta bretonlara charge diye girdik önümüzdeki uzun turlarda kırıp destroy ederiz dedik. Zira bretonlar çok yıpranmıştı ve bizim çocukların hala kilitleme yapacak kadar ranki vardı. Duran şovalye rahat av.

Ve tabikide Horned Rat gözlerini üzerimizden çekmedi, her olay skavenları fevor edecek şekilde gelişti. 8)

MoM: 6-6 atarak royal pegasus üstündeki bsb ye charge eden çocuklarımız!
Gayette keyifli bir maç oldu sevgiler saygılar!
« Son Düzenleme: Temmuz 03, 2011, 01:05:49 ÖS Gönderen: DNA Maniac »
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Temmuz 03, 2011, 03:10:39 ÖS »
2 temmuz Cumartesi
2000pts Friendly
Dawn Attack
Dwarfs (Burak) Vs The Empire (Öğr. Deniz)
Dwarfs Win (crushing vic.)

Normalde Dawn Attack, random yerleşme mantığı nedeniyle pek sevdiğim bir senaryo değildir. Yerleşim zarlarında da bana nazire yaparcasına hammererlerim sol kanattan çıktı. Bereket Deniz de o taraflara bir şey yerleştirmişti de hammererler savaşa girebildi.

Deniz'in ordusu fazlaca CC oriented idi. Captain taşıyan 13 knightly orders, general büyücüyü taşıyan swordsmen güruhu, warpriestli harberdier güruhu falan derken, CC bloğu sayısı olarak benden üstündü; ancak sadece bir top, bir stank v 5 adet pistolierden başka atış gücü yoktu.

Benim ordum ise Empire artillerysini outshoot etmek için 2 top ve bir grudge thrower içeriyordu. Bunun haricinde 3 tane küçük shooter birlik ve 25lik warrior ve 20lik hammererler ile düşmanı önce hüpletmek sonra gümletmek niyetindeydik. Anvil ve 2 adet 8li miner birliği de arkadan destek sağlamak için vazifeye hazırdı.

Knightler erkenden merkezdeki warriorlara şarj ettiler. Ağır kayıplara rağmen ayakta kalan warriorların yardımına flanktan BSBli thundererler gelince bu savaş oyun sonuna kadar sürdü. Kimse de puanını karşıya vermedi.

Esas kavga ise sol kanadımda cereyan etti. Yerleşme zarları sonucu bu tarafta yer alan hammererler, hemen karşılarındaki, general büyücüyü taşıyan swordsmenin üzerine yürüdü. Aradaki Khemrian Quicksand'a rağmen swordsmene şarj eden hammererler ile generali öldürme sevdasına kapılınca bu savaş epey uzadı; zira sürekli Lore of Life büyüsü yapan general, kaybettiği woundları geri kazanıyordu. Bu savaşa arkadan giren minerler ile de steadfastı kaldıramayınca, bu sefer minerlere arkadan giren swordsmen detachmenti free company, minerleri eritti. Sonunda generali öldürmeye çalışmaktan vazgeçip regimente çalışınca swordsmen, staedfastı kaybettiği ilk roundda kırıldı ve hammererler tarafından yakalanıp yok edildi.

MoM: En çok puanı hammererler aldı tabi. Pistolierleri indirip, ardından free companyi de son adamına kadar kesen quarrelerlere de bir parantez açmış olayım. Ahmet the crossbowman is back!

MaloM: Çok! Hiçbişiy yapmayan steam tank var mesela. Bir kere bile ateş etmedi, sonra da toplardan biriyle indirip puanını aldım. Grudge thrower, daha ilk atışta kendini patlattı. Anvil için, çalıştığı 5 roundun üçünde 1 atmak suretiyle yüreğimi ağzıma getirmeyi başardım falan falan...

Teşekkürler Deniz.
War, war never changes...

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Temmuz 04, 2011, 01:27:04 ÖÖ »
2 temmuz Cumartesi
2000pts Friendly
Battle Line
Skaven Vs Beastmen (Fırat)
Beastmen Wins!

Sabah mahmurluğumla hiç vurucu olmayan saçma bir ordu kurmuşum, buna karşın Fırat hiç alışık olmadığım horde tipi bir beastmen ordusu kurmuş. Her tur +2power dice ve 3 channella magic heavy sayılabilecek 3 grup çok kalabalık asker grubunu sağda solda koşuşturan ufacık yaratık, okçu ve chariot destekliyordu.

Buna karşılık bizde 2xclanrat 2xslave plague monklar ve storm verminler vardı ve nedense 2 tane weapon team. Bu kötü ordu kurulumumu horned rat te sevmemiş olacakki hiçbir işimiz rast gitmedi. Uzun zamandır ağız tadıyla yiyemediğimiz dayağı yedik. Sol cenahta harpilerle yemlenen plague monk ünitemizde olmasa wipe out olacaktı.

Malom: ateş bile etmeyen weapon teamler, yada hiç bir büyü yapmayan büyücüler olabilir tabikide.
MoM: Purple Sun aynı plaguemonk ünitesinin üzerinden 3 kez geçerek can aldı ( I 3 ) ve can aldığından daha da çok korkuttu...

Fırata keyifli dayak için bolca teşekkür edip içirdik :D
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #7 : Temmuz 04, 2011, 10:29:02 ÖÖ »
2 Temmuz Cumartesi
2000 pts Friendly
Battle Line(dı herhalde tam hatırlayamadım)
Bretonnia(Batuhan) vs High Elves(Erdinç)
Draw

Kan gövdeyi götürdü her yerde kavga dövüş vardı. High elfler bir grup spear, bir grup sea guard, bir ünite büyücülü BSB'li swordmaster, bir ünite phoenix guard, 2 great eagle, bolt thrower, biraz biraz okçu ve bir normal chariot ile çıkmıştı.

Biz de 2 grup Kotr, 1 grup errant, men at arms, azıcık okçu, trebuşe, pegasuslar, lvl 4 damsel, lord ve pegasuslu BSB ile geldik.

Oyun chariot'un men at arms halberdleri tarafından parçalanması ve 1 grup lance'in neredeyse yok edilerek swordmaster ve phoenix guard tarafından kırılmasıyla başladı. bereket saçma bir yere kaçıp high elf hatlarını bizim için biraz dağıttılar. phoenix guard, önden ve yandan lancelerden, arkadan pegasuslardan şarj yedi ve yok edildi. sonrasında lord ve ekibi, BSB ile gaza gelerek sea guardları kesmeye başladı, yandan yardıma gelen spearları da men at arms ile tutunca o grubu halletmiş olduk. great eagle'lar etliye sütlüye pek karışmadı, arkada dolanıp okçuları ve trebuşeyi aldılar. high elf adına iyi geçen büyü fazları ve birkaç kötü armor save sonucu tüm normal knightlarımı kaybettim, maç sonunda masada ikimizin de 700 civarı puanı vardı, el ele verdik ve maçı bitirdik.

Hızlı, kanlı, masanın yer yanında oynanan bir savaştı, ben çok eğlendim, tekrar sağol Erdinç...
"If you're going through hell, keep going."

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #8 : Temmuz 16, 2011, 05:28:19 ÖS »
16 temmuz Cumartesi
2000pts Friendly
Dawn Attack
Dwarfs (Alkım) Vs The Empire (Öğr. Deniz)
Dwarfs Win (wipe out)
Yine deniz ve yine Dawn attack,

Şu gariban Empire askerleri sabah erken kalkmayı seviyorlar...
Deniz S tank'ı çıkarıp biraz daha fazla makineyle çıkmış
Ana kombosu sanırım Toughness düşür mortarla ez idi ancak büyü zarlarını dispel edebilmemle beraber pek kayıp vermeden CC'ye girdik ve dövdük kırdık yakaladık.
Mom: Hammerer ve BSB'li Warrior ekibi işlerini yaptı ama asıl Mom bence iki tur tehdit oluşturup Greatswordlarla kanlarının son damlasına kadar kapışan Runesmith ve ekibi oldu.
MaloM: Empire Topları: ikisi de mi ilk tur misfire ile kalkar....

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #9 : Temmuz 18, 2011, 09:10:29 ÖS »
18 Temmuz PAzartesi
Dwarf Haftası Etkinlikleri
2500 pts friendly
Bretonia (Batuhan) - Dwarfs (Alkım)
meeting Engagement
Bretonia Crushing victory

Çok kapışmalı çok eğlenceli kimin kazanacağı son tura kadar belli olmayan bir maç yaptık.
ikimizinde shooting ve magic fazları cacık geçti, örneğin Rerolladığım disperse zarı yaklaşık 15 sefer hit gelmedi (yanlışlıkla iki tane disperse zarı attım onlar bile gelmedi)
Hammererlar Lord ve Bsb'li 2 knight errant ünitesinden birini temizleyip diğerlerini önlerinden kovaladılar. Ancak diğer cüce CC üniteleri boş çıkınca ve Oyun sonunda masa kenarından 3"'ten fazla uzaklıkta bulunan kaçar durumdaki lord ve errant ünitesi puanlarını vermeyince kaybettik.
Batuhan çok heyecanlı bir oyuncu neyseki sadece bretonla oynuyor dark elf oynasa chargelardan ve ataklardan önce tavuk kesip kanıyla kazan dolduracak zannederim...

ManoM1: Errant championu Challenge'da no AS vuran Thane'i kesti.
ManoM2: Hammererlar  iki knight ünitesini içlerinde breton lordu ve Bsb'si olmasına rağmen dövdüler.
Mano3: Köylüler, Rare model düşmanları, Organ gun ve Gyrocopter okladılar.
MaloM: Grudgethrower'ın marifetlerini yukarıda anlattım zaten.

düdüt: disperse demişim scatter olacak
« Son Düzenleme: Temmuz 20, 2011, 02:04:58 ÖÖ Gönderen: Deeyo »

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #10 : Temmuz 18, 2011, 10:21:56 ÖS »
Maçtan enstantaneler;

Lord'da ilk şarjıma +d6 ekleyim özelliği var, BSB ünitesinin +1 movement bayrağı var, iki ünite de Idol of Gork'un yanında duruyor. İki ünite de şarj dedi, cevap hold. attık zarları. Lord ünitesinin 21 gitmesi gerek. Normal şarj ile 18 gittik, +d6'daki zar 1 gelince oturduk yerimize. BSB'li elemanların 19 gitmesi lazım, rerollu 10 atamadık ve onlar da kaldı yerinde.

Knight grubu cücelere yandan kapanacak, mesafeyi ölçtüm, ağzımdan çıkan laf, "1-1-1" atmadığım sürece şarj ediyorum. Zarlar; 1-1-1. Alkım abi baya bi kıvrandı gülmekten...

Sorceror's Portal ve Beast Lore sayesinde bir ara WS10 Ins10 S4 T4 men at arms gezindi masada ;D

Köylüler Gyrokopter ve Organ Gun indirdi  ???

Threbuchet, Cannon ve Grudgethrower ile düelloya girişti. Tüm üniteler combatta olduğundan bunlar birbirlerine taş-top atıp durdular.

Knight of the Realm şampiyon, iki turluk challenge sonunda no AS vuran Thane'i kesti  8)

lvl 4 beast lore damsel bir kere bile miscast atmadı, 5-6 zarla bir sefer Hydra olmaya çalıştım diğer sefer 12"teki tüm karakterler (lord ve BSB 12'deydi) +3S +3At alsın dedim hiçbiri olmadı

baya güzel armor save ward save attım turlarca dövüştük, 3-2'de başlayan combatlar oyun boyu sürdü

muhtemelen yaptığım en uzun maçtı, tekrar sağol abi çok keyifliydi
« Son Düzenleme: Temmuz 18, 2011, 10:23:32 ÖS Gönderen: Barbar139 »

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #11 : Temmuz 19, 2011, 01:19:36 ÖÖ »
çok hoş maçlar oluyo anlaşılan beastmenlarin boyanma süreci yüzünden savaş alanlaırından uzak kaldım ama üzülemeyin geri yıldırm gibi dönecez yeni taktikler daha çok atak ve daha çok str ile :)
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #12 : Temmuz 24, 2011, 02:02:28 ÖÖ »
23 Temmuz Cumartesi
2000 pts
Blood and Glory
Bretonnia(Batuhan) vs Empire(Deniz)
Bretonnian Victory

Deniz'in yine makineleri çalışmadı. BSBli ünitesini, inecek olan cometten korkarak knightlarıma çok yaklaştıran deniz, BSB'sinin öldüğü combat sonrası kırılınca bir daha toparlanamadı, reroll ld şansını kaybetmesiyle zaten kötü olan ld zarları oyunu sonuca bağlamış oldu, bknz pegasusun kırıp yok ettiği steadfast halberdier ünitesi. son ünite olarak greatswordler kalmıştı ki onlar da kafalarına düşen taşın etkisiyle oyundan çekildiler.

Deniz yaw, çok delikanlı oynuyorsun, knightlarla üstüme yürümeler, ünitelerini bu kadar yaklaştırmalar fln. seni breton saflarına alalım biz bu böle olmuyor, empire bu delikanlı oyun tarzını kaldırmıyor  :P

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #13 : Temmuz 25, 2011, 12:27:25 ÖS »
24 Temmuz Pazar
2000 pts
Battle for the Pass
Bretonnia(Batuhan) vs Lizardmen(Oğulcan)
Bretonnian Victory

Oğulcan farklılık olsun demiş, ona göre oldukça değişik bir orduyla çıkmıştı. 9 terradon, 1 engine of the gods, 1 old blood+carnosaur ve bunların yanında salamander-saurus destekleri. Benim orduda farklı birşey yoktu pek, yine şövalyeler, yine köylüler yine pegasuslar vs.

Oyun skink priest'in miscast atıp normal skink olması ile başladı. Sonrasında stegadon men at arms'a şarj dedi, tüm köylüler baltaları skink priest'in kafasına geçirerek onu öldürdüler ve engine of the gods'u bozdular. ld 9 steadfast köylüler kaçtı ama böylece stegadon'u oyun sahasından uzaklaştırmış olduk. Diğer tarafta iki lance, BSB+saurus grubuna girip ortalığı dağıtırken pegasuslar da terradon avına çıktı. Carnosaur tepesindeki old blood, lance'lerden birine arkadan saldırsa da önce dayandık, sonra statik res ile kırdık bile, tabii ki kaçmadı. Dwarf thane öldüren KotR champion bir ilke daha imza atıp neredeyse carnosaur challenge'ında hayatta kalacaktı, olmadı =D

neyse sonrasında bizim lord stegadon'u killing blowla aldı ve Oğulcan abi elini uzatarak tebriklerini bildirdi.

MoM:Muhteşem zarlar atan kimse yoktu ama lord kendinden bekleneni yaptı ve killing blow listesine ancient stegadon'u da ekledi
MaloM:Skink priest, ilk tur miscast, sonrasında men at armslar tarafından linç edilmek. hoş bir son olmadı...

Slaan olmadığı için rahat rahat oynadığım çok keyifli bir maçtı, tekrar sağol abi...

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #14 : Temmuz 28, 2011, 11:52:18 ÖÖ »
27 Temmuz Çarşamba
2000 pts Battleline
Dwarves(Burak) vs Bretonnia(Batuhan)
Bretonnian Victory

Oyun benim açımdan çok eğlenceliydi, tam taktik savaşı tadında geçti. Burak koca bir duvarın arkasına iki organ ve 35 civarında Longbeard dizdi. Haliyle o tarafa yaklaşmamaya niyetliydim. Diğer tarafta Hammerer grubu ve neredeyse ulaşılamaz bir yerde Anvil duruyordu. Longbeard'leri salla, diğer tarafı temizle şeklindeki oyun taktiğim, cüce BSB'sinin, "gelin ulan buraya, ya da basın gidin" demesi sonucu çöktü. Madem o bizi çağırdı, yalnız gitmeyiz hesabı iki ünite birden girdik oraya ve oyunun kaderini belirleyecek combat başladı.

Bir tarafta pegasus ve BSBli knight ünitesi Hammerer'larla vuruştu, diğer yanda damsel ve lord'lu knight üniteleri uzunsakallılarla kapıştı. 5'in 2'sinde Hammerer'lar 3-5 kişi kalınca kaçtı. Diğer kavgada damselli ünite kaçmış, organ ve grudge atışları sonrası da yok olmuşlardı. Lord ve beraberindekiler son anda yardıma gelen men at arms'ın steadfast'i kırması ile cüceleri tepeledi ve oyunu kazandık.

Hızlı oynamamıza ve 2. turdan itibaren combat dışında pek bir round oynamamıza rağmen uzun süren, bol kılıçlı kanlı bir maçtı, çok sağol abi.

MoM: Lord. cüce BSB'sini her tur challenge'a çağırdı, her tur geri gönderdi, killing blow ile onlarca longbeard kafası aldı.

MaloM: Cüce miner grubu, 6'nın 1'inde fln geldier ;D

maçın resimlerini çekmeye başlayıp, combat gazıyla 3. turdan sonra fln unutmam da baya güzel oldu, neyse elde kalanları yüklerim artık