Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Haziran 2011  (Okunma sayısı 8076 defa)

Deeyo

• E-Posta
Haziran 2011
« : Haziran 08, 2011, 12:04:06 ÖÖ »
7 haziran salı yeni mekanın ilk maçı (güya 40k ile açmışlar pazartesi ya hani nerede istatistik?)
2500 pts
Pitch battle
Dwarfs (Alkım) - Beastmen (Özgün)
Dwarfs crushing victory
Özgünün askerlik sonrası pasını aldık, pek unutmamış ama süper hareketler yaptı.

Çok eğlendik yahu,
Harpiler canavarlar, toplar bir sürü great weapon her yerde CC.....
ManoM: cücelerde bir kaç tane vardı beastmende ise ne yazık ki 1 tane.
Harpi ekiplerinden biri 2 top bir organ gun aldı az daha son kalan 2 hammererı da kesiyorlardı.
Toplam 2 top bir organ bir de gyrosu olan, Delikanlı cüceler akıllı hareketlerle kazanabilecekleri kombatları kazandılar, kritik an gorgon cıkarmış şamanın ünitesini yok etmeleri oldu.
Semih uzaktan bize kural desteği verdi, büyüksün.
Özgün gece maçı için spot ışıklandırma düzeneği kurdu.
Hayırlara vesile olsun.
dey layt com and me wan go hom...

mereghost

• Katılımcı
    • E-Posta
Ynt: Haziran 2011
« Yanıtla #1 : Haziran 08, 2011, 12:51:32 ÖÖ »
6 Haziran Pazartesi yeni mekan öz ilk maçı

Blood Angels (Erdinç) vs Tau Empire (Asım)
1750 pts Capture and Control, Pitch Battle
Blood Angels Win (1-0)

Ben mechanised/DOA karışık bir ordu ile çıktım meydana, Asım ise 3 Devilfish, 1 Hammerhead ve bilumum Crisis Suit'ten oluşan sağlam bir mecha ordu yapmış.

Kendi objective'imi 5 Tactical ile tutarak ileri doğru atıldım. Baal Predator scout move ile diğer objective'e doğru atıldı, onun arkasını siper alarak 5 Tactical da ilerlemeye başladı.

İlk round birbirimizi şöyle bir yoklayarak geçti. Asım'ın (haliyle) uzak mesafe kuvveti daha yüksekti, ama vuracak çok hedef olduğu için dağıtmak zorunda kaldı. Hammerhead'in Rail Gun'ı ıskalayınca rahatladım. Benim ağır silahlarım ve tepeden saydıran sniper'larımın tamamı Crisis Suit'lerin shield drone'larına takıldı. İlk round kimseyi öldüremedim, ama bir taraftan B.Pred, bir taraftan 2 Las Cannon/Plasma Gun Razorback ile saha kontrolü sağladım.

İkinci turn deep strike'la inmeye başladım (DOA harika bir şey). 5 Assault Marine objective'in yanına inerek yakındaki 3 Crisis Suit'e ateş açtı, ama melta'lardan biri ıskaladı diğeri de shield drone'a takıldı. Asım'a C.Suit'lerin konfigürasyonunu sorduğumda Helios dedi, aha sıçtık dedim (Helios: 1 melta gun 1 plasma gun). 9 s6/8 ap1/2 atış ile assault marine'lerim buhar oldular. Ama B.Predator o tarafı kurcalamaya başladı, oyunun sonlarına kadar da orada tutundu.

Diğer yandan ortaya inen Terminator'lar yakındaki C.Suit takımına ateş açtı ama yine shield drone'lar günü kurtardı (süperler). Broadside'lar araya sıkıştırmaya çalıştığım Vindicator'ı görecek bir açı bulup tankı havaya uçurdular.Sağdan ve soldan atlayan C.Suit ekipleri (yine Helios) Terminator'leri ateş yağmuruna tutmaya başladı. İki Terminator invul save sayesinde kurtuldu, ama ortalık kızıştığı için combat tactics ile kaçmaya karar verdim.  Asım Terminator'lerin arkasına bir C.Suit taktı (ki rally olamayım), ama bu bence kötü bir fikirdi; nitekim C.Suit Terminator'den daha değerli bir şey. İki turn sonra rally olabildim.

Benim objective'e doğru iki devilfish yürümeye başladı, bu esnada yan yana duran Razorback'lerim kroot'lar tarafından kuşatıldı. Assault'ta bir las cannon kaybedip immobilised olunca apc'lerden inmeye karar verdim. 5+5 assault marine ve 1 librarian krootburger yaptılar. Devilfish'lerden biri bir razorback'e ram etti, ama sıra bana gelince olduğu yerde immobilised oldu. Diğer D.Fish objective2i tutan Tactical'ın missile launcher'ı ile immobilised oldu, librarian'ın lance atağı ile patladı. Kalanları close combat'ta kaldırdım, ama Tau'nun geri ateşinde librarian D.fish kraterinin içinde can verdi.

son turn'ler, B.Pred sıkıntı yaratmaya başladı. Hedefsiz kalan Broadside'lar ve C.Suit'ler B.Pred'e döndüler, döndükleri gibi güzel tankım havaya uçtu. Arkasında saklı olan 5 Tactical ise C.Suit'lerle Assault'a girdi. Şimdi Tactical'lar öküz demek istemiyorum, ama arkadaş round başı 2 power weapon atağı, 3+ hit 4+ wound no armor save, 3 turn'de bir adam öldüremediniz be. Allahtan ölmediler de, objective'in yanındaki pozisyonlarını korudular.

6. turn'ün başı, Hür zarı attı, oyun bitti. 2 Tactical Marine ile Asım'un objective'ini contest ederken, diğer 5 Tactical ile kendiminkini korudum. 1-0, Blood Angels zaferi.

Bundan sonra bol resimli battle report'lar yazacağım. 40K çok heyecanlı oyun, böyle yazarak pek havası yakalanamıyor.

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Haziran 08, 2011, 08:47:04 ÖÖ »
Bundan sonra bol resimli battle report'lar yazacağım. 40K çok heyecanlı oyun, böyle yazarak pek havası yakalanamıyor.

Eline sağlık abi, raporları heves ilen bekliyorum.

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Haziran 08, 2011, 02:19:30 ÖS »

Abi bir tane yapıp şu mahzen denen dergiye göndersene çok şık durur.

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Haziran 11, 2011, 04:09:46 ÖS »
10 Haziran cuma

1000pts High Elf(enis_ilk oyunu) vs cüce (yakup)

cüce wins

fazla söze gerek yok aslında.. HE'lerin bolt repeaterı ilk shootingde top atışıyla yok oldu..çaresizce cücelere hücum eden elfin sworthmasterları şans eseri kazasız belasız cücelere ulastı ve kendi basına oldukça çok adam yedi..ancak korumasızca hücuma gönderilen phonenix guardların hücum edene kadar ancak yüzde 30'u hayatta kalmıştı. WS4 s3 seaguard birliğim ise eş zamanlı olarak gitti vurdu vuramadı ve öldü :)

ne öğrendik?

cüce topuna dikkat!
s5 vuran A2 swordmasterları iyi kullan katliyam yaratıyorlar
phoneix guardlarını bosa harcama
The elves are watching

Dwolvin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Haziran 12, 2011, 10:10:06 ÖS »
2000 pts
Dawn Attack
Dwarfs (Yakup) - Wood Elf (Semih)
Dwarfs crushing victory

Önce dayak yer gibi yaptık, sonra dayak yemeyen Iron Breaker ve +1 CR daha veren standart'ı olan BSB ile gözüne gözüne vurduk elflerin. MoM yoktu sanırım ama bir organ gun ilk tur işini iyi yapıp 10 tane sıktıktan sonra 2 birlik wild riderdan birini kaldırdı, diğerine kurban gitti. Diğer kanatta ise MaloM vardı, yazık 3 numaralı Alter Nobel, 2 tane topu bi dövemedi, acısı Kemalettin Tuğcu kitaplarına konu oldu.

Genel olarak güzel oyundu. Semih abinin zarları yine bilindiği gibiydi. Onun dışında ben çitin üstünde steadfast olunamadığını öğrendim.

Bi de geçen yıl lorda +2 attack, +1 str veriyomuşum, şimdi zırh veriyorum.

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Haziran 13, 2011, 09:43:39 ÖÖ »
12 Haziran Pazar
Skaven vs Beastmen(özgün)
Çapraz senaryo
Skaven Wins! (wipeout)

2 clanrat 2 slave 1 stormvermin ve 2 A-bomb ile sahalara toptan tüfekten anlamaz skaven olarak çıktık. 1 i büyücü 1 i fason 2 mühendis bir bayraktar bi warlord birde grey seer olarak çıktık sahaya. mühendis elindeki iksiri storm verminlere içirip hatred verdi, warlord da ise çılgın kılıç vardı.

Beastmen tarafında 2 ungor raider 2 gor bir grup iyi kıyım gözü dönmüş boğa ve kocaman bi yaratık vardı. hero bsb de boğaydı ve lord büyücü chariot ile takılıyodu. bi grupta harpi vardı.

İşin özü birbirimize giriştik, herkes kendinden beklenen işi yaptı, 2 tarafta iyi zar attı ama özgün abarttı. Dolayısıyla oyun komutanların oyun stiline kaldı. Benim roster 2 hpa ile moral üstünlüğü kurmuştu, karşı tarafta daha iyisi boğalar yapıyordu ama maçın akışını değiştiren 192 puanlık süper adam fell blade li warlord yaptı. Minatorlar oyunu kurtarmak için yaptıkları son charge da yetişemeyince daha fazla oynamaya gerek kalmadı. Çok keyifli bir maç oldu, yine "skaven hile mi yapıyo ki?" söylentilerine göğüs gererek oynadık :) Uzun lafın kısası, çok keyifli olduğu için canım yeni maç çekti. İsterük!
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #7 : Haziran 13, 2011, 09:56:47 ÖÖ »
12 Haziran Pazar
2000 pts
Battle for the Pass
Wood Elves(Semih) vs Bretonnia(Batuhan)
Wood Elf Victory

İlk tur trebuşeyle great eagle'lı BSB'yi aldık ama cidden onu vurmak istememiştim =) Çevresinde Treekin ünitesi, Treeman ve Great Eagle'lı Lord Büyücü vardı kesin seker onlardan birine gider diye attım göbek geldi =) İlk iki tur ufak büyü çatışmalarıyla geçti. Bir ara ok atışlarıyla tek başına kalan pegasus knight, dryad ünitesine girdi, kırdı, yakaladı ve yok etti, sonraki tur wood elf büyücüsü tarafından cazır cazır yakıldı. Sonrasında 2'nin 2'sinde chargelarımızı deklare ettik, heroic killing blow'lu lord treeman'e atıldı, errant grubu treekin ünitesine failed charge etti, diğer taraftaki knight ünitesi kaçıştıran wood elf okçuları yüzünden failed charge ile kitlendi. Maçın devamında diğer dryad grubu bizim okçulara ve trebuşeye girip ortalığı dağıttı, treekin de failed charge etti. Killing blowlu lord iki tur boyunca süren combatta her tur 6 ataktan hiçbirinde killing blow atamadı ve treeman tarafından dövüldü. Bu olayı gören şövalyeler intikam ateşiyle saldırdılar, treeman ve treekin ünitelerine charge'lar geldi ancak iki ünite de dayandı ve sonrasında bizi döve döve eve yolladı.

MoM: Treekin ünitesi ve Treeman, ordudaki neredeyse her şövalyeyi eşek sudan gelinceye kadar dövdüler.
MaloM: Killing blowlu lord, hiçbir "to wound" zarında 6 gelmeyince dayağı yedi.

Maçtan öğrendiklerimiz;
1. Treekin ilk charge'a dayandı mı çok can yakıyor, tek lance ile mümkünse girmemek gerek.
2. Wood elf okçularının peşinden koşturma, kaçıp duruyorlar, gerek yok. Forest spiritlerle ilgilen.
3. Sanırım lord için farklı item/virtue comboları denemenin zamanı geldi...

Çok keyifli ve çekişmeli maçtı Semih abi çok teşekkürler
"If you're going through hell, keep going."

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Haziran 14, 2011, 09:17:05 ÖÖ »
13 Haziran Pazartesi
Skaven vs Bretonnia
2500pts Battle Line
Skaven Wins!

iki tarafta savaşmaya gelmişti, ilk trebuşe oyun başında patlayıp 2.si dağı taşı dövmeye başlayınca bizi sevindirik etti. 3. tur civarlarında breton ordusunun yaklaşık yarısını alan veba sayesinde üzerimize koşan yarım breton ordusuyla sabahlara kadar kavga ettik ve bolca kıyım oldu.

MoM1: pegasus knight temizleyen köleler!
MoM2: 7 zar da dispell tutmayınca 3 ünite knight a musallat olan plague
MoM3: Çaktırmadan şişmiş hemide kalabalık ve hatta içinde general olan stormverminlerin dwellers belowla imtahanı..

saat 11 i geçince bırakalım mekanı terk ettik. Saol batu, ellerine sağlık.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #9 : Haziran 14, 2011, 09:25:23 ÖÖ »
13 Haziran Pazar

2500 pts
Pitch Battle
Bretonnia(Batuhan) vs Skaven(Levent)
Skaven Victory

Yahu o kadar monster kesici lord yaptık, eline t5 ve üstü yaratıklara her wound d3 wound veren silah verdik, s5 ve üstüne reroll to hit reroll to wound veren virtue verdik, insan bi tane mi abomination bişey çıkarmaz yahu. Full clanrat, slave, stormvermin, bir tane de catapultla çıktı karşıma. Yaklaşık 10 ünite fare vardı karşımda... Maçın en kritik anı 2. büyü fazında Levent'in inisiyatif test at ya da öl büyüsünü 5 zarla yapması, benim 7 zarla dispel edememem, sonrasında büyünün sürekli 6 atarak sekmesi ve tüm şövalye ünitelerimin yarısını oyundan kaldırmasıydı. Maçın geri kalanında kahramanca dövüştük ancak binlerce fare'ye sayılarımız yetmedi. 4. turun sonunda farelerin yarısından fazlasını kesmiştik ancak şövalyemiz kalmamıştı, lord, birkaç pegasus ve birkaç şövalye dayanmaya çalışırken beynimin durmaması için maçı bıraktım...

MoM: Sol köşedeki slave grubu. Pegasuslarla yandan saldırdık yan tarafa vurabilen 6-7 fare, şampiyona challenge'da 1 wound verdiler, üniteye toplamda 3 wound verdiler ve 1 pegasusu kaldırdılar!!!! 5'e stubborn'u tutturup yerlerinde dursalardı herhalde dünyayı fethedeceklerdi...

MoM 2: Levent'in 5+'ları, hani oha kadar 5+ attı.

Yakında tekrar görüşeceğiz kölelerin efendisi...
(Proudly the high lord challenges doom, lord of slaves he cries!!!)

Keyifli maçtı, sağol Levent.
"If you're going through hell, keep going."

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #10 : Haziran 14, 2011, 10:24:56 ÖÖ »
Challenge accepted!

Ama kayıtlara geçsin lütfen. Muhtemelen ilk defa bir skaven rakibi ya bana abomination alsana diye feryad ediyor :D

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #11 : Haziran 17, 2011, 08:36:58 ÖÖ »
16 Haziran Perşembe
2500 pts Dawn Attack
Wood Elves (Baran) - Dwarfs (Alkım)
Wood Elves 3. turun sonunda oyundan çekildi...

Cüceler Wood Elfi nasıl out-maneuver eder oyunu oldu.
Bir ranger, bir miner ve bir Anvil of Doom yetti,
Bir tur riske girip anvil of doom'la ancient movement ver büyüsünü vurdum 3 üniteye deh dedim,
Rangerlar ve bir ünite Gw warriorlar wild riderları tost etti,
minerlar'da sorcerer'ın bulunduğu scout ünitesini kaçırdı,
top ilk tur treeman kaldırdı...
Çok çekişmeli ve eğlenceli olmadı, wood elf kendi oyununu oynayamadı kusura bakma baran,
Cücelerin gun line çıkması sorun olur, genelde bu sefer movement üzerine bir oyun olması sıkıntı yarattı.
Bir sonrakine anvil of doom almayacağım bakalım wood elflerle nasıl kapışacağız...
Not: Cüceler çok cheese dediler izleyicilerden bazıları hoşuma gitti be :P....
Not2: Wood elflerden önce yerleşen Cüce rangerları waywatcherlara yerleşecek yer bırakmadı....

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #12 : Haziran 20, 2011, 12:32:32 ÖÖ »
2000 pts
Campaing Maç 6. bölge battleline
Breton (Batuhan) - Beastmen (Özgün)
Beastmen crushing victory

Savaşa 2 grup spearlı ungor, bir bestigor, bir ungor raider ve centigor ekibiyle cıktık ungor herblerin içinde gorebull diğerinde doombull bestigorlardada wargor bsb lvl 2 shaman vardı.

Bretonlarda ise men at arms okcular trebushe 3 birlik atlı bir pegasus ekibi . level 4 büyücü , Lord ve royal pegasus üstünde paladin bsb si ile gelmişdiler.

Death lorenın 5 büyüsü ile 2d6 roll eksi düşmanın T  2+ no AS wound olsunda 6 6 atarak büyüyüle T 6 olan lordu diğer tarafa gönderdik büyücü ondan sonra zaten yatış ense başka bişey yapmadı

kalabalık olmamız atlı chargelarını kesti kimse yardıma gelemeden gorebull ve bestigorlar ağır zırhlı abileri hurda yığınına cevirdiler. tabi bu arada kıyama uğradık.

doombulla ünitesi sürekli shooting ve paladinin mızrağından çıkan ateşle baya hasar aldı ölen ölene yediği chargeda daynarak men at armslarda kıyım yapti.

savaşaların bu kadar bire bir geçmesini aşırı sarhoş olan centigor ekibine borçluyuz sağ kanatta baba knightların 2 şer atakları vardı galiba bide arkadan giren pegasuslara karşı başarı ile savştılar çok alkol nedeniyle stuborn olan grup 7 d sürekli tuturak son adamına kadar savaştı son centigor kaçtı alkolun etkisi azalmıştı tabiki :)

MoM : Alkollik Centigorlar
MoM 2: Ben işimi yapar yatarım diyen shamanımız

Not : Levent bu sana Minatour hero ve lord kural Slaughterer's call kuralı girdiği uniteyi frenzy eder primal fury kuralı iptal olur unite için
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #13 : Haziran 20, 2011, 09:23:29 ÖÖ »
onu biliyoz, diğerlerinde yok ;)

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #14 : Haziran 20, 2011, 09:35:46 ÖÖ »
18 Haziran Cumartesi - Kara Orman Savaşları 5. Bölge
Skaven vs Bretonnia
1500pts Battle Line
Skaven Wins!

2xslave 2xclanrat bir de kalabalık plague monk ekibiyle çıktık. bsb, şerbetçi mühendis, plague priest, grey seer idik.

2xbowmen, fast cavalary, errant, realm, man at arms, trebuşe, cadı, uçan bsb ve lord idiler

İlk turdan trebuşe yine kendini patlatınca mutlu olduk.

Man at armslar sol kanadımızı itinayla savaştan düşürdü.

Ana savaş gücümüz vebalı deliler 2 knight ünitesini yiyince dayanamayıp kaçtılar, +1flee hayat kurtardı. Realmlere yandan giren slaveler kırıp yok etti, az kişi kalan lordlu errantlarsa etrafı sarılı şekilde bakınıyordu. Batu uzatmayalım dedi.

Savaş sonucunda Bretonun yeni kitabını bekleme heyecanım daha da arttı, zira eskiden fare zehiri olan ordu şimdi elimizde oyuncak oluyo, 8th. yaramadı hiç...,

Saol batu eline sağlık.