Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Nisan 2011 İstatistikler  (Okunma sayısı 7151 defa)

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
Nisan 2011 İstatistikler
« : Nisan 04, 2011, 12:21:04 ÖS »
- 03.04.2011 Pazar
- Bretonnia (Batuhan) vs Warriors of Chaos (Semih)
- WHFB 2000Pst Friendly (Battle for the Pass)
- WoC Win

MoM: 26 kişilik Warriors of Chaos ünitesi kendisine charge eden bir 10 kişilik birde 11 kişilik iki bretonnia otobüsünü tutmayı başardı zaten bir sonraki round bu ünitelerin kanadına Choosenlar kapanacaktı...

MaloM: Bretonnia Lord on Pegasus aka "Heroic Killing Blower"... war shrine'a girdi war shrine ilk tur durdu ikinci tur lord'a 1 hasar verip Lordun kaçmasına sebep oldu... üstüne 3d6 nın büyük ikisinde 6" kaçan lord warshrine tarafından yakalanıp yok edildi...

Bir önceki Breton savaşından iyi dersler çıkarmıştım, ayrıca Batuhanın attığı şanssız zarlar işimi oldukça kolaylaştırdı... Lorduma, Breton Lordunun saldırmasını engelledim ve breton lordunu ünitelerimle savaşmak zorunda bıraktım... Bu şekilde ana kurulumu karakter ve monster killer olan Lorda çok iş yaptırmamayı planlamıştım... Batuhan Lordu ile ya 18lik choosen üniteme girecekti yada War Shrine'a... Heroic Killing Blow ile öldürme ihtimali olduğu için War Shrine'ı tercih etti... ama Tzeentch War Shrine 3+ Ward save sahibi olduğundan attığı killing blow'u save etmeyi başardı... Keyifli bir oyundu teşekkürler Batuhan...

Deeyo

• E-Posta
Re: Nisan 2011 İstatistikler
« Yanıtla #1 : Nisan 04, 2011, 01:14:56 ÖS »
1 nisan 2011
1500 pts pitch battle
Dwarfs (Alkım) - O&G (Salih)
Dwarfs victory,
Önce Grudge throwerla taş sonra, Dayak attık

2 Nisan 2011
2000 pts Meeting engagement
Dwarfs (Alkım) - O&G (Baran)
O&G victory AkA Big foot of Gork (belki de mork'du)
iyi gidiyorduk, makine ekibi pek bir iş yapmıyordu da, karşı tarafın oyuncaklarını kırıyorduk felan. Baran tek bir büyüde iki farklı üniteden 35 cüceyi üzüm gibi ezdi.
Ondan sonra dayak yer misin yemez misin?
Bu arada bir üniteyi 3d6  (5d6) yer değiştirme büyüsü acayip iyi bir büyü.
Salih duygulandı ağladı....
MoM belli, Shaman birader
Leyla o M: engineerli Grudge thrower S5 rerollu bu makine 4 atışında da yani toplam 8 scatter dice'da hit atamadı. Orc aclayacağım dedi cüce vurdu. 16 forest goblin avlayacağım dedi 8" sekip 16 tane nigh goblin avladı. Bundan sonra içki sınırı getireceğim crewlere adam başı en fazla bir fıçı...
dey layt com and me wan go hom...

mereghost

• Katılımcı
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Nisan 06, 2011, 11:02:24 ÖÖ »
x.04.2011
2500 Battle for the Pass
Erdinç (High Elves) - Öğrenci Deniz (Empire)
High Elves Victory

Dostlar, her iki tarafın da bilumum dersler çıkardığı bir maç oldu. Bir yanda Steam Tank, diğer yanda War Altar, bende s6 vuran tek ünite (16 White Lions). Hangisini tutsak diğeri gelecek, önüne geleni biçecek. War Altar'ı tutmaya karar verdim.

Şöyle yaptık: Steam Tank önce bir Eagle öldürdü, sonra 5 Reaver öldürdü, sonra Sea Guard'ları kaçırttı, sonra 10 archer'a ateş etti (ama temizleyemedi). 5. turn'un sonunda masanın uzak bir köşesine koşturmuş şekilde kaldı. Ders: yapabiliyorsanız (ki Burak'la konuşmuştuk geçenlerde, Dwarf oynuyorsan yapamıyorsun) dövemeyeceğiniz şeyleri masanın uzak köşelerine sürün.

Şimdi, bende bir lvl4 büyücü var, Empire'da Priest ve War Altar. Winds of Magic 6-6 gelince çok kötü şeyler oldu. Bütün oyun boyunca sağa sola Comet attım, yıldırım fırlattım. Comet'ler genelde iş yapmadılar, ama geç gelen birisi ortalığı darma duman etti. Altar'ın life magic'i bir ara sıkıştırır gibiydi, ama 8th'te ciddi büyü yapmak için gerçekten bir lvl4 lazım.

Deniz'in şanssız artillery zarları sayesinde birtakım skirmisher dışında pek bir şey kaybetmedim. Empire Infantry'si en köşeye yerleşmesinin avantajlarını yaşadı, cc 5. turn'de başladı. 20 PG ile 20+ swordsmen'e charge ettim. Biraz dövüştük, birbirimizi yenemedik. Sonrasında yandan Halberdier+BSB'den charge yedim, benim BSB yan tarafa geçip Empire BSB'sini öldürdü. Büyük avantaj tabi; 1 ile kırıldım ama durdum. 6-2'de combat'taki Halberdier'lara yandan çarpan 14-15 Sea Guard ile cc'yi kırdım, kazandım.

Sonuç ne olursa olsun, Deniz gibi centilmenlerle maç yapmak her zaman çok keyifli.

Kendime notlar: Empire'a karşı oynuyorken koşa koşa cc'ye gir; kılıç kalkan işlerinde berbatlar.

lvl 4 almadan oyuna çıkma.

Git biraz Phoenix Guard modeli al.

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Nisan 06, 2011, 10:30:01 ÖS »
x.04.2011
2500 Battle for the Pass
Erdinç (High Elves) - Öğrenci Deniz (Empire)
High Elves Victory

Dostlar, her iki tarafın da bilumum dersler çıkardığı bir maç oldu. Bir yanda Steam Tank, diğer yanda War Altar, bende s6 vuran tek ünite (16 White Lions). Hangisini tutsak diğeri gelecek, önüne geleni biçecek. War Altar'ı tutmaya karar verdim.

Şöyle yaptık: Steam Tank önce bir Eagle öldürdü, sonra 5 Reaver öldürdü, sonra Sea Guard'ları kaçırttı, sonra 10 archer'a ateş etti (ama temizleyemedi). 5. turn'un sonunda masanın uzak bir köşesine koşturmuş şekilde kaldı. Ders: yapabiliyorsanız (ki Burak'la konuşmuştuk geçenlerde, Dwarf oynuyorsan yapamıyorsun) dövemeyeceğiniz şeyleri masanın uzak köşelerine sürün.

Şimdi, bende bir lvl4 büyücü var, Empire'da Priest ve War Altar. Winds of Magic 6-6 gelince çok kötü şeyler oldu. Bütün oyun boyunca sağa sola Comet attım, yıldırım fırlattım. Comet'ler genelde iş yapmadılar, ama geç gelen birisi ortalığı darma duman etti. Altar'ın life magic'i bir ara sıkıştırır gibiydi, ama 8th'te ciddi büyü yapmak için gerçekten bir lvl4 lazım.

Deniz'in şanssız artillery zarları sayesinde birtakım skirmisher dışında pek bir şey kaybetmedim. Empire Infantry'si en köşeye yerleşmesinin avantajlarını yaşadı, cc 5. turn'de başladı. 20 PG ile 20+ swordsmen'e charge ettim. Biraz dövüştük, birbirimizi yenemedik. Sonrasında yandan Halberdier+BSB'den charge yedim, benim BSB yan tarafa geçip Empire BSB'sini öldürdü. Büyük avantaj tabi; 1 ile kırıldım ama durdum. 6-2'de combat'taki Halberdier'lara yandan çarpan 14-15 Sea Guard ile cc'yi kırdım, kazandım.

Sonuç ne olursa olsun, Deniz gibi centilmenlerle maç yapmak her zaman çok keyifli.

Kendime notlar: Empire'a karşı oynuyorken koşa koşa cc'ye gir; kılıç kalkan işlerinde berbatlar.

lvl 4 almadan oyuna çıkma.

Git biraz Phoenix Guard modeli al.

Steam Tank için güzel, Empire için kötü bir gündü ;D

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Nisan 08, 2011, 11:25:25 ÖS »
08.04.2011 Cuma
WH 40K 1000pts Friendly
Pitch Battle Anhilasyon
SoB(Öğrenci)-Tau(Asım)

Sisters Win!

Benim 40k'ya ısınma amaçlarımla Asımı kandırmam sonucunda cenk eyledik.

SoB tayfası: Rhino içinde 2 adet SoB squadı, immolator içinde cannoness ve bodyguardları, bir de erkek oldukları için tabanvay kalan high inquisitor ve henchmenleri.

Tau tayfası. Xeno işte nesini sayıcam. Bissürü meka sıfır kroot (meh meh modeller bende) 2 tane devilfish ya da piranha bilemedim şimdi.

İlk tur koştuk koştuk sıkmadık. Ondan sonra tau sıktı sıktı ve sıktı.
İkinci tur immobilize olan araçlardan birinden bir squad, immolatordan da bir cannoness tayfası dışarı çıktı. Ondan sonra yine tau sıktı sıktı sıktı. Sıkmadan dua ettik armor save'imiz invun oldu. Engizisyon tayfası biraz daha öldü.
3.tur biraz koştuk az sıktık, bi mechayı panikletip kaçırttık. Tau birsürü sıktı ilk araçtan çıkan squadım sol kanatta tek veteran kaldı.
4.tur assault dedik. Veteran abla o kadar mecha'ya elindeki eviscerator ve red rage ile koştu. 1 ile kırdı koştu kovaladı destroy etti. Tau bu sefer daha az sıktı.
5. tur Tau commander'a assult dedik. İki tur oyalasa da destroy ettik.
6.tur eviscerator'lu ablaların tank kesmesini izledik.

Saol bro ben modelleri tamamladıktan sonra re-match isterim.
« Son Düzenleme: Nisan 08, 2011, 11:30:08 ÖS Gönderen: sargon »

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #5 : Nisan 09, 2011, 11:00:02 ÖÖ »
8 nisan cuma
orcs (salih) - Dwarfs (Alkım)
2500
pitch battle
ORcs Victory

Bahtsız bir oyun olrak başladı,
Gunline'da ilk iki tur verimsiz geçerse, sonradan da pek verim alamıyorsunuz.
1-1'inde anvilin patlamasının yanısıra koca gunline'nın öldürebildiği adam sayısı 1 goblin 1 orc olunca dayak kaçınılmaz oldu biz de itinayla yedik.

Dwolvin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Nisan 09, 2011, 01:32:39 ÖS »
Ben dedim, o Anvil bozuk dedim, kimse beni dinlemedi.

mereghost

• Katılımcı
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Nisan 10, 2011, 01:42:50 ÖÖ »
09.04.2011 Cumartesi
Erdinc (High Elves) - Batuhan (Brettonia)
2500 pts Dawn Attack

Mighty Empires lideri, eğlenceli rakip Batuhan'la birlikte "oyunu öğreniyoruz" turlarına devam ediyorum. Ben yine sürekli kullandığım roster'la çıktım, Batuhan da Prophetess, birtakım okçular ve bol Knight'lı, in your face bir ekiple geldi. Her parlak adam gördüğünde metal lore kullanmayı alışkanlık haline getirmek istemiyorum (metal lore biraz dandik geliyor zaten bana), bu yüzden en delikanlısından high lore'u seçtim. Bir de Vaul's Unmaking milleti deli ediyor, ondan kullanmayı seviyorum (saykolocik vepın).

Brettonia benim hatırladığımdan daha esaslı bir orduymuş; Batuhan tek trebuchet atışıyla 17/20 sea guard öldürerek hızlıca bilgilendirdi beni. Bir Eagle'ı oyunun başında öne sürerek pegasus knight'ları biraz oyalarım dedim, ama pek etkili olmadı. Şansıma shooting'de birini kaybedip panic'i tutturamadılar, öyle kurtardık paçayı.

Knight'lar kime charge ettiyse patlattı. 16 white lion'um vardı, iki üniteden birlikte charge yiyerek duman oldular. Phoenix Guard, Lord'un içinde olduğu knight'lardan charge yiyerek dağıldı ama şansına kaçıp kurtuldum. Diğer sea guard ünitesi bir başkasından charge yedi, uçup gittiler. Hayır bende de knight tutacak canavar yok shooting yok, infantry de pek etkili değil... Daha çok dayak yeriz Brettonia'dan herhalde.

Hayır ölmüyorlar da lan. 2+ armor, hadi geç; geçtin, al sana ward save. İki tutabilsek belki yiyeceğiz ama olmuyor. Knights everywhere, ilginç kafa.

Aldığım 9 Shadow Warrior çok sağlam iş yaptı. Toplam 34 okçu ve bir trebuchet'in kıyımından sorumlu abiler, tek adam kaybetmeden savaştan çıktılar. Aslanlarım benim. İsimler verildi, madalyalar takıldı.

Büyüde aman aman bir şey olmadı. Batuhan Prophetess'in içinde olduğu 30 kişilik man-at-arms tayfasının üzerindeki Flames of the Phoenix'i unutunca ekip tarumar oldu, Vaul's Unmaking ile de bir iki item uçurdum o kadar.

Prophetess'in heaven lore büyüleri çok ciddi bir değişiklik yaratmadılar. Elf'ler pek comet falan yemez, chain lightning biraz ayarsız, zar reroll'ları falan takıldık öyle.

Knight'ların kırıp kovaladığı Phoenix Guard ve Archmage kaçıp yırtınca oyunu bağıra bağıra kaybetmekten kurtuldum. Toplanıp döndük, BSB de 4 man-at-arms ve Prophetess'i dövüp ekibin içine katıldı. Ruhi arada gelip "Bariz Brettonia zaferi galiba" dedi ama no sir, ordunun iş yapan kısmı (bir araba puan kısmı) hala ayakta. Dayak yiyip kırılmıştık, ama o zaman BSB tayfada değildi. CC'ye girdik, BSB 3 adam tepeledi, Phoenix Guard da birini aldı, 4 wound. Oyunun sonunda artık ward save'lerim çalışmaya karar verince combat'tan iki önde çıktım. 7'ye reroll'lu leadership tutmayınca Lord ve Knight'lar 6-2'de kırıldılar, bir anda oyunu kazandım.

High Elves Win!

MoM: Prophetess. Aman aman bir büyü yapmadı, ama Archmage önünde ordusunu da ezdirmedi.

MaloM: Lion Chariot. Dönüp durdu, bir halt da yapmadı.

Kendime notlar:
- Brettonia'ya karşı çok oynama. Habire charge yiyorsun, başın dönmeye başlıyor bir süre sonra.
- High Lore kullanma. Çok artiztik ama bir halta da yaramıyor.
- Ağır vuran makineleri olan ordulara karşı 5 x 4 dizilmemek lazım. Tek atışta bir dünya adam indiriyorlar. 7'li dizilmek lazım sanırım.
- İki büyücün yoksa büyü fazını domine edemiyorsun.

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #8 : Nisan 13, 2011, 01:29:15 ÖÖ »
12 nisan salı
2500 pts
blood and glory
dwarfs (Alkım) - Orcs&Goblins (Salih
Dwarfs are broken, Gobo's win

Salih'in yaklaşık 1400 puanını masadan kaldırdım ancak geride kalan 1100 puanlık bir death star ünitesi içinde general olan standartlı hammerer ünitemi indirince oyun bitti, hayır bu üniteye önden ve arkadan girdim beni kombatta tek başıma yakalamadı yani. bu zamana kadar toplam kaybettiğim ise puan 260'tı
ManoM: Death star (5+ ward save'li frenzy bigun savage orclar, bsb, cüce öldüren silahlı black orc warboss ve bir great savage shaman) ve Salihin CC ve 5+ ward save zarları
Asıl ManoM: Bahadır Foot of gork d6 sekiyormuş salih miscastle büyüyü yaptı 4+ ya başka üniteye vursun muhabeti nedeniyle 3 kez sekip 50 cüce kaldırmıştı  ben gg diyip bırakacaktım, bahadır çıktı abi bu konduğu yerden d6 sekme durumu var diyince yeniden oynadık böylece kayıp toplam 20 cüceye düştü ben de maçtan başka bir şekilde yenilerek ayrılabildim. Böyle kalleşlikleri kınıyoruz sevgili goblinler

« Son Düzenleme: Nisan 13, 2011, 02:10:41 ÖÖ Gönderen: Deeyo »

mereghost

• Katılımcı
    • E-Posta
Ynt: Nisan 2011 İstatistikler
« Yanıtla #9 : Nisan 17, 2011, 12:14:11 ÖS »
Deeyo'dan İstatistikler'le devam edelim.

15 Nisan 2011
2500 pts friendly
Dwarfs (Alkım) -Vampires (Taner)
Dwarfs victory
Orklardan yediğimiz dayağın öcünü vampirlerden aldık
Nasıl kazandık Vampir generalini 1.2'sinde öldürerek
Öyle shootingle felanda değil baya cc'de. Nedeni aşağıda
Man o M: Anvil destekli slayer ekibi;
Oyuna Taner başladı ve Scout olan generalini arkamdan makinelerime yaklaştırdı, az büyü zarıyla başlayınca ilk tur, slayerları arkalarını döndürüp vampire generaline doğru anville dehledim. T5 =S5 formülü ve bir sürü rank ile generali toza dönüştürdüler, ondan sonra biraz formalite oldu.
Leyla oM: Lvl1 vampir büyücü, iki defa iki zara karşı konulamaz bir şekilde büyü de yanlışlık yaptı, bunun ikisini de CC'de yaptı. ama bunun yüzünden kaybedeceği kombatlar avantaja dönüştü :), neyse o da toz oldu gerçi sonunda.

Kusura bakma taner genelde anville tecrübesi olmayanlar hep bunu yaşıyorlar daha fazla zamanımız olduğu gün daha rahat maç yaparız
« Son Düzenleme: Nisan 17, 2011, 12:16:52 ÖS Gönderen: mereghost »

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
Ynt: Nisan 2011 İstatistikler
« Yanıtla #10 : Nisan 27, 2011, 12:47:45 ÖS »
kırk yılın başı bir maç yaptım, güzel de bi maçtı, ve kazandımda. O maçı buraya yazmayanlar utansın! heh.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler