Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: WHFB'den kaçış. Neden...?  (Okunma sayısı 12722 defa)

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
Ynt: WHFB'den kaçış. Neden...?
« Yanıtla #30 : Nisan 24, 2013, 08:06:44 ÖS »
deniyelim ve görelim derim.. ancak bu iş daha çok bir dükkanın yaptığı bir formatta gibi... Hani oyunculara indirim... toplanan paralarla ödüller vs..vs... 4-5 kişi ile çok ta verimli olmayabilir... yine de sına yanıl yapabiliriz..

tulmir

• for the Lady and for the King!
    • E-Posta
« Yanıtla #31 : Nisan 24, 2013, 09:30:12 ÖS »
dukkan formati olmasi konusunda haklisin. bence siz kendi gereksinimleriniz dogrultusunda degistirebilirsiniz. bu format ayrica yeni baslamak isteyen ya da WHFB denemek isteyen kisilere de yardimci olur, kucuk puanlardan baslayip nasil bir ordu kurmak istedigi konusunda. Mayis ayinda (ya da sonrasinda) baslarsaniz benim de son tura yetisme sansim var

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
« Yanıtla #32 : Nisan 24, 2013, 10:30:01 ÖS »
çok azcık destekle ben başlarım (yamulmuyorsam burak cüceleri böyle bir aksiyonun gazıyla boyamaya başlamıştı...)
dey layt com and me wan go hom...

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #33 : Nisan 25, 2013, 01:38:47 ÖS »
şimdi bu kadar yazdım, önerilerimi toplayayım:

- Kulede WHF maç puanı 1500'e çekilsin.
- 1500 puana uygun bir tüsot formatı hazırlanıp yönetime onaylatılsın.
- Mayıs ortası turnuva bu kurallara göre oynansın.
- Bu turnuvada ben hakemlik stajı yapayım (oyuncu sayısı yeterse).

Ne dersiniz?

Hepisine birden +1

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #34 : Nisan 25, 2013, 01:43:53 ÖS »
ruhi patron sensin, daha da gecikmeden bu plana ok diyelim mi?

daha format yazacaz...
War, war never changes...

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #35 : Nisan 25, 2013, 02:14:05 ÖS »
Ben hemen danışayım. Ama önce formatı hazırlayıp, öyle bir sunmak daha doğru sanki.

Şimdiye kadar şöyle gidiyor WHFB ve 40K Hikayesi: Formatlar belirleniyor, sonra bu formatlarda oynanabilecek puanlar yazılıyor. 40K için 1500, 1850 ve 2000 puan mesala bunlar. Fantasy için ise 2000, 2500, 3000

Yani formatlar puanlardan bağımsız yazılıyor. Puan konusunda yazışayım hemen. Diğer taraftan hani örnek format bir tane karalayalım.

Örnek format: A8 (8th edition işte. Şu anda D'deyiz formatta E8 diye bir şey çıkartabiliriz sanırım ve umarım) http://www.tusot.org/WHFB/A8_Formati.pdf
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

burock

• E-Posta
« Yanıtla #36 : Nisan 25, 2013, 02:36:53 ÖS »
yolladım PM abi.

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #37 : Nisan 25, 2013, 02:38:45 ÖS »
Küçük puanlı WHFB oyunlarını seviyorum ben, uzun süre 1500 puan oynadım sadece hatırlayan hatırlar.

Şunu merak ettim: 2000-2500 olunca oynamayan/oynayamayan ama 1500 olunca oynayan/oynayabilen kim var?
Hani katılımı kolaylaştırmak için puanı düşürmek kısa vadede ne katkı sağlayacak?

not: sadece meraktan soruyorum.
The elves are watching

burock

• E-Posta
« Yanıtla #38 : Nisan 25, 2013, 02:45:40 ÖS »
* fantezinin başıboş olmadığının gösterilmesi
* farklı ordular kurabilme imkanı
* düşük puanlı maçların getireceği farklı perspektif
* maçları 4. roundda bitirmek yerine sonuna kadar oynama imkanı
* oyunlar arasında daha çok geyik imkanı
...

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #39 : Nisan 25, 2013, 02:49:02 ÖS »
* fantezinin başıboş olmadığının gösterilmesi
* farklı ordular kurabilme imkanı
* düşük puanlı maçların getireceği farklı perspektif
* maçları 4. roundda bitirmek yerine sonuna kadar oynama imkanı
* oyunlar arasında daha çok geyik imkanı
...

samimi söylüyorum umarım işe yarar...hani sürekli aynı insanlarla oynar oldum..hayır koymaktan bıktım :P
The elves are watching

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #40 : Nisan 25, 2013, 06:27:27 ÖS »
Tools of Mass Destruction!
1500 yapacaksak çok ciddi kısıtlamalar gerek diye düşünüyorum. Rekabetçi listelerle çıkacağımız maçlar çok acayip olabilir.
One purple sun to rule hem all! to bring them all and in the darkness bind them
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #41 : Nisan 25, 2013, 06:40:20 ÖS »
sadece purple son değil, mass destruction yapan herşey, reroll to hitli stone thrower, dreaded 13th, neredeyse her lore daki 6. büyü... Empire roket bataryası... hani aklıma ilk gelen şeyler... ama tabiki uygulama ile görmek en iyisi...

burock

• E-Posta
« Yanıtla #42 : Nisan 25, 2013, 06:41:58 ÖS »
sadece purple son değil, mass destruction yapan herşey, reroll to hitli stone thrower, dreaded 13th, neredeyse her lore daki 6. büyü... Empire roket bataryası... hani aklıma ilk gelen şeyler... ama tabiki uygulama ile görmek en iyisi...

arkadaşlar şu anda 2500 lük turnuva yapıldığında ya demon kazanıyor ya da dark elf.

1500lük turnuva yapılsın biraz da lizardmen kazansın, nolcak? onların da canı var :)

blackwinter

« Yanıtla #43 : Nisan 25, 2013, 07:15:32 ÖS »

arkadaşlar şu anda 2500 lük turnuva yapıldığında ya demon kazanıyor ya da dark elf.

1500lük turnuva yapılsın biraz da lizardmen kazansın, nolcak? onların da canı var :)

o zaman alin dark elf leri sizde kazanin. hatta buyuk boy secimde yapabilirsiniz.
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #44 : Nisan 25, 2013, 09:07:03 ÖS »

Sen de doğru söylüyorsun...:)